Sraz uživatelů databazeknih.cz


sam198
sam198 18.09.2011 v 13:13

Pěknou neděli všem uživatelům dataábaze. Databáze se za 3 roky co tu jsem pěkně rozrostla a tak mě napadá že bychom jako každá jiná pořádná internetová databáze, stránka, prostě komunita lidí měli uspořádat nějaký ten sraz a poznat, kdo se za tím daným avaterm skrývá, pokecat a především se pobavit!
Jako první krok jsem napsal našemu skvělemů adminovi a tvůrci DK danielsonovi. Dozvěděl jsem se, že kdysi se tu prý už sraz řešil ale nějak to nedopadlo, prý nenebyl zájem a hlavně je to už hrozně dávno. Takže je nejvyšší čas zjistit jak na tom jsme dnes :).
Jsem z Brna, takže pokud bych to měl organizovat tak je volba místa jasná. Pokud se to chce někdo ujmout tak dejte vědět, mě osobně třeba nedělá problém někam dojet, muselo by se ale už asi jednat o něco většího. Představuju si asi tři možnosti - můžeme jít jenom někdy večer někam poseděť, něco malýho pro pár lidí někde v centru. Další možnost je jednodenní akce, grilovačka na zahradě, prostor v Brně by se našel (z důvodu počasí to ale vidím až na příští rok). Třetí možnost je něco dvoudenního, to mě ale nenapadá kde, bylo by to dražší a asi by to mělo smysl jen ve více lidech.
Otázka tedy zní, byl by o něco podobného zájem? Nic závaznýho, zatím jen teoreticky. Kde a kdy? Osobně se můžu zaručit jen za to Brno, jinde by to musel obstarat někdo jiný.

paulhunter
paulhunter 18.09.2011 v 15:27

Já jsem pro, ale spíše až někdy příští rok.
Brno mi vyhovuje, ale je jasné, že výběr místa bude vždycky kámen úrazu.. ale co se dá dělat.

Nejlepší by byl asi víkend a když už, tak spíše někdy v poledne, aby se zúčastnění případně měli jak dostat domů, pokud by cestovali veřejnou dopravou a ne vlastním autem.

Minas
Minas 18.09.2011 v 16:47

Jsem také pro. Nicméně ať už by se jednalo o tento či příští rok, bude to zřejmě záviset na konkrétním dni, zda nebudu už něco mít naplánováno, jaké bude počasí či dojezd do místa srazu.
Mě by samozřejmě nejvíce vyhovovala Ostrava, resp. pokud by se počítalo i s přáteli ze slovenska, tak je Ostrava tak nějak na půl. Spíše ale čekám, že se to tu trchu zvrtne v: Já jsem z.. takže záleží navrhnuté místo, Brno je tak uprostřed co se týče dojezdu v ČR, takže klidně může být :)

Corehead
Corehead 18.09.2011 v 19:48

Jsem pro.Já,jakožto z Plzně,to budu mít nejspíš poměrně daleko všude,ale nevadí.Rád bych přijel.

sam198
sam198 21.09.2011 v 20:43

Díky za reakce. Kdyby to mělo být něco letos tak asi spíš pro Brno a okolí a na jeden den/večer, venku už bude zima a celkově je asi lepší jaro/léto na takovou akci.

strougy
strougy 22.09.2011 v 23:48

Samozřejmě jsem pro, zvlášť po kladných zkušenostech ze srazů jiných webů. S Brnem nemám problém, z Prahy to je kousek.


sam198
sam198 27.09.2011 v 22:56

Takže zatím všici mimobrněnští, takže asi naplánujeme něco na celý den někdy na jaře/ v létě. Pokud by se našli alespoň tři lidi z Brna tak by to možná mělo cenu něco menšího teď, jen to chce nějak na sebe upozornit, co myslíte, mám zkoušet psát třeba do pošty? Těch aktivních (nad 100b) uživatelů je celkem dost, to budu dělat tři dny, navíc nevím jestli to nebude spusta lidí brát jako spam co je s tím otravuju.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 27.09.2011 v 23:00

sam: To by asi bylo lepší kdyby se něco oficiálně upeklo, aby napsal dan hromadnou zprávu.

Jinak co mě se tejče, rád bych se srazil s dalšími literáty, ovšem jsem a hlavně budu poněkud indisponován stran přírůstku do rodiny, takže nemůžu slíbit nic ani kdyby to bylo v Praze. Natož Brno...

Text příspěvku byl upraven 27.09.11 v 23:00

paulhunter
paulhunter 27.09.2011 v 23:02

sam198: zprávy určitě neposílej. V případě zájmu - a já myslím, že bude nejlepší jaro/léto, jak jsi psal, bych mohl napsat i Novinku (když by to bylo nějak už zařízené).

sam198
sam198 27.09.2011 v 23:47

paulhunter: Jo, to by bylo asi nejlepší. Ono jako je blbý něco domlouvat když se neví pro kolik lidí, takže zatím tak nějak nenápadně jsem to nahodil sem na diskuzy a že se uvidí, jen ne každý čte diskuze.

knedlik
knedlik 28.09.2011 v 22:42

Já podle času, zkoušek a tak dále. Každopádně zájem by byl :-)

Ruw
Ruw 05.10.2011 v 17:28

Nápad fajný. Zbývá otázka, jak ho realizovat. Obecně se srazu nebráním a prakticky by se uvidělo až by padl konkrétní termín. A co se týká místa... nabízí se samosebou Praha a Brno a nebo Pardubice, který jsou též snadno dostupný a hlavně bych nemusel nikam jezdit ;-)

Text příspěvku byl upraven 05.10.11 v 17:29

sam198
sam198 20.10.2011 v 20:47

Termín teda předběžně asi jaro až léto 2012. Zatím nic řešit nebudu, případné prostory pro jednodenní akci mám. Stanovení konkrétního data vidím tak na listopad, prosinec nebo je lepší už něco vybrat teď?

Lamanai
Lamanai 21.10.2011 v 08:29

Hezký nápad. Rád vás poznám osobně, bude-li konstelace planet příznivá (klíčový je samozřejmě v první řadě termín a ve druhé výběr místa). Pokud se termín vybere delší dobu předem, pro mě je to výhoda (ale chápu, že každý to s plánováním máme odlišně :-)

Text příspěvku byl upraven 21.10.11 v 08:30

Ruw
Ruw 22.10.2011 v 12:29

Osobně bych se přimlouval za jaro. Řekněme duben nebo květen. V červnu je zkouškové a přes prázdniny bude spousta lidí na dovolených.

Text příspěvku byl upraven 22.10.11 v 12:30

Corehead
Corehead 22.10.2011 v 16:43

Těším se.

sam198
sam198 22.10.2011 v 17:26

Na jaře ale budou zas maturity :-D :-(.

ponorka
ponorka 22.10.2011 v 20:12

Takové malé srazy by si mohli uspořádat navštěvovatelé jednotlivých
knihoven - a mohli by se setkat přímo tam. :-)

knedlik
knedlik 23.10.2011 v 09:35

nemohli, já jsem ve své knihovně sama :-)))

nokid
nokid 02.11.2011 v 15:58

Tak vážení!
Jsem rovněž z Brna, čili myslím že je nás už dost, abysme mohli udělat 1.historický sraz právě zde! A rýsuje se mi už i termín (proč čekat do příštího roku, prosím?) - buď poslední PÁ v tomto měsíci, tedy 25.11 anebo 2.12.2011. Začátek v 17 hod a konec dle nálady. Kdo jede na víkend, může to odložit o den, v pátek se končívá dříve.
HLASUJTE kdo jste pro jaké datum, mně je to osobně jedno. Místo konání této jednodenní (večerní) akce nabídl sam198, platí to?
DÁLE navrhuji, aby si každý přinesl knížky co už nepotřebuje, prodat či darovat a rovněž seznam všech, které shání. Myšlenkou neformální knižní burzy se zabývám už dlouho, a nebylo špatné toto spojit, co říkáte. Místo zasílání třebas jedné knihy poštou a platby za dobírku, která může tvořit i více než 50% ceny zásilky...je lepší tohle udělat osobně.
Také nezapomeňte vyrobit si každý svoji jmenovku, nejlépe s nickem. Přineste malý finanční obnos pro pořadatele, který bude jistě tak hodný a pohostí nás čajem, kafem nebo vínem. Viděl bych to na 50,-Kč/osoba...?
Takže hlasujte, ozývejte se, piště názory a další návrhy ohledně programu !!!
POŘADATEL AŤ ROZEŠLE POZVÁNKY VŠEM Z BRNA A OKOLÍ, NEBOŤ NE KAŽDÝ NAVŠTĚVUJE DISKUSE!

sam198
sam198 02.11.2011 v 19:22

nokid: Ahoj, já jsem pro udělat i něco klidně hned, alespoň pro ty z Brna (nevím jestli se sem bude chtít někomu z druhýho konce ČR kvůli jednomu večeru...) Prostor jsem sice slíbil ale je možný ho využít jen když je jaro/léto protože se jedná o zahradu s chatou (možná jsem to zapoměl zmínit, tak se omlouvám). Takže místo konání asi někde v centru ve slušnější hospodě, jinak to nevidím, pokud teda někdo nemá jiný tip.
Datum je mi asi jedno, udělat si čas v pátek pro mě není problém. S těma knížkama to ale nevidím moc reálně (na výměnu/prodej/darování jich mám přes 50) , seznam je ale dobrej nápad. Jmenovky zkusíme udělat jednotné, pokud by se toho někdo ujal tak by to bylo super - nemám berevnou tiskárnu a ani talent na takový věci :)

Text příspěvku byl upraven 02.11.11 v 19:27

Ruw
Ruw 02.11.2011 v 20:11

Sraz podle sama a nokida se mi zamlouvá. Volný mám oba termíny, ale jel bych jedině, kdyby byla možnost někde přespat, aby se ta sranda v podobě cesty z Pardubic vyplatila.

Andrys
Andrys 02.11.2011 v 22:11

Přiznám se, že jaro se mi líbilo víc. Nebude taková zima a navíc prosinec (potažmo jeho víkendy) je celkem hektický. Myslela jsem, že se to plánuje jako sraz uživatelů DK a ne sraz brněnských uživatelů. :(

paulhunter
paulhunter 02.11.2011 v 22:50

i mně se zamlouvá jaro.

WEIL
WEIL 02.11.2011 v 23:27

Osobně jsem taky pro Brno.

Je to logické, jsem tam hned.

Ale záleží podle počtu zájemců, a jistěže z Jižních či Severních Čech se do Brna asi nikomu chtít cestovat nebude.

Nyní, myslím, že jde hlavně o to, kolik lidí má zájem se sejít.
A jak už to bývá, tak polovina nakonec nedorazí!

Jaro je dobrá volba, ale je to daleko.
A co se dlouho plánuje, z toho pak většinou sejde...

Takže v prvé řadě - kolik lidí má zájem, kdyby to se zjistilo.



Vložit příspěvek