...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


siena
siena 06.06.2015 v 20:10

Smutný den...myslím na paní Madlu...

Koka
Koka 06.06.2015 v 22:06

binysek, rozsoudí nás asi až dějiny, ale už my dvě tady nebudem´. Až bude mít HP za sebou několik generací, tedy minimálně tolik, co jich má dnes V., hin se ukáže. A možná děláme všichni chybu, že srovnáváme nesrovnatelné - vysoce postaveného dospělého bojovníka, vůdce svého lidu, s dětským hrdinou, klukem, sirotkem, pronásledovaným a bez rodinného zázemí ... Každý z nich může čtenářům nabídnout něco jiného, z té nabídky u mne vede Vinnetůůůůůů

pajonek
pajonek 06.06.2015 v 22:17

...můžeš to hned vyzkoušet. Vinnetou jde mimořádně na jedničce

Richie1
Richie1 07.06.2015 v 08:29

Tak to já si Vinnetoua rád přečtu znova. Mimochodem, je to moje nejčtenější kniha (celá trilogie zatím 7x). HP si možná někdy také přečtu (podruhé), ale HP na Vinnetoua nebo Old Shatterhanda rozhodně nemá - aspoň z mého pohledu. :-)
Jinak úplně nejraději mám od Maye sérii Ve stínu padišáha - v té ale V. nevystupuje, jen Old S. alias Kara ben Nemsí.

notburga
notburga 07.06.2015 v 11:06

Tak série Ve Stínu Padišáha je také mým nejoblíbenějším Mayovským kouskem, i když Vinnetou se drží hned v závěsu. Jen se pamatuji, jak jsem v pubertě zjistila, jak to všechno s těmi knihami bylo doopravdy a kolik je tam nepřesností. To jsem se zařekla, že už to nikdy číst nebudu a na dlouhou Maye odepsala. Ale člověk roste a (snad) přitom i trochu zmoudří, tak se názor zase změnil. I knihy byly ve své době fenoménem, ať už byl jeho osud jaký chtěl :)

Jinak včera jsme nad tou zprávou s manželem poklesli oba. Nad čímž se zpětně dost podivuji, neboť manžel podle jeho tvrzení podobná díla přerostl už dávno. Ale stopy z dětství jsou někdy hodně silné... Teď čtu synovi před spaním Setonovy Dva divochy a zjišťuji, jak občas tajně poslouchá za rohem :))

pajonek
pajonek 07.06.2015 v 13:58

notburga.... ty to čteš synovi....já mám dost za šedesátkou .....a ani nevíš jak rád jsem si divochy poslechl načtené !


marlowe
marlowe 07.06.2015 v 14:48

Ještě k tomu včerejšímu Pajonkovu upozornění: program ČT Art udělal změnu programu a celý dnešní večer věnuje Ludvíku Vaculíkovi.
http://www.ceskatelevize.cz/art/

Text příspěvku byl upraven 01.10.15 v 14:35

Koka
Koka 07.06.2015 v 14:51

marlowe, ano, právě jsem se dívala na webu na přehled programů, a dávají dnes večer cca 10 pořadů o L.V. po sobě, přičemž většinu tvorí - dle anotace - jím zpívané moravské pjesničky. Stylové!

pajonek
pajonek 07.06.2015 v 15:22

....k tomu Vaculíkovi
Vaculík Ludvík - Polepšené pěsničky 2007
Mezi knížkami Ludvíka Vaculíka najdeme i jednu, která bývá neprávem v knihkupectvích řazena mezi hudebniny. Polepšené pěsničky mají totiž dvě části: literární a hudební. V té literární probírá autor svůj život osnovou zpěvu. Nejde vůbec o nějaké vyznání valašskému folklóru, ale o vyznání zpěvu všeobecně.
Mezi vzpomínanými písněmi se objevují i dobové cajdáky, písně táborové i budovatelské, všelijaké to písničkové rumovištní a ruderální býlí - jak sám autor shledává. Jediný hudební druh, kterému se Ludvík Vaculík důsledně vyhýbá, je produkce "průmyslu písní", jehož produkty - podle něj - si zpívá jenom výrobce.
Kdyby si to náhodou někdo chtěl poslechnout, je to tady
http://www.uloz.to/x1zHkXX/vaculik-ludvik-polepsene-pesnicky-zip
Není to můj upload tak heslo zašlu na SZ
___________________________________________
...jinak dnešní večer může být co chce v týviku ... dnes nemá nikdo nad Strachem nad městem
Ďábel Bebel nemá konkurenci ....

keri.H
keri.H 08.06.2015 v 12:45

Když si tu tak pročítám, jak tu píšete o HP a o V., tak je zvláštní, že mě minulo obojí. HP jsem viděla v televizi, ale ne všechny díly a V. jsem ani neviděla.
Kdežto takový Rychlý šípy, které tu byly zmíněny, tak ty jsem měla hodně ráda a ty jsem si četla, jelikož jsme měli doma komixy v souboyrným vydání a ty jsem četla klidně i několikrát a pořád mě to bavilo. :)

Text příspěvku byl upraven 08.06.15 v 12:45

Koka
Koka 09.06.2015 v 19:02

dnes ve 21:20 na ČT ART:
franc. dokument Beatnici: Fr. Kerouac, Ginsberg, Burroughs, významní představitelé jednoho uměleckého hnutí

pajonek
pajonek 09.06.2015 v 20:19

Alpress vydává / bude to k smíchu, anebo to opravdu vyrazí dech.....
Aktuálně
JIŽ NA PULTECH!
............dlouho očekávaná novinka UČEDNÍK je již na knižních pultech!

Nejúžasnější fantasy dobrodružství od dob Harryho Pottera!

Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…

Čtěte ,pište .....todlencto já nebudu ...............

reader.007
reader.007 09.06.2015 v 20:45

Jakmile se kniha chválí už na obálce, skoro pokaždé bublina rychle praskne...

pajonek
pajonek 09.06.2015 v 20:57

.....to už neposoudím, přidám ještě jeden článek a pro mne bude tento topic uzavřený ....

marlowe
marlowe 05.08.2015 v 11:46

Jak se psalo pokračování Larssonova Milénia?
Nahlédněte do deníku spisovatele Davida Lagercrantze...

http://www.centrum-detektivky.cz/vse/jak-se-psalo-pokracovani-larssonova-milenia-nahlednete-do-deniku-spisovatele-davida-lagercrantze

pajonek
pajonek 05.08.2015 v 16:08

...četl jsem na nakladatelství Host .....27.8. !!!!!!!!!!!

notburga
notburga 12.09.2015 v 15:20

Tohle dnes zaujalo mě:
http://www.drevoastavby.cz/cs/drevostavby-archiv/bydleni-nejen-v-drevostavbe/nabytek-a-doplnky/3280-drevostavbu-zahrnte-knihami-poradime-kam-s-nimi

Určitě bych využila tu hromadnou knihovnu - podle mě hlavně zajímavá dekorace, ale proč ne :)
A knihovnu ze dvou oddělených částí - vtěsnávání tlusté knihy mezi ostatní znám až moc dobře :)
Co vy?

pajonek
pajonek 20.09.2015 v 10:28

Zemřela spisovatelka Jackie Collinsová

Ve věku 77 let zemřela v sobotu na rakovinu prsu americká spisovatelka britského původu Jackie Collinsová. Informovala o tom v neděli agentura Reuters s odvoláním na rodinu autorky.
Mluvčí spisovatelky Melody Korenbrotová uvedla, že Collinsová zemřela ve Spojených státech, v Los Angeles.

Collinsová vydala za svého života množství ženských románů, při jejichž psaní se inspirovala především životem hereckých hvězd a hollywoodské společenské smetánky.

Celkem napsala 32 bestsellerů, které byly přeloženy do 40 jazyků, včetně češtiny. Prodalo se jich přes 500 miliónů kopií. Podle osmi z nich byly natočeny filmy či televizní seriály.

Olia
Olia 21.09.2015 v 15:33

a tohle dnes zaujalo mě.. mít ho kam dát.. jdu do toho!
http://carujeme.cz/kreslo-pro-knihomily/

Lenka8418
Lenka8418 28.09.2015 v 20:50

ůAhoj, dobrý den, ráda bych vám zde představila knihu, kterou napsala moje kamarádka a já jsem měla tu čest ji už číst-těsně po dokončení, ještě než se vůbec rozhodla, že by ji ráda vydala. Já bych byla za její vydání moc ráda.
https://www.startovac.cz/projekty/znovuzrozena/


Kniha už je vydána !!!!!!!!!!!!!!! I zde na stránkách se o ní můžete dočíst více

Text příspěvku byl upraven 11.12.15 v 22:44

Azizi
Azizi 01.10.2015 v 00:59

Lenka8418 Páči sa mi tá obálka.

pajonek
pajonek 02.10.2015 v 19:05

Kniha do vlaku zpříjemní cestování už i Přerovanům


Nejen cestující, kteří se vlakem vydávají denně za prací, mohli v průběhu letošního roku v nádražních budovách na různých místech naší republiky zaregistrovat regály plné knih s označením „Kniha do vlaku“. Takto signované knižní tituly jsou výsledkem stejnojmenného nekomerčního projektu Městské knihovny Mikulov a Českých drah, který si klade za cíl nenuceným způsobem rozšířit mezi lidmi čtenářství a kladný vztah ke knihám.

Po mikulovské, mostecké, havlíčkobrodské, znojemské nebo třeba pardubické knihovně se do projektu od 1. října 2015 nově zapojí také Městská knihovna v Přerově, která fungování své nádražní knihovničky zahájí v rámci každoroční celostátní akce Týden knihoven.

A na jakých principech je vlastně celý projekt postaven? Pravidla půjčování jsou zcela jednoduchá. Cestující si zdarma a bez nutnosti čtenářské registrace vybere z nabídky vyřazených titulů knihu dle svého vkusu a vezme si ji s sebou do vlaku. Po přečtení ji může vrátit zpět na místo nebo zařadit do podobné nádražní knihovny ve městě, které je do projektu rovněž zapojeno. Všechny knihy jsou navíc opatřeny štítkem s e-mailovou adresou, na kterou mohou cestující poslat zprávu o tom, kam až společně s knihou docestovali.

Tajnůstkář
Tajnůstkář 07.10.2015 v 21:24

reader.007
Jakmile se kniha chválí už na obálce, skoro pokaždé bublina rychle praskne...

To jsem si říkal také, když jsem zvolil obálku jako tajuplnný hrad v Karpatech. Často je mi vyčítáno, že jsem na titul nedal nějakou bombastickou bublinu, která by zaujala.
Jak je to přísloví?
Nenarodil se člověk ten, co by se zavděčil lidem všem.
Asi na tom něco bude.

reader.007
reader.007 07.10.2015 v 21:38

Tajnůstkář: Tak já nemyslela zrovna tebe jako autora osobně, ale spíš ty (většinou) zahraniční bestsellery které mají ve zvyku uvádět na zadní straně obálky citáty slavných lidí, případně pochvalné úryvky z nějaké novinové kritiky. V posledních letech se to v rámci agresivní reklamní kampaně bohužel děje i na knihách vydaných u nás a já tím víc oceňuji staré knihy které se bez takové šaškárny obešly. Pravda, mnohé zapadly v zapomnění, některé opravdu neprávem, ale ty které vyřvávají do světa jak jsou skvělé jednou zapadnou taky. A možná že ještě hlouběji.

Koka
Koka 08.10.2015 v 15:32

reader.007 - příspěvek o citacích pochvalných "kritik" na obalu knihy mi připomněl ironické přání, na jehož splnění už dlouho čekám. Když totiž čtu některé zdejší komentáře typu "Toto je nejlepší autorka na světě a její knihu jsem přečetla jedním dechem za jedinou noc!!!!!" tak si říkám, že už se zákonitě blíží chvíle, kdy na obálce šestého vydání čtvrté řady třetí série takového díla si na přebalu přečtou čtenáři domovské země citát z "hodnocení" díla podepsaný třeba "Bla_Blu_Ble, Databáze knih, Czech, Europe" . A tím už pak definitivně vstoupí DK do dějin světové literatury.



Vložit příspěvek