Zpoplatněný bazar


siena
siena 15.07.2021 v 17:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Aminubis
Aminubis 16.07.2021 v 20:11

Spojení Knihobot a databazeknih je jedna z nejvíc nechutných věcí co jsem kdy zažil a viděl. Dan ukázal, že má vřelejší přístup k penězům od Mitonu, než ke knihám. Prostě si také musel sosnout. Knihoboti, kteří slibují peníze, ale platí velké hovno považuji za největší podvod mezi antikvariáty. Za zpracování 500 knih od jednoho člověka do prodeje si vemou 14500 Kč, pokud se prodají + 40 % za každou knihu? Za https://knihobot.cz/kniha/609208-prokleti, dostanete v knihobotu symbolickou 1 Kč? Pravděpodobně ten člověk, který jim tu knihu dal, ještě poděkuje za to, že jí dostal do oběhu. Knihobot chce ukázat, že i z antikvariátu se dá udělat korporát, továrna na peníze, která bude smrdět, a nakonec i ty knihy knihobotím smradem načuchnou. Kolik platí Knihobot za zamořování zdejšího bazaru, který je nyní mrtvý?

Text příspěvku byl upraven 16.07.21 v 22:10

Majsha
Majsha 17.07.2021 v 11:53

Proč bylo na Databázi zavedeno jednotné uvádění stavu knížky, když největší "inzerent" Knihobot uvádí u všech knih zcela lživě stav "jako nová"? Je knížka se špinavou ořízkou a naraženými rohy jako nová???

knih-o-mol
knih-o-mol 17.07.2021 v 12:02

Staci si precist O nás:
Kde pomáháme?
Bez vás čtenářů by Databáze nemohla fungovat, čehož si moc vážím.

Jinak je cíl od založení stále stejný; aby Databáze byla i nadále místem, kde se s radostí potkávají milovníci knih. Aby vzkvétala ve všech směrech - co do obsahu, přehlednosti, ovládání, návštěvnosti... A aby si zde přišel na své každý čtenář. Ať už je to čtenář občasný, nebo zarytý knihomol.

Jako knihomol chci autorovi webu pripomenout co deklaruje. Knhobot ani dalsi prekupnici neni ctenar, kteremu web ma slouzit. A pokud uz dela levnou namezdni silu z prispivatelu, diky kterym ma navstevnost, nikoliv kvuli bazaru, tak by jim za jejich usili mel prokazat urcitou uctu, nikoliv tim ze je vyhandluje.

reader.007
reader.007 17.07.2021 v 14:13

knih-o-mol: je vidět že tu nejste dlouho...

knih-o-mol
knih-o-mol 17.07.2021 v 14:27

Reader, ne to je strategie Vaclava Havla za komunistu. Clovek je vysmivan pro naivne idealisticke chovani, ale pak se system zhrouti. Co nasleduje je jina vec. Staci opakovat deklarace a zadat jejich naplneni.


xxBILLY
xxBILLY 17.07.2021 v 14:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 17.07.2021 v 16:31

Jestli věříte v Havla, tak můžete klidně i na férovou DK.
Jenže nám, poněkud zběhlejším uživatelům, bylo už mnohokrát sděleno, že tu jsme z milosti a práva tu nemáme prakticky žádná, bez ohledu na náš přínos. Nikdo nás tu přeci nedrží...

Deklarace... No to mě fakt podrž :-)

xxBILLY
xxBILLY 17.07.2021 v 16:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

knih-o-mol
knih-o-mol 17.07.2021 v 18:31

Ja na Havla neverim, ja jsem ho videl na vlastni oci, tak nemam o jeho existenci pochyb. Znam jeho dila a politickou angazovanost, ktera je ve sve naivite konzistentni a nevzbuzuje o sve autenticnosti zadne pochybnosti. Slovo “fer” nepouzivam od doby co se ho zmocnily skupiny priznivcu urcitych sexualnich praktik, stejne jako “duhy”.

reader.007
reader.007 17.07.2021 v 18:48

xxBILLY: povinnostmi bych to nenazvala, zato dobře míněnou snahou hozenou do... kanálu. Nic slušnějšího mne nenapadá.

Jo a taky pár arogantních "facek" jsme zde obdrželi, ale někomu to tak pochopitelně nepřipadá, lidi mají různou míru vnímání.

knih-o-mol: mínila jsem Havla co by bojovníka proti režimu...

Text příspěvku byl upraven 17.07.21 v 18:59

Eldar80
Eldar80 18.07.2021 v 00:19

Tak nevím. Placení za prodlužování inzerátu je podle mě okrádání uživatelů. To je nějaká novinka a nebo sem slepej a všiml jsem si toho až dneska? Když chci prodat knihu, o kterou nestojím, tak je pravděpodobné, že o ni nebude stát víc lidí. Takže za prodlužování inzerátu u takové knihy časem zaplatím víc peněz než jakou má ta kniha hodnotu. Na to se můžu vykašlat a radši to budu nosit do antikvariátu nebo najít jinou lepší službu. Platit za zveřejnění inzerátu chápu, ale proč opakovaně platit za prodlužování? Už vznikla nějaká petice, aby platnost inzerátů nikdy nevypršela? (Všechny inzeráty opakovaně prodlužuju a jen sem tam něco prodám...)

Text příspěvku byl upraven 18.07.21 v 00:39

Marthas
Marthas 18.07.2021 v 03:09

To Eladar80: Já zde v bazaru již hodnou dobu neprodávám kvůli nepříznivým podmínkám nastavení cen, začalo to už roku 2018, kdy se zavedli kredity a zrušila se dobrovolnost. Pak se zrušila viditelnost poptávek a později se poptávky ještě zpoplatnily. Takže si nejsem jistá, jak dlouho tu to prodlužování za cenu je, ale tuším, že nějaká doba to bude. Jinak s vámi samo souhlasím, brzy byste zaplatil více než kolik byste za knihu dostal. A jak se ta situace vyvíjí, tak to vypadá, že to byl cílený směr, aby připravil půdu pro velké hráče a uklidil ty malé někam jinam. Ne, tuším, že petice nevznikla a v nastálé situaci asi nemá smysl. Já se např. stěhuji a prodávat se snažím dávno jinde. Jak úspěšně, to je jíná.
Lepší je posílat OZ, toto téma třaská.

xxBILLY
xxBILLY 18.07.2021 v 09:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Juryk
Juryk 18.07.2021 v 10:34

Zpoplatněný bazar mě dost překvapil. Jelikož už na knihy není tolik času jako dříve a přešel jsem spíše na čtení v elektronické čtečce, rozhodl jsem se prodat všechny knihy z mé "Knihotéky". Bohužel, vystavit je všechny do bazaru a prodlužovat jejich vystavení by pořád stálo nějaké peníze a já chci knížky jen prodat, ne platit abych je mohl prodat :) Jó kdybych na tom dělal byznys, tak je to jiná :)

R.E.M.
R.E.M. 18.07.2021 v 11:16

DK je soukromý, podnikatelský projekt, petice nemají smysl.
Současně je faktem, že tomuto soukromému projektu bezplatně pomáháme více způsoby. A bezplatně ho používáme.

Pokud jsem se někdy chtěla zbavit knih, bazar jsem nikdy nevyužívala. A knihobot s jeho "podnikatelskou filozofií" už vůbec ne.

Souhlasím, jak už tu bylo napsáno, že spousta projektů, vzniklých původně (snad) z nadšení a s pomocí lidí, kteří mají k věci vztah, se po určité době vykrystalizuje do pragmatického podnikatelského subjektu.

Text příspěvku byl upraven 18.07.21 v 11:23

Falvick
Falvick 18.07.2021 v 11:39

R.E.M. Nedíváte se na to černobíle? Copak nemůže být (nejen zde) něco mezi? Mám na mysli koníček, kterým žijete, milujete ho, i po letech máte do něj možná i čím dál větší nadšení, ale zároveň zaplaťpánBůh vás i uživí a když neuživí, tak vám třeba jako bonus přihodí nějakou korunu? Podle mého skromného názoru to nemusí být vůbec špatně, ba naprosto přesně naopak! Kdyby každý dělal to co miluje (a živilo by ho to) svět by byl lepším místem. ;-))

Já třeba svoji práci miluji nadevše a mám kolem sebe nejen v naší vesnici / okolí / řadu lidí, co to má stejně. Pak mám kolem sebe jiné lidi (jsou k vidění i často zde v diskuzi), a oni svět vidí úplně černobíle - práce je pro ně synonymum utrpení a povinnosti, a koníček něčeho, z čeho nemůže být ani haléř. Takže buď je něco koníček (= radost , nadšení , láska, ale 0 korun), nebo je to čistě podnikání (= peníze, ždímání, kalkul neradost, atd..) a čtu to i tady, že dříve to byl koníček a teď podnikání. Neříkám zda je to tak nebo tak /sám nevím/, ale co když je to něco mezi? Když jsem si pouštěl nějaký rozhovor o Databázi, naprosto na mě čišilo to nadšení a láska z projektu, a to jestli to vydělá nějakou korunu je přece super! Kdo by to tak nechtěl mít?? Ano, taky se mi tu nějaké věci nelíbí, ale nikdo se nikdy nezvděčí všem... často na mě příspěvky působí závistivě, ale jsme v Česku, no....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.07.2021 v 11:49

Favlick: chcete zlepšit náladu? Moje práce je můj koníček, ale někdi mě to tam tak s%@e! Ale to není prací, ale těma lidma, co se mi za den připletou pod nohy :D
Váš příspěvek byl fajn, až na tu poslední větu. To je druhej nejoblíbenější náš evergreen. Jako kdyby to někde jinde bylo jinak ;)

Text příspěvku byl upraven 18.07.21 v 12:00

R.E.M.
R.E.M. 18.07.2021 v 12:01

Falvick: To je možné, že při zestručnění textu dojde k určitému zevšeobecnění, které může působit černobíle.
Původní příspěvek jsem upravovala a zkracovala... To je daň za to.

Vzhledem k tomu, že píšu na mobilu, opět budu stručná, ale pokusím se o co největší výstižnosti.

- Podnikání nepovažují za nic špatného, ani jsem to nepsala. Ano, také si myslím, že je skvělé, když je v harmonii to, o čem píšete - tím myslím výdělek/zisk s profesionalitou, radostí/uspokojením z práce, nadšením atd.
Psala jsem o projektech (je jich více) , kde ta ekonomická stránka (významně) převládla - výsledkem je např. bazar, který víceméně znevýhodnil a do jisté míry nastavenými podmínkami vytlačil jednotlivé uživatele a v bazaru převládli prodejci - podnikatelé. Pro malý počet "klikání" se zrušily ryze knižní rubriky - knižní "blogy", jiné se ze stejného důvodu upozadily - např. recenze. Tento vývoj a proměnu specifických webů jsem měla svým příspěvkem na mysli.

Akorát ten dovětek o české závisti vnímám, pardon, jako pitomost.

Teď jsem si aktualizovala stránku a čtu příspěvek od Lenky.Vílky. Vypadá to, že kopíruji její poslední větu, ale jde jen o shodu názoru. :)

Text příspěvku byl upraven 18.07.21 v 12:08

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.07.2021 v 12:09

R.E.M.: já si taky nemyslím, že tehdy praotec Čech obešel celou zemi jenom proto, aby na ní cestou hledal lháře, podvodníky, udavače a ztracené existence, včetně závistivců, a když už se mu to zdálo dost, a šel s nima na Říp ;)

R.E.M.
R.E.M. 18.07.2021 v 12:11

Lenka.Vílka - tak to mě dostalo. :-D Pláču smíchy.

knih-o-mol
knih-o-mol 18.07.2021 v 12:13

Falcick: V zadnem “Cesku” nejame. Cesko je maximalne cast dnes uz neexistujiciho statu. Upozornovat na nerad neznamena zavist, ale snahu o udrzeni dobre veci a dodezovani verejnych proklamaci autora je naprosto legitimni. Obchodovacich platforem s knihami je nepocitane tak nema cenu delat dalsi replikaci.

Text příspěvku byl upraven 18.07.21 v 12:14

Falvick
Falvick 18.07.2021 v 13:06

knih-o-mol: "nemá cenu dělat"? tak nedělejte.
Ale kdo jsme, abychom soudili co je a není dobře udělané, co je a není dělané z takového a makového důvodu... to ví jen autoři. každý má úplně jiný názor a i autoři webu mají různé názory a myšlenky, a to, že za něčím vidíme peníze neznamená, že ten důvod mohl být úplně jiný. kromě závisti mám ještě dojem (a nechci si hrát na chytrolína) že lidem chybí i dost nadhled

knih-o-mol
knih-o-mol 18.07.2021 v 15:10

Jsme Ti, kteri jsou deklarovani jako cilova skupina webu jeho autory, takze nase poznamky jsou legitimni. Nechapu cemu na tom nerozumite.

ijcro
ijcro 18.07.2021 v 15:13

@Falvick:

Závist a nenávist v kooperaci s chamtivostí jsou docela slušné hnací motory čehokoliv.

O nadhledu v souvislostech by se daly napsat tuny příkladů. Podnikání mají spousty odstínů. Svého času jsem prošel na dva tisíce firem a viděl různé firemní mikrokultury. Ale opravdu jen marginální část firem měla neznámé majitele a neznámý cíl podnikání, zatemněný kopou různě nesmyslných sloganů a hlášek. Dneska, o dekádu dál, se mi zdá, že se určití majitelé vesměs bojí přihlásit ke svým firmám, anebo je ovládají přes advokátní kanceláře plné pověřenců (důvody budou různé, hlavně se asi bojí prokazování původu majetku).

Tím samozřejmě nechci zpochybňovat podnikání jako takové, ale jisté obchodní firmy jsou vesměs založené na principu informačně zamlžené neurčitosti (tj. dokud není akvizice/obchod dojednán a zaplacen, jakoby nebyl), nebo se nepohybují v úplně legálních mantinelech (a tím pádem je všechno obchodní tajemství) a počítají se jen vítězné zásahy...



Vložit příspěvek