Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 606 606

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

cleopatra11
14.02.2021 5 z 5

Teda páni..jsem přímo nadšená z této knihy. Už dlouho jsem nebyla při čtení doslova nasraná, co si ta malá vše dovolila. Neskutečný!! A zaslepenost Christophera byla do nebe volající.
Výborná kniha, místy mi připomínala film Případ číslo 39 s René Zellweger.

sasankava
11.02.2021

Úžasná kniha, přečteno jedním dechem, takto si představuji psychologický román-thriller, mrazivý, nutí k přemýšlení, v noci nemůžete spát, pořád se k tématu v podvědomí vracíte, ráno se těšíte, až se zase začtete do děje.

Krchnaida
10.02.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale potom už děj rychle odsypával. S tím děckem bych teda nevydržela ani týden...

Fzuzik
08.02.2021 4 z 5

Kniha byla napínavá, obdivuji trpělivost Hannah a strašně mě rozčilovala naivita a hloupost Christophera.

lenik284
07.02.2021 4 z 5

Knížka byla pěkná, čtivá, ale předvídatelná.Janie byla fakt spratek a už od půlky knížky jsem tak věděla jak to asi dopadne.Hannah svým způsobem byla statečná a ani se jí nedivím co chtěla Janie provést byla z ní na pokraji sil a Christopher mě svým chováním fakt štval.Fakt dobré psycho co by nikdo z nás nechtěl zažít.

MartinaP
07.02.2021 odpad!

Nevěrohodné, vůbec se mi nelíbilo.

Jordyz
05.02.2021 4 z 5

Nedalo se odložit, napínavé, mrazivé.

boeink
01.02.2021 5 z 5

Ufff! Tohle bylo vážně psycho. Knihu nejde odložit, musela jsem před odchodem na odpolední nutně dočíst, ale klid mi to tedy nedodalo. Šílené, nepředstavitelné. Z některých pasáží se mi ježí vlasy.

Mikako
30.01.2021 5 z 5

Šílenost! Dokonalý psychothriller.
Takový typ knížek se mi hrozně líbí.

angelak
30.01.2021 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem.

Kurzovic28
25.01.2021 2 z 5

(SPOILER) POZOR SPOILER:

Dávám dvě hvězdy, protože se kniha četla dobře.
Že matku zabila jsem věděla hned. Konec moc překvapující nebyl. Možná je to tím, že jsem už přečetla hodně knih a nějak jsem to "věděla". Kniha mi připomněla film Sirotek. Janie byla hodně podobná dívce z tohoto filmu. :))

zbožňuju_knihy
23.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Je to čtivý, je to dobrý, ale je to.. tak nějak předvídatelný.
Takový Případ 39 nebo Dětské zoubky..
Začátek mě nebavil a chtěla jsem knihu odložit k ledu, jakmile je něco načteno, tak už člověk tuší, kam to bude směřovat..
Zlomová stá stránka, do které se vždy snažím vydržet, byla dobrá volba.
Perfektní dítě bych nezvládla a skončila bych v teplácích raz-dva - hezky popsané chování sociopata.

elen79
21.01.2021 5 z 5

Kniha mě velmi bavila. Přečetla jsem jí jedním dechem.

L.Helena
21.01.2021 5 z 5

Tak to bylo hodně náročné čtení. Napínavé i čtivé tak, že se kniha prakticky nedá odložit, ale zase občas potřebujete vydechnout, abyste mohli vstřebat všechno to, co se děje. Hodně mi připomínalo „Dětské zoubky“, jenže to mi přišlo spíš jak horor, tohle je víc psychothriller. Je vidět, že to psala osoba z oboru. Škoda, že na konci není třeba epilog ve smyslu „O rok později…“, docela by mě zajímalo, jak se situace vyvíjela dál.

xena2711
18.01.2021 5 z 5

Tak to byla tedy opravdu jízda! Dlouho jsem nečetla tak skvěle napsaný psychothriller. Knížka se nedala odložit z ruky, stále chcete znát pokračování. Doporučuji a těším se na další autorčiny knihy a třeba i pokračování...

petra3242
17.01.2021 5 z 5

Tak tohle byla teda síla. Nečekala jsem, že to bude takové drama a že Janie bude takový spratek. Kniha je plná zvratů, emocí, napětí... Příběh je děsivý, ale je tak skvěle napsaný, že vás nutí číst pořád dál a dál. Jen ten konec by mohl být víc dotažený, nebo si autorka nechává prostor pro další díl?

Megina7
13.01.2021 4 z 5

Čte se jedním dechem a stále čekáte co bude.Pěkná kniha

Ajuszka
08.01.2021 5 z 5

Panebože tohle bylo šílené. Shledala jsem zde velkou podobu s knihou Dětské zoubky. Ježíši jak mi to děcko lezlo na nervy :D Tohle musí být opravdu masakr. S Hannah jsem soucitila, stála jsem na její straně a tak jsem vcelku ráda za ten konec.

Zdenas5
07.01.2021 5 z 5

Nic podobného jsem ještě nečetla. Zajímavé téma, dobře zpracované a opravdu psycho. Stojí za přečtení.

Urbana
06.01.2021 5 z 5

Wow ... tak to bylo něco, kniha Dětské zoubky je jen slabý odvar ! Psycho jak má být, určitě doporučuji !