Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 599 203

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

pety679
22.03.2021 5 z 5

Tak to bylo velmi velmi příjemné překvapení! Kniha byla skvělá a naprosto předčila mé očekávání!

dencazrnu
17.03.2021 5 z 5

Bože můj!! Já nemám slov. Naprosto dokonalá kniha a konečně thriller, jak má být. Přečetla jsem během jednoho dne, protože to prostě nešlo odložit. Dokonale vykreslený děj i postavy. Kniha se čte úplně sama, žádné zbytečné odbíhání od tématu nebo zabíhání do zbytečných detailů. Upřímně, na tuhle knížku asi jen tak nezapomenu a budu jí mít v hlavě ještě dlouhou dobu! Skvělý, prostě pecka!!

makyla
14.03.2021 5 z 5

Tohle byla dobrá jízda. Tak jak jsem nenáviděla malou Janie, jsem možná nenáviděla paní Bovaryovou.
Christopher a Hannah - manželé, kteří se roky snaží o vlastní dítě. To ale nepřichází. Když se dostane Christopherovi na operační stůl malá Janie, okamžitě pocítí k tomu malému týranému děvčátku náklonnost. Ta přeroste až v nápad, malou si adoptovat. A tím začíná šílený boj.
Postavy jsou dobře napsané, ale za tu zaslepenost bych Christopherovi jednu flákla.

AngeliS
09.03.2021 5 z 5

Čtení mi přerušil pouze spánek a práce. Celý den jsem se klepala, ať to můžu jít dočíst. Úplně mě to pohltilo. Vůbec jsem se neopovažovala tušit, co mě čeká na jakékoli další straně. Kniha mě neustále (v dobrém) nutila se do jejich situace opravdu vcítit. Omlouvat je, že samozřejmě nemohou stále očekávat to nejhorší, proto to nevzdávali. Ale takovou nenávist jsem v sobě dlouho nenašla, jako k tomuhle andílkovi.
Navíc autorka ponechala tu jejich nekonečnou lásku, která vše vlastně vyrovnávala. Jsou tam parádně doladěny všechny detaily, emoce, prožitky... ale tu malou stejně nenávidím! Hlavně za tu kočku!

JajaCZ
08.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha sa čítala veľmi dobre. Je písaná tak, že hneď na začiatku odhadnete ako sa asi skončí. To mi ale nevadilo a príbeh som si užila. Autorka dokázala pracovať s našími emóciami a nepochybujem o tom, že väčšina z nás Janie nenávidela a priala si, aby sa jej zo začiatku sympatický manželský pár Christopher a Hannah, zbavili. Postupne ale rastie i určitá rozladenosť voči Christopherovej zaslepenosti. SPOILER: Čo sa mi ale nepáčilo bolo, že autorka nenechala v príbehu drobečky, ktoré by naznačovali psychické zlyhanie Hannah. Keďže je dej rozprávaný z pohľadu 3 postav, očakávala by som, že tam nejaký náznak bude. Bohužiaľ to na nás autorka vypálila až na konci (asi s cieľom šokovať alebo dodať príbehu ešte väčšiu dramatičnosť) a to mi vadilo a zrazilo celkové hodnotenie knihy. Knihu si rozhodne užijete, ale žiadne prekvapenie sa asi konať nebude.

Šánka
07.03.2021 5 z 5

Šílené, strhující, šokující, ufff,.....nevím, jak to ještě popsat, tohle se mi z hlavy hned tak nedostane.
Andílek nebo malé ďábelské dítě? Nevinná oběť, psychicky poznamenaná malá holčička nebo čiré zlo ? Přečtěte si, je to hodně dobrý psychothriller. Autorka, bývalá klinická psycholožka, ví, jak své čtenáře ke knize připoutat a i správně vyděsit. To napětí je tak dokonale vystupňované, stále čekáte, kdy a co přijde, bude vás z toho mrazit, protože ono to asi opravdu přijde......

Jiparis
03.03.2021 5 z 5

Nemám slov. Něco tak sugestivně napsaného jsem snad nikdy nečetla. Destrukce rodiny, vztahů a za vším stojí sociopatické dítě. Úplně mě mrazilo, když jsem se dovídala, co vše museli Chris a Hannah vydržet. Kde byl počátek celé tragédie? Selhaly státní orgány? Rozhodně stojí za přečtení, ale chce to silný žaludek.

Terez25
27.02.2021 4 z 5

Čtivé a záživné rodinné drama, které vám doslova utíká pod rukama. Vlastní děti nemám, ale můžu prohlásit, že příběh o tyranském, narušeném spratkovi je naprosto dokonalá antikoncepce. :-D
Chování Christophera bylo místy až nepochopitelné, i když hnané láskou a Hannah mi bylo líto. Hvězdu ubírám za trochu divný a urychlený konec.

irefir
26.02.2021 4 z 5

Chvílemi jsem strachem skoro nedýchala...

Ivana11
23.02.2021 5 z 5

Tak to byla síla. Právě dočteno, a mám toho plnou hlavu. Při čtení jsem byla z knihy dost rozhozená, fakt psycho. Autorka mě okamžitě vtáhla do děje, a nešlo to jen tak přestat číst.

Zorka
22.02.2021 5 z 5

Kdo má rád Torey Hayden, bude se mu Andílek - knížka o dívce s reaktivní poruchou příchylnosti - velmi líbit. Autorka je bývalá klinická psycholožka a vedoucí výzkumu zaměřeného na dětské trauma, takže předpokládám, že byť je kniha beletrizovaná, do určité míry vychází ze zkušeností. Čtivé, smutné, děsivé. Přečteno jedním dechem.

Lucien1
21.02.2021 5 z 5

Tak jednim slovem pecka. Hodne povedena kniha, ktera se proste nedala odlozit. Tesim se na dalsi knihy od teto autorky. Doporucuji:)

Luccinda
19.02.2021 5 z 5

Nemyslela jsem si, že bych mohla někdy cítit tak silnou nenávist k fiktivní postavě, ještě navíc k dítěti, ale Janie ve mně dokázala vzbudit neskutečný odpor. Byla jsem naprosto znechucená jejím chováním, tím, jak se snažila štvát Christophera a Hannu proti sobě, a nakonec jsem nenáviděla i Christophera za to, jak k té malé, která ani nebyla jeho, za tak krátkou dobu přilnul. Jestli jsem někdy někomu nepřála šťastný konec, tak to bylo právě Janie.

Ještě teď ve mně knížka vyvolává silné emoce. Vzpomínám si, jak jsem se při čtení bála o životy hlavních postav, jak jsem s hrůzou čekala, co malá Janie provede příště. Četla jsem se zatajeným dechem, běhal mi mráz po zádech a bylo mi zle, přesto jsem knížku nedokázala odložit. Autorka, která je původním povoláním psycholožka specializující se na dětské trauma, dokázala Janiinu psychiku tak skvěle popsat, že to celé působilo děsivě reálně. Na tenhle hrůzostrašný zážitek budu ještě dlouho vzpomínat. Ovšem jenom v dobrém!

michalka S.
19.02.2021 5 z 5

Myslela jsem ze Dětské zoubky byli hodne silná káva......ale tohle byl masakr....

Gabusza
15.02.2021 5 z 5

Dost dobrá psycho kniha. Dost reálná... kdo by to řek, že i šestileté dítě může být tak kruté.

Peace
14.02.2021 5 z 5

"Můžete je soudit po libosti, ale nebyli jste v jejich situaci."

Tak tohle byla jízda, vážení! Návykové, abnormálně čtivé, napínavé jako kšandy.
A vůbec mi nevadí, že je děj vcelku předvídatelný, vše odpuštěno :o))
Přečtěte si to, nebudete litovat.

cleopatra11
14.02.2021 5 z 5

Teda páni..jsem přímo nadšená z této knihy. Už dlouho jsem nebyla při čtení doslova nasraná, co si ta malá vše dovolila. Neskutečný!! A zaslepenost Christophera byla do nebe volající.
Výborná kniha, místy mi připomínala film Případ číslo 39 s René Zellweger.

sasankava
11.02.2021

Úžasná kniha, přečteno jedním dechem, takto si představuji psychologický román-thriller, mrazivý, nutí k přemýšlení, v noci nemůžete spát, pořád se k tématu v podvědomí vracíte, ráno se těšíte, až se zase začtete do děje.

Krchnaida
10.02.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale potom už děj rychle odsypával. S tím děckem bych teda nevydržela ani týden...

Fzuzik
08.02.2021 4 z 5

Kniha byla napínavá, obdivuji trpělivost Hannah a strašně mě rozčilovala naivita a hloupost Christophera.