Gemina

Gemina
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325595/bmid_gemina-vUC-325595.jpg 5 746 746

Akta Illuminae série

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Gemina , 2016

Tofinka
15.04.2018 5 z 5

******** SUPER KNIHA! (Pardon... Ta cenzura v knize vás nutí mluvit trošinku sprostě :D)

Takže nepřekonatelně úžasný první díl byl překonán. Člověk by řekl, že vzhledem k počtu úmrtí v této sérii to nebude moc vtipná kniha, ale opak je pravdou. Protože seznam "10 důvodů, proč ten, kdo stvořil vesmír, ať to byl kdokoliv, je totální debil" v jiné knize rozhodně nenajdete :D.

Nádherná grafika, troufám si dokonce říct, že lepší než v Illuminae, nás zase o trochu víc vtáhla do děje.... Jediné co musím knize vytknout jsou záznamy z kamer, které tam byly oproti prvnímu dílu až moc často a už mě nebavily číst.

EPICKÝ konec díky kterému se těším na další díl. (Po dočtení jsem byla tak nadšená z toho, že je to tak úžasná kniha, a zároveň smutná z toho, že kniha končí, že jsem musela vypadat jak sjetá prachem ❤.)

POZOR SPOILER!

Kvůli změně hlavních postav jsem si nebyla tak úplně jistá, co od knihy očekávat. Taky jsem se bála, že tam moc nebude můj oblíbenec SPIRO, ale to se naštěstí nestalo a své místo v příběhu dostali i Ezra a Kady. Jinak Nikovi jsem fandila hned od začátku a jeho smrt mě hodně zasáhla (ukápla slzička).

KONEC SPOILERU

UKÁZKA Z KNIHY

Hanna D: Bože můj.
SPIRO: Nemohu sloužit. I když se zdá, že lidé si mě s Ním někdy pletou.
Hanna D: Bože můj, ta kytička... SPIRO, ta kytička, *****!

...

SPIRO: Zpracovávám...
BOLLOVÁ, Syra: Ty ********* hajzle. Ty mizernej vrahounskej ****.
SPIRO: Okamžik, prosím... Stále zpracovávám...

Nyní se stávám smrtí, ničitelem světů.
(Spíš taková "myšlenka", co se mi zalíbila❤)

Tucaka
10.04.2018 5 z 5

Naprostá PECKA!
Ačkoliv první díl Iluminae byl pro mě naprosto nepřekonatelný, ukázalo se, že i přesto dokáží spisovatelé překvapit a napnout čtenáře mnohem více. Nenechte se odradit na první pohled je kniha doslova "obří" .. avšak rozložení písmen, design, popisování děje od SPIRA dodává příběhu dynamičnost. V jednu chvíli očekáváte jistý konec, autoři vás ale v příštích minutách vyvedou z míry. Geniální...

šneki
09.04.2018 4 z 5

Gemina pro mě byla tak trochu zklamání. Sice se mi více líbily hlavní postavy, ale mám pocit, že jinak se to od Illuminae moc nelišilo, což rozebru (se SPOILERY) níže.

Zaprvé mne chvílemi přestávalo bavit číst záznamy z kamer, přece jenom když máte knížku napsanou takhle, tak vás po chvíli nebaví číst normální děj. To samé pak bylo na konci u pohledů Nicka a Hanny z jiných dimenzí. Číst obojí by byla ztráta času, protože polovina se opakuje, takže jsem jen přeskakovala mezi dvěma stránkami a moc si to neužila.
Dále si říkám, co by asi dělaly postavy, kdyby nebyl v příběhu alespoň jeden hacker, který vždy všechno zachrání.
A nakonec konec. Už podruhé si zde myslíme, že nám umře hlavní postava/y a ejhle, zase všichni žijou. Jsem zvědavá na Obsidio, ale zároveň i lehce skeptická, abych nečetla potřetí variaci na tu stejnou knihu.

Belisima
06.04.2018 5 z 5

2.knížka opět výborná, bavila mě od začátku do konce, akorát mi to už přišlo trochu přitažený za vlasy. Ale i tak mě to neodradilo a přečetla jsem knížku za den a půl. Kresby a fotky dodali celému čtení lepší představivost. Určitě si přečtu znovu všechny díly až vyjde Obsidio, mělo by vyjít v listopadu 2018, už se moc těším.

Ailee
27.03.2018 5 z 5

Z počátku jsem měla problém, na rozdíl od prvního dílu, začíst se, ale od okamžiku, kdy započal útok, jsem se už nemohla odtrhnout. K...a to byla jízda! To se nedá říct jinak. Ano, po dočtení mám tendence mluvit do p....e hodně vulgárně. A ten konec?! Po Rapírově hlášení jsem nadávala jak vzteklá, než se opět ozvala Její Výsost a uvedla vše na pravou míru. :-) Konečně knihy, které mě umí, skutečně umí zaskočit a překvapit. Jej!
Trošku mě děsí fakt, že po celou dobu čekání na druhý díl jsem se nejvíc těšila na UI Spiro. No vážně? Ujetá, rozhašená umělá inteligence, která v záchvatu logiky povraždí kohokoli, hlavně když to poslouží účelu... a mě fascinuje ze všech "postav" nejvíc? Asi bych se měla jít léčit! :-D

Veronicess
25.03.2018 5 z 5

Ono to bolo ešte lepšie ako prvá kniha. A to som si myslela že sa to nedá.

Moja knižnica má pobočky po celom meste. Bohužiaľ v tej kam zvyčajne chodím boli všetky kópie Geminy požičané. A aj vo všetkých ostatných na okolí. Po dočítani Illuminae som bola taká netrpezlivá, že som si pekne pocestovala na druhý koniec Brna do knižničnej pobočky, kde už na mňa čakala jedna nepožičaná Gemina. A vôbec toho neľutujem.

Tých šesťsto niečo strán som prečítala ako nič. Nemohla som prestať. Nechcela som prestať. A potom som bola odmenená tým mega zvratom. Jasné, vedela som že to bude úžasné. Ale že až tak..

Kniha bola skvelá. Neodložiteľná, napínavá a dych-berúca. Teraz už len netrpezlivo vyhliadam pána poštára, až mi prinesie Obsidio.

Attia
27.02.2018 5 z 5

Chci jen jediné - poslední díl teď hned, prosím!

Shira27
22.02.2018 5 z 5

NE. MÁM. SLOV.
Neexistuje nic, co by tak skvěle vystihlo tuhle sérii.
Přečteno během pár dní, nemohla jsem se odtrhnout....
OBSIDIO... čekám...

kalinkacz
15.02.2018 5 z 5

Wow! První díl byl opravdu skvělý, originální grafické zpracování dalo čtenáři nezapomenutelný zážitek! Z toho důvodu jsem se druhého dílu trošku bála, přeci jen laťka byla dána opravdu vysoko... A nakonec, tohle bylo ještě lepší! Nevěřila jsem, že je to možné, ale stalo se... Pro mě jedna z nejlepších knih loňského roku a nemůžu se dočkat posledního, třetího dílu... V zahraničí vychází už za měsíc!

Sarah11
12.02.2018 5 z 5

Jestli jsem u Illuminae váhala ohledně hodnocení, tady na to rozhodně není prostor. Suverénních pět hvězd, a kdyby to šlo, neváhám a dám jich šest. Nejdříve jsem měla trochu obavy z hlavní hrdinky, ale naštěstí se srovnala a další vesmírný nášup mohl začít. A že toho bylo požehnaně. I přes tu až děsivou tloušťku jsem knihu zhltla za pár dní a musím říct, že pro mě bylo velmi těžké ji odložit a jít něco dělat, protože se stále něco dělo a stále bylo co objevovat. A opět... V této sérii nikdy nic není tak, jak se na první pohled zdá, o čemž jsem se, hlavně ke konci, několikrát přesvědčila. Jak už jsem psala u Illuminae, ze začátku jsem se obávala formy, kterou je tato série psaná a teď je mi až líto, že se zase na nějakou dobu budu muset uchýlit ke klasickým knihám, protože tohle je naprostý skvost a must have pro všechny milovníky sci-fi.

Nathanielka
25.01.2018 5 z 5

Dokonalost!

Aliii
22.01.2018 4 z 5

Opět naprosto originální a úchvatné grafické zpracování a pár zajímavých nápadů.

sgjoli
16.01.2018 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i tato kniha je dějově opět nadupaná a skvěle propracovaná. Začátek je možná trochu pomalejší a možná by vám mohlo chvilku trvat, než se zorientujete v jednotlivých postavách, ale věřte, že se kniha brzo rozjede a je to opět stejná jízda, jako byl předchozí díl. A já si tuhle pecku naprosto užila.

Grafika opět perfektní, závěr výborně vygradovaný. Skvělá postava Elly, která byla pro mne největší hrdinkou z celé knihy.

Už se moc těší na závěrečný díl.

AllyKumari
14.01.2018 4 z 5

3,5 hvězdičky.
Dobré, pořád dobré. Ale přeci jen ne tak dobré jako první díl.

Marekh
14.01.2018 4 z 5

Kniha je výborně graficky zpracovaná. Takovýto koncept knihy jsem ještě neviděl. Po obsahové stránce je také zajímavá. Ačkoliv má kniha 650 stran, tak jsem ji přečetl za 2 dny. Kniha se četla celkem dobře.

Je spíše určena pro mladší čtenáře, kteří mají rádi sci-fi žánr. Tako kniha je také vhodná pro čtenáře, kteří moc neholdují knihám. Tímto zpracováním může upoutat jejich pozornost a s radostí se pustí do četby.

Po přečtení této knihy jsem se rozhodl, že si přečtu první knihu z této série (Illuminae). Bohužel jsem četl jen do strany 80, a pak jsem ukončil četbu. Kniha mne už nebavila a nutil jsem se do čtení, takže jsem to vzdal a raději jsem začal číst jinou knihu. Když jsem se posléze zamyslel nad celkovým hodnocením knihy, knihu bych hodnotil ze dvou úhlů pohledu - po grafické stránce - 100 % a po obsahové stránce, která je průměrná (60 %). Možná pokud bych v čtení pokračoval, tak bych hodnotil lépe. Možná časem budu pokračovat tam, kde jsem přestal. :)

Miliarda
13.01.2018 4 z 5

Stejně jako první díl, je i toto pokračování knižní série velmi čtivé. Bohužel však k dokonalosti prvního dílu něco chybí. Napětí už není dávkováno tak precizně jako v prvním díle, objevuje se zde řada nelogičností a závěr byl pro mě docela zklamáním. Navíc kniha je takřka kopií prvního dílu a šlo tak dobře předvídat co se stane. Na druhou stranu však musím pochválit jedinečný formát knihy, který je oproti prvnímu dílu ještě více "vyšperkovaný" a také čtivost knihy, neboť jsem se ani chvíli nenudil. Bohužel pro Geminu nastavil první díl laťku tak vysoko, že její překonání by bylo obrovským překvapením, což se v druhé části této skvělé trilogie bohužel potvrdilo.

Aquilla
12.01.2018 5 z 5

O můj bože!!! U téhle série se mi nedostává slov! Řekla bych, že Gemina je ještě o chlup lepší než 1. Illuminae. A to jsem si myslela, že to není možné. Ale ono je!! Grafické zpracování mi vůbec nevadilo, naopak jsem si ho zamilovala. Hlavní postavy opět úžasné ! Hlavně Ellu jsem si hrozně oblíbila! Tuhle sérii jsem rozhodně nečetla naposledy a už se moc těším až vyjde Obsidio.

katallinka
06.01.2018 4 z 5

Opět skvěle graficky zpracovaná kniha. Nicméně mi Gemina nepřipadala tak dobrá jako Illuminae. Čtení mi nešlo tak snadno a mnohem déle mi trvalo.

Kirtans
03.01.2018 5 z 5

Za mne trochu vleklý začátek, kde jsem se nemohla chytit od minulého dílu, čteného přesně před rokem. Pak se to ale rozjelo a je to opravdu našláplá jízda, nechybí nic, ani milostný příběh.

Roselunda 1928
02.01.2018 5 z 5

(Obsahuje možné spoilery)
Ne, nevyhnu se srovnávání s prvním dílem...
Po dějové stránce mi to přijde slabší než Illuminae. Rozhodně to není vycpávkový díl, příběh ubíhá a vše, co se děj, je důležité, ale upřímně, ty čtyřhubé potvory mi tím, co dělaly, trochu připomínaly Fobos, a autoři se podle mě u toho rozuzlení nechali až moc unést (paralelní vesmíry... jako vážně...), což můj dojem z knihy trochu shodilo. Nik a Hanna mi chvílmi až moc připomínali Kady a Ezru. Nicméně, mým oblíbencem se stala Ella.
Co ale musím pochválit, je zpracování, které je podle mě ještě dokonalejší než v Illuminae. Ne úplně exkluzivní děj je podán tak neskutečně, že mě to i přes mé výhrady vtáhlo a nepustilo. A proto uděluji všech pět hvězdiček (i když ne úplně čistých) a Gemina bude mít čestné místo v mé knihovně.

P.S.: A i když tam jsou některé věci hrozně předvídatelné, tak mi jich spousta nedošla... ach jo :D