Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2347 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

mikraf
23.11.2020 2 z 5

Mám ráda YA, nicméně asi jsem od této knihy očekávala víc. Také mi to přišlo furt to samé dokonala Tess a Hardin a jejich usmiřování. Nicméně další díly si přečtu, ale dám si od této série pauzu. Film jsem zatím neviděla.

Andynka
16.11.2020 3 z 5

Už dlouho jsem nečetla takhle super oddechovou knihu.
Ač má kniha přes 500 stran, tak jsem ji přečetla skoro na jeden zátah. A nemohla jsem ji odložit.
Kniha pojednává o Tess, která je slušnačka, život už má nalajnovaný až do důchodu. Ve škole je jedna z nejlepších má skvělého přítele.
Když ale nastoupí na vysokou školu a potká tam novou partu lidí, kteří jsou jiní. Mají tetování, piercingy ... a milují večírky. Život Tess se tím změní.
I když to není úplně originální příběh, určitě jste už něco podobného četli... tak i tak mě kniha bavila. Byla plná emocí a to mám ráda. Je čtivě psaná a to je rozhodně také velké plus.
Za mě skvělá oddechovka, u které se nenudíte. Jen ten konec mohl být asi víc dramatický. :D

Selendra
14.11.2020 3 z 5

Jako kniha to nebyla špatná, ale chvílemi mi to přišlo pořád to samé dokola..Hardin a Tessa se pohádali, pak se zase usmířili..Ale jako oddechovka dobré.

lihate
13.11.2020 5 z 5

Nebudu lhát, ale k téhle knize a vlastně celé sérii jsem se dostala díky filmu. Ten film mi přijde oproti knize úplně laciný. Kniha má v sobě poutaví příběh, dobře, možná ne úplně neohraný příběh, ale pokud se začtete určitě vás vtáhne do děje a nebudete moc přestat číst dál. Je to kniha kterou musíte číst kdykoliv a kdekoliv a pokud to zrovna nejde, o jejich příběhu přemýšlíte stále dokola. Jsem vlastně hrozně ráda, že jsem knihu začala číst až letos, protože přečíst si první díl a nemít hned po ruce druhý, by mě asi zabilo. :-)

Denny94
11.11.2020 5 z 5

Tato kniha a celá série patří k mým oblíbeným ♥️Všechny díly jsem četla několikrát a moc ráda se k nim vracím.Filmy pokud hodně nesrovnavam s knihou se mi též líbí,ale na samotnou knižní předlohu nemají ♥️

Alnima
06.11.2020 4 z 5

(SPOILER) První díl série. Začátek podobný, jako většina knih s touto tématikou. Nicméně.. To jak tento díl končí, je hodně originální a vůči Lise drsný.

teer.h
24.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Po shlédnutí druhého filmové dílu jsem si řekla, že to prostě nevydržím a musím si pořídit knihy!
Musím říct, že autorka má velmi čtivý styl psaní a od knihy se téměř nedá odtrhnout. Co se týče příběhu...achjo, proč má Hardin 2 piercingy :D
No nic, příběh jako takový se mi líbil. Sice to byla samá hádka/sex/hádka/sex/hádka... ale bylo to hezké čtení a já hned šahám po druhém díle!
Jo a ten konec? Chudák, já si u filmu s kamarádkou říkali, že to není tak hrozný. Ale konec v knížce? To je dost silný kafe!

viki77
21.10.2020 5 z 5

užasná kniha

Kýťule
07.10.2020 4 z 5

Velice čtivé a poutavé. Jasný, další romantický příběh z prostředí vysoké školy a pár, kde oba jsou tak moc odlišní až je to svede dohromady. Ale za mě je to skvělá oddechovka a nezapomínala bych ani na fakt, že i když u toho člověk nemusí moc přemýšlet, nemůže se odtrhnout. Zajímavé postavy, zvláště tedy ty hlavní :)

maruschka
07.10.2020 4 z 5

V rámci žánru příjemné překvapení. Samozřejmě pár obvyklých perel (couvla jsem k němu, zabodla jsem do něj své šedé oči atp.), ale jinak to má jednu zásadní přednost - uvěřitelné emoce (jo, my zamilované masochistky prostě odpouštíme i hrozné věci). Další díl určitě zkusím (i když počet stran je mírně řečeno děsivý).

Ann98
07.10.2020 5 z 5

No páááníí! Prvně jsem viděla film, který mě zase tolik nenadchnul. Říkala jsem si, že někdo natočil další novodobou teenagerovskou romanťárnu. Ani nevím proč, ale nakonec jsem dala šanci i knize. A musím říct, že jsem udělala dobře. Kniha na rozdíl od filmu nabízí mnohem víc odlišných pohledů ať už na příběh nebo jednotlivé postavy.
Příběh si mě naprosto získal, i když se jedná tak trochu o 50 odstínů šedi v teenagerovském provedení. Zprvu mě občas štvalo, to jaká Tessa je, o Hardinovi ani nemluvím, ale postupem času jsem si na ně nějak zvykla. Nakonec to jací Tessa s Hardinem jsou a jejich chování do sebe krásně zapadalo. Byla jsem překvapená z toho, jak bravurně se autorce povedlo do příběhu zakomponovat vedlejší postavy. Kterákoliv z nich v příběhu měla své pevné místo a řád a nevyskytovala se tam jen tak bezdůvodně.
K ději se snad nebudu ani vyjadřovat, bylo to jako na houpačce. Jednou dole, jednou nahoře. Začalo to nenávistí a přerostlo to v obrovskou lásku. Milovala jsem hádky Tessy a Hardina.
Už pár let nejsem cílovou skupinou, ale příběh mě chytil tak moc, že nemít po ruce okamžitě druhý díl, tak nevím, co bych dělala.

cihla005
04.10.2020 4 z 5

Když jsem viděla film zajímalo mě, jaká může být knížka, tak jsem si jí koupila a byla to spíš taková oddechovka. Mrzí mě, že se pořád dokola opakovalo: Hardin udělal něco Tesse, která ho potom ignorovala, a když byli někde spolu sami a Hardin něco začal tak zas bylo všechno normální. S Tessou si mohl každý manipulovat a Hardin se choval jak největší idiot. Nakonec jejich láska nebyla úplně obyčejná. Kniha se mi líbila, ale nebylo to něco WOW, takže tomu dávám 4 hvězdičky. Víc se mi líbil film, ale knížka vám toho řekla víc o jednotlivých postavách, což je úplně skvělý.

speciale88
02.10.2020 5 z 5

Za mě úžasné. Kniha i film.

Ivet_V
01.10.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a moc se mi nelíbil, ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci a přečíst si to. A rozhodně to bylo mnohem lepší než film! Mnohem líp se mi orientovalo v postavách a Hardin je tady mnohem lepší a hezčí (jestli můžu soudit podle popisu).

Mishell14
01.10.2020 3 z 5

Přiznávám, knihu jsem si koupila pouze ze zvědavosti, jestli opravdu je ten povyk kolem díla zasloužený. Co se týče příběhu, bylo to v podstatě to samé dokola. Tessa mě rozčilovala, že si ani jednou neuměla dupnout, a skoro pokaždé skončila v slzách. Knize se ale nedá upřít to, jak je to čtivé a nedá se od toho odtrhnout. Víc by mě ale knížka zaujala, kdyby byla od začátku vyprávěna postavou Hardina.

temna.vila
01.10.2020 4 z 5

Po Polibku jsem v knihkupectví sáhla úplnou náhodou. Tenkrát jsem byla v Paláci knih na Václaváku a moc jsem si chtěla nějakou knihu pořídit. Žádná kniha mě tehdy nezaujala, až při odchodu jsem si všimla takové pěkné jednoduché obálky. Knihu jsem si odnesla domů a hned jsem se do ní pustila. Pamatuji si, že tenkrát ve svých patnácti jsem hltala každou stránku a příběh Tessy a Hardina jsem prožívala snad víc než oni dva dohromady na papíře. Přestože už tehdy jsem byla smířená s tím, že se nejedná o žádnou vysokou literaturu, překvapilo mě, jak moc čtivě autorka píše a že mi vlastně nevadí, když vím, co se nejspíš stane za pár stránek. Tehdy bych knihu rozhodně hodnotila jako čtivou a ryze holčičí záležitost. Bohužel jsem zatím nenašla dostatek odvahy, abych si knihu přečetla znovu. Obávám se, že dnes už bych tak nadšená být nemusela.

martinka1751
24.09.2020 4 z 5

Kdybych teda tenhle příběh našla na wattpadu, rozhodně by mě to nelákalo si přečíst... Ale vzhledem k tomu, že jsem viděla film a zajímalo mě jaká bude knížka (navíc o After se teď všude mluví xd) tak jsem se do toho pustila.... Narovinu... Knížka byla hodně čtivé a dobře se četla. Občas jsem se culila jak debil a říkala si jakože rlly?! O jednu hvězdičku dávam méně asi hlavně kvůli toho, jak jsem absolutně nechápala Tessu (S kterou by snad mohl každý lehce manipulovat xd) tak Hardina (který se choval jak naprostý idiot xd)
A také nevím jestli to tak třeba nepřijde jenom mně ale celá kniha je jinak vesměs hlavně o tom jak se ti dva hádají a pak si vyznávají lásku a je to pořaaaaad dokola (později mi to přišlo už trošku otravné xd)
Jinak ale se chystám rozhodně i na další díly :D

Anette_De
21.09.2020 4 z 5

A mně se to líbilo. Není to sice žádné veledílo, ale jako oddechovka, proč ne? Ráda se pustím do dalších dílů.

KateTheBlogger
18.09.2020 3 z 5

Nikdy jsem nečetla nic na Wattpadu, takže nemůžu posoudit,zda zrovna tato kniha vyčnívá. Četla jsem ji víceméně ze zvědavosti a kupodivu je velmi čtivá. Dějem i postavami připomíná Padesát odstínů, ale pro teen čtenáře. Zkrátka klasická romaňťárna, která je pěkně napsaná a nechybí ani pořádný zvrat na konci.

hadenka
13.09.2020

Sice nejsem již náctiletá,ale kniha se mi velice líbila,je to podobné Odstínům. Děj i hrdinové si mě získali,už jsem se hned pustila do II.dílu. Za mě supr romanťárna. Film I. se mi také libil.