Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/bmid_pad-QJm-56720.jpg 4 1900 1900

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Fallen , 2009

BlueEliza
17.08.2014 1 z 5

Jedním slovem nuda. Snažím se knihy zásadně dočíst a až pak je hodnotit, ale u téhle se ne a ne prokousat ke konci.
Hlavní postava ničím zajímavá a příběh neměl šťávu ani originalitu. Další kniha těžící z úspěchu jedinečných knih.
Docela zklamání.

barca8336
13.08.2014 5 z 5

Mě se to líbilo, ale začetla jsem se asi až po nějaké době. Ze začátku jsem z toho nebyla nějak nadšená, tak jsem knihu odložila na hodně dlouho a pochybovala, že se k ní ještě vrátím, ale nakonec vrátila. :-) , Z knihy jsem nadšená, super fantasy, romantika. :-)

ph-m4367
10.08.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila a byla napínavá,děsivá a zajímavá. Jenom...Tak zaprvé, postava Daniela se mi moc nelíbila...přišel mi až moc dokanalý a taky mi připadalo že mě kniha jakoby nutila ho mít ráda(stejně tak Luce) vzhledem k tomu že jsem nedostala šanci Daniela poznat sem si ho nemohla zamilovat...Technicky vzato Luce Daniela zná teprve pár týdnů a už ho bláznivě miluje. Opravdu jsem se snažila mít Daniela ráda ale prostě to nešlo. I přesto že Daniel věděl že Luce zemře a budou troět její rodina a přátele tak jí nakonec sobecky políbil.(Chápu že ho spalovala vášeň,touha a bla bla bla) Naštěstí Luce neuhořela jako v předchozích mnoha životech Na druhou stranu Cam...Pořád mi není jasné jakou s Luce mají minulost. Ale i tak se mi líbil víc než Daniel. To jak na Luce byl hodný a choval se k ní hezky kdežto Daniel na ní vztyčil prostředníček... Mě okouzlilo. Cama jsem si zamilovala i přes jeho občasné výkyvy a taky to že je démon... Teď musím vypadat že jediný co mě zajímalo byli ti dva kluci ale tak to není napsala bych o knize jako takové ale na to už je tu dost komentářů takže jsem se rozhodla podělit o můj názor ny ty dva...:)

Denaille
06.08.2014 2 z 5

Narozdíl od upírů, andělé ještě nejsou tak okoukaní a já takovou tématiku opravdu můžu. Nicméně to, co z anotace vyznělo jako poměrně zajímavé, skončilo jako úplná blbost. Možná bych přiznala, že mě čtení trochu bavilo, že to mělo nějaký tah, který mě nutil číst, kdybych ve výsledku nedošla k závěru, že mě hlavní hrdinka vytáčela snad neustále, jediný obraz Daniela, který se mi naskytl, byl z pohledu Luce a byl přece dokonalý, úžasný, překrásný, prostě andělský a tak neskutečně zamilovaný, že kdykoliv se ti dva viděli, potkali, viseli na sobě pohledy a toužili po sobě. Vím, jaké to je být zamilovaná a dokážu si představit i jaké to je z pohledu mužské polovičky, přesto to na mě v knize působilo nereálně a Daniel v mých očích vypadal moc zženštile.
A nebyl to jediný problém. Některé zvraty byly stejně neskutečné jako Daniel, stejně jako celé prostředí. Nepochopila jsem důvod pobytu Luce na takovém místě, ani proč takové místo vlastně existuje nebo proč by rodiče svoje dítě posílali někam pryč po takovém zážitku. Asi je to jinde normální.
Jednoduše, celé mi to přišlo dost nesmyslné.

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mně se to líbilo a bavilo mne to!!! Chce to číst asi všechny díly po sobě, 1-4.
Díky

Adris
29.07.2014 3 z 5

Nevím jestli je to v překladu, nebo jestli spisovatelka neumí psát. Někdy mi to prostě nedávalo smysl..? Kolikrát jsem se vracela, zda jsem něco nepřehlédla...Jinak námět se mi hodně líbil:)

pobijecmuch
24.07.2014 odpad!

Jen další literární hloupost pro náctileté dívenky. Taky bych chtěl mít psa a já bych ho dokonce naučil i surfovat.

muchomurka
15.07.2014 4 z 5

Já nevím, jestli se mi knížka líbila nebo ne. Tyto pocity se ve mně střídaly po celou dobu čtení. Chvílemi to bylo úporné, natahované, chvílemi strhující děj. Co mě ale fakt štvalo bylo, že Luce nikdo nic neřekl, neodpovídal na její dotazy a že celkově toho moc neobjevila. Když už něco, tak do toho vlezlo něco jiného, co přerušilo jakékoliv zjištění.
Co se týče postav, tak největší "problém" pro mě byl Daniel. Byl tak nějak neuvěřitelný. Měl být tajemný, mystický, krásný, zamilovaný, ale napsáno to bylo šroubovaně, jak kdyby autorka nutila tuto postavu být něčím, čím není. Nevím, ale líp to popsat nedokážu.
Knížka dobrá, ale mohla být ještě lepší, autorka mohla mnohem více využít kulis školy, hřbitova a tajemna.

Helena Lacková
10.07.2014

1. a 2. díl této série mě opravdu bavili. 3. a 4. díl jak se začali nahánět životy, bylo toho na mě, už dost. Postavu "chrliče", už jsem nezvládla.5 . díl mi připadal jako zbytečné prodlužování a návrat do již vyřešeného děje.
Samotná myšlenka a námět knihy perfektní

Werie05
09.07.2014 4 z 5

Kniha byla dobrá, ale připadalo mi, že se sem tam autorka ztratila a v jinou chvíly toho najednou chtěla napsat tolik že to až přestalo dávat smysl. Nicméně se mi líbil ten příběh a doufám že v dalších dílech to bude ještě lepší.

eloušek
07.07.2014 3 z 5

nebyla špatná ale nějak extra mě nenatchla

saphe
02.07.2014 2 z 5

Skoro se stydím..... tuhle knížečku jsem totiž četla na 2x- poprvé ani ne do půlky a po druhé jsem si řekla že když všichni celou tu sérii zbožňují a je hodně reklam, tak to PROSTĚ musím přečíst celé!!! No konečně jsem to přečetla a........ NE, teda ne že by to byl tak hrozné, ale... já fakt nevím- ale musím uznat, že ke konci to začalo být zajímavé.... A možná se to při dalších dílech stává zajímavější....třeba si někdy pořídím další díl.... :)

Madame R
01.07.2014 2 z 5

Dobrý ale mohlo by to byt lepší..

ellizza
24.06.2014 5 z 5

no musím říct, že jsem od toho zase tolik neočekávala - ale vtáhlo mě to opravdu moc a knihu jsem za noc přečetla - musím přiznat, že jsem pořád čekala na TO vysvětlení. Postavy si mě fakt získaly a teď směle na druhý díl :-). Bylo to fakt pěkné čtení

Kathrine
23.06.2014 5 z 5

Začátek těžký na pochopení,ale nakonec v tom mám jasno. Daniel mě trochu rozčiloval,ale pak po tom pochopení děje mi ho bylo i líto. Cam je.........no nebudu to komentovat. Nechtěla bych být na místě Luce. Hodně se mi líbila část ve které se ti dva poperou. Fakt super knížka.( Podle popisu jsou fakt hezcí:-) )

Baruš1118
14.05.2014 5 z 5

No.. když jsem začala číst knížku ze začátku.. popravdě.. moc jsem ji nechápala :D Ale tak od poloviny knihy jsem se do děje vžila a chápala naprosto všechno.. Určitě mě překvapila, kde ten děj probíhá.. No představte si, že vás pošlou do takovéhle škole :D Brr.. ještě navíc, když tam jsou všichni andělé :D Ale musím uznat.. že měla tato knížka opět něco do sebe.. :)

Pro ty, co jí mají také rádi.. Film se již chystá a herec, který ztvární Daniela.. je sexy :D Alespoň podle mě :D

Jinak doporučuju :) (Andělé, láska, tajemství)

Klíště
10.05.2014 odpad!

Máma mi říkala, pokud nemůžeš říci nic hezkého, neříkej nic. Takže raději pomlčím.

009Ivana
08.05.2014 5 z 5

Andělé, láska, sranda tato slova mě napadnou když si vybavím tuhle knihu. Pro ty kteří nedají moc na sladké věcičky se nehodí ale pro ty kteří to milují je tato kniha perfektní. Krásně napsaná a lehce přečtená. Postavy mi sednou jako boty do nich se prostě musíte zamilovat. Všechno je skvěle popsané stačí mít jen k této knize trochu fantazie, postel s přikrývkou a čas který si tato kniha rozhodně zaslouží. :) :) :)

Noreen
26.04.2014 1 z 5

Nuda, klišé, předvídatelnost. Nic pro mě.

vikimi
24.04.2014 5 z 5

Je to knížka, ke které se ráda vracím. Odpočinu si u ní, zasměju se a také si užiju ty romantické scény. Je to příjemně plynoucí oddechovka.
Rozhodně doporučuji! :-)