Umírající dandy

Umírající dandy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176773/bmid_umirajici-dandy-5Bi-176773.jpg 3 88 27

Anders Knutas série

Na ostrově Gotland panuje zima. Nejsou tu žádní turisté, obchody jsou většinou zavřené. Jenom v malé galerii na náměstí se usilovně pracuje. Egon Wallin připravuje vernisáž. Následujícího rána ale čeká město šok. Známý galerista je nalezen zavěšený v jedné z bran středověkého opevnění. Přišla jeho manželka na to, že vedl dvojí život, a pomstila se? Nebo jen stál v cestě bezskrupulózním zlodějům? Komisař Knutas se s celým týmem pouští do vyšetřování a opět musí ustát dotěrný dohled švédských médií.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Den döende dandyn , 2006

Pavlusa007
05.03.2015 3 z 5

Docela slušná detektiva, četla se mi dobře, historii umění mám ráda. Jen jsem nepochopila, jak to tedy bylo s těmi kradenými obrazy? :) Pokud jsou předchozí díly lepší, tak doufám, že je v naší venkovské knihovně někdy seženu :).

Georgine
19.01.2015 2 z 5

Ze všech čtyř knih je tato bezkonkurenčně nejslabší. Zdá se, že její tituly mají kolísavou tendenci. První (Neviditelný) byl velice čtivý, o druhém (Této tiché noci) už to říct nemohu, ale u třetího (Vnitřní kruh) svitla opět naděje, která u Umírajíciho dandyho zcela zhasla. Přesto si další navazující tituly přečtu. Třeba bude vzestup...

MahulenaK
18.11.2014 2 z 5

Musím souhlasit s ostatními komentáři. Knížku jsem tedy nakonec dočetla. Chvílemi mě i bavila, ale na konci jsem byla poněkud zmatená, vždyť se spoustu věcí vůbec nevysvětlilo (nebo jsem to teda nepochopila). Navíc "love story" mezi Johanem a Emmou už mě trochu unavuje, a vůbec jsou tam ty postavy čím dál podivnější. Tak nevím, jestli vůbec chci číst další (a koukám, že už jsou dvě!).

lubosh
15.10.2014 1 z 5

Nudnější detektivku jsem zřejmě ještě nečetl.

Hella
03.03.2014 2 z 5

Proč mám jenom pocit sestupné tendence u autorčiných titulů?

Aja12
15.01.2014 3 z 5

Mám detektivky od této spisovatelky moc ráda, ale tato kniha se mi líbila úplně nejmíň. A škoda toho konce, ten byl opravdu odbytý.

magnolia
01.12.2013 2 z 5

Tato detektivka nebyla nic moc a konec úplně podivný a odbytý. Proti první ze série (Neviditelný) to byl obrovský rozdíl ve čtivosti i napětí.

severská krimi dandysmus

Mari Jungstedt