Odvykačka, aneb Nekupujeme knihy


reader.007
reader.007 16.09.2017 v 23:13

Momentálně mě cena másla netrápí a až dojde, cestu si najdu. Každopádně to nebude Rama, Hera a podobné hnusy.
Jak říká můj děda: "Margarínu jsem se dost nažral za války." Já sice jeho zkušenost nemám, ale než podpořit "byznis" s dobrotami od Babiše nebo jiného Tricatela, raději se půjdu pást.

pavlinda
pavlinda 17.09.2017 v 18:26

:-)Já preferuji raděj suchý chleba(ale musí být čerstvý)než náhražky a co se týče r.1985,tak si to máslo mohl koupit každý-ale to už utíkáme od tématu.

reader.007
reader.007 18.09.2017 v 09:54

I kravu si muze koupi kazdy (sice na to potrebujete kila lejster, ale muzete). A jak uz tu pravil nekdo prede mnou, kazda krava vlastni prokazatelne minimalne jednu knihu, tak jakepak odbihani od tematu ;-)

Naias
Naias 18.09.2017 v 10:48

Hm, a kde ustajním kravu v paneláku? Paša by sa na sídlisku našla, len to ustajnenie mi robí starosti.

Marika Vanova
Marika Vanova 18.09.2017 v 11:34

Naias: a vy neznáte písničku Já mám koně na balkóně ..tak by tam mohla být i ta kráva ;-)

Naias
Naias 18.09.2017 v 11:40

Vedia kravy chodiť po schodoch? My nemáme výťah.


reader.007
reader.007 18.09.2017 v 13:13

No hej, jedna zakaznice mela na balkone slepice. Sousedi ( v bytovce mimochodem) se tak dlouho radovali, az ji nakonec s radosti kyvli na premisteni na placek za domem.
To neznate ten zidovskej vtip jak si chudej zid jde stezovat k rabimu ze maji doma malo mista?

Text příspěvku byl upraven 18.09.17 v 13:14

Marika Vanova
Marika Vanova 18.09.2017 v 13:25

reader. 007: to je dobrý vtip, ale je to tak.

naias: kráva je chytrá a naučí se i po schodech, musíte jí něco slíbit :-)

Text příspěvku byl upraven 18.09.17 v 13:27

Naias
Naias 18.09.2017 v 13:40

Práve mi tu vyskočila reklama na молочный коктейль. Asi sa ma dakto snaží inšpirovať.

R.E.M.
R.E.M. 18.09.2017 v 18:20

reader.007 - vtip neznám. Pokud byl napsaný celý, tak jsem si ho nestihla přečíst. Poprosím o zopakování.

Koka
Koka 18.09.2017 v 20:12

R.E.M. - ten vtip je vlastně anekdota, která byla myslím i součástí televizního cyklu židovských anekdot Uctivá poklona, pane Kohn! (https://www.csfd.cz/film/128537-uctiva-poklona-pane-kohn/prehled/ )
V tom příběhu jde o to, že mladý chudý žid si jde postěžovat rabinu, že takhle to už dál nejde - žije v jediné světnici se ženou a třemi dětmi, čtvrté je na cestě, v pokojíčku je tma, špína, zápach - tam se nedá žít. A rabi mu doporučí, aby si do toho pokoje ještě nastěhoval kozu. Po další stížnosti na ještě horší podmínky mu doporučí, aby si tam nastěhoval i slepice. Po třetí, zoufalé prosbě o pomoc a radu, mu doporučí, aby si tam nastěhoval jehňata. A když pak mladý muž, zoufalý, bledý, zničený přijde po týdnu, že rabiho poslechl, ale je to čím dál horší a horší, najednou mu rabi poradí: a teď vystěhuj tu kozu, jehně, slepice, a uvidíme .... Za pár hodin mladík přijde nadšený: všechny zvířata vyhodil, místnost zametl a vyvětral a najednou je v té jediné světničce tolik místa a vzduchu, že je tam radost žít :=)

kní
kní 18.09.2017 v 21:04

Ještě se vrátím k tomu pálení knih - v rozhovoru ze sobotních Lidovek se k němu přiznal i Jáchym Topol - když ve své "ruině" poblíž Hrusic dopisoval Citlivého člověka, došlo mu dříví, tak topil starými detektivkami (vydanými po r. 1975 a "dalšími kravinami"). Na reakci tazatelky Jany Machalické - No fuj! - se brání: "Ale to byl vážně odpad! A veliký alibi - byla mi zima. A když jsem psal knihu novou, ohříval mě plamen z knih starých, to je dobrý, ne?"

kní
kní 18.09.2017 v 21:17

A v té samé sobotní příloze LN o dvě strany dál článek: Jak správně pálit knihy ... ! Od Libora Dvořáka, rusisty a překladatele - o Sorokinově knize Manaraga, kde v hypotetické budoucnosti (po novém středověku a druhé islámské revoluci) se knihy po celém světě přestaly tisknout a stávají se tak vzácností a kulturní raritou v muzeích. Ovšem intelektuálně zvrhlá část lidstva najde rychle využití (neboť četba knih je trestná) - book'n'grill - vzácné knihy se kradou a stávají se palivem pro přípravu bizarních lahůdek, např.: jeseteří šašlik na Idiotovi - jehněčí karé na Donu Quijotovi - tradiční oděské nadívané kuřecí krky na Babelovi či zkaramelizované ovoce na Agajevově Románu s kokainem ...

Text příspěvku byl upraven 18.09.17 v 21:25

R.E.M.
R.E.M. 18.09.2017 v 21:32

Koka: Díky. Hezká anekdota, ze života, o relativitě názorů i pocitů.

SilvieSisinka
SilvieSisinka 19.09.2017 v 08:09

Ja mam splneno vse co mam doma v knihovne precteno :-) Nakoupeno mam par knih a az doctu nakoupim dalsi.

Jana283
Jana283 19.09.2017 v 17:31

V letošním roce jsem objevila silně návykový web DK. A taky jsem zjistila, že tu funguje bazar. Tak jsem zajásala, že vyčistím knihovnu od všech knih, ke kterým se už určitě nevrátím, ale mohly by ještě někomu udělat radost. Pročež jsem k dnešnímu dni cca 8 knih prodala a asi 30 zakoupila....Takže odvykačka asi taky nebude. A P.S. Milí knihomolové, to je fakt nutné tu trapárnu s máslem tahat i na tyto veskrze ušlechtilé stránky ? Jestli český národ nic jiného netrápí, tak je to moc fajn.

Koka
Koka 19.09.2017 v 18:35

Jana283 - kajícně přiznávám, že tu trapárnu s máslem jsem sem natáhla já a věřte, že už jsem to stokrát olitovala. Když jsem zjistila, že kvůli mé pitomé poznámce o másle (které se mi právě v ten den za svět nedařilo sehnat, a tak jsem chtěla lidi vybídnout, ať jej hromadně nevykupují) se mohli demagogové světa a databáze "vytáhnout" a nakydat na Evropskou unii, na starý režim, na Babiše a nevím na co a koho ještě --- bylo mi hrozně.
Ale na druhou stranu - když tady apelujete na knihomoly, tak jako jedna z nich moc dobře víte, že světová literatura se nezříká žádného tématu a náměty z dob nedostatku, hladu, chudoby, vykořisťovaní, keťasení, shánění nedostatkového zboží, zneužívání ekonomické nadvlády a politické moci, hazardování s přírodními zdroji atd. atd. jsou velmi velmi častnými tématy literatury. Tak bych ani to máslo tak úplně ze stránek knih neodmázla :=)

kní
kní 19.09.2017 v 19:09

Ano! - znáte někdo nějakou opravdu dobrou, napínavou knihu o máslu?

Koka
Koka 19.09.2017 v 19:13

https://www.databazeknih.cz/knihy/maslo-na-hlave-523
a
https://www.databazeknih.cz/knihy/maslem-dolu-122039

Text příspěvku byl upraven 19.09.17 v 19:14

kní
kní 19.09.2017 v 19:17

Karolína Vávrová taky ne:
"vezmi tolik bílé krupice, kolik potřebuješ"
"šest lotů čerstvého másla"
"jíštička" ...

kní
kní 19.09.2017 v 19:20

No jo, Šabach! Já si říkala, že nějaké máslo jsem nedávno v souvislosti s knihou viděla! :-) ... :-(

newtory
newtory 19.09.2017 v 22:12

AD: Koka "demagógovia" sveta nekydajú na EU.
Pre niekoho je EU sacrum,pre iného len ľudský výtvor (a je to na ňom poriadne poznať).
Ale podstatné je nevzývať,ale pozorne sledovať a premýšľať o sledovanom.
Alebo slovami Wericha:
"Já když mluvím,tak se poslouchám,abych náhodou neřekl něco,co nechci slyšet."
Literatúru o "fungovaní" EU už snáď ani nemusím odporúčať,ale čo neodporúčam sú slaboduché brožúrky na kriedovom papieri plné nádherných farebných obrázkov vydávané za peniaze daňových poplatníkov,silne pripomínajúce propagačné letáčiky Svedkov Jehovovych.

babicka_amalka
babicka_amalka 22.09.2017 v 07:22

linpro: na to moje slabá vůle nestačí - už mockrát jsem se zapřísahala, že žádná nová kniha už mi do domu nesmí, dokud nepřečtu ty "staré", dříve nakoupené; ale to by člověk nesměl navštěvovat třeba Levné knihy, nesměl by sledovat anotace knih na webu...prostě to nedokážu a vždycky domů přijdu s nějakým neodolatelným úlovkem papírovým nebo stáhnu do čtečky něco, "bez čeho nemůžu být" ;-)
takže tenhle "závazek" si dát nemůžu, protože dopředu vím, že bych ho nikdy nesplnila ;-)

linpro
linpro 24.09.2017 v 12:54

Děkuji vám všem za názory, co se dá dělat, vyžeru si to sama :-D. Už tři měsíce jsem nekoupila jedinou knihu, takže to nejhorší mám snad za sebou :-))). Do knihkupectví raději nelezu a myslím, že minimálně do Vánoc to vydržím :-).

R.E.M.
R.E.M. 24.09.2017 v 13:17

linpro: Sice se nepřipojím, ale držím palce ke splnění výzvy.

Text příspěvku byl upraven 24.09.17 v 13:34



Vložit příspěvek