Anglická zahrada

Anglická zahrada https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445129/bmid_anglicka-zahrada-TTV-445129.jpg 4 120 35

Takhle asi vypadá smrt. Nebo peklo. Náhlé zmizení dvou desetiletých chlapců zasáhne dramatickým způsobem do životů všech obyvatel malého městečka. Obětí bezhlavého vyšetřování se stává rodina zmizelých chlapců, stejně jako celá řada dalších místních postav. Myslíte si, že něco takového se ve skutečnosti stát nemůže? Omyl. Už se stalo. Příběh je inspirovaný skutečnými událostmi z roku 2006.... celý text

rodak
19.01.2022 5 z 5

Mráz mi šel po zádech z té dětské nevinnosti a naivity přetavené v lidskou krutost. Ač podle skutečné události, kde bere spisovatelka tak temné pohnutky a vlastnosti osob.Stejně jako v její nové knize. Obě knihy jsou výborné i když smutné a depresivní. Máme zde nový objev české literatury.

kaktus.p.
23.11.2021 4 z 5

Hodně smutný příběh. Smutné a bohužel podle skutečnosti. Napětí až do konce.

Pepina19
17.07.2021 5 z 5

Prožívala jsem to až do morku kostí. Tohle mi z hlavy jen tak nezmizí. Přečteno jedním dechem.

Marekh
16.05.2021 5 z 5

V jednom městečku dojde ke zmizení dvou chlapců (13 a 11 let). Co se stalo? Kdo je pachatelem? Všechno je vyprávěno pohledem jedenáctiletého chlapce, takže to odpovídá stylu vyprávění. Způsob zpracování příběhu se mi líbil. V knize nalezneme také různé tiskové zprávy, které se vztahují k případu zmizení chlapců. Knihu hodnotím na 100 %.

Jedná se o psychologický thriller, který byl pro mě hodně depresivní a smutný. Příběh je inspirován skutečnými událostmi z roku 2006 v jižní Itálii, a to bylo pro mě hodně smutné! Přečteno jedním dechem, nemohl jsem se odtrhnout od knihy. Kniha, která mě hned na počátku vtáhla do děje a já musel zjistit, co se stalo a jak se všechno vysvětlí.

Možná bych našel pár drobností, které by šly vytknout, ale to jsou drobnosti a já musím hodnotit na plný počet hvězdiček. Kdo má rád psychologické thrillery, mohla by se mu kniha líbit, i když je hodně smutná. Dlouhou dobu budu na tento příběh vzpomínat.

josska
05.04.2021 5 z 5

Kniha mě teda dostala,napřed jsem nechápala,jak je to vubec napsany,,a pecka,čtivý,husí kuže,slzy,smutný,chudáci děti,měli to těžký předtím i ted,,,uplně mě to vtáhlo do děje,přečetla jsem to za jeden den,,,a to že je to inspirováno skutečností,je o to horší,,,,a poslední věta z knihy,to už slzy tekly proudem.....

alnahu
03.04.2021 3 z 5

Psychologický temný příběh z kterého vás mrazí. Bratři ,kteří nemají od dětství lehký život, po rozchodu rodičů se jim hroutí svět. Příběh vypráví svým jazykem mladší z bratrů a provede nás hrůzami co s bratrem prožívají. Docela náročné čtení podle událostí, které se opravdu staly.

intelektuálka
24.03.2021 4 z 5

To byl náhodný výběr - tolik hrůzy a lidského hyenismu jsem nečekala....

Prosím nechme děti v jejich dětském světě - nevyužívejme jich, nebuďme lhostejní k jejich trápení ....

Doporučit ? Asi ne ....

kasavubu
17.02.2021 4 z 5

Tak tenhle příběh to tedy byla síla. Neumím si snad představit horší smrt než zažili oni dva chlapci, resp. ten mladší, který byl při plném vědomí prakticky až do své smrti. Bylo mi ale moc líto i obou rodičů, ze kterých se stali obětní beránci. Někdy si říkám, kde se v lidech, zejména těch mocných a bohatých, bere to zlo, lhostejnost a oprávnění rozhodovat o životě druhých (zejména těch ze spodiny společnosti). Nejhorší na celém příběhu bylo ale dle mého soudu to, že viníky byli i úplně obyčejní lidé, kteří byli jednoduše zastrašeni a báli se vypovídat pravdu. Oba chlapci by určitě přežili, kdyby se všechno neututlalo. To, že se příběh opravdu stal, byť ne v našich končinách, je pro mě jako pro matku šílená představa.

hzd
24.01.2021 4 z 5

Tak tahle knížka mi dala zabrat. Vyprávění očima chlapce se mi líbilo, ale příběh jako takový z toho mi běhal mráz po zádech. O to hůř že je to podle skutečné události. Kde všichni byli aby jim pomohli ?

NikolaVyb
02.12.2020 4 z 5

Slovy ani nemůžu vyjádřit, jaké emoce ve mně tento příběh vyvolával. Co vše se může stát, když má někdo moc, peníze a přátele na správných místech. Kolik životů může člověk zničit, jen aby si zachránil vlastní zadek.
Na několika místech mi bylo z knihy téměř špatně, musela jsem přestat číst a pořádně o všem přemýšlet. Byla to hlavně místa, kde někdo vykládal „drby", překrucování pravdy paní reportérkou, aby měla co největší senzaci do televizních zpráv. Jak se dá vše obrátit, z toho se může až dělat fyzicky zle.
Forma psaní ke knize sedí, ale u některých pasáží jsem měla pocit, že jsou, vzhledem k věku chlapce, nedůvěryhodné - v jedenácti letech asi nebude chlapec používat neustále slovo penízky místo peníze, také bych předpokládala, že bude znát pouta. Bylo by toho víc, ale toto mi nejvíce utkvělo v paměti. Beru ovšem na vědomí jistou naivnost a nevyzrálost chlapce, které byly dány i prostředím, ve kterém žil.
Až do poslední stránky jsem si myslela, že se jedná o inspiraci tuzemským případem, uvítala bych tuto informaci hned na začátku. Ne že by byl příběh po tomto zjištění méně kvalitní, ale mírné zklamání tam bylo.
Kdybych neměla ve čtenářské výzvě v kategorii Kniha, jejíž obálka se vám nelíbí danou knihu Muffin a čaj, dala bych tam tuto. Upřímně, obálka by mě ke čtení vůbec nelákala, zachránila to anotace.

Terka1975
16.10.2020 5 z 5

Tak tohle je opravdu psychologický thriller, při kterém se neubráníte slzám. Je zvláštní v tom, ze je vyprávěn ztraceným desetiletým chlapcem. Příběh viděný dětskýma očima nabírá na děsivosti toho všeho. Je to obraz neschopnosti vyšetřovatelů, hyenismu médií a zatajování skutečností celou společností. A kolik lidi na to doplácí svým zdravím a životem.

blackisis
10.09.2020 5 z 5

Hodně těžko hodnotit knížku a nehodnotit přitom příběh. Hodně silné téma, dlouhou dobu mi nepůjde z hlavy. Neobvykle zpracované, od začátku do konce, nic podobného jsem nečetla, žádná krev a přece neskutečný masakr, úplně jsem tu hrůzu a bolest s nima všema cítila. Tolik nespravedlnosti. Konec je šokující, každý nese vinu. Celé je to sepsané nevšedně, neskutečně napínavě a studeně, dobré, dobré, dobré! Vynikající zásah do duše.

ErikaJ
09.09.2020 5 z 5

Několikrát jsem si poplakala. Ta bezmoc a strach rodičů, bezpráví a jak lidi dokážou být zlí...Jak se tohle vůbec mohlo stát? Copak lidi nemají už žádné svědomí ? Silný příběh, který jsem v průběhu čtení několikrát odložila, ale nedalo mi to a musela jsem ho dočíst, abych zjistila, jak vše skončilo. Doporučuji všem, i když z pozice maminky upozorňuji, že je to na psychiku opravdu náročnější čtení.

ctuacturad
24.08.2020 5 z 5

Dobré, drsné. Chvíli může vadit, že je to psané z pohledu dítěte, ale po pár stránkách jsem právě tohle ocenil. Skutečný příběh a určitě není pro psychiku každého. Maminám bych nedoporučil...

bilamysicka
05.08.2020 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala, úplně odlišný styl, než předchozí autorčina kniha, která mě k jejímu jménu přivedla, ale stálo to opět za to. Nadějná česká spisovatelka, není co dodat. Moc bolavý příběh. Několikrát jsem si poplakala, přiznávám, prostě to prožíváte s těma dětma a jejich rodičema, brrr! Navíc je kniha vyprávěná hláskem jednoho ze ztracených chlapců, takže ta jeho dětská čistota proti nekonečnému lidskému zlu, to vás zlomí. No a konec mě dostal. Opravdu jsem za celou knížku nepochopila, co se s těma klukama ve skutečnosti stalo. Až v poslední kapitole a to už jsem bulela fest.