Práve čítaný príbeh - čo v ňom nájdeme?


Makropulos
Makropulos 09.04.2018 v 21:34

Právě čtu Márquézovu knihu Láska za časů cholery a ta se zřejmě odehrává v Kolumbii. A protože se tam dopravují hlavně lodí
pokračovat může čtenář, který čte knihu o lodích, lodní dopravě ......

InaPražáková
InaPražáková 17.04.2018 v 09:53

Zrovna čtu Terror, což je přímo jméno lodi, na níž se plavila expedice hledající Severozápadní průjezd, novou námořní trasu. Na lodi se odehrává velká část příběhu. Výprava průjezd nenašla, protože několik let trčela zamrzlá v arktickém ledu, což jí způsobilo i jiné potíže. Pokračovat může čtenář, v jehož knize se vyskytují sněhové závěje, led, hrdinům je zima nebo jim nějak komplikuje život zimní počasí.

Litocha
Litocha 17.04.2018 v 21:56

Dočetla jsem Herriotova Zvěrolékaře mezi nebem a zemí. Sice není vystaven arktické zimě, ale i tak ho chlad v Yorkshiru dokáže docela potrápit, zvlášť když třeba nastydlý bez košile operuje v nevlídné prochladlé kůlně nebo když se v zimě válí po betonové podlaze a pomáhá krávě s telením.

Pokračovat může ten, kdo čte autobiografii, biografii nebo knihu s autobiografickými prvky.

Text příspěvku byl upraven 17.04.18 v 21:57

intelektuálka
intelektuálka 18.04.2018 v 08:18

Znovu jsem se vrátila ke knize Fitzgeralda - Něžná je noc, kam autor promítl řadu prvků ze své autobiografie. Příběh o tom, že bohatství štěstí nezaručí - naopak....

A na pokračování něco romantického - co se hodí k jaru...

Hebrey
Hebrey 18.04.2018 v 09:11

Inu, tak já se tedy ozývám se svým čtivem. Právě se totiž prokusuji Boccaciovým Dekameronem. A já myslím, že tam je tedy romantiky víc než dost, samá láska, šťastná i nešťastná, a ta se k jaru jistě hodí. Hlavní hrdinové se navíc pohybují na rozkvetlých loukách a zahradách, kde si příběhy vyprávějí, takže nejspíš někdy na přelomu jara a léta.

Abychom zase nezabíhali do vzdálených století, protože to už tu bylo, může pokračovat čtenář, jeho kniha je složená z více příběhů.

SoboliUcho
SoboliUcho 25.04.2018 v 23:56

jsem nucen číst knihy k maturitě a právě čtu Povídky malostranské, které jak již název napovídá jsou složeny z více příběhů.

A protože ona kniha patří mezi postarší tak má svůj charakteristický pach, a tak předávám své žezlo čtenáři jehož kniha příjemně voní. ;-)


denib
denib 26.04.2018 v 08:01

Čtu Umění 19. století z edice Larousse. I když mám tu knihu dlouho, nějak jsem se k ní zatím nedostala, takže pořád krásně voní novotou :-)

Kromě toho čtu Quo vadis, kde (jak asi víte) vypukne požár Říma. Vyskytuje se nějaký požár i ve vaší knize?

MichelleS
MichelleS 26.04.2018 v 11:42

Já čtu Nebeské jezdce a posádce bombardéru se právě podařilo překonat požár motoru. Víc z řešení dramatické situace prozrazovat nebudu.

Pokračuje ten, v jehož knize jde někomu o život v souvislosti s cestou - nemusí to být jen letadlo - loď, auto, vlak, ....

tsal
tsal 26.04.2018 v 11:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Litocha
Litocha 11.05.2018 v 21:06

Trošku to tady uvízlo, tak snad bude stačit, že si před spaním často čteme z Hrubínova Špalíčku, jehož součástí jsou i čtyři hromádky hádanek, na ukázku například:

Když bylo třeba,
byl jsem plný chleba,
a když chleba vynesli,
dobrý jsem vám do jeslí.

Pokračovat by mohl ten, jehož knihu ilustroval nějaký známý výtvarník.

Hebrey
Hebrey 21.05.2018 v 18:48

Když známý, tak asi mám něco, s čím mohu přijít. S dcerkou teď mimo jiné čteme Sněhurku a sedm trpaslíků. Od babičky sice dostala žel jen onu zkrácenou a lehce upravenou verzi od nakladatelství Hachette, ale obrázky jsou v ní skutečně - byť možná dobarvené - od Walta Disneye. Některé si pamatuji i z pohádkové knihy, kteroou jsem měla po tatínkovi, a která byla vzdaná někdy ve 40. letech.

Štafetu předávám tomu, kdo čte knihu adresovanou mladší vekové skupině, než je sám.

Litocha
Litocha 21.05.2018 v 22:05

V takových knihách listuji denně. Dneska to byla třeba Moje první knížka Doprava, Jak Čmuchálek našel kamaráda, Úžasné příběhy Čtyřlístku a Večerníčkův pohádkový špalíček, který obsahuje po jednom příběhu z padesáti večerníčků zpracovaných komiksovou formou. U nás je aktuálně nejvíce v kurzu Maková panenka.

Snad se najde někdo, kdo zrovna čte nějaký komiks nebo knihu, která byla jako komiks zpracována.

shenandoah
shenandoah 22.05.2018 v 08:58

Právě jsem dočetla Cesty dětí do staletí 2. Příběh dětí je zpracován komiksovou formou a je doplněn texty o historickém vývoji a zajímavostech.
Pokračuje ten, kdo čte knihu, ve které je hlavní postavou dítě.

mariva
mariva 22.05.2018 v 13:18

Snad by se sem dala zařadit kniha Zapomenutá zahrada - hlavní postava sice během děje dospěje, ale děj se točí kolem osudu záhadného malého děvčátka, které se objevilo na březích Austrálie v předvečer 1. světové války.

Pokračovat by mohl někdo, kdo čte knihu, ve které hraje důležitou roli nějaká zahrada.

Marika Vanova
Marika Vanova 22.05.2018 v 17:21

Zahrada a vše, co je na ní i další zelená prostranství jsou důležitá v knize Do tmy od Anny Bolavé. Příběh o ženě, která celý svůj život zasvětila sběru léčivých bylin je zvláštní a jelikož jsem v půlce, jsem zvědavá, co se zde ještě skrývá.

A protože hlavní hrdinka jezdí často na kole, tak ať pokračuje ten, který čte příběh, kde má kolo svou větší či menší roli.

Text příspěvku byl upraven 22.05.18 v 17:21

denib
denib 01.06.2018 v 21:00

Zase jednou jsem si pustila audioknihu To od Kinga. Hororová klasika. Už jsem to slyšela/četla snad šestkrát, ale stejně to mám pořád ráda :-) I když to rozuzlení by mohlo být lepší. Hlavní hrdina Bill jako kluk zbožňuje svoje kolo, které kvůli kartám v drátech dělá pekelný rámus. V příběhu je to kolo hodně často. Jednou na něm tuším s kamarádem ujedou příšeře. A i v dospělosti ho zkusí použít kvůli své ženě.

Pokud nevadí, že to je právě poslouchaný a ne čtený příběh, zadám další. Pokračovat může ten, v jehož knize se někdo pořádně bojí. A nemusí (ale může) to být horor.

Makropulos
Makropulos 02.06.2018 v 21:56

Právě jsem dočetla Křehké věci Neila Gaimana. Všechny povídky jsou tak trochu hororové, či duchařské, ale v povídce Křemínky uličky paměti se zjeví pod lampou žena a hrdina říká:
"Najednou mě přepadl strach: opravdový, absolutní strach, jaký zažívá člověk ve snu. Otočil jsem se a šel pryč, se srdcem v hrdle, po cestě a za roh". .....
Takže to by bylo k tomu strachu. A protože nás teď pořád pronásledují bouřky, pokračuje čtenář knihy, ve které je nějaká bouře.

Text příspěvku byl upraven 02.06.18 v 22:24

mariva
mariva 04.06.2018 v 10:47

Právě jsem dočetla Schůzku s ďáblem od J. D. Robb a tam Eva Dallasová vyšetřuje vraždu za velké sněhové bouře, která postihla New York. Takže sice trochu jiná bouřka, ale bouře to je.
Protože se děj odehrává v blízké budoucnosti, pokračovat může čtenář, který čte knihu z budoucnosti.

Litocha
Litocha 28.06.2018 v 16:19

Já čtu jinou knihu z téže série - Očistím tě od hříchu. Případ se točí kolem mrtvých cca patnáctiletých dívek. Pokračovat může tedy ten, v jehož knize vystupuje dívka v tomto věku.

Jass
Jass 28.06.2018 v 22:50

Právě jsem dočetla knížku If I Was Your Girl od Meredith Russo, která je o dívce, která se narodila v klučičím těle. Většina knihy se odehrává v době, kdy je Amandě 18, ale řada kapitol se vrací do minulosti, některé do jejího dětství, ale řada právě do věku patnácti let, který představuje významný mezník jejího života.
Protože Amanda žije na americkém silně nábožensky založeném jihu, snaží se skrýt kým je. Pokračuje tedy ten, kdo čte knihu ve které někdo skrývá svoji identitu, důležitou část svého života, nebo zkrátka něco skrývá...

Marika Vanova
Marika Vanova 29.06.2018 v 08:48

Čtu Ztracený slib od Kate Morton a tady něco skrývá dost lidí. Pomalu se to celou knihou rozplétá, jsem zvědavá, jak se to vlastně všechno...

Také zde figuruje velký dům na anglickém venkově. Proto předávám štafetu tomu, kdo čte příběh, kde hraje svou roli nějaké panství, velký dům, sídlo nebo tak něco.

mariva
mariva 29.06.2018 v 10:52

Právě čtu Tajemství skotské krve a zde starý skotský hrad Kilcarron hraje velkou roli.

"Prastaré sídlo zahalené hustou, mléčně bílou tmou. Hrad skrývající nejen tajné chodby a místnosti, ale i dávné tajemství skotské krve."

Protože se děj odehrává ve Skotsku a já mám Skotsko moc ráda, pokračovat může někdo, kdo čte knihu odehrávající se ve Skotsku. Vím, že je jich spousta.

Azizi
Azizi 30.06.2018 v 12:40

Veľmi sa teším, že sa do tohto môjho vlákna stále zapájate :) Hrozne rada si čítam každý jeden príspevok, ktorý tu pribudne.

Marika Vanova
Marika Vanova 01.07.2018 v 23:44

Azizi : přijde mi to, jako hodně dobře vymyšlené téma :o)

intelektuálka
intelektuálka 03.07.2018 v 12:17

Přečetla jsem knihu"Stůj při mně", jejíž děj se odehrává ve Skotsku.
Citlivý příběh o uzdravení zraněné duše - a také trochu tajemna.

A pokračovat může ten, kdo čte knihu o moři - je léto...



Vložit příspěvek