Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře


woodward
woodward 12.03.2018 v 22:57

autor je středoevropan, u nás dosti známý a oblíbený.

soukroma
soukroma 12.03.2018 v 23:15

Aeneas v podání Vojtěcha Zamarovského?

bamba
bamba 12.03.2018 v 23:26

alebo Petiška ?
Mimochodom želajte si niečo. Krásna noc, u nás možno padne vláda.

woodward
woodward 12.03.2018 v 23:33

soukroma: Je to Zamarovský, ale není to Aeneas.

bamba: nojo, vy se máte!

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 23:33

bamba
bamba 12.03.2018 v 23:37

ale výnimočne dovolím túto noc aj českým bratom niečo si priať. Ale zase je nepríjemné, že mi zrušia piatkové pochody.

soukroma
soukroma 12.03.2018 v 23:39

Objevení Tróje? Pak už na téma zbývá Řecký zázrak..

Text příspěvku byl upraven 12.03.18 v 23:41


woodward
woodward 12.03.2018 v 23:44

Kdepak. Nic takovýho. Ale není to těžký, stačí se zamyslet.

soukroma
soukroma 12.03.2018 v 23:47

že by první heslo knihy Bohové a hrdinové antických bájí?

woodward
woodward 12.03.2018 v 23:56

Ale jdi ty. Je to jedno z autorových stěžejních děl.

bamba
bamba 13.03.2018 v 00:02

Dejiny písané Rímom ?

soukroma
soukroma 13.03.2018 v 00:06

Ze 14 knih jsem uvedla všechny 4 spojené s antickým Řeckem a jejich mýty. Zbytek jsou Sumerové, Egypt, 7 divů světa - a jeden Řím, takže to vzdávám.

woodward
woodward 13.03.2018 v 04:07

Je to legrační, ani ve snu mě nenapadlo, že by byla nějaká potíž s určením knihy. Protože když se řekne Aeneas, první konotace je bájný zakladatel římského národa. A když se řekne Zamarovský, ze všeho nejdřív mě napadnou Dějiny psané Římem, protože to je docela určitě jeho Opus Magnum. No nic. Babu má BAMBA - když už je ta výjimečná noc, žejo. :)

bamba
bamba 13.03.2018 v 09:24

Bamba radostne prenechá soukromej - ja by som si na Zamarovského spomenula možno až po Ezopovi, za predpokladu, že budeme mať novšejšie voľby.

woodward
woodward 13.03.2018 v 09:56

Nedělejte mi v tom bramboračku, vážení! Tahle hádanka má dvě tajenky: Dardanské království, to uhádl Hun, a Dějiny psané Římem, což uhádla bamba.
Takže babu může mít jen jeden z nich. Pokud bamba nechce hrát, má babu Hun.

Hun
Hun 13.03.2018 v 11:58

Děkuji za žolíka a zkusíme opět něco dobrodružného:

Ocitáme se ve víru války, která se s přestávkami táhne už několik generací. Autor je nelíčí jako boj dobra se zlem, spíš z odstupu, nestranně. Červenou nití jeho vyprávění je osud skupiny statečných bojovníků, kteří si po generace předávali prapor boje proti svému mocnému nepříteli. Ostatně právě po těchto bojovnících dostala jeho kniha svůj prostý název.
V průběhu oněch válek došlo „na frontě“ k zajímavé situaci. Poté, co se jistému veliteli nedařilo ztéci hradby nedobytného hradu, zmocnil se ho úskokem: Posádka dostala vzkaz, ve kterém jim jejich nejvyšší velitel v oblasti sděloval, že jim nemůže přijít na pomoc a mají se tedy obléhatelům vzdát. Což udělali. Akorát ten vzkaz byl falešný – poslal ho samozřejmě velitel obléhajícího vojska.

Otázka je nasnadě: Který hrad ve které knize hledáme?

Raksa.A
Raksa.A 13.03.2018 v 14:15

bamba, zkusím věštbu - ještě chvíli toho bordelu a volby vyhraje Kotleba....

woodward
woodward 13.03.2018 v 14:35

Až teď jsem si všimnul, že je to pěkná přesmyčka jména Blekota. :)

soukroma
soukroma 13.03.2018 v 22:50

tady hádanku už zavál prach a smetí - prosím zopakovat a přihodit nápovědu

Hun
Hun 13.03.2018 v 23:16

Ocitáme se ve víru války, která se s přestávkami táhne už několik generací. Autor je nelíčí jako boj dobra se zlem, spíš z odstupu, nestranně. Červenou nití jeho vyprávění je osud skupiny statečných bojovníků, kteří si po generace předávali prapor boje proti svému mocnému nepříteli. Ostatně právě po těchto bojovnících dostala jeho kniha svůj prostý název.
V průběhu oněch válek došlo „na frontě“ k zajímavé situaci. Poté, co se jistému veliteli nedařilo ztéci hradby nedobytného hradu, zmocnil se ho úskokem: Posádka dostala vzkaz, ve kterém jim jejich nejvyšší velitel v oblasti sděloval, že jim nemůže přijít na pomoc a mají se tedy obléhatelům vzdát. Což udělali. Akorát ten vzkaz byl falešný – poslal ho samozřejmě velitel obléhajícího vojska.

Otázka je nasnadě: Který hrad ve které knize hledáme?

NÁPOVĚDA: Název hradu v překladu znamená Pevnost rytířů.

soukroma
soukroma 14.03.2018 v 11:06

Knight(s) Fort(ress) mě nikam přímo nezavedlo, zato jsem se propracovala k Fort Chevalier a dokonce Krak des Chevaliers, tedy skutečná místa se zajímavou historií, ale ohledně příběhu nikde nic. Je něco z toho aspoň blízko?

Hun
Hun 14.03.2018 v 13:57

Výborně, tak místo už máme. Je to opravdu Krak des Chevaliers. Teď už je tedy také jasné, co je to ta válka, která se táhla několik generací. No a když si přečtete celou hádanku a kouknete do mých přečtených knih, bude už dotažení odpovědi hračkou.

Petass
Petass 14.03.2018 v 14:02

To je hodně působivé místo... opět si tu rozšířím obzor... díky.

soukroma
soukroma 14.03.2018 v 14:13

Templáři
od: Piers Paul Read
?

Hun
Hun 14.03.2018 v 21:29

Výborně, to je vončo. Pěkně zpracovaná historie řádu, díky níž jsem si jen tak mimochodem doplnil i znalosti u křižáckých výpravách.

Podáváš.

soukroma
soukroma 14.03.2018 v 22:41

"Bloudím v mlze...už několik hodin...Mám palivo už jen na 30 minut...Stále nevidím zemi...Musím být už jen 160 km od ???..."

To jsou poslední známá slova světoznámé osobnosti, která tak nedokončila největší úkol, který si vytyčila. Tu téměř bezvýznamnou tečku na mapě uprostřed ničeho se tenkrát prostě nepodařilo najít - ale vy ji určitě najdete, protože jen díky osudu této osobnosti o ní ví víc než pár lidí. A s ní jistě objevíte (jedinou!) životopisnou knihu o titulní postavě.

Text příspěvku byl upraven 14.03.18 v 22:41



Vložit příspěvek