Off topic a pověry a bludy všeho druhu


woodward
woodward 10.10.2018 v 21:46

Bamba: ty máš fakt dobrodružnej život. Žraloci, ožralej ředitel Scotland Yardu, teď zas hořící Chalkidiki...

bamba
bamba 10.10.2018 v 21:56

nesťažujem si, ale Chalkidiki začali horieť až keď moja mama zahlásila, že sa nudí. To už si potom nikdy viac nedovolila povedať. Obloha sa zatiahla a už to frčalo. Mimochodom prišli sme vtedy o všetko, čo sme sa pokúšali zachrániť. Teda okrem svojich životov.

Ten riaditeľ Scotland Yardu bol triezvy - inak by som k nemu do testovacieho astona martina neposadila svoje dieťa!

A mohol by sem niekto hodiť nejaký rozumný recept na figu. Ešte rodí!

newtory
newtory 10.10.2018 v 22:08

AD: woodward
Je to pán v najlepších rokoch a na dôchodok zatiaľ nepomýšľa. Má už ale mladšieho súrodenca nokiu 3310 ktorý sa len trasie na jeho najmenšie škobrtnutie, aby ho mohol zastúpiť.

bamba
bamba 10.10.2018 v 22:16

k newtory len keď nie je reč o štrajchnutí.

woodward
woodward 10.10.2018 v 22:17

co je to štrajchnutí?

newtory
newtory 10.10.2018 v 22:19

Škobrtnutie, myslím že čeština to používa v zmysle zakopnutie.


newtory
newtory 10.10.2018 v 22:24

zachytiť, zavadiť o niečo a pri tom to poškriabať

Text příspěvku byl upraven 10.10.18 v 22:33

woodward
woodward 15.10.2018 v 07:31

Nenapadá mě, kde jinde bych mohl umístit svoji reakci na poněkud psychedelický zážitek. Před chvílí na mě na jakési stránce vybafla reklama, svědčící o tom, že reklamní tvůrci už fakt nevědí, co roupama dělat.
Byl tam obrázek vysavače, logo firmy Philips a text: UŽ JSTE SI DNES UDĚLALI RADOST?
Vyzývám všechny tradiční uživatele i náhodné kolemjdoucí, aby se vyjádřili: napadlo by vás někdy jakkoliv spojovat pojem "vysavač" s pojmem "radost"? Nebo jsem jenom já starej škarohlíd, kterej nechápe, jak úžasný je pravidelně si zaluxovat?

Marika Vanova
Marika Vanova 15.10.2018 v 07:59

No kdyby tam bylo, vyber si, luxovat nebo žehlit, tak budu s radostí luxovat :-)

tsal
tsal 15.10.2018 v 08:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 15.10.2018 v 08:10

Možno je to vysávač, ktorý vie chodiť po pivo. Keď nevieš zohnať taký mobil, stačil by aj vysávač.

woodward
woodward 15.10.2018 v 08:18

Naias, ty jsi geniální! To mě prostě nenapadlo. Hned napíšu Philipsovi, jestli mají vysavač se džbánkem na čtyři piva. :D

Raksa.A
Raksa.A 16.10.2018 v 13:00

K tomu štrajchnutí - je to štrejchnutí, a pokud byste si chtěli užít, najděte si na YouTube moji oblíbenou - Rudolf Pellar - Velké bulváry. Nedávám odkaz protože to neumím...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.10.2018 v 13:19

Raksa.A: stačí kopírovat stránku, ono se to na živí odkaz samo předělá ;)

elfos
elfos 19.10.2018 v 11:56

Nic mimo, žádná pověra či blud, nýbrž takové štrejchnutí.... dotek literatury, něco pro radost, myslím si. Skvělý překladatel a skvělý člověk Viktor Janiš vybírá ze své knihovny:

https://vltava.rozhlas.cz/ze-sve-knihovny-vybira-prekladatel-viktor-janis-7634316

Ostatně, tento počin rádia Vltava je báječný celkově, i další díly pořadu Ze své knihovny vybírá.. jistojistě stojí za poslech.

Doporučuji.

woodward
woodward 20.10.2018 v 19:43

Milé čtenářstvo, právě jsem slyšel v bedně, že klesá zájem o veřejné knihovny. Od loňska prý zaznamenali knihovníci meziroční pokles výpůjček o 2,8 milionů kusů. To je velmi špatná zpráva, tak s tím něco dělejte, než se nějakej ekonomickej rozumbrada rozhodne knihovny zrušit.
Znám osobně jednu uživatelku, která do Městské knihovny přihlásila dvě děti a její rodina neustále doma přechovává metráky vypůjčených knih, které jen díky dokonale zvládnuté logistice stíhají včas vracet, aby si mohli domů odnést další metrák. To je příklad hodný následování. Odložte čtečky a vyražte do knihoven, potřebují nás.

encyklopedie
encyklopedie 20.10.2018 v 19:54

........nevím proč bych měl odkládat čtečku.....mám dvě.....a v klídečku chodím do knihovny

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.10.2018 v 19:54

Woodeard: a psali i průměr knih, které musíme mít půjčené, aby knihovny nepadly? Jsem tam jednou za 14 dní a průměr knih doma je 20 kusů. Tak snad to na záchranu stačí ;)

intelektuálka
intelektuálka 20.10.2018 v 19:54

Woodward - dělám, co můžu - chodím do 5 poboček / a bývá tam rušno /
Bývám upozorněna, že jsem překročila maximální počet výpůjček...
A teď jdu mrknout... kolik výpůjček máš ty ?

Eicherik
Eicherik 20.10.2018 v 19:55

Také jsem tu reportáž slyšel a trochu mě to znervóznělo. Padlo tam mimo jiné, že máme nejhustší síť knihoven a že je navštěvuje polovina dětí a třetina dospělých. Já se do knihovny navrátil letos z kraje roku. Že by se knihovny zrušily se nebojím, ale stejně mě to trochu zneklidnilo.

woodward
woodward 20.10.2018 v 19:59

Intelektuálka: Teď zrovna jenom jednu, ale to je spíš výjimka. Mám teď poněkud hektické období, přestavby v bytě, výměna některých spotřebičů a nábytku, tak mám doma jen Kissingerovo Uspořádání světa. Ale příští týden hektika pomine a vyrazím do Domu čtení. Už mám nachystanej dlouhej seznam.

intelektuálka
intelektuálka 20.10.2018 v 20:04

Woodward - dobře - jsi amnestován ...já jich mám doma 26

Medunkavera
Medunkavera 20.10.2018 v 20:06

Stydím se, ale nevím, jak taková čtečka vypadá.. Už jsem si říkala, že zajdu ke své oblíbené paní knihovnici, aby mi ukázala, jak to vypadá.
Vůbec si nedovedu představit číst knihu z něčeho jiného, než jako papírovou knihu.

Text příspěvku byl upraven 20.10.18 v 20:10

Eicherik
Eicherik 20.10.2018 v 20:06

Kolik je vůbec maximální počet výpůjček?

Eicherik


Vložit příspěvek