Filozofia - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať

Filozofia - 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113787/bmid_filozofia-50-myslienok-ktore-by-ste-VBr-113787.jpg 4 34 8

50 myšlenek série

V 50 zrozumiteľných a prehľadne písaných úvahách Ben Dupré predstavuje a vysvetľuje problémy poznania, vedomia, etiky, viery, spravodlivosti, jazyka, významu a estetiky, ktoré upútali pozornosť mysliteľov od obdobia starovekého Grécka až po súčasnosť. Zamýšľa sa nad tým, čo je umenie, čo sa skrýva pod cogito ergo sum, rieši napríklad problém iných myslí, Theseovu loď, Occamovu britvu či holičov paradox. Demystifikujúca a zábavná kniha Filozofia: 50 myšlienok, ktoré by ste mali poznať je ideálnym úvodom do západnej filozofie pre nezasvätených od autora so skutočným darom spopularizovať jej často zložité a náročné koncepty.... celý text

Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Slovart (SK)

50 philosophy ideas you really need to know , 2008

rencovav
19.12.2020 4 z 5

Uf, dočteno! Musela jsem hodně přemáhat únavu - ale to není rozhodně tím, že by mě kniha nudila. Ba právě naopak. Ne každou z těch padesáti myšlenek jsem pochopila, ale myslím, že minimálně nad třiceti jsem se docela zamýšlela. Tahle knížka o filosofii mi dala víc než výklad ve škole, který jsme dosud v hodinách občanky absolvovali. Příště si zkusím z téhle edice přečíst třeba fyziku nebo podobné věci, kterým vůbec nerozumím. Třeba něco pochytím. :D

jiradajc
06.02.2020 5 z 5

Super kniha pro každého kdo rád přemýšlí o zajímavých věcech :)

marek2800
14.10.2019 4 z 5

50 vcelku důležitých myšlenek, na které filozofie nezná odpověď... Což je „v posledku“ docela děsivé (abych použil výraz, který se tu vyskytuje na každé druhé stránce)

JulianaH.
31.01.2019 5 z 5

S touhle knížkou jsem začínala, když mě ve čtrnácti přepadl prudký zájem o filosofii. Jako úvod je mimořádně dobrá, už proto, aby si člověk ujasnil, které oblasti filosofie ho zajímají nejvíc, a podle toho zařídit svoje následné čtení a bádání.
Vysvětlení jsou srozumitelná, příklady celkem výstižné. Navíc je výběr problémů skutečně rozmanitý a reprezentativní. Poznatky načerpané odtud se mi hodí celý život.

alena7008
24.12.2018 5 z 5

Jednoduché shrnutí základních filozofických myšlenek

nika_seven_seve
24.10.2018

Celkem dobrý a jednoduchý přehled pro představu začátečníka. Hezky zgraficky zpracované, přitažlivá forma, ne pouze strohý text.

Flipper
30.09.2014 5 z 5

Ťažko knihe niečo vyčítať - poddľa sekcií jednoducho rozdeľuje filozofické problémy na estetiku, náboženstvo, logiku a podobne. Akurát by autor mohol urobiť prepracovanejší zoznam použitej literatúri, lebo nie vždy spomína odkiaľ myšlienky čerpá - základné diela tam však sú.

dalimoni
30.07.2012 5 z 5

Pro mě osobně velmi poučné a inspirující čtení, které čtenáři pokládá mnoho otevřených otázek, na které není tak jasná odpověď.