Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře


soukroma
soukroma 27.03.2018 v 15:28

woodward: Z krku to tedy nemáš. Ještě k tomu Erbenovi a jeho knize - asi jsem přišla pozdě a jsem slepá, v jaké vesnici se to tedy odehrávalo? Na to ses ptal a ani po několikátém přečtení delší rozpravy s bubka to tam nevidím...
"Snažím se vybírat hádanky tak, aby je řešili spíš ti, kdo znají knihu, než ti, kdo se "vyznají" na webu." - nebudu se více angažovat a posouvat hádání.

bubka
bubka 27.03.2018 v 20:34

herec, který představuje onen útulek a jeho psy je původem Ir, já ho znám jen z toho pořadu, kde se vyzvává ze své lásky ke psům. Autor knihy je Švýcar.... ale útulek ve Švýcarsku není. Autor žije tam, kde je útulek..a vzpomínejte, která země je proslulá svou láskou ke psům?
útulek se jmenuje stejně jako čtvrť, v němž leží, a je to čtvrť velkoměsta...

Herec, který útulek přestavuje je homosexuál, má al dceru a účastníval se travesty šou dokonce učinkoval v reklamách jako dáma na punčochy.

pes, o kterém je kniha, provází hlavního hrdinu, ačkoliv není tak úplně jeho., můžeme říci, že si zbyli.

koukámm, že to byla špatná volba ta kniha, ale stále doufám, že to někdo uhodne i to město. i ten útulek.

Text příspěvku byl upraven 28.03.18 v 06:28

bubka
bubka 28.03.2018 v 06:31

název knihy má tři slova a z nich jedno je jméno toho psa. zkuste trefit aspoň město, jedná se o evropské velkoměsto,

Sarah01
Sarah01 28.03.2018 v 09:04

Takže tipuju Británii a Londýn, i když mám pocit, že nejvíc pejsků je u nás :-) útulek Battersea.
Tak knížku jsem možná vyčmuchala - Mark Mills - Můj pes Doggo
A ten herec asi Paul O'Grady

Text příspěvku byl upraven 28.03.18 v 09:34

bubka
bubka 28.03.2018 v 13:47

jasně. Mne nenapadlo, že je tady tak málo milovníků psů , jestli ještě někdy něco uhodnu a budu zadávat, dám něco známějšího.
Podle toho, co jsem měla možnost zjistit, tak v Británii ročně zabíjejí tisíce, možná statisíce opuštěných psů a protože, jak nakonec v současnosti sledujeme v přímém přenosu, to nemají v hlavě zcela v pořádku, zabíjejí "bojové psy", pokud je objeví, v jednom pořadu z britského jiného útulku jsem viděla, jak zajistili fenečku pitbula, mírnou a mazlivou, ke psům přátelskou, měla však znaky pitbula a byla odsouzena k smrti.

Text příspěvku byl upraven 28.03.18 v 13:47

Sarah01
Sarah01 28.03.2018 v 18:24

Jsem velký milovník psů, ale právě proto kdybych měla víc času, asi bych se do hádanky zakousla už dávno :-)
Jinak podle těch popisovaných faktů mi Britové jako velcí milovníci psů teda nepřijdou, ale to by bylo na delší debatu a patřila by jinam.
Teď hádanka:
Kam se vydal hrdina, zvaný Pavouček, jedné románové trilogie od oblíbeného českého autora historických románů, aby unikl pronásledování v našem hlavním městě?


VladiKlaisner
VladiKlaisner 28.03.2018 v 18:42

Planetář - Pavoučí síť, útěk do Milána

Sarah01
Sarah01 28.03.2018 v 18:58

Ano, Platnéř.....předpokládám, že automatické opravy, takže správně a předávám.
Takhle vypadá lehká hádanka, do chvilky uhodnuto :-)

VladiKlaisner
VladiKlaisner 28.03.2018 v 19:22

Hledáme knihu, jejíž součástí je detektivní příběh, kdy skupinka detektivů s velmi omezenými možnostmi hledá poklad ve stylu "jdi tam nevím kam, přines to nevím co". Prosím o název knihy a místo kde se poklad nachází.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 29.03.2018 v 08:51

Přidávám: Poklad se nachází na území naší krásné vlasti. Kniha není detektivka, je to kniha o pokladu samotném.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 30.03.2018 v 09:51

Ou, to je ono. Doporučuji knihu i návštěvu a předávám.

woodward
woodward 30.03.2018 v 10:18

Jednu takovou ukradli z hausbotu kapitána Flinta (A.Ransome-Boj o ostrov).
I když se na to neptáme, našla se na Ostrově kormoránů). :)

Text příspěvku byl upraven 30.03.18 v 10:19

woodward
woodward 30.03.2018 v 10:27

Jé, já na to zapomněl, mslel jsem, že to šťastná výherkyně už doplnila. No, dr. Soudek a jeho tým dlouhodobě prováděl vykopávky v Bylavsi. Hledal tam neolitické pohřebiště a furt ho ne a ne najít.

woodward
woodward 30.03.2018 v 11:44

Příběh o zavražděném policistovi a ukradených opálech začíná v podivném městečku uprostřed pustiny, obklopeném tisíci tun láhví, které z místního hotelu vyvážejí za město celé generace podomků. Nemá totiž cenu ty láhve nikam vracet, protože do města, kde sídlí firmy, které by je mohly potřebovat, je to odsud moc daleko. Je možné, že takové městečko někde existuje či existovalo, ale tohle si autor nejspíš vymyslel. Vy máte uhádnout, jak je pojmenoval a jak se jmenuje kniha, kde o něm vypráví.

bubka
bubka 30.03.2018 v 11:55

jo, to jsem nenapsala, ale reálná ves se jmenuje Bylany. to už tak blbě nezní, že ne.

woodward
woodward 30.03.2018 v 12:19

na reálnou ves jsem se neptal, ale to už je jedno. Teď musím zopakovat novou hádanku, aby nezapadla:

Příběh o zavražděném policistovi a ukradených opálech začíná v podivném městečku uprostřed pustiny, obklopeném tisíci tun láhví, které z místního hotelu vyvážejí za město celé generace podomků. Nemá totiž cenu ty láhve nikam vracet, protože do města, kde sídlí firmy, které by je mohly potřebovat, je to odsud moc daleko. Je možné, že takové městečko někde existuje či existovalo, ale tohle si autor nejspíš vymyslel. Vy máte uhádnout, jak je pojmenoval a jak se jmenuje kniha, kde o něm vypráví.

woodward
woodward 01.04.2018 v 09:26

Tady chcíp pes!

Jak jsem řekl, hledané městečko je zřejmě vymyšlené, i když možná ne docela, protože autor tu zemi, do níž svůj příběh zasadil, velice dobře znal včetně všech jejích podivuhodností. Je to země veliká a řídce osídlená. V našem příběhu se městečko nachází ve vyprahlé pustině stovky mil od mořského pobřeží; kolem je roztroušeno několik dobytkářských farem, navzájem vzdálených desítky až stovky mil. Městečko je jedinou civilizací ve svém kraji - je tu pošta, hotel, letiště a vede sem od pobřeží velmi obtížně sjízdná "silnice". Právě na této komunikaci objeví šofér náklaďáku zavražděného policistu.
Podzřelou skutečností je, že policista se v tomto místě vůbec neměl nacházet. Později se těch podezřelých skutečností objeví mnohem víc všechny svědčí o tom, že stal-li se policista obětí vraždy, nejspíš nebyl obětí tak docela nevinnou.

Text příspěvku byl upraven 01.04.18 v 10:31

woodward
woodward 01.04.2018 v 15:54

Pořád nic?

Opály, o nichž je zmínka v úvodním zadání, se objevují i v titulu knihy, i když jen nepřímo, v jakémsi básnickém opisu.

woodward
woodward 01.04.2018 v 16:28

konečně. máš ji.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 01.04.2018 v 17:58

Hana Hindraková, Nairobi?

VladiKlaisner
VladiKlaisner 01.04.2018 v 17:59

Jo a kniha Děti nikoho...

VladiKlaisner
VladiKlaisner 01.04.2018 v 18:41

Hledáme detektivní thriller jež autor zasadil do země kde bysme tenhle žánr nečekali a i on pochází z jiné země. Vyprávění je proloženo výňatky z bible.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 02.04.2018 v 16:35

Doplňuji, že kniha je opatřena též podrobnou mapkou místa které hledáme.

soukroma
soukroma 05.04.2018 v 15:36

Mne sice napadlo jedno místo, kde bychom detektivní zápletku neměli čekat, ale protože se těch thrillerů tam umístilo v posledních desetiletích mnoho, tak Vatikán neobstojí. Takže si marně - bez dalších nápověd - lámu hlavu už tři dny.
VladiKlaisner na nás asi zapomněla.

VladiKlaisner
VladiKlaisner 05.04.2018 v 17:14

Ano, zapomněla, přiznávám se dobrovolně a bez mučení. Místo je správné, zkus ještě knihu. A já k ní přidám ještě jednu nápovědu: otec Anthony.



Vložit příspěvek