...třeba někoho zaujme v literatuře


pajonek
pajonek 08.05.2015 v 11:40

...jen bych chtěl upozornit, že česká TV začala včera opakovat dánský seriál ZLOČIN. Kdo neviděl má možnost pokoukat ....je to takový světový fenomén jak třeba Larssonovo Millenium..... nebo kniha Já,poutník...apod

Raksa.A
Raksa.A 08.05.2015 v 13:30

Pajonku, já kdysi viděla francouzský film Bitva o koleje o francouzském odboji. Ale je to tak dávno, že už si nepamatuju nic kromě názvu.

siena
siena 08.05.2015 v 17:03

Pajonku, zasedla jsem včera:)

MichelleS
MichelleS 08.05.2015 v 20:05

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 11:16

....tak jsme skončili s oslavováním konce 2.sv.války a jen tak mimochodem : ví vůbec někdo jak to vlastně začalo? Vsadím se, že nikdo..... /hihihihi

VíťaNT
VíťaNT 10.05.2015 v 11:26

Pajonek: Začalo to tím, že byl člověk stvořen jako bytost neustále prahnoucí po moci? Jiné vysvětlení neznám :(


pajonek
pajonek 10.05.2015 v 11:29

Moserová, ono z toho něco vyleze .....zatím necháme políčko otevřené

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 11:44

VíťaNT - musíš šáhnout při odpovědi úplně do jiného soudku ....jsme na databázi knih, bavíme se tady o filmech .....

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 12:08

...hodně silný příběh, sice krutý ale pravdivý....dávám 100%, ale přece jen já mám rád úplně jiné válečné filmy, opravdu válečné ...

Dudu
Dudu 10.05.2015 v 12:31

Pianistu jsem ještě neviděl. Z válečných filmů doporučuji: Odtud až na věčnost, Nepřítel před branami, Pluj tiše, pluj hluboko, Konvoj do Murmanska, Osud člověka, Jdi a dívej se.

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 12:45

Dudu, ale neodpovídáš na otázku: jak začala 2.sv.válka

Raksa.A
Raksa.A 10.05.2015 v 12:53

Pajonku, ta začala na té konferenci po 1.sv.válce...

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 13:12

....jejdanánky, nehledejte v tom žádný dráma, copak neznáte moje hádanky???????
...napovím, že 2.sv.válka začala v knize a posléze i ve filmu / hihihihi

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 14:21

moserová, bílá nemoc je hodně vážný film, to bych si nedovolil ono - hihi

Dudu
Dudu 10.05.2015 v 14:21

moserova, to ne, to by tam nesmělo být to "hihi"

Text příspěvku byl upraven 10.05.15 v 14:21

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 14:29

paní moserová, nerozčilovat se, klídek .... je neděle...a v neděli se nedělá
....tady jde přece o úplně něco jiného
...spojte si Forresta a Švejka v jednu postavu a máte odpověd

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 14:34

...není to pepík švejk ....ten bojoval ve druhé sv. válce akorát v audio knize, kterou načetl olda kaiser /chybička se vloudila

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 14:49

..ani tenhle stoletý stařík to nebyl, kdo rozpoutal 2.sv.válku

Dudu
Dudu 10.05.2015 v 16:24

Určitě v nějakém audiu jsem to již slyšel. Tipnu: "něco" od R. Ludluma?

pajonek
pajonek 10.05.2015 v 17:22

...takže odtajníme, kdo vlastně rozpoutal druhou světovou válku...
Češi mají svého Pepíka Švejka, nabubřelí amíci mají Forresta Gumpa ... Poláci mají zase kanonýra Dolase .....a tady začíná celá anabáze 2.sv.války.
U nás neznámá kniha Kazimierze Sławińského Dobrodružství kanonýra Dolase. A vůbec nevím jestli je známý film /vlastně trojfilm/ z roku 1970 Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku
Jak rozpętałem drugą wojnę światową ....
Vo co go?
Je to válečná komedie o smolařském vojínovi Frankovi Dolasovi, který se chce blýsknout hrdinskými činy, ale místo toho se zaplétá do neuvěřitelných příhod. Příběh začíná 31. srpna 1939, kdy hlavní hrdina Franek přijíždí na německou hranici jako součást čety, která má posílit obranu železniční stanice. Usne však na stráži a jeho puška náhodně vystřelí. Franek je přesvědčen, že tím rozpoutal válku.......

Je to neuvěřitelná válečná komedie , žádná ideologie, prostě spád eskapád o prostém smolařovi, který si myslel, že svým výstřelem zavinil cosi světového .... a světové je podání Mariana Kociniaa v hlavní roli Franeka Dolana..
Tři části /224 minut/
první Útěk
druháPutování se zbraní
třetí Mezi svými ......nás provede po půlce Evropy a Afriky, tam kde se bojovalo...
Režisér a scénarista Tadeusz Chmielewski se dokonale vyřádil
...tenhle trojfilm se výborně hodí jako opravdová oslava konce oslav smutné éry.....
...jsou tam scény, které si budete pamatovat celý život....prostě jinak nejde

Dudu
Dudu 10.05.2015 v 19:53

Paráda-zase něco zajímavého na obzoru! Jen se divím, že mě tohle obešlo... Každopádně díky, mistře z knihovny.

VíťaNT
VíťaNT 11.05.2015 v 09:52

Celou noční směnu jsem si lámal hlavu nad tím, kdo rozpoutal tu válku. Kol čtvrté hodiny ranní mě napadlo, že by to mohl být Hurvínek. Mýlil jsem se..
Ještě k tomu Pianistovi. Mě se tam nejvíc líbí, že je tam hlavně ten příběh. O tehdejší totální bezmocnosti těch lidí. Krutý, ale zároveň něčím zvláštní. Kdyby měl někdo tip na podobný snímek, rád uvítám.

Text příspěvku byl upraven 11.05.15 v 09:54

pajonek
pajonek 11.05.2015 v 19:26

Zakončení kultovní serie
Válka pláství uzavírá SF sérii od Josefa Pecinovského
Příběh cyklu Plástev se začal psát v roce 1990, kdy v Rodokapsu vyšel román Plástev jedu. Temná vize neradostné budoucnosti, kde většina lidí pozbyla vůli a živoří ve společnosti, která svou strukturou připomíná úl, rychlý, dobrodružný příběh a zajímavé charaktery zaujaly nejen v době prvního vydání, ale i o mnoho let později – v roce 2007, kdy román vyšel podruhé. Potřetí se ke čtenářům dostal v roce 2014, kdy se autor k příběhu vrátil i v nových textech – Děti plástve (dvoudílný román) a Plástev v ohrožení. Sága se uzavírá v roce 2015, kdy na pulty knihkupectví míří Válka pláství. Josef Pecinovský v ní naposled zve na návštěvu svého působivého světa…

Jedna z nejlepších českých scifi sérií !

VíťaNT
VíťaNT 11.05.2015 v 19:55

yenda1: Díky, ten komix může být zajímavý. Dokument si přehraji taky..

pajonek
pajonek 16.05.2015 v 13:38

...tak už vyšel oceňovaný komiks Criminal 2. Je doma a už se čte!!!!
_____________________________________________

...a ted malé upozorněníčko
Sebastian Rainer
(Československo, 1940 - 1973)
Strávil život v Horní Bečvě na Valašsku. Před svou záhadnou smrtí si ze zad a boků vlastnoručně odřezal kusy kůže, aby do nich svázal svůj jediný román. Unikátní kniha byla nedávno objevena v jeho pozůstalosti a dnes je v soukromém vlastnictví českého sběratele. Mysteriózní a existenciální příběh odehrávající se v 70. letech v Beskydech nadchl majitele natolik, že se ho rozhodl vydat. Díky tomu se nyní můžeme seznámit s literárním počinem osudem těžce zkoušeného muže, kterého právem řadíme k literárním vrcholům českého undergroundu.

Mysterium Tremendum
Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku.
Román zaujme fanoušky filmů Davida Lynche a románů Stephena Kinga. Z české tradice navazuje na Ladislava Klímu či Gustava Meyrinka. Zjevná inspirace vychází i z textů kapely The Plastic People of the Universe.

Brzy vyjde



Vložit příspěvek