Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 599 203

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

Monuli36
11.06.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla během pár hodin,nešlo se odtrhnout....Doporučuji na 100% :)

sioux
07.06.2021 5 z 5

Totální psycho. Nedalo se od toho odtrhnout. Skvěle budovaná atmosféra. Málokdy se mi stane, že bych chtěl některé z hlavních postav "zavraždit", ale tak silné emoce nespravedlnosti, naivity a hlouposti ve mně ta kniha vyvolala. Bravo.
Drobné nesrovnalosti neřeším, děj a zápletka to převálcovaly.
V závěru už jsem jen přelítával řádky, abych to psycho ukončil.

hanap
04.06.2021 5 z 5

Už dlouho se mnou žádná kniha tak nezamávala jako Andílek. Chvílemi jsem si říkala, že ani nechci vědět jak to bude pokračovat.
Doporučuji číst jen pro silné povahy.

Květ
03.06.2021 5 z 5

Tento thriller se četl sám! Je nabitý emocemi, budete se vztekat, rozčilovat, nechápat a taky se bát. Střídání tří vypravěčů zrychluje tempo celého příběhu, napětí je dávkováno postupně. Autorka se sice pohybuje na samé hranici uvěřitelnosti, při čtení ve mně vyvstávaly otázky PROČ??? Nic podobného jsem zatím nečetla a knížka mě doslova pohltila. Je to psycho. Pro všechny, kdo si chtějí trošku pocuchat nervy, doporučuji.

evask
01.06.2021 5 z 5

Na tenhle příběh budu vzpomínat hodně dlouho.

ElikaBendova
28.05.2021 5 z 5

Obyčejné 5* nedávám, protože na každé knize se dá něco najít, ale tady? Tohle je naprostá bomba. Ukázka toho jak malé dítě dokáže zruinovat lidi kolem sebe. Vic psycho mi hlavně přišel ten Christopher, když nedokázal sundat růžové brýle i když věděl, že je ta holka monstrum.

petula22
27.05.2021 5 z 5

Kdyby to šlo, dám i 6 hvězd. Neskutečně strhující psycho thriller, od kterého se nedá odtrhnout. Ufff... Skvěle napsané, napínavé, zdrcující...

kikina28
16.05.2021 5 z 5

Tak tohle byla síla!!! Myslela jsem si, že po přečtení knihy Dětské zoubky už mě nic nepřekvapí, ale tohle.... Několikrát jsem chtěla knihu odložit, ale protože to nedělám, tak jsem ji se zatnutými zuby přečetla. Ale už nikdy více!!! Poslední třetinu knihy už jsem jen četla a četla, ať už to mám za sebou. Andílek Vás neustále drží v napětí, co zase vymyslí. Andílek??? Ani náhodou. Satánek. To je to správné slovo....

Pája699
03.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo fakt psycho. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Tohoto "Andílka" opravdu nechcete mít doma. Christopher mě neškutně štval celou knihu svým přístupem a chováním. To jako opravdu dával přednost "spratkovi" před vlastní ženou a vlastním dítětem? Tím u mě hodně klesnul. Možná kdyby se více koukal kolem sebe, nemuselo to všechno skončit, tak jak to skončilo. Síla a mazec jako :-) No a Hannach? Měla se sebrat a odejít, snášela toho dost a dlouho. Na tuhle knihu opravdu dlouho nezapomenu a určitě doporučuji k přečtení.

niki7763
29.04.2021 3 z 5

Já opravdu větší hodnocení dát nemůžu... Dětské zoubky v novém kabátu? Kniha je čtivě napsána, děj jde rychle, je napínavá a bude Vás bavit. Ale!!!!!... Malá, naprosto na "přesdržku" neschopná a vyšinutá holka a do toho totálně naivní, imbecilní sobec v roli otce??... No to byly dvě postavy, díky kterým jsem knihu skoro nedočetla. Tak strašně mi oba lezli na nervy... Ale snad o 50% víc to dítě. Musím uznat, že tak skvostný popis každé situace jsem už dlouho nečetla. Ještě teď na to pomyslím a vře se ve mne krev. Ale ten konec? To podle mého názoru nebyl žádný závěr. Useknuté a nedomyšlené. Všem, kteří se na dílo teprve chystají přeji pevné nervy, protože toho malého parchanta bych se pokusila zabít i já sama :D

BariEli
22.04.2021 5 z 5

Tady se nedá dát méně než za 5*. Čtivě a poutavě psáno, uvěřitelný vývoj postav, kratičké kapitoly, kniha dlouhá přesně akorát. Nechybělo ani nepřebývalo ani jedno písmenko. Nemohla jsem knihu odložit. Já nemám jedinou věc, kterou bych vytkla. Hlavně druhá polovina knihy, kdy se mi ježily vlasy na hlavě s každou další kapitolou. Story o manželech, kteří tak moc chtěli být rodiči (dobrými rodiči), až je to málem poslalo do pekla.

Izu
18.04.2021 4 z 5

(SPOILER) A cenu za největšího knižního vola získává Christopher. Chvilemi mi z něj bylo víc špatně než z toho spratka, kterého si prosadil za každou cenu. To už i ta kočka pochopila, že se má držet dal.Vůbec nechápu Hannah, která s ním po tom všem zustala.Pribeh se čte dobře ale je to už trochu za hranou uveritelnosti.

sona9984
18.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak od ní se opravdu nešlo odtrhnout. Zvlášť v druhé půlce, kdy to "andlílek" rozjel naplno. SPOILER:
Jen trochu nerozumím tomu, proč manžel nestál spíš při své ženě, ale při labilním dítěti. A snaha o své vlastní dítě x let a když otěhotněla, tak on se neradoval? To mi přišlo dost zvláštní. Také sama žena jako lékařka, proč si neřekla o pomoc, když začala mít psychostavy. Musela přeci jako rozumná ženská vědět, a zvlášť lékařka, vědět, že už se chová neadekvátně. Byly tam takové drobnůstky, ale přesto dávám knížce 100%!

SilvieSisinka
17.04.2021 5 z 5

Tak to byla drsná jízda.Sokujici kniha.Opravdu tohle zazit já doma s dětmi nevím nevím jak by to u nás dopadlo.Vzit si takové dítko domů.Jeji manžel měl po celou dobu růžové brýle,neviděl to zlo kolem sebe.

Olous1
09.04.2021 5 z 5

Wow, tak to byla teda pecka.Ještě se z toho nemůžu vzpamatovat. Tak takového andílka bych fakt domů nechtěla.Tato kniha stojí opravdu za přečtení. Za mě 120%.

jjanca
05.04.2021 5 z 5

Tak to bola sila! Dlho sa mi nestalo, že by som tak strašne nenávidela nejakú postavu. Alebo možno dve... Christopher ma svojím správaním tiež neskutočne iritoval. Vôbec neviem do akej ďalšej knihy sa mám pustiť, pretože táto ma trochu emočne vyšťavila.

Renatecka
03.04.2021 5 z 5

Od knihy se nedalo vůbec odtrhnout. Nesmírně mě to bavilo, iritovalo a vyvolávalo negativní emoce vůči té malé satance. Vřele doporučuji.

LibraryGirl
02.04.2021 4 z 5

Andílek je opravdu vzrušující thriller, který neodložíte. Napětí hezky stoupá od první stránky. Konec příběhu mohla autorka ukončit lépe, sice dočtete na poslední stránku, ale pro mě tam bylo stále plno otázek, ale pokud by vyšla další kniha od autorky, tak si ji ráda přečtu. Lucinda Berry umí postavit dobrý příběh, který vás od začátku rozechvěje.

Danago
30.03.2021 5 z 5

Skvělý a drsný psychothriller. Čte se jedním dechem a nenechá vás klidnými. Je to mnohem drsnější a drásavější než Dětské zoubky, ale určitě podobné téma. Autorka, mě ke knize připoutala tak, že jsem ji nemohla odložit. Opravdu dokonale vystupňované napětí, pořád očekáváte, kdy a co zase přijde, ale vůbec si nedovedete představit , co všechno může přijít. Mě z toho mrazilo, knížka mě místy šokovala až vyděsila. Moje představivost na toto nestačila. Za mě velice originální kniha skvěle napsaná a velmi uvěřitelná. Doporučuji , jen asi ne slabším povahám a citlivým maminkám.

pakoshka
25.03.2021 4 z 5

Jsem hrozně ráda, že jsem dnes nemusela do práce a čekalo mě čtyřhodinový cestování, protože jsem se nemohla odlepit. Začala jsem včera před spaním, a dnes mi Andílek nedal pokoj ani při snídani, ani v MHD, ani v čekárně u zubaře. I když děj po anotaci není extra překvapivej, kniha je neuvěřitelně sugestivně psaná a držela mě v napětí. Toho spratka jsem nesnášela.

Mám ráda, když se v knížce střídají postavy, nicméně pohled Hannah mi přijde ochuzenej o nějaký střípky jejích myšlenkových pochodů. A ten úplnej konec jsem takhle tipovala už hodně předem :-).

Četla jsem srovnání s Dětskými zoubky a Andílek je teda o hoooodně převyšuje.

Bavilo a dost!