Loviště

Loviště https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128574/bmid_loviste-128574.jpg 5 586 55

Alfa a Omega série

Anna Latham nikdy nevěděla, jak by mohl být život složitý, dokud se nestala vlkodlakem. A dokud se nestala družkou Charlese Cornicka, syna maroka Brana, vůdce vlkodlaků Severní Ameriky ... Anna a Charles se účastní schůze vlkodlaků, kde Bran přednáší svoji kontroverzní tezi: že by vlkodlaci měli vystoupit na veřejnost a odhalit tak svoji existenci lidem. Ale nejvíce obávaný alfa v Evropě je zarputile proti - a vypadá to, že někdo jiný ještě víc. Když je Anna napadena upíry pomocí magie, kterou dokáží ovládat pouze vlkodlaci, musí Anna a Charles spojit své talenty a dopadnout toho, kdo je útok odpovědný, nebo riskovat, že ztratí vše …... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Hunting Ground , 2009

MiraiYume
17.09.2019 4 z 5

Tyhle knihy mě moc baví. Tenhle žánr mě moc baví. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že série s Mercy je mnohem lepší, vyváženější. Musím dát za pravdu některým komentářům níž, že se velkou část knihy řeší stále to stejné dokola, pak je tu jakási zápletka (mimochodem povedená) a velmi příjemné vyústění. Jako celek je kniha dobrá, nadprůměr v žánru, řekla bych.

Lenka.Vílka
01.09.2019 3 z 5

Mohla to být hodně dobrá kniha, kdyby...

...kdyby měla nějaký děj. Na to kolik má stran, se strašně moc dlouho autorka crcá s první částí. A než se něco začne dít, tak jste za polovinou knihy. Celý to je dobrý, to nebudou lhát. Jenže vzhledem k tomu, kolik má kniha stran, je to prostě blbě rozložený. Ať žijou série! Kdyby byl děj prvního a druhého dílu v jednom celku, tak jsem nad míru spokojená. Takhle jsem se akorát dočkala neustálého opakování toho, jak se Anna bojí a chce, aby to bylo lepší, a jak Charles věčně vrčí, protože sám neví, co vlastně chce. Tada asi to už možná ví, ale bojí se, protože se bojí Anna. (A přesto paradoxně se situace vyřeší stejné jako minule.) A furt dokola. Jako v harlekýnce. Plus vlkodlaci. Takový drámo v první knize sérii nebylo. A už mě to začalo otravovat. Takže...

...takže co s knihou takhle přede mnou položenou, pokud nemám po ruce třetí díl? Budu se cítit ochuzena? Rozhodně teda budu. A totálně teda cítím. Knize to ubralo na mém hodnocení. Nemůžu si prostě pomoct. Sorry. A obava, že to sklouzne potom někam, kam podobné žánrové série většinou sklouznou, narostla do rozměrů, které se mi nelíbí :(

Co mi ovšem začíná vadit, je fakt, že vzhledem k tomu, jak jde děj, skoro se mi příčí, co se autorka nejspíš snaží naznačit. Jsem sice vlkodlak. Evidentně mám být volný tvor. Ale tady je to všechno tak pevně sešnerované pravidly a pocity sounáležitosti smečky, že jo, sice si můžu jít zaběhat, pokud dostanu povolení, ale stejně se musím zeptat, za jaký strom se můžu jít vysr@&t. A to je..bleh :(

luculi
08.08.2019 4 z 5

Pěkné pokračování k první knize. Charles a Anna jsou o kousek dál a musí řešit i další věci. Další povedený pohled do světa vlkodlaků...

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé

Marry123
16.10.2018 4 z 5

Mám moc ráda ten příběh, a určitě si přečtu i další díly, ale je jedna věc která mě vytáčí u této série. Chyby a občas chaos (možná ten chaos mají za vinu ty chyby), nejsem ten typ člověka, který si chyb v knihách moc všímá, ale tady to přehlédnout nejde... a to je asi jediné mínus :)

Lenka40
08.04.2018 5 z 5

Já prostě miluju knihy od Patricie . Umí krásně vymyslet příběh , kde běhají vlkodlaci , upíři , čarodějnice a jiné nadpřirozené bytosti. Nechybí tam láska , přátelství prostě vše co má mít čtivý příběh ze světa fantasie.

jitka7
20.03.2018 3 z 5

Trošku slabší díl než jednička. Docela dlouhou dobu se nic nedělo, pak se to ale rozjelo. Trošku mě začíná udivovat, že Anna navzdory své slabosti, je ona vždy ta, která všechny zachrání. To mě vždycky na knihách přestává bavit. Přesto ale budu číst dál. Zajímá mě, jak to dopadne.

Shanib
21.02.2018 3 z 5

Z příběhu mám smíšené pocity. První polovina byla nemastná neslaná, vlastně se tam nic moc nedělo a nebavilo mě to. Zato od druhé poloviny mě to chytlo a lámala jsem si hlavu s tím, kdo je záporák, který mě nakonec překvapil. Nicméně dávám pořád přednost Mercy a Adamovi a už se to asi nezmění. To však neznamená, že si nepřečtu pokračování.

moira2912
18.05.2017 3 z 5

4.7.2013: 3,5*
Já mám Charlese a Annu strašně ráda, raději než Mercy, a jejich vztah miluju. Navíc ráda čtu i o vlkodlačinách kolem omegy. .))

30.11.2012:
Tři, čtyři, tři, čtyři, těžké rozhodování.
Obálka je nádherná. x))
(Musela jsem to napsat. :D)
Kniha je hodně dobrá, má poutavý, zamotaný děj, skvělé postavy. I vývoj charakterů, popřípadě vztahů, autorka zvládla dobře. Škoda jen toho uspěchaného konce, taky se mi kniha zdá taková, hm, jednodušší, než jsem u Briggs zvyklá. Hlavně proto asi nedám více hvězdiček. Přesto je samotný nápad a děj knihy propracovaný a, když už ne vyloženě originální (i když i to by se vlastně dalo říct. :)), dostatečně dobře zpracovaný.
Příběh se mi četl rychle a lehce, Briggsovou a její styl psaní mám prostě ráda, a Annu jsem si oblíbila - možná více, než Mercy. x)) Taková perfektní kniha na odreagování. :)

Fizulka71
01.04.2017 4 z 5

Há, to jsem se pomněla! Zas o fous lepší druhý díl než ten první, to se běžně nestává. I když u Briggs jsme na to zvyklí, že... Miluju legendy o Gevaudanské bestii, viděla jsem o ní několik filmů, rovněž tak Excalibur, takže jsem si přímo blahem chrochtala

paprika75
07.03.2017 5 z 5

Pouto mezi Charlesem a Annou ... kdo by to nechtěl ??? Jsou super a celá jejich série taky. Jsem ráda, že je tady větší prostor pro Brana a jeho smečku. 5*

evik.sv
11.01.2017 5 z 5

Snad ještě lepší než první díl.Nerada to říkám , ale Annu a Charlese jsem si zamilovala asi víc než Mercy a Adama!

Julinka679
19.12.2016 4 z 5

Opět zajímavý díl :-) za mne bohužel chvilkami méně přitažlivý než první ale i tak se četl velice dobře a těším se na další knihy od této autorky :-) rozhodně nebudu jediná, který si postavu Anny oblíbila :-)

Evule114
12.09.2016 5 z 5

Další skvělý díl, nesouhlasím s některými názory. Konečně jsem se dozvěděla více o tom, jak Bran vystoupil s vlky na veřejnost. Nechyběly akce a napětí, které byly protkány romantikou.Taky mě pobavilo, jak Dana nazvala Leah, to na ní sedí. Jen jedno mínus má tato série a to, že jí není více dílů.. Dneska se vrhám na třetí..

Raven11
19.08.2016 5 z 5

Akce, napětí, romantika, najatí upíři a pošahaný vlkodlak... Co víc si přát? :)

Laf
02.02.2016 4 z 5

Druhý díl byl trochu slabší. Začátek se hodně táhl a spíše se řešila "politika". Teprve až v druhé půlce to nabralo správný směr a stalo se to zajímavější. Každopádně jsem si čtení užila a těším se na pokračování.

Charmedka
22.02.2015 3 z 5

Bohužel druhý díl je slabší než ten první. I když má kniha všechny předpoklady proto, aby byla skvělá - napětí, zajímavá zápletka, sympatické postavy, trocha romantiky - tak mě bavila méně. Je totiž plná vlkodlačí politiky, které prostě bylo moc.

Selket
10.02.2015 4 z 5

I když je začátek pomalejší závěr knihy to všechno vylepšuje a dělá z ní pokračování, které je lepší než předchozí díl.

ElisR1
29.11.2014 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil víc, než ten předešlý, ale stále to nebylo ono. Pořádně mě to začalo bavit až v druhé polovině knihy, kdy se konečně začalo pořádně něco dít.

Monisek.B
27.10.2014 3 z 5

Na druhý díl této série jsem se už hodně dlouho chystala a vlastně jsem se na to celkem těšila. Možná proto jsem docela zklamaná. Je to celé takové moc ukecané a příběh taky zrovna nic moc... Mám z knihovny půjčený i třetí díl, tak si to asi přečtu, ale tímto asi s Alfou a Omegou končím...