Ami 3 - vnitřní civilizace

Ve třetí části příběhu o pozemském chlapci Pedrovi a jeho kosmickém příteli Amim se kromě Vinky a Krata objevují také další postavy, které společně rozehrávají nová a napínavá dobrodružství – podaří se Pedrovi a Vince žít společně na některé z planet? Jak si poradí Krato se svou vesmírnou samotou? A jak je to s Amiho (ne)vměšováním do milostných vztahů? Kniha je plná dojemných, ale také akčních scén, za jejichž úspěšné vyřešení by se nemusel stydět ani James Bond, natož mladý pozemšťan Pedro. Především však nabízí představu ideálního soužití všech vesmírných bytostí, které mohou dosáhnout klidu, míru a vrcholu duchovního rozvoje, jestliže se ztotožní s univerzálním principem všehomíra – Bohem–Láskou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362071/ami-3-vnitrni-civilizace-4mh-362071.jpg 4.76

Ami 3.

Vazba knihyměkká / brožovaná
ISBN978-3-945803-38-7

Kniha Ami 3 - vnitřní civilizace

ditul

Celá série se mi líbila. Tento třetí díl je více taková pohádka, ale to mu vůbec neubírá na jeho kouzlu, naopak.. A je tam i spousta věcí, nad kterými se člověk zamýšlí.. Kdo ví, jak to vše mimo naši planetu opravdu je ;)
*Ve vesmíru je opravdu mnohem víc života, než předpokládáme. Protože ale naše civilizace nejsou zatím na dostatečné duchovní úrovni, je pro tuto chvíli lepší, když nevíme, co existuje o příčku výš. Na druhé straně život v nitru jakéhokoliv světa je odrazem duchovního postoje. Lidstvo našich světů žije na vnější straně. Na vnější straně všeho. Nevěnuje pozornost tomu vnitřnímu, je povrchní, a z tohoto důvodu žijeme na povrchu svý planety. To je odraz postoje našich duší.
*Protože se díváte pouze na to vnější, na vzezření všeho, na vzhled ostatních i sebe samých a věnujete příliš málo pozornosti tomu, co je uvnitř.
Pro tentýž povrchní postoj své duše neznáte ve skutečnosti ani sebe samé: nikdy jste ani zběžně nepohlédli do nitra svých srdcí nebo myslí. Zajímá vás pouze to vnější, to, co lze vidět očima - to, co je hmotné a hmatatelné. Proto žijete ve světě, který je odrazem vašich duší. Velmi silně v něm převládá to hmotné nad duchovním, niterným či nezřetelným. A proto máte také sklony obviňovat ze svého neštěstí druhé. Nevidíte totiž, že všechno má svůj původ v nitru každého z vás.

Andi
25.08.2018

Takže. S předchozím komentářem souhlasím až do části: "dospělejší". Protože to bylo právě to ono co - podle mě - knize ubralo na přitažlivosti. Jako bych opravdu četla knížku pro děti. Už tam té jasné a pěkné moudrosti nebylo tolik. První díl je nejlepší. V té jde hlavně o dialog, hovoří se o vážných tématech, tento třetí díl je jasná beletrie, která se snaží o jakýsi spád a akci, která se ne úplně povedla.
Ale, na druhou stranu, to že je každý díl v něčem jiný může být i výhoda. Spousta jiných trilogií je díl od dílu stejná, tohle je jiný případ a přesně tohle Amimu přidalo na zajímavosti.

RenataP
19.03.2018

. Kniha podle mě odlišná od té první, a trochu i od druhé. Všechno je tu větší, akčnější a dospělejší. A knížka je také o něco tlustší než ostatní díly. Spojuje se tu již v předchozích dílech řečené do mnohem pohyblivějšího příběhu. Pro děti mnohem lepší příběh – já se třeba raději vrátím ke komornějšímu prvnímu dílu. Ale extrovertovo srdce zajásá!

lilienn
06.03.2018

Kapičku slabší než první dvě. Ale i tak moc milá a fajn :) Možná to bylo očekáváním stoprocentní záruky...

Enrique Barrios
chilská, 1945