30 nejslavnějších záhad planety

30 nejslavnějších záhad planety https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480813/bmid_30-nejslavnejsich-zahad-planety-iZl-480813.png 4 1 1

Snoopi
13.04.2023 4 z 5

Zajímavý výběr toho nejlepšího z časopisu Enigma, věnovaného záhadám. Autoři se zaměřili na ta největší světová mystéria a sestavili unikátní žebříček záhad. Od míst jako jsou egyptské pyramidy, skotské jezero Loch Ness či Bermudský trojúhelník se přes nevysvětlitelné události a jevy typu UFO nebo Yetti přesuneme k tajuplným postavám /světoznámý Jack Rozparovač, o němž se toho vlastně moc neví/ a nevyjasněným úmrtím /J. F. Kennedy a další/.
Kniha pro záhadology jako dělaná, ale určitě by se dala ozvláštnit ještě něčím: co takhle mongolská příšera "olgoj chorchoj", mexický "Ostrov panenek", japonský "Les sebevrahů" nebo děsivý vrah s přezdívkou "Zodiac"... nebylo by také od věci prošetřit sedm divů světa... a zavítat klidně i do českých luhů a hájů, nebo spíše mezi naše památky: takových lokalit je u nás spousta, vždyť snad každý hrad a zámek má své "zakleté duchy minulosti" v podobě Bílé paní, a Devět křížů, to je již klasika :-) Zároveň si říkám, že je možná dobře, že některé záhady zůstávají stranou masového zájmu: neumím si představit, jak by Číhošť vypadala, kdyby se zdejší nechvalně proslulý zázrak stal světovou atrakcí...
Kniha má kapesní formát, je čtivá, doplněná spoustou fotografií a obrázků - možná se nedozvíme, jak to přesně to s těmi záhadami bylo, ale je dobré "poznat místa, jevy a fakta, z nichž příjemně mrazí".