300

300 https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6957/-6957.jpg 4 217 28

Rok 500 před Kristem. Do Řecka, jediného ostrůvku svobody a demokracie v tehdejším světě se hrne perská armáda, tak velká, že dokáže řeky vypít do sucha. Jediný, kdo jí stojí v cestě, je král Leonidas a tři sta věrných Sparťanů, členů jeho osobní gardy. Čekají na nepřítele v soutěsce Thermopyly, neboli Horké brány, kde nepříteli nebude jeho početní převaha nic platná, zvláště proti spartským vojákům. Snad jedině kdyby se dokázali dostat Řekům do zad... „Bež, poutníku, a zvěstuj Sparťanům, že mrtvi tady ležíme, jak zákony kázaly nám…“... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Calibre Publishing

300 , 1999

Wheelcrusher
16.09.2015 5 z 5

Srovnatelně úchvatný, co film! Ve kterém je navíc skvělá linie s Leonidovou královnou... ale neva:) Na rozházený obrázky si chvíli trvá zvyknout, kresba je přesto čarokrásná! Nádherná kniha na 2 hodky v parádním formátu, je mi CTÍ ji vlastnit a kdykoli se s ní zas uctivě pomazlit.

hroubek
03.05.2015 4 z 5

Dobrý komiks, u kterého mně nejvíce mrzí, že až moc krátký. Jinak akce je moc pěkně nakreslená, líbili se mi i jakým způsobem jsou zvolený barvy. Už je to pár let co jsem komiks četl, přesto si ho pamatuji jako dílo, které se mně dost líbilo.

3DD!3
20.07.2014 5 z 5

Krásné album. Vzpomínám si, že při lekcích dějepisu jsem si hodiny týkající se starého Řecka vychutnával. Bitva u Thermopyl patřila k milníkům, zasahujícím mě kdesi hluboko uvnitř. Millerovi se podařilo můj obdiv odrazit ve Své poctě válečníkům, kteří padli, protože padnout patřilo k jejich povinnosti. Syrové dialogy, krvavé výjevy. Mám poslední z limitovaných edic, kdysi pyšně ležela ve skladu Comic Centra. 300 za 300. Zatraceně dobrý kup.

Kapis
25.11.2013 5 z 5

Tak nakonec se mi povedlo sehnat první vydání a vydaných peněz nelituju - ostatně jako žádných peněz na komiksy;-) Ve finále jsem si to celkem užil - velkoformátové stránky, Millerova kresba, prolínající se děj, dorážení mrtvých, zkrvavená kopí třící skrz huby a hrudi, potoky krve, pořádná dávka patosu, víc bych ani nečekal. Bere to samo sebe až příliš vážně, ale nějaké odlehčení by asi zde nebylo úplně na místě. Ještě mě potěšilo, že zde najdu Phalangy i Immortals, které jsou v mé "best game ever" Civilization speciálními jednotkami Řeků, respektive Peršanů. 300ka není ani zdaleka na mé špici, ale je to moc vydařená záležitost.

Standa Šebek
18.09.2013 5 z 5

Nádherný velkoformátový komiks, který svou stylizací zaujme stejně jako zaujalo filmové zpracování. Za tenhle tenounký komiks, který přečtete za chvíli, jsem před lety zaplatil tisíc korun. Ale líto mi to nebylo, protože kniha je opravdovou ozdobou...

inmax
08.09.2013 5 z 5

O příběhu asi zbytečné se rozepisovat. Film, kterému je tento komiks předlohou, viděl každý. Takže není ani tak důležité co se děje ale jak se to děje.. jelikož je kniha většího rozměru a co stránka, to umělecké dílo, je to prostě bomba. Oblaka se mračí, štíty třpytí, krev stříká a končetiny létají. Díky rozsahu sice taková spíš jednohubka ale kdykoliv si ji rád dám znovu.

Rawen616
14.06.2013 4 z 5

Historická událost která už se dnes sama stala spíše událostí mýtickou jako vizuální orgie plná krve a hrdinských činů. S historickou (doloženou) realitou to sice má jen pramálo společného, ale to nic nemění na tom, že jde o velmi působivé komiksové dílko.

RaptoR
31.01.2013 5 z 5

Tento komiks nepotřebuje dlouhé představování. A to i díky filmovému zpracování, kterým Zack Snyder nadchnul miliony diváků po celém světě. U nás tak vychází již třetí dotisk klasického díla F. Millera ( "Sin city", "Návrat temného rytíře"), který zpracoval klasickou řeckou legendu velmi moderním způsobem a opět tak dokázal své kvality. Děj je prostý. Peršané, které vede Xerxes se pokoušejí rozdrtit Řecko. Milionová armáda se ale střetne se třemisty odvážnými sparťany v průsmiku zvaném Pekelné jámy... Jak vše dopadne znáte z legendy. Přesto se Millerovi podařilo zaujmout každou následující stránkou, kdy se zatajeným dechem čekáte konec.
Pár slov musím říci také o barvách. Scénář a kresbu si obstaral F. Miller sám. Na coloringu spolupracoval s Lynn Varley ( s ní už dělat výše zmiňovaný "Návrat temného rytíře"). Barvy jsou to, co dodává tomuto komiksu duši. Od barev oblohy po stříkance krve, to vše vás doslova chytne a nepustí. Komiks se u nás prodává v luxusní široké edici, takže o to víc si ho vychutnáte. Tohle není lecjaká knížka. Tohle není tuctový komiks. Tohle je Sparta!