140 rokov 140 zbierok

140 rokov 140 zbierok https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528049/bmid_140-rokov-140-zbierok-6575019bb2d31.jpg 4 1 1

K jubileu vydávame publikáciu 140 rokov – 140 zbierok, ktorá predstaví zbierky reprezentujúce naše fondy. Fondov máme vyše 30 a skoro pol milióna kusov zbierok. Najväčšou zbierkou je drevený kostolík z Kožuchoviec a najmenšou malá blcha zaliata v jantári.

xulij01
10.12.2023 4 z 5

Obrazová publikace, kde najdeme nejvýznamnější exponáty Východoslovenského muzea v Košicích. Knížka je tištěna na kvalitní papíře formátu zhruba A4, barevným fotografiím není co vytknout. Popisky jsou poměrně krátké, ale místo je využité solidně, někde na jedné stránce najdeme i více exponátů, případně je zobrazen jejich detail. Byla snaha postihnout bohatost sbírek v celé jejich šíři, takže v publikaci najdeme například zbraně, výtvarné a sochařské umění, lidové umění, nálezy z mladší doby bronzové, fotografie, geologické sbírky, herbáře, entomologické sbírky, vycpaná zvířata

Rozhodně si na základě této knížky čtenář udělá dobrou představu o tom, co všechno sbírky obsahují. Hned na obalu knihy je například detail hlavy ukřižovaného Krista pocházejícího ze 13. století. Knížka je dvojjazyčná (slovenština a angličtina), ale textu tam není mnoho. Celkově bych hodnotil 90 %.