Agónie a extáze

Agónie a extáze https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6320/bmid_agonie-a-extaze-655a37e96774d.jpg 5 186 46

Michelangelo byl nejen umělec, ale všestranný génius. Jeho život může ukázat lidem všech národností a všech dob, co to znamená být skutečný umělec: svět, jejž vytvořil svým uměním, je věčný, takže dodnes ovlivňuje myšlení člověka. Jen málo z těch milionů lidí, kteří znají Michelangelovo jméno, ví o jeho dramatickém, bouřlivém životě nebo o téměř nepřekonatelných překážkách, s nimiž musel bojovat, aby přežil a uskutečnil své dílo... celý text

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , BB art

The Agony and The Ecstasy , 1961

sloninka
14.01.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších historických románů, který jsem četla. Prvních 60 stran jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak nabrala spád, vtáhla mně do děje a přečetla jsem ji jedním dechem. Michelangelovým dílem jsem byla nadšená, když jsem byla v Itálii, takže přečtení jeho životopisu byla samozřejmost a kniha mně nadchla. Je už to tak 10 let co jsem ji četla a rozhodně se na ni chystám znova. A všem milovníkům historie ji doporučuji.

ritule
07.01.2014 5 z 5

Nádherná kniha, řadím ji mezi své vůbec nejlepší knihy, které jsem četla. Vtáhla mě a nepustila, dokud jsem nedočetla poslední stránku. Po pár letech jsem se k ní vrátila a zážitek byl stejný. Člověk se v ní i hodně dozví. Při mé návštěvě města Florencie jsem pak pátrala po místech spojených s Michelangelem a díky knize jsem si živě přestavovala dobu, ve které Michelangelo žil a události z jeho života.

milhouse12
24.11.2013

Koupím tuto knihu, kdo by mal zájem email. mil.dousa@gmail.com :) nevim ji nikde sehnat :X

turbosound
25.08.2011 5 z 5

Život, dílo a myšlenky Michelangela Buonarroti jsou pro mne srdeční záležitostí, proto jsem tento životopis četl povinně. Trvalo mi to sice dlouho, ale o to víc mi to dalo. Jde o nádhernou knihu, která vás vezme přímo do časů vrcholné italské renesance. Vedle Michelangela samotného zde vystupuje celá řada historických postav, géniů umění i války, od Leonarda da Vinci, přes Raffaela Santi, Medicejské, Savonarolu a další a další. Jde o skvělou ilustraci tehdejší doby, založenou na pečlivém studiu dobových materiálů, pozdějších výzkumů a v neposlední řadě Michelangelovy bohaté korespondence. Doporučuji každému, koho tato část dějin umění (a nejen umění) zajímá.

Heraldine
02.01.2011 5 z 5

určite jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala, zobrazujúca život jedného z najväčších umelcov všetkých čias... irving stone píše neuveriteľné životopisy a touto knihou to len a len potvrdil

Val
30.11.-0001 5 z 5

Prokousat se tím byla docela dřina, ale jsem ráda, že jsem to dočetla.