Potřebuji poradit....


Marthas
Marthas 23.01.2023 v 17:14

To Sauron: Dáš upravit knihu - možnost první úprava knihy. Pokud kniha není zamčená, otevře se ti list, kde můžeš editovat opravovat. U autora obálky napíšeš do okna jméno autora obálky, kterého chceš ke knize přiřadit. Pokud už tu je přidán, ukáže se ti v našeptávači, tak na to klikneš a potvrdíš to tak. Pokud přidán není cvakneš vedle kolonky na nápis přidat nového, kde se ti otevře podokno, ve kterém zvolíš, zda chceš přidat nového překladatele nebo ilustrátora nebo autora obálky. Ty v tomto případě zatrhneš autora obálky a vyplníš jméno a přijmení. Každé jméno do kolonky jméno a přijmení do přijmení. Pokud by měl dvě jména nebo přijmení, budou v každé kolonce dvě jména nebo dvě příjmení. Pak cvakneš na uložit u toho podokna. Jméno se ti zobrazí v kolonce a stikneš úplně dole tlačítko uložit změny knihy a čekáš, až ti to schválí moderátoři. Po tu dobu nejsou některé změny vidět, jiné však ano. Autor obálky patří mezi ty, co jsou vidět hned. Je důležité, abys neudělal chybu, jinak by ti to smazali moderátoři. Abys třeba nevložil duplicitu záznamu, to znamená něco, co by tu už bylo.
Hodně zdaru.
PS Kdyby sis nevěděl rady, písni mi anebo napiš do vlákna diskuse https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/prosim-o-opravu-146/str-504#new a tam jasně a stručně popiš, co potřebuješ u knihy změnit a proč. Spojíš se tak s moderátory, kteří pokud to uznají za vhodné, to opraví nebo vyřeší za tebe.

Text příspěvku byl upraven 23.01.23 v 17:18

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.01.2023 v 17:21

Na přidání nového překladatele, ilustrátora a autora obálky se něčeká na schválení. Prostě se u knihy vytvoří. A ani není třeba dávat uložit změny jako u jiných věcí. Prostě to tam je.

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 19:18

Prosím pomoc. Chcela som ku knihe https://www.databazeknih.cz/knihy/jeleni-vrsek-475351 doplniť štítok 16. století, ale keď som klikla na "upravit knihu", zobrazil sa mi text:

"Tohle vydání knihy by mělo být kompletní a nelze v něm dělat úpravy.
Pokud jste si jistí, že je něco špatně, klikněte v pravém sloupci dole na Nahlásit chybu. Děkujeme."

Ako mám postupovať prosím? Kniha má len 2 štítky a tento by sa k nej fakt hodil.

Text příspěvku byl upraven 26.01.23 v 19:19

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 19:21

Nahlásit chybu...ostatní...vypsat vo co de...odeslat

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 19:24

Lenka.Vílka Aha, ďakujem. Škoda, že tam ten štítok nemôžem pridať sama. Predpokladám, že takýto problém budem mať aj s inými knihami...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 19:29

Pokud kniha není uzamčena, může si k ní každý přidat, co chce. Není třeba myslet hned negativně, všechny knihy nejsou uzamčené. Proč je tahle uzamčena, pamatuju si důvod, ale nemyslím si, že je třeba to tady vypisovat. A cokoliv lze prostě napsat hlašením a je to tam doplněno holt až za chvíli. Jako problém bych to nenazvala.


Azizi
Azizi 26.01.2023 v 19:37

Lenka.Vílka: Ja to ako problém považujem v tom, že rada ihneď vidím zmeny, ktoré spravím... Ale tak nevadí no.

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 19:39

Mohli by sa štítky pridať pod to "série", "edice" atď...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 26.01.2023 v 19:47

Za stavu, kdy se uzamykají pouze záznamy se "zajímavou historií", jich zase tolik není. Furt je to kapka v moři vody. Schválně. Zkuste se dostat do prvních deseti knih z příspěvků komentářů. Na kolik jich narazíte ;)
Až denně napíšete 20 hlášení, tak vám touha vidět něco hned vypadne z hlavy hodně rychle, Azizi.

Ano, a potom by se tam mohl přidat překlad, ilustrátor, náklad atd, aby uzamčení nikoho neomezilo. Jenže potom by to ztratilo význam :(

Text příspěvku byl upraven 26.01.23 v 19:56

Azizi
Azizi 26.01.2023 v 19:54

Lenka.Vílka: Už som to vyriešila, štítok som pridala cez druhé vydanie :)

Azizi
Azizi 02.03.2023 v 14:31

Ahojte, mala by som jednu otázku. Mám komentáre aj palce za komentáre k poviedkam Roalda Dahla ešte z čias, keď sa pridávali ku knihám, nie autorom. Normálne idú rozkliknúť. Ale neviem ich nájsť pod profilom Roald Dahl - části del. Treba ich teda znova pridať?

elven3
elven3 14.03.2023 v 19:33

Dobrý večer, potřebuji poradit. Dnes jsem navštívila antikvariát a odnesla si knihu, která mě zaujala. Jde o Mezi bohy a démony (Joe Hloucha). V knize se nepíše, které je to vydání a na netu jsem našla jen pevný obal(desky). Našla jsem jen asi 2x obrázky a žádné info.
Má tady někdo přehled? Nejsem si jistá, kde víc hledat a vzbudilo to moji zvědavost :)

Text příspěvku byl upraven 15.03.23 v 17:31

Azizi
Azizi 24.03.2023 v 15:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Bücherratte
Bücherratte 24.03.2023 v 16:42

@elven3: Souborný katalog uvádí jenom jedno vydání z roku 1929. Můžete zkusit porovnat počet stran a ilustrací, jestli sedí na vaše vydání
https://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&;doc_number=000531863&local_base=SKC

Jana.Bac
Jana.Bac 15.05.2023 v 18:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

lukaz1010
lukaz1010 17.05.2023 v 22:27

Google chrome hlasi ze me heslo na techto strankach je kompromitovano. Potrebuji si ho zmeni, ale nikde jsem nenasel pro tuto akci moznost.
Kde je?

elfos
elfos 17.05.2023 v 22:43

Nahoře na stránce pod posledním obrázkem pro odhlašování se (taková ta vrtulka nebo kytička) je po kliknutí na výběr v roletce nabídky dole Odhlásit a nahoře jako první Nastavení. A v Nastavení je prostřední záložka Změna hesla, kde se dá změnit heslo. ;-)

cérka
cérka 29.06.2023 v 11:41

Dobrý den, prosím o radu. Včera jsem zjistila, že lze upravit nastavení komentářů u jednotlivých knih tak, že jako první se zobrazuje ten můj a pak mých oblíbených uživatelů. Nevíte někdo prosím jak na to? Děkuji předem za pomoc ;)

Text příspěvku byl upraven 29.06.23 v 11:43

nero 13
nero 13 29.06.2023 v 13:20

Klikněte v pravo od komentářů, máte tam na výběr 4 možnosti, od nejnovějších, dle oblíbenosti / palců, dle hodnocení, a od oblíbených uživatelů. Ve vašem případu je to ta čtvrtá možnost.

cérka
cérka 29.06.2023 v 13:38

@nero - děkuji z celého srdce :) Funguje to! Hurá :-)

nero 13
nero 13 29.06.2023 v 13:56

Není vůbec zač.

Lenča678
Lenča678 14.08.2023 v 10:31

Zdravím všechny,
A prosím o pomoc už od včerejší noční mi to nedá spát . Hrozně jsme si oblíbily adventure hry, kde si člověk určuje jak se bude děj vyvíjet a před pár měsíci jsem viděla že existuje i kniha... tu se dostáváme k mému problému vůbec netuším jak se ta kniha jmenovala ani autora/autorku ... Zachrání mě tu někdo kdo tuší co to bylo za knihu? nebyla to kniha pro děti.

Naias
Naias 14.08.2023 v 11:00

Takým knihám sa hovorí gamebooky. Ak chcete, aby vám dakto poradil s konkrétnou knihou, musíte uviesť dej či mená postáv, podľa ktorých by sa dala tá kniha spoznať.
https://new.databazeknih.cz/stitky/gamebooky-4412

Lenča678
Lenča678 14.08.2023 v 22:25

Naiasa to jsem právě vůbec netušila ani autora ani název ,ale díky vám našla moooc děkuji :)

PaoBur
PaoBur 28.08.2023 v 12:16

Dobrý den, dlouho jsem zde nebyl, takže po letech nějak nemohu najít, jak se odhlásit ...
Děkuji za nápovědu :-)



Vložit příspěvek