Zahalte jí tvář

Děj se odehrává v sídle Martingale, kde žije rodina Maxieových. Paní Maxieová přijala jako pomocnou sílu do kuchyně svobodnou matku Sally Juppovou, kterou téměř nikdo v domě nemá rád. Jen mladý doktor Maxie ji zahrnuje pozorností a dokonce jí navrhne sňatek. Druhý den ráno najdou Sally v jejím pokoji mrtvou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/6060/zahalte-ji-tvar-6060.jpg 4.392

Adam Dalgliesh (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

Cover Her Face (1962)

Kniha Zahalte jí tvář

javirgo

Klasická detektivka, které běžně nečtu a kterou jsem přečetla pouze díky ČV. Případ celkem zajímavý, ale styl psaní P.D. Jamesové mě bohužel moc nesedl. Vzhledem k tomu, že se jedná o známou autorku detektivek jsem čekala více.

Blue

Jak už tu bylo mnohokrát uvedeno, je to klasická anglická detektivka. Snad se k tomu dá dodat, že je dobře a kultivovaně napsaná. Klidně to uznávám, i když nejsem vyznavačem tohoto žánru.

konicekbily

Tuto knížku jsem přečetl několikrát. Byla napsaná v roce 1962 a autorka se snažila psát stylem Agathy Christie - místem děje je anglický venkov, na úvod nás seznámila s hlavními účstníky dramatu, potom vražda, na scénu vstupuje hlavní detektiv - není to Hercule Poirot ani slečna Marplová, ale vytváří svou novou postavu - a na závěr je vše objasněno! Stará dobrá anglická detektivka!

kika 13

Děj má spád a já až do konce nevěděla kdo je vrah.

21.10.2018

Když jsem ještě chodila na základní školu, běžel v TV seriál s detektivem Dalglieshem, název si už nepamatuju, ale tenkrát se mi to moc líbilo. Proto, když jsem v knihovně náhodou narazila na tuto knihu, neváhala jsem. Naprosto skvělé čtení, které nešlo odložit a nutilo mě to číst dál. Určitě se budu pídit po dalších autorčiných knížkách.

Chesterton
08.02.2018

Tradice, moudrost, psychologie, napětí, klasická atmosféra - spokojenost pro odpočinek nikoli bezduchý:))

kuruteku
25.01.2018

Konečně jsem se dostal k autorce a jejímu Adamu Dalglishovi. Výborně postavené, jen prvních pět stránek jsem musel číst dvakrát, abych vstřebal a udržel v hlavě to množství postav. Klasická anglická detektivka - vhled do venkovské chudnoucí bohaté rodiny, kde obvykle vraždí ten, kdo nejvíce trvá na tradici. Snad jsem nic neprozradil ;-)

katy87
29.12.2017

Začátek poněkud rozpačitý, nicméně jsem byla příjemně překvapená, dobrá psychologická detektivka. Dá se srovnat s Agathou Christie. Těším se na další knihy od této autorky!

Phyllis Dorothy James
anglická, 1920 - 2014