Amanda

Amanda https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524160/bmid_amanda-65278a3f8a866.jpg 4 557 111

Legie série

Vesmír je kruté místo. Právo na život má pouze ten, kdo si jej uhájí v boji. To ví i posádka lodi Kraksna. Lidstvo je zotročeno mocnou mimozemskou rasou, a tak za pomoci technologie prastaré vesmírné civilizace hledají cestu, jak svoji planetu osvobodit. Nebo alespoň nakopat zadek těm modrým parchantům, co ji vyplenili. Život je ale otázkou priorit. Na planetě Namathé se údajně nachází lidská žena, kterou je třeba zachránit. Hlavně ze vznešených humanitárních důvodů, to dá přece rozum. Jenže když při tom pracujete pro mimozemského mafiána, co vypadá jako slepice, mají věci tendenci se poněkud komplikovat. Vítejte v sérii Legie – novém světě Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové, space opeře temné, akční i zábavné, jak jen to chladný vesmír dovolí.... celý text

PetrCepek
26.12.2020 5 z 5

Domníval jsem se, že nic kotletovějšího než skvělý projekt nazvaný "František Kotleta" už být nemůže, ale není to pravda. Moc rád jsem se od vás nechal vyvést z omylu, skvělá paní Kristýno.

QEDS
26.12.2020 5 z 5

Musím uznat, že druhý díl se opravdu povedl. Rozjíždí se nám pekelně svěží série, kterou si náramně užívám. Kotleta a Sněgoňová se umí evidentně vzájemně perfektně doplňovat. V knize není tolik sexu a sprostých nadávek, ale ničemu to nevadí. Malé množství obou zmíněného vynahradí trefné načasování před podáním... Těším se na další díl a jen tak dál.

tristessa
26.12.2020 5 z 5

"Jenže na předání chepitu jí záleželo a asi si domyslela, že když nás na setkání s divy pouštní planety aspoň trochu nepřipraví, budeme na eskalátorech vřískat hrůzou a v metru se modlit, aby nám neukradlo duši, jako když turisti z Bruntálu poprvé přijedou do Prahy."

Tak první dva díly přečteny, kdy bude zbylých deset?

kure91
25.12.2020 5 z 5

Pomalu se nám děj začíná rozjíždět a knížku jsem zfoukl asi za dva večery, protože se od toho nedalo odtrhnout a chtěl jsem číst dál a dál, abych zjistil, jak se to vyvrbí. Řekl bych, že zejména tak v půlce knížky se to vše krásně zašmodrchalo a dost mě zajímalo, jak autorka z toho všeho vybruslí, ale za mě spokojenost, dostali jsme nové postavy, nové mimozemšťanské rasy a příslib zajímavého dalšího vývoje. Děj odsýpal jedna báseň, nechyběly hlášky a zajímavé momenty, na úplný závěr musím dodat, že Aštara jsem si z reklam Vesmírných lidí představoval teda jinak :)

mot33
25.12.2020 5 z 5

Super jak Kotleta,ale hlavně ta ZOO to byl mistrovský kousek.Jen tak dál.

andrej0867
21.12.2020 4 z 5

Fajn jazda, len mi nejako uniklo ako nasli En-ruka.

Dusinof
19.12.2020 5 z 5

Prvni kniha me chytla. Protoze jsem od Kristyny cetl mesto v oblacich tesil jsem se. A..?dostal jsem to, co jsem chtel. Spravne tu nekdo napsal, ze nebyt informace na obalce, taky bych si myslel, ze ctu kotletu. Myslim ze to holka zvlada vic nez dobre a duo KS ma potencial. U prvni knihy jsem se parkrat pousmal, ale tady jsem se uz fakt smal nahlas. Kdyz padlo “Chci tuhle samici”, tezko jsem se uklidnoval a vzbudil malem svou spici dcerku. :-). Presne to, co si KS naordinovali, ze budou davat, to plni. Nerikam, ze je ta kniha pro kazdeho, ale kdo ma rad akci a rad obraci stranky, ten bude spokojen. A jestli muzu neco doporucit, tak nebudte svine a kupte si tu knihu, zadne uloz.to ci jiny warez. Podporte je, zaslouzi si to.

digdag
08.12.2020 4 z 5

Kdyby na obálce nebyla napsána Kristýna Sněgoňová, tak bych si myslel, že je to další Kotleta. Možná jen s menším množstvím ženských pohlavních orgánů.

biki
06.12.2020 5 z 5

V jednu v noci dočteno a ještě hodnou chvíli jsem z toho byla vyšťavená, jako bych se celého toho dobrodružství zúčastnila osobně. Nezastavitelná tsunami akcí, které v naprosté většině probíhají podle pravidla "co se může pos...t (pardon, pokazit), to se taky pos...e (pokazí)". Další nové rasy emzáků, ještě bizarnější než v prvním dílu, takže je někdy těžké si v nich udržet trochu přehled. Hlavně aby si ho udrželi autoři. Tento vesmír rozhodně není prázdný, ale naopak zabydlený až moc a posádka Kraksny dělá co může, aby "švestkám" ukázala, že napadnout Zemi nebyl asi ten úplně nejlepší nápad. Doufám, že na další díl nebudeme čekat moc dlouho.

Ládja
06.12.2020 3 z 5

Pokračování prvního dílu, které se s ním nezadá. Řekl bych, že vyrovnaná kvalita, nic moc nového, ale zábava to je. Jen si nedovedu představit, že bych nečetl první díl a hned bych šel na dvojku(jak se píše někde v komentáři od Kotlety). Na to jsou přeci jen jednotlivé díly dost provázané. 2,5* béčko, které pobaví a neurazí...

gwcz10
03.12.2020 5 z 5

Byla to super jízda a ten závěr. Budu se těšit na další díl. A na Han Sola krokodýla. :-D (Aga má oblíbená)