Potřebuji poradit....


Milosz
Milosz 08.12.2022 v 23:28

Ahoj,
je tu nějaká diskuse, kde bych mohl doporučovat knihy, co nevyšly v češtině?
Přímo v profilu to dělat nemohu, protože všechny kolonky vyžadují nejprve přidat knihu z databáze, a nepřeložené knihy v databázi nejsou.
Nějaký deníček pro psaní textu volnou formou by se hodil.

reader.007
reader.007 09.12.2022 v 08:44

Milosz: založte nové vlákno...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 09.12.2022 v 09:11

A co pokračovat v něčem, co už tady je a nevytvářet zbytečně nové vlákno? Podruhé...
Třeba oživit tohle, kde byl nejspíš jakýsi pokud o to samé?
https://www.databazeknih.cz/diskuze/diskuze-o-knihach-7/knihy-v-anglictine-4032/str-1

Hledání...záložka diskuse...a podle klíčového slova se najdou vlákna i zda se něco podobného už neřešilo jinde, mimo konkrétní vlákno...

Dřív tady byl blok, to by bylo ideální místo, ale holt bejvávalo :(

Text příspěvku byl upraven 09.12.22 v 09:13

pobijecmuch
pobijecmuch 09.12.2022 v 09:24

Milosz - nemusíte zakládat žádné další diskuzní vlákno. Zbytečně je tu potom spousta vláken duplicit. Stačí chvilku času a projet názvy diskuzí. Např. vlákno - Knihy v angličtině, nebo Knihy v originále, či v překladu, atd. Viz. předešlý příspěvek.
Otázkou je zda najdete dostatek uživatelů, kteří s vámi budou ochotni diskutovat, když tento web je pouze pro české a slovenské vydání knih.

Text příspěvku byl upraven 09.12.22 v 09:27

Marthas
Marthas 10.12.2022 v 02:34

To Milosz: A co takhle konkurenční knižní weby, kde nemají pouze česko-slovenskou literaturu. Zaměstnejte strejdu googla neboť odkazy na ni nejsou povoleny.

za_ne_ta
za_ne_ta 17.12.2022 v 17:08

Ahoj, muzete sem dat tipy na beletrizovany životopis?


Azizi
Azizi 23.12.2022 v 13:38

Ahoj, chcem sa len opýtať, kedysi tu bola možnosť (ak si dobre pamätám) pridávania článkov/poznámok, ktoré mohli byť buď verejné alebo neverejné. Mala som tam jeden svoj verejný článok (poetickú krátku prózu) a neverejný článok, kde som mala zoznam kníh, ktoré si chcem najbližšie prečítať. Táto funkcia bola odstránená? hm. Prečo? Chýba mi to tu...

Text příspěvku byl upraven 23.12.22 v 13:46

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.12.2022 v 13:52

Azizi: myslíte něco jako blog? To už tady není...

Azizi
Azizi 23.12.2022 v 13:58

Lenka.Vílka aha, to je škoda, takto sa už nedostanem k tomu môjmu zoznamu :( ale myslela som si, že to bolo zrušené...

Naias
Naias 23.12.2022 v 13:58

Sekcia blogy bola odstránená, pretože, citujem "zájem o ně bohužel nebyl dostačující, a to jak ze strany čtenářů, tak i jejich autorů..."

Azizi
Azizi 23.12.2022 v 14:00

Naias: ďakujem, škoda no... Ja som to používala najmä na tie poznámky.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 23.12.2022 v 14:20

Dan mi tehdy překvapený psal, že jsem se ozvala, ať mi ty texty pošle (vyzval k tomu lidi), takže asi o to moc lidí nemělo zájem. Stejně to ke konci šlo do kytek. A největší obsah byly spoilerový recenze na knihy, který u nás nevyšly nebo texty, který neprošly jako recenze. Takže nevím, zda to zase tolik lidí zajímalo :(

Marthas
Marthas 25.12.2022 v 20:32

Souhlas, s Lenkou, kdysi, když jsem ještě začínala recenzovat nebo spíše končila. To byl rok 2015. Jsem do blogu publikovala rozlučkovou recenzi. Hned jsem byla upozorněna jedním adminem, že mi to odpublikval a pokud o text nechci přijít, musím ho publikovat v recenzích. Od té doby jsem tu sekci dost hlídala a ani ne rok na to, už mi stejný admin, když jsem ho upozornila, že je tam něco, co by podle pravidel tam být nemělo neodpověděl nebo mě poslal do háje zelenýho. Ke konci tam fakt byly většinově texty, co tam neměly co dělat. Pamatuju obzvlášť jednu šťavnatou blogo-recenzi na tehdy ještě nevyšlou Dvůr křídel a zmaru. A jelikož ta kniha vyšla roku 2017, tak tuším, že za rok max 2 se ta sekce zrušila. Někteří uživatelé byli smutní a naštvaní ale moc jich nebylo. Já mimochodem patřila k těm, co to moc nekvitovali. Pravda ale je, že mi spíš přišlo, že si toho většina nevšimla.

siena
siena 26.12.2022 v 09:46

No, a pro některé to byl důvod k odchodu, tedy ta pověstná poslední kapka...

Azizi
Azizi 29.12.2022 v 10:45

Ahojte, prosím vás, tí čo tiež radi vkladáte do DK nové knihy a autorov, kde ich hľadáte? Lebo ja akúkoľvek knihu sem chcem vložiť, tak tu už je. Marí sa mi, že v minulosti som používala nejakú obrovskú online knižnicu, kde je prakticky všetko, ale zabudla som, ako sa volá.

reader.007
reader.007 29.12.2022 v 18:46

Já teda vkládám v naprosté většině případů autora knihy, kterou jsem našla v knihbudce a kterého jsem tu nenašla. A když není autor, tak pochopitelně ani kniha... Občas jako zdroj používám Národní knihovnu.
Skoro nikdy se mi nestalo, že bych vložila knihu která nikde jinde nebyla k dohledání (na stránkách překladatelů, zmíněná NK, aukro nebo nabídky antikvariátů), ale když už se to stalo, obyčejně u takové nově vložené knihy zaškrtnu, že ji mám v knihotéce a pak už ji jen poručím Pánubohu aby obratem nezmizela. Zpětně si jejich existenci zde neověřuji, ale hádám, že když mi nechodí zprávy o vymazání, tak tu asi budou nadále, leda by se opět změnily místní "paragrafy" a likvidace knih probíhala bez zpráv vkladatelům.

Text příspěvku byl upraven 29.12.22 v 18:47

KájaKoxík
KájaKoxík 04.01.2023 v 11:49

Osobně pracuji v knihkupectví a občas se stane, že narazím v našem zboží na titul, který zde není zalistovaný a pak jej přidávám.

kristy.d
kristy.d 07.01.2023 v 08:15

Dobrý den, potřebovala bych poradit, nemůžu se dostat na svůj starý profil bohužel heslo už neznám (neodhlašovala jsem se na starém telefonu) a email mám taky nový takže nejde obnovit heslo. dá se s tím vůbec něco dělat ?

R.E.M.
R.E.M. 07.01.2023 v 16:02

kristy.d - asi jediná možnost napsat provozovateli - p. Fialovi/technické podpoře přes zprávy https://www.databazeknih.cz/napište-nám s údaji o původním, starém profilu.

vernem1850
vernem1850 08.01.2023 v 14:21

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Kamcatak
Kamcatak 21.01.2023 v 12:16

Ahoj, kdo máte hodně načteného Murakamiho...

Přečetla jsem od něj Hon na ovci, což se mi docela líbilo, následně Tancuj tancuj tancuj, z čehož jsem byla hodně zklamaná, děj se vlekl, nezajímavé dialogy.. Chápu, že Murakami má svůj specifický styl, ale než se pustím do dalších jeho knih, tak se ptám, zda jsou většinou všechny takové?
Ráda bych si přečetla Norské dřevo a Kafka na pobřeží, ale nechci se do toho pouštět, pokud je to podobně vleklé a jakoby se tam nic neděje, jako v Tancuj..

Předem díky za reakce :)

Azizi
Azizi 22.01.2023 v 09:08

Čítala som len Kafku na pobreží, ale podľa mňa to malo celkom dobrý spád deja.

Atuin
Atuin 22.01.2023 v 13:22

No tak pokud čekáte u Murakamiho něco jiného než jeho styl psaní tak to od něj raději ruce pryč. Mám ho přečteného komplet a něco i víckrát, ačkoli paradoxně jeho velkou fanynkou nejsem, ovšem všechny knihy jsem hodnotila poměrně vysoko. Má velmi zajímavé kousky, má tendenci se opakovat a zpracovává podobně se provázející témata, ovšem nijak šokantně, spíš bych řekla že zná své mantinely a zároveň čtenáře.

Prostě po něčem stáhněte pokud chcete ještě něco zkusit, je v podstatě jedno po čemkoliv např. Konec světa &Hardboyled- wonderland

Sauron
Sauron 22.01.2023 v 20:29

Dobrý den, jak bych prosím vás mohl přidat autora obálky u knihy? Můj táta totiž jednu dělal a rád bych ho k té knize přidal.

Marylaa
Marylaa 22.01.2023 v 21:04

Sauron: u každé knihy je možnost "upravit knihu".



Vložit příspěvek