Lidé, kteří zde záměrně škodí


ijcro
ijcro 29.12.2019 v 17:01

*:-)

neměl bych si něco od toho autora přečíst, abych se vyvaroval?

s-) ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2019 v 17:03

Ijcro: ale potom na mě nesvádějte následky...

https://www.databazeknih.cz/autori/robert-poch-16048

ijcro
ijcro 29.12.2019 v 17:39

Dal jsem mu šanci a skousnul dvě ukázky jeho děl.

Je to na mě těžký vypravování (odhlédnu-li od příběhu) a čte se mi to stejně špatně jako některá díla od Franka Weniga

Hana H.
Hana H. 29.12.2019 v 17:53

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

book_fan
book_fan 30.12.2019 v 12:31

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2019 v 13:00

Book_fan: to není mimo téma. Ale je v tom rozdíl. Pokud má kniha 500 hodnocení, tak nikdo nepátrá po tom, zda každý odpad měl komentář. A ta druhá věc. Nikdo už vůbec neřeší, zda komentovali ti všichni s pěti hvězdami. Ale když je tam deset hodnocení, falešné profily jsou poznat fakt snadno :(
A pokud dá jiné hodnocení než minimum nebo maximum, nedá se brát vážně, pokud tam není komentář?

Ale zase...mě je úplně jedno, jaké má kniha hodnocení. Zda si ji (ne)přečtu rozhoduju podle jiného klíče.

Jinak...jsou tady dvě skupiny. Nejenom tady, ale asi se to děje na více stránkách. Mě nevadí, že někdo ke knize napíše: "Skvělá kniha." Jsem ráda, že k ní napsal člověk alespoň něco (tedy pokud to není pět znaků srdíčka za sebou a žádný text). Ale jsou tu zase ti, kterým toto vadí. A jsou raději, když potom ti lidé napíšou vůbec nic (v diskusi je hodně míst, kde je z těchto lidí dělaná legranda). Tak si vyberte.

Dost lidí napíše komentář:
"Ostatní přede mnou to napsali lépe. Souhlasím."
"Souhlasím s ... a vypsané nicky. "
V tom případě se komentář nemusel psát vůbec, že?

Dokud není povinnost napsat komentář kvůli možnosti hodnocení, nevadí mi, že každý napíše komentář.

(Já píšu ke všemu, hlavně k odpadu. Je to sranda, hlavně k odpadu :D ...)

Text příspěvku byl upraven 30.12.19 v 13:02


book_fan
book_fan 30.12.2019 v 13:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 30.12.2019 v 13:56

Book_fan: „Stojí potom daná kniha za přečtení?!“ Prakticky každá kniha stojí niekomu za prečítanie. Aj keby sa 99 % obyvateľov zemegule nepáčila, ako môže človek vedieť, či nepatrí do toho jedného percenta a nebude knihou nadšený? Aj keby všetci hodnotili čo najúprimnejšie a len z jedného profilu, aj tak by hodnotenie malo iba informatívnu hodnotu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2019 v 14:06

Naias: přesně. Já si skoro připadám, že jsem divná v očích jiných, že si vybírám knihy podle svých kritérií (a podle ověřených oblíbených), ne podle veřejného mínění.

alekis
alekis 30.12.2019 v 14:22

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

book_fan
book_fan 30.12.2019 v 14:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2019 v 14:27

Book_fan: teoretická otázka, která se může stát:

Je kniha. Vám se líbí anotace, zní sympaticky. Zaujme vás. Nedáte jí šanci, protože má hodnocení 25%?

Já bych si našla ukázku nebo se podívala v knihkupectví. Ale je mi jedno, kolik hodnotí ostatní.

Jak píše Naias. Buď se to tomu jednomu z deseti fakt líbilo nebo to je třeba zoufalý pokus autora, ale to je snadno prohlédnutelné. Viz autor zde už probíraný. Ale já si to najdu. Nestačí to, co je tady ... třeba je ten jeden vážně ten, komu se to líbilo. A vy vmby jste mohla být druhá. Pokud nebudete negativní a zkusíte to.

K tomu, co jste v reakci na mě označila jako bod jedna. Pokud to někdo napíše, ano řeknu si, že tenhle komentář neměl smysl. Ale pro mě. Pro toho, kdo ho psal smyls měl. Ale já nebudu hledat na stránce zmiňované nicky. Navíc teď je to skoro nemožné. Proč? Protože už nejde funkce "zobrazit vše". Pokud má kniha hodně komentářů, musela bych hledat na každé stránce znovu. A znovu. A to je fakt nepraktický :(
A pokud s někým souhlasím nebo se mi komentář líbí prostě tak, dám mu palec.
Jasně, problém je v tom, že se pohybuju v úzké skupině "čtenářů spřízněných knihou", takže většinou čteme to stejné postupně všichni. Ale zase mám větší pravděpodobnost, že se mi kniha bude líbit, když se mi líbila už i ta minulá od nich :)


Jinak, poslední dobou mám počet dočteným a nedočtených tak půl napůl. A co? Alespoň se cestou do knihovny projdu. Dá to přes polovinu kroků, které mám na den mít ;)

Text příspěvku byl upraven 30.12.19 v 14:35

alekis
alekis 30.12.2019 v 14:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 30.12.2019 v 14:32

Book_fan, po preštylizovaní otázky sa na mojej odpovedi nič nemení.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2019 v 14:41

Naias: ale myslím, že na jednu stranu má book_fan pravdu. Ano, ona si tuto otázku klade. Spousta čtenářů prostě své knihy vybírá podle toho, co by se mělo líbit podle většiny, protože když se něco líbí většině, mělo by se to líbit i mě . Čtenář sice přijde o hodně srandy a dobrodružství se svým hledáním, protože za něj hledají ostatní. Ale...trápí to mě nebo vás? Myslím, že odpověď je jasná ...

Naias
Naias 30.12.2019 v 14:46

Kedysi dávno, pradávno, keď sa voda sypala a piesok sa lial, som chodila do základnej školy. A zatiaľ čo spolužiaci šaleli kvôli zahraničným spevákom, ja som si obľúbila tuzemského a trvala som na tom, aj keď si ma chodili obzerať ako atrakciu. Toľko k väčšinovému vkusu.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2019 v 14:53

Naias:
dnes v 14:46:41

Za to máte ode mě palec. Měla jsem to stejně a mám stále ;)

(U nás se říká, když bylo černý uhlí ještě hnědý.)

Naias
Naias 30.12.2019 v 14:55

Tými slovami sa začínajú rozprávky,

hannah2000
hannah2000 30.12.2019 v 14:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 30.12.2019 v 15:09

Ja si tiež čítam komentáre, tiež opatrne, aj recenzie, ale ani nie tak preto, aby som zistila, či je hodnotenie úprimné, ale čo konkrétne sa páčilo/nepáčilo. Ak nájdem komentár s dvoma hviezdami a odôvodnením, že tam bolo málo akcie, ignorujem ho ako pre mňa bezcenný. Ak sa dakto rozčuľuje, že autor je moc ironický, spozorniem, lebo ja iróniu rada. Ak si niekto pochvaľuje mysterióznosť, spozorniem tiež, lebo ja mysterióznosť nerada. Takže hodnotenie sem, hodnotenie tam, nech je úprimné či falošné, je mi to fuk.

K otázke: „Jak mám vědět, zda to toho, kdo dal 5 hvězd bavilo, nebo se jen zoufale snaží zvednout knize hodnocení?!“ podotýkam: A čo keby človek vedel, že naozaj bavilo? Čo z toho? Ak nie sú jasné konkrétne dôvody, ide o riadenie sa väčšinovým vkusom.

Text příspěvku byl upraven 30.12.19 v 15:11

Hana H.
Hana H. 30.12.2019 v 15:14

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

hannah2000
hannah2000 30.12.2019 v 15:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 30.12.2019 v 15:17

Môže, ale ja súčasných českých autorov skoro nečítam a u iných autorov je to nebezpečenstvo falošných komentárov mizivé.

ijcro
ijcro 30.12.2019 v 15:17

Jen na okraj tématu, často se tu vyskytují komentáře typu: "Opět povinná četba k maturitě, vůbec mě to neoslovilo..., nutil jsem se ke čtení...", které ale nesou informace úplně jiného typu.

Zřejmě si jen znechucení študáci chtějí postesknout nad těžkým údělem knihožrouta před maturitou...

:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.12.2019 v 15:22

A dát vědět ostaním, že si mají stáhnout obsah z netu a vůbec načíst?! Asi jo :D



Vložit příspěvek