Sraz uživatelů databazeknih.cz


Alix
Alix 11.12.2011 v 13:34

Poslechněte Nightlybirda a jeho radu z 8.12.!

lady
lady 11.12.2011 v 20:07

Woro-já vám nezakazuji nedělat srazy,klidně si je dělejte.Ale má to ještě jednu nevýhodu:,,když budu dojíždět,může být kalamita"!!! Bude přece sníh! Bloudit ve sněhu,to se mi moc nezamlouvá.Já bych se sešla v nějakém klidném počasí.Ale to je vaše věc.

Text příspěvku byl upraven 11.12.11 v 20:07

knedlik
knedlik 13.12.2011 v 00:06

Hele, do Hradce byste někdo dojeli? :-)

mineas
mineas 13.12.2011 v 04:38

knedlik: Pardubice mě po pravdě lákají víc, ale proč ne. Pokud se něco spáchá, já bych mohl. Asi tam nenajdu přespání, ale není to tak daleko od Prahy, aby to byla tragédie.

knedlik
knedlik 13.12.2011 v 12:03

Je tady fajn pivnice, včera jsem měla možnost otestovat :-) není problém zarezervovat stůl i pro větší množství lidí...

mineas
mineas 13.12.2011 v 17:52

Je mi to jasné, však já pro jednu malou fantasy komunitu organizuju v Praze srazy co pár měsíců, tak vím, jak to chodí :)


lady
lady 21.12.2011 v 17:43

Tady se nedomlouváte na srazu.Říkali jste že to bude na jaře a asi v Brně.A nedořešili jste to.A pak že bude sraz.Za pár týdnů se sejdu s kamarádkou a vy ještě ani nevíte kde se ten sraz bude konat.

paulhunter
paulhunter 21.12.2011 v 17:46

Co já vím, tak jaro začíná až v březnu.

lady
lady 21.12.2011 v 17:48

Jaro je dřív než se nadějete.

maphiosso
maphiosso 21.12.2011 v 21:37

Jaro začíná oficiálně přesně za tři měsíce takže na organizování srazu je času víc než dost..

Minas
Minas 21.12.2011 v 22:09

Ale my přece víme, kde se bude konat. Bude v Ostravě, stůj co stůj. A pokud se domluví lidé i na ostatních městech, může srazů být mnohem více.
Času na určení přesného data a účastníku je habaděj, takže mi je úplně putna, jestli se za tu dobu s kamarádkou uvidíš ještě desetkrát.

MartyMcFly
MartyMcFly 21.12.2011 v 22:22

(berte to spíše jako vtip a zlehčení napjaté situace)




:-) podle wikipedie:

///Jaro oficiálně začíná 21 března///

ale také

///Astronomické jaro začíná jarní rovnodenností (na severní polokouli zpravidla 20. března, na jižní 23. září)///
a my jsme na severní, takže astronomické toho 20.3.

ale pozor, pro někoho začíná jaro 1.3. - tedy když začne první ze tří jarních měsíců.

A to není vše - pro některé také jaro začíná až když začne tát sníh a/nebo začne být teplo delší než pár dnů.

maphiosso
maphiosso 21.12.2011 v 22:29

MartyMcFly: ber mou odpověď jako součást zlehčení napjaté situace:
Oficiální jaro začíná opravdu 21.3. což je ode dneška přesně za tři měsíce, jak jsem už psal ;-) Někdo může uznávat astronomické jaro, někdo první jarní měsíc, ale oficální první jarní den je pouze jeden ;-)

MartyMcFly
MartyMcFly 22.12.2011 v 00:53

Pravdu díž, maphiosso.

Kolik je tady vlastně lidí, co by do Brna (nebo Ostravy?) jeli ze Západních Čech, či z Plzně ? A kdo by jel autem, vlakem či busem tady odtuď ? Jen by mě zajímalo, kolik vás zápaďáků se tu skrývá - většinou na fórech moc lidí z mého kraje nepotkávám.

nokid
nokid 22.12.2011 v 10:13

Vidím, že se to tady opět začíná hádat a rozmlžovat...jako ze začátku. Pro úplnost uvádím zatím DOHODNUTÝ grafikon pro rok 2012:

březen - Ostrava
duben - Praha
červen - Brno (zahradní grillparty u Sama)
říjen - Pardubice/Hr.Králové
listopad - Brno výroční po 1.roce

Plzeňáci a ostatní "zápaďáci" - máte holt smůlu že jste si nezamluvili termín a místo včas. Tady jako i v životě to první berou iniciativní a také proto byl 1.sraz v Brně. Ostatně, nikdo vám nebrání nějak se vpasovat mezi termíny, třeba v létě. Co bych ale obecně nedoporučoval, pořádat "trucsrazy" v již zadaném termínu. Proto doufám, že Ostrava a Praha budou mít v termínech nějaký rozpal, nejméně tak 3 týdny.
Připomínám ještě jednou - pořádání závisí na inciativě místních - v Praze pražáci, v Brně brňáci atd.

Text příspěvku byl upraven 22.12.11 v 10:16

mineas
mineas 26.12.2011 v 17:36

Dobrá, když už jsme v tom plánování, navrhuji pro Prahu pátek 15. nebo sobotu 16.4. Co myslíte? Sraz podle účasti mimopražských... Buď na nějakém ústředním bodě v centru (třeba Hlavní nádraží), anebo rovnou v knihovně (například Korunní, pokud bude sraz kolem poledního, anebo Ústřední, která má otevřeno až do 20 v pátek a do 17 v sobotu), kam bych se rád s vámi podíval. Chvilku se zdržíme, rozhlédneme a třebas i chviličku posedíme, a pak vyrazíme někam, kde dobře vaří :3

Pozn: v případě zájmu by se dalo vymyslet i posezení v Krákoře, což je hospůdka nad Hlavním nádražím, vyjímečná především tím, že ve výběhu za ní chovají dvě pumy americké. Oblíbené místo srazů mých přátel :3 Akorát tam bývá zakouříno (ale když zamluvíme stůl u baru, tak tam bývá vzduch lepší, je to oddělená část).

MartyMcFly
MartyMcFly 26.12.2011 v 21:53

A já zatím, čistě jen v teoretické rovině, přemýšlím o Plzeňském srazu. Je tu skvělá dostupnost od nádraží (množné číslo - myšleno autobusové i vlakové, obě jsou stejně daleko od centra) a i mám skvělou restauraci/hospůdku na úrovni, dělanou v historickém stylu. Jak jinak také, vždyť Plzeň byla založena 1295 a jsme jedno z těch mnoha českých měst, co mají tradice.

KDE - Restaurace by byla Uctívaný velbloud na Americké (dá se zamluvit stůl pro 10-20 lidí, nebo i víc) - nachází se 1km od nádraží.
KDY - Zatím nevím, protože o tom jen uvažuji a hlavně nevím
KDO - by se přihlásil. Jistý jsem já a moje přítelkyně. Vím o několika Plzeňácích, co by teoreticky mohli, jeden Pražák co by možná také jel a to je vše co vím. Jistě by se ale našlo více lidí, hlavně ze Západních Čech a Pražáků, co by se jim chtělo přijet.

nokid
nokid 27.12.2011 v 15:20

Tak ten pražský termín mám už obsazen, v pátek slavíme a v sobotu to vyspáváme. Pasoval by mi konec měsíce, klidně i jiné všední dny. Do Prahy bych rád přijel, očekávám silnou účast a tudíž možnost seznámení se s novými lidmi...
Není problém pro mě přijít až do Korunní (dokonce je to ideální místo), ale chápu mimopražské (a místa neznalé), takže ti si můžou dát scuka půl hod. předem třeba na Florenci - odkud jede přímý autobus - s někým kdo jim zastane průvodce.
Čas - spíše odpolední, 16-17 hod, mně to přijíždí ve 14:30, je to vyzkoušená linka z Brna.

Co se Plzně týče, tam se nechystám (vzdálenost), ale kvůli těm co to nemají tak daleko a navštíví také Brno (grand party!), DOPORUČUJI termín červenec/srpen/září, což je jak vidím, stále uprázdněno!

vincek1
vincek1 27.12.2011 v 18:39

Dobrý nápad MartyMcFly. Nebylo by to špatné. Sice o zmíněné hospodě nevím, ale to bude asi tím, že v Plzni žiji teprve 64,5 roku. Můj věk by neměl být na překážku, naopak mohu se bavit i o dětských knihách. Čekám na návrhy termínů. A ani ti Pražáci by mi nevadili.

Text příspěvku byl upraven 27.12.11 v 18:40

MartyMcFly
MartyMcFly 28.12.2011 v 11:52

Přesně tak. Původně mi přišlo zvláštní rozdělovat srazy na lokální skupiny (uživatelé by neviděli uživatelé z jiných částí republiky), protože člověk přijde na 1-2 srazy, většina nepůjde na každý co bude.

ALE myslím že pro začátek by bylo dobré utvořit takhle v Plzni, Praze, Brně, Ostravě, popřípadně menších městech místní minisrazy, zkusit si to, získat zkušenosti z fungování, pak později dát hlavy dohromady a udělat třeba za rok-dva nějaký mega-sraz pro všechny.

Ono vlastně nevadí, že já nebudu tam na srazu vpravo dole (jihovýchod ČR) a ty, nokide, nepřijedeš sem. Knihy číst nepřestaneme, navštěvovat Databázi také ne, tak se jednou uvidíme, což platí obecně pro všechny z oddělených srazů.

nokid
nokid 28.12.2011 v 13:15

Mluvíš mi z duše, Marty! To s MEGAsrazem je výborný nápad, myslelo se že tady v Brně na grill-party u Sama by tyhle megáče mohly bývat...:-) ale trochu se rýsuje ten problém se vzdáleností, nevím jak je to dopravně z Plzně, ale z Budějovic do Brna jezdíval odjakživa PŘÍMÝ rychlík. Nicméně ze Šumavy, z Liberce apod. je Brno fakt z ruky, to spíš ukazuje na Prahu, tam je obecně spojení nejlepší a je to tak nějak v (prago)centru.
Ale ještě uvidíme, rozhodně se v červnu budeme těšit, viď Same!

Jinak ty lokální skupiny se už dosti spontánně utvářejí, pokud by Plzeň chtěla, snad by mohla dát dohromady i 2 srazy za rok, tedy první už v lednu a druhý v létě (červenec?). No, držím palce a napište o čem se tam kecalo...

Apropo, nějak si nikdo nevšiml ohledně toho dubna - pátek je přece 13.! Takže o nevhodnosti termínu asi není třeba diskutovat, že? A protože velikonoce budou 9., navrhuji některé datum mezi 23 a 27 dubnem, co říkáš Mineasi?

MartyMcFly
MartyMcFly 28.12.2011 v 13:55

:vincek1 - Nikolivěk, věk určitě není problémem. Restaurace je ohromně zapadlá, ale myslím že vypadá fajn. Hlavně se hodí do historického stylu Plzně, na který se tu dbá (no ne všude, ale tak...)

http://www.uctivanyvelbloud.cz/cz/galerie/1-restaurace.html


___________________________________________
Ale potřeboval bych aby se mi ozvali další Plzeňáci,
___________________________________________

nebo ti co by přijeli na sraz sem. Ve 4-5 by sraz udělat šel, ale raději bych viděl tak 10 lidí.



Ale raději bych sraz posunul dál, únor-březen. Než se to domluví, než se tu ozvou lidi a zkoordinujeme se, tak to potrvá. Tady v Plzni jsme se srazem ještě v plenkách :-)

Text příspěvku byl upraven 28.12.11 v 13:57

Mayanea
Mayanea 29.12.2011 v 10:12

Napadla mě jedna věc k srazům obecně, jenom takový postřeh:

Na organizaci bych doporučila stránku srazy.info (klidně i něco tomu podobného, jestli máte v zásobě) - dá se tam naplánovat datum, čas, místo a případní účastníci můžou vybírat z PŘIJDU/MOŽNÁ PŘIJDU/NEPŘIJDU. Pokud byste byli jako potvrzení hosté, tak máte možnost zároveň hlasovat o tom, kdy se vám to hodí víc (e. g. v pátek nebo radši v sobotu), na základě toho by se pak mohl doupravit termín.

Taky by nebylo špatné, kdyby se srazy aspoň namátkově objevovaly v novinkách - rozšíření povědomí uživatelů o existenci menších srazů by napomohlo tomu výše zmíněnému MEGAsrazu, prostě by tam pak dorazilo víc lidí.

Jenom takový postřeh; jak s ním naložíte, nechám čistě jenom na vašich moudrých hlavách.

P. S. Plzeňský sraz vítám s otevřenou náručí. ;) Ne že by se mi nechtělo udělat si výlet i do vzdálenějšího koutu vlasti, ale auto nemám a doprava zkrátka něco stojí. Vybrat se třeba o pár dnů dřív pěšmo nicméně taky není nápad k zahození... :-)

MartyMcFly
MartyMcFly 29.12.2011 v 19:42

MEGAsraz, vida - ten termín se snad i uchytí.

Tu stránku jsem zatím ještě nepoužíval, ale pro začátek by stačilo udělat to ručně. To až to bude hromadné, ten výše (a výše-výše) zmíněný MEGAsraz bude složitější, tam se bude taková automatika hodit. Ten Plzeňský bude stejně jeden z menších srazů, ale pro Pražský/Brněnský by se mohl hodit. Ty budou větší (pravděpodobně). Já zatím budu sraz organizovat formou osobního kontaktu (zprávami), což je mi bližší.

K nadhození republikových (CZ/SK) srazů do novinek - jsem pro. Akorát je jasné, že Slovák spíše přijede do Brna/Ostravy, než do Plzně/Prahy. Jednou se však všichni uvidíme, o tom jsem přesvědčen.

Ani já auto nemám a raději jsem na domácí půdě, než bych cestoval (zvyk) a proto ten Plzeňský. Prozatím, kdo ví co za pár let.

Text příspěvku byl upraven 29.12.11 v 19:45

Minas
Minas 31.12.2011 v 15:39

Hola hou - kniha hrou!

Obepsal jsem lidi, kteří se přihlásili k možnosti příchodu na sraz - ať už veřejně nebo soukromě - a dal jsem podle nich dohromady termín, který by měl být vyhovující většině (studentům, pracujícím, mimo ostravským).

Sraz by se tedy měl konat v sobotu 18. února 2012 v 16 hodin v restauraci Na Skok ve Svinově.
Pokud by bylo nutné termín či čas měnit, bude zachováno, že sraz proběhne v sobotu.
Knihomoli se obětavě nabídla s místem k přespání pro mimo ostravské účastníky (volná postel nebo místo ve spacáku), pokud budete mít zájem, kontaktujte ji.

Přeji tedy všem povedený nový rok a doufám, že se nám ostravský sraz zdárně vyvede :))



Vložit příspěvek