365 dní

365 dní https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470057/bmid_365-dni-wel-470057.jpg 4 426 98

365 dní série

Laura Bielová je se svým přítelem na dovolené snů na nádherné Sicílii. Druhý den jejich pobytu, v den jejích dvacátých devátých narozenin, je Laura unesena. Únoscem není nikdo jiný než hlava mocné sicilské mafiánské rodiny, nesmírně pohledný mladý Don Massimo Toricelli, odhodlaný Lauru vlastnit za každou cenu. Má k tomu své důvody. Nedávno se ho někdo pokusil zavraždit, a když pak zraněný bojoval o život, před očima se mu objevila vize krásné ženy, která Lauře jako by z oka vypadla. Poté, co se zotaví, slíbí si, že neznámou ženu ze svého snu najde a udělá všechno proto, aby mu patřila – bez ohledu na to, co to bude stát. Massimo má v plánu držet Lauru po celých 365 dní ve svém paláci a pokusit se získat její srdce. Pokud se do něj Laura během této doby nezamiluje, propustí ji. Pokud se ale pokusí uniknout, najde si ji a nechá zavraždit celou její rodinu. Laura je svým pohledným a mocným únoscem brzy okouzlena. Vztah, který se mezi nimi rozvíjí, je ale nejistý a riskantní, a síly, které nemají pod kontrolou stále hrozí tím, že se pouto mezi nimi přetrhne…... celý text

Literatura světová Romány Erotika
Vydáno: , Baronet

365 dni , 2018

ivetapl
21.12.2021 2 z 5

Tak do jaké skupiny patříte vy? Líbila? Nelíbila? Ještě jste nečetli?

Já upřímně ... Nevím...
Myšlenkové pochody Laury? Nechci ho, chci ho, nechci... ‍️
Měla jsem nějakou představu díky filmu na Netflixu. Ta naplněna nebyla.

Nějak jsem nepobrala- kdy se Laura do Massima zamilovala? Chyběla mi tu nějaká chemie, mezi nimi. Nebylo snad ani kdy by se to mělo stát. Ona spadne nalitá do moře, on ji ,,zachrání" a hup, je to tam?! Ne. Ani jindy jsem žádný náznak zamilovanosti nezaznamenala. Měla jsem problém se do knihy začíst. Když nebudete mít ale velké očekávání, tak na ,, odreagování" to bude super.

Co si myslím, že bylo povedené, tak ,,postelové" scény. Hrubé, tvrdé, zvrhlé, ale přesně to k nim sedne. Popsané skvěle. Ale to je dost špatně, aby bylo jen tohle na knize fajn. Ne každý tohle totiž čte rád. ‍️

Když se na to tak koukám, tak vím, že druhý díl si přečtu jen proto, že mě zajímá jak to dopadne.

knihomolkaJani
05.12.2021 5 z 5

Velmi hezká kniha. Lehce jsem tedy byla ovlivněna tím, že jsem nejprve viděla film, tak to pro mě nebylo až takové WOW, ale jinak jsem si jí opravdu užila. Těším se na pokračování.

knihomolkajanca
01.12.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha mě delší dobu bombardovala na instagramu, kde ji všichni četli a velmi chválili - stejně tak i filmové provedení. A tak mě nakonec přemohla zvědavost já se rozhodla přidat ke štafetě na tuto knihu.
Jedním z velkých plusů 365 dní je čtivost. Stránky ubíhaly pod rukama opravdu jedna za druhou. Téma mi na první dobrou přišlo také zajímavé, dokud jsem se ovšem nezačetla.

S hlavní zápletkou si autorka opravdu moc práce nedala - ten sen Massima o Lauře... Čekala bych trochu nějaké racionálnější vysvětlení toho všeho, ale dobrá, nechme to tedy u toho, že to byl osud a pohněme se k jádru celé knihy, tudíž k hlavním postavám.

Jedním z důvodů, proč po erotice občas sáhnu je to, že je fajn u čtení vypnout mozek a trochu se zasnít. Ovšem v tomto případě jsem se zasnila tak maximálně nad tím, jak by bylo pěkné, kdybych už byla na konci. Za mě byli oba hlavní hrdinové absolutně nesympatičtí. V Lauře jsem neviděla nic jiného než alkoholičku s rozpolcenou osobností trpící stockholmským syndromem. A Massimo byl pro změnu labilní násilník. Kam se poděly jeho sliby, že nic neudělá proti vůli Laury? Z některých scén, které nejspíš měly být sexy, jsem byla docela pohoršena, a to právě skrz to, že za mě nebyly úplně dobrovolné. Stejně tak autorka celou knihu otevírá scénou v letadle, která mi přišla spíše jako znásilnění než cokoliv jiného. Při čtení jsem si sem tam určité scény našla i ve filmové verzi a ano, tam to jako znásilnění nevypadalo, ale v knize na tom vážně nic žhavého nebylo.
A co teprve to, že se zamilujete do někoho, kdo vyhrožuje, že vaši rodinu vyvraždí? Takhle zvrácený snad nemůže být nikdo, takže jediné, co v tom vidím je opravdu ten stockholmský syndrom...nic víc. A to neustálé omílání toho, jak je Massimo nepředvídatelný...prosím vás, v tom chlapovi jde číst lépe než v otevřené knize. Na jakýkoliv odpor prostě reaguje vyhrožováním a násilím. Viz ukázka toho, že když Lauru někdo ohrozí, je okamžitě pod drnem. A co na to Laura? Ano, na 5 minut se zhrozila. Jenže pak stihl Massimo vytáhnout své nádobíčko a vše bylo jako mávnutím proutku zapomenuto. Jak jinak...
Jedinou postavou, na kterou jsem se vždy těšila, byl Domenico, který se choval normálně, občas byl vtipný a byl pro mě příjemným zpestřením.
Nakonec jsem však byla opravdu ráda, když přišla poslední strana. Kdyby v knize nebyly poznámky holek, které četly přede mnou, možná bych ji ani nedočetla. Za mě opravdu moc pozitiv nemá.

Hodnocení: 30%

Amitiel76
27.11.2021 5 z 5

Filmové zpracování této knihy miluji.... Unesena na Sicílii mocným mafiánem, a donucena se do něho ve lhůtě 365 dnů zamilovat. Neotřelé téma, krásné prostředí, luxus a neskutečně sexy hlavní protagonisté. Viděla jsem ho již několikrát. Je tedy jasné, že na knihu jsem se velmi těšila. A musím říct, že mě ani v nejmenším nezklamala.
Je tedy hódně jiná, než film. A to nejen tím, že obsahuje o hodně víc událostí, a jejich vztahu je tu věnováno daleko více prostoru. Ale také obsahuje obrovské množství žhavých sexuálních scén, které se odehrávají na každé druhé stránce. Je jasné že tohle natočit, tak je to porno jak vyšité :-)) Oproti filmu, je tu vše lépe vysvětleno. A děj působí plynuleji a netlačí tolik na pilu. Knihu jsem si rozhodně užila, a už čekám netrpělivě na další díl. Snad na mě Ježíšek nezapomene :-)

Petra024
13.11.2021 4 z 5

Massimo a Laura, Ital a Polka, gangster a manažerka, co si budeme nejlepší spojení. Jeho důmyslný plán, jak získat Laury srdce. Je pravda, že na jednu stranu se k ní choval jak zvíře, ale zase na druhou stranu se k ní choval jak k princezně, který by dal celý svět. Když ji spatřil bylo jasné, že už ji nenechá odejít, aniž by nebyla jeho. Nejvíc zábavné bylo to, když Laura mluvila polsky a Massimo nerozuměl ani slovo. Musím říct, že jediné, co mi vadilo bylo to, jak Laura byla víc namazaná než střízlivá, vyměnila vodu za šampaňské. Když jsem viděla film, bylo mi jasné, že chci vědět víc, proto kniha byla jasnou volbou a teď už jen počkat na druhý díl. Sice mi to připomíná sérii Padesát odstínů, ale něco to do sebe má. Také jsem se docela divila, že tato kniha vyšla od polské autorky.

MamaKnihomolka
11.11.2021 3 z 5

Viděla jsem film dřív a moc jsem si ho oblíbila. Michele Morrone jako Massimo seděl úplně přesně a o to víc mě překvapila hrůzostrašná obálka samotné knihy.
Moc chválená kniha to není, ale přesto jsem si knihu musela přečíst a udělat si vlastní názor.
•••
Když už na druhé straně jsem se dočetla o tom, že svůj penis nazývá nástrojem, říkala jsem si, do čeho jsem se to pustila. Tyhle různá přirovnání k pohlaví fakt nemám ráda.
Dál chápu, že Laura ze začátku nevěděla jak se Massimo jmenuje, ale přezdívka 'Černý' mi nepřijde moc dobrá. Vždy když jsem na to narazila, neubránila jsem se zakoulení očima. A kor po tom, co už Laura věděla jak se Massimo jmenuje. Zjistila jsem, že takhle blbě to zní v českém překladu. V aj to 'The Man in Black' zní přece jen trošku líp.
Sama Laura mi nevadila... Ze začátku. Pak si ale vše pomalu začala kazit tím, jak se moc brzy smířila se situací, do které se dostala. Doufala jsem v trochu víc vzdoru a boje za svou svobodu. Nevěděla co chce, věci, které by normálního člověka šokovaly ji nechávaly ledově chladnou a mávla nad nimi rukou. A ty, které byly docela přirozené, u nich dělala scény jako u konce světa. Čím víc jsem se prokousávala ke konci, tím víc mě její postava štvala. Bože Laura je horší než Tesa z After!
Co mě překvapilo je, že je Massimo v knize komunikativnější než ve filmu a člověk víc chápe jeho povahu a rozhodnutí. A to jeho rozhodnutí, že se Laury nedotkne dokud ona sama nebude chtít, a neustále to porušoval mi taky nepřišlo od něj fér. Ale co od něj bylo fér, že?
•••
Kniha se četla moc dobře, ale to je bohužel tak všechno. Příběh mě nijak nepohltil a prostě jsem ho autorce nevěřila. Postavy byly jen spěšně vykreslené. Třeba mě zajímal i Domenico a Olga, které jsem si oblíbila, ale o těch je tam hrozně okrajově. Chápu, že to jsou jen vedlejší postavy, ale pro ně je důležitá každá postava, která se v příběhu objeví.
Nehledě na to, jsem za celou dobu nezaregistrovala, že by pili něco jiného než šampaňské apod. (Kromě čaje s mlékem/ kakaa ke snídani) což mi přijde dost smutné a trapné zároveň. Co se týče věčného omílání módních značek, do kterých se Laura obléká, to už člověka po pár opakováních taky přestane bavit.
Dál chápu – je to erotický román, ale toho sexu tam bylo prostě moc. Pak už mě ty scény ani nebavily číst a to je další smutná záležitost.
•••
Konec je jiný než ve filmu, což mě potěšilo a je otevřený, což mě nepřekvapilo. Další díl si přečtu jen proto, abych se dozvěděla jak se budou vyvíjet určité problémy, které v mafiánské sortě vznikly.
Ten kdo miluje erotické romány, ve kterých je v každé kapitole nejméně jedna erotická scéna, bude s touto knihou spokojen.
Já upřímně než abych si znovu přečetla knihu, tak si radši pustím film.

martinka3875
10.11.2021 5 z 5

Já teda podle ostatních komentářích a recenzí čekala že ta kniha bude mnohem drsnější a naprosto bez emocí oproti filmu ale je to pravý opak v knize se mnohem víc projevují city ze strany Massima ve filmu byl mnohem drsnější a konečně jsem pochopila vše co ve filmu nebylo takže to dává díky knize konečně smysl. Opravdu nádherná knížka

Gabusza
07.11.2021 2 z 5

Chybí zde city, je zde úplný chlad a touha jen po penězích a luxusu a neustále přikazování. Bohužel to mafiánské prostředí mě vůbec neoslovilo a působí na mě dost lacině a primitivně úplně vše v příběhu.
Neustále zmiňované luxusní značky drahých obchodů ve mě vyvolalo odpor a nechuť to číst. Nakonec jsem dočetla a určitě si dvojku nepřečtu, na film se kouknu, spíš ze zvědavosti a porovnání s knihou.

Laura totální výmaz mozku, která nevěděla co chce.
Erotické knihy mám ráda, ale tohle byl laciný a tuctový příběh…

Laf
06.11.2021 4 z 5

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti. Viděla jsem nejdříve film, tak jsem ho chtěla porovnat s knižní předlohou. Oboje za to stojí. Kniha je velmi dobře napsaná. Bála jsem se, jakým stylem to bude napsané, ale naštěstí tak dobře, že se to čte samo a příběh plynule utíká. Jediné, co mi vadilo, je ten useknutý konec a na pokračování nezbývá než si počkat :) Takže jedno doporučení: pokud chcete tuto knihu číst, mějte připravené další díly, ať nemusíte netrpělivě čekat na pokračování, pokud vás kniha chytne :)

rampapa
03.11.2021 5 z 5

Tak na knížku jsem byla hodně zvědavá už od filmu a podle mě je kniha lepší než film. Moc se mi líbil příběh. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl o pak až to bude zfilmovaný.
Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Petra38
28.10.2021 4 z 5

Samozřejmě jsem se neubránila srovnávání s filmem,jak jinak . Divím se tomu,co všechno si filmaři pretvorili k obrazu svému a objevování rozdílu mě na příběhu bavil asi nejvíce. Na to,jak jsem na knížku poměrně netrpělivě čekala byla trochu slabší ale rozhodně za přečtení stála. Nic náročného a ani komplikovaného. Za mě lepší dobrý;-)

katasokolov
23.10.2021 3 z 5

Tahle kniha sází spíše na velmi explicitní popisy erotických scén, než na cokoliv jiného (kdo čekal něco z Kmotra bude zklamán, neb v této knize bohužel bližší fungování Costa nostra nenajdete). V popředí máme mladého mafiánského bosse, což je, řekněme si, trošku jiné, než známe u jiných děl podobného typu. Únos ženy svých snů už ale zdaleka tolik originální v knižním prostředí není.
Málokdy se mi stává, že bych si více oblíbila postavy vedlejší, ale v tomto případě tomu tak bylo a milejší, než ústřední dvojice mi rozhodně byli Domenico a Olga.
Co se týká filmového zpracování, tak musím říct, že se mi líbilo více, než kniha. Hlavní postava Laura tam byla mnohem sympatičtější a Massimo ne tak úchylný a míň chlápkem, co musí být pouze po jeho. Byť bylo ve filmu pár scén i postav z knihy vynecháno, tak to ničemu nevadilo.
Na druhý díl se ale i přes všechny výtky chystám a to jak na knižní, tak na filmové zpracování.

Ruxandra
16.10.2021 2 z 5

Málo kdy hodnotím lépe filmové zpracování než jeho předlohu, ale tady se opravdu předvedli spíše filmaři než paní spisovatelka a to ani film není žádná hitparáda. On mě štval svým jednáním s ní, ona jejím alkoholismem a celá kniha povrchností a neuvěřitelností toho všeho. V rámci žánru je plno lepších knih (bojím se napsat, že možná i těch "Padesát odstínů...") a tuhle určitě za sebe nedoporučuji.

JitulHa
13.10.2021 3 z 5

365 dní. Příběh od něhož jsem měla poněkud velká očekávání, nebylo se čemu divit, vzhledem k tomu, jaký obrovský hype kolem knihy vznikl, a to ještě poměrně dlouhou dobu před samotným vydáním. Jak to tedy shrnout, máme tady hlavní hrdinku, která je jiná, než by se dalo předpokládat u podobného příběhu. Laura je totiž dosti sebevědomá, inteligentní a emancipace jí určitě nechybí, což není rozhodně nic špatného. ALE, když vezmeme v potaz skutečnost, že byla o dovolené, v den svých narozenin, unesena přímo hlavou mocné italské rodiny? No, přiznejme si, že to by asi trochu zamávalo i se sebevětší rebelkou. Nicméně, ona se svému únosci téměř ve všem vyrovná, ba jeho trest trumfne, navíc ho neustále něčím provokuje. Právě tohle těžce nabourávalo celý koncept knihy či jaksi kazilo požitek ze čtení, protože vážně?? Čekala jsem takovou tu peprnou romanci s temnou atmosférou, kdy přes počáteční strach, rozpaky nebo společné rozbroje, k sobě pomaloučku, polehoučku ústřední dvojice začne hledat cestu, a možná pak vyklíčí i nějaký ten silnější cit. Tohle však bylo jenom o vzájemném předhánění v různých naschválech, dalo by se říct. Hlavní hrdinka většinu času nakupovala oblečení, chodila po klubech a pila jak duha. Poté následovalo okno z kocoviny, vztek hlavního hrdiny, postelové hrátky, a zase to samé nanovo. Něco z toho by se mohlo snad i odpustit, jde přece o erotický román. Jen, kdyby tam byla alespoň maličko znát jistá nerovnováha v chování mezi oběma hrdiny, vždyť se přece jedná o únosce a jeho oběť. Ve výsledku, tak bohužel docela zklamání a průměrný příběh, byť čtenáři daného žánru si nejspíše přijdou na své.

Vendy1993
04.10.2021 4 z 5

Je jasné, že bude spoustu lidí kterým se tato kniha nebude líbit...že začátku to i pro mě bylo těžší, autorka popisuje pomalu každý prd, ale postupem času se děj trochu rozjel a pak už se to četlo velice dobře.

EasyReads
02.10.2021 3 z 5

Audiokniha v angličtině:
Zajímalo mě, jestli bude kniha stejně katastrofální jako nedávno natočený film, u kterého jsem měla chuť tlouct hlavou o stěnu při každé třetí scéně, ale kupodivu to tak hrozné nebylo.

Někdo knihu popisuje jako polskou variaci Padesáti odstínů šedi, s čímž by se asi dalo celkem i souhlasit, protože určité podobnosti tam skutečně jsou. 365 dní je ale jejich temnější verzí. Je to příběh typu 'princ a Popelka' s hromadou klišé a nahoty, kde namísto prince máme sicilský kriminální živel a místo Popelky zlatokopku, co si ráda přihne.

Laura je samozřejmě fyzicky naprosto dokonalá, sexy a žádný muž, který ji spatří, z ní nemůže spustit oči, čehož ona využívá a plazí se po kde kom, jen aby donutila Massima žárlit. Bohužel je i hodně povrchní a stačí, když před ní Massimo zamává kreditní kartou, koupí jí šaty od YSL a boty od Laboutin a má chlapec z půlky vyhráno. Nelze přehlédnout Lauřin velmi pozitivní vztah k šampaňskému, zhruba tři čtvrtě knihy je zmaštěná jak papír od sekaný.

Zajímavé je, že i když Massimo často zdůrazňuje (asi aby sám sobě dokázal, jaký je gentleman), že se Laury bez jejího souhlasu ani nedotkne, neustále tento svůj slib porušuje. Navíc v průběhu knihy udělá hned několik věcí, které jsou dle mého názoru neodpustitelné a velmi znepokojivé. Na druhou stranu oproti filmovému Massimovi byl ten knižní přece jen zajímavější, jeho city se zdály uvěřitelnější a nepůsobí jen jako vysvalený barbar bez mozku.

I když to není žádný skvost, v porovnání s filmem kniha daleko lépe vysvětluje, co a proč se děje, scény na sebe logicky navazují a celý příběh tak působí daleko uceleněji a smysluplněji.

speciale88
28.09.2021 5 z 5

Super film, kniha ještě lepší. Já chci už pokračování. Fakt pecka doporucuju

ElikaS
27.09.2021 4 z 5

Mě se knížka líbila. Jistě děj je hodně jednoduchý a předvídatelný, ale síla této knížky je ve čtivosti. Stránky mi mizely pod rukama a ani jsem se nenadála a byl konec.
Obecně jsem příznivcem mafiánské romantiky a i tato knížka se pro mě bude řadit k těm lepším, a to i přesto, že Laura mi nebyla úplně sympatická - na mě byla hodně povrchní. Ale zase na druhou stranu, bavila mě její interakce s Massimem. Především tedy na začátku, kdy s ním válčila.
Na druhý díl už se moc těším a jsem zvědavá, jak jejich příběh bude pokračovat.

tadeas96
20.09.2021 5 z 5

Nejdříve jsem viděl film, který mě naprosto nadchl svým příběhem plným vzrušení, sexu a dobrodružství. Hned, jak jsem sehnal knihu, jsem ji jedním dechem přečetl a musím říct, že byla ještě lepší než film. Chvilkami jsem vážně záviděl Lauře její životní příběh. Kdybych mohl, tak si to s ní vyměním. Ne každý najde tak ohromující lásku (a navíc ještě v někom tak sexy jako je Massimo)...

RadkaBort
19.09.2021 4 z 5

Ja prvni videla film, pak jsem zjistila, ze je to podle knizky. Ale ty byly jen v polstine. No ja chtela vedet jak to dopadne, tak jsem to precetla v polstine, pak vysel prvni dil v anglictine a ted v cestine. Dvojka v aj vyjde az v lednu, tak si ji pak prectu a v cestine uz ted v listopadu. Je to jednoduchy cteni, cte se to lehce, misty je to priblbly, ale je to oddychovka, odsejpa to a mne se to libi. To jak je to napsany se mne cte lip nez 50 shades, tam jsem tehdy knihu odadala a nutila se k ni vratit. To proc Massimo mel ty vize o Laure vysvetleny bude, ale az ve tretim dile. A za me teda konec druhyho dilu a treti dil je uplne nejlepsi z cele trilogie.

sex vraždy mafie láska zfilmováno násilí Sicílie

Blanka Lipińska
polská, 1985