Lidé, kteří zde záměrně škodí


Libkuci
Libkuci 29.01.2017 v 12:50

Holt někdo to rád horké... Já jsem za, že každá knížka může něco dát a je hloupé všechny házet do odpadu :) Přemýšlím, zda ta paní má vůbec nějakou knihovnu, zda vůbec čte a nechce se tady dělat jen zajímavou.

Text příspěvku byl upraven 31.01.17 v 18:08

dachi
dachi 29.01.2017 v 20:27

A) buďto se jedná o člověka, který není psychicky v pořádku
B) nějaké dítko vcházející do puberty se nudilo
C) neřešila bych to, protože tím nikomu neškodí a jenom na sebe upoutává pozornost

Sarah01
Sarah01 30.01.2017 v 18:45

Já abych pravdu řekla, na hodnocení se nedívám vůbec. Občas kouknu na komentáře, ale jen k lidem, které trochu líp znám, vím, co čtou, jak jsou zaměřeni, a podle toho si udělám úsudek. Většinou se ale můj zájem o knihy ubírá vlastním směrem, vlastním vývojem.
Pokud někdo označí knihu jako odpad, ale nezdůvodní proč, nemá pro mě jeho hodnocení žádnou vypovídající hodnotu. Jen asi to, že se náramně nudil :-)

Eldar80
Eldar80 26.06.2017 v 23:48

Očividně další škodná. Dobrý je ten nepoměr přečtených a hodnocených knih. Tyhle hlupáky nikdy nepochopím.
http://www.databazeknih.cz/hodnocene-knihy/veronika02-101733
a
http://www.databazeknih.cz/hodnocene-knihy/1641997-98021

Edit 27.2.2018 Tak už nic, první profil svoje odpady smazal a druhý též a je zrušený.

Text příspěvku byl upraven 27.02.18 v 12:28

Naias
Naias 27.06.2017 v 06:48

Ja zas nepochopím, prečo dakomu vadí, čo si kto dáva do svojho profilu. Pravidlo, že všetky ohodnotené knihy musia byť v prečítaných, neexistuje. Ja som tiež ohodnotila knihy, ktoré nemám v prečítaných, len to u mňa na prvý pohľad nevidno. A tiež mám – ó hrôza – v prečítaných aj nedočítané knihy. Žalujte ma.

kapr
kapr 27.02.2018 v 11:12

Moje hodnocení. První dva tři měsíce jsem mimo právě čtených procházel své srdcovky a dával hromadně po 5 *. Podobně jsem postupoval i u těch knih mých nejoblíbenějších spisovatelů, které jsem doopravdy četl. Postupně jsem ubíral plyn, a snažil se být čím dál kritičtější. Pravděpodobně se ke svým prvním hodnocením ještě vrátím a budu poněkud redukovat.
Snažím se dávat každému autorovi jenom jednu pětku, a všem jeho ostatním přinejlepším 4. Někdy je to ale těžké, někdy to prostě nedokážu.
Knihy hodnotím, pokud dočtu do poloviny, spíše do 3/4, tedy tehdy pokud si to chci s autorem za to utrpení vyřídit.
Jinak se pečlivě snažím okomentovat každou, i takto přečtenou knihu.
Mnohdy knihu nedočtu z mnoha jiných, například časových důvodů, pak se ke knize chci vrátit, a v této fázi nekomentuji ani nehodnotím, a ani nedávám mezi přečtené.
V případech, kdy na knihu nemám čas, ale chci si udělat názor, a ona se mi opravdu zalíbí, tak komentuji i hodnotím i v případech, že jsem ve skutečnosti přečetl jen něco přes třetinu textu. To se týká spíše knih ze kterých čerpám informace, a ty jejich části, které momentálně nepotřebuji prostě jenom kvůli komentáři a hodnocení nemíním luštit. Život je zatraceně krátký a já nejsem kritik, není to pro mne předmětem obživy, spíše se snažím načerpat pocity a poznání ostatních uživatelů, a za to jim zase odevzdat něco ze svých názorů a poznatků.
Na každou knihu se dívám buď jako na lék, nebo na prostředek k něčemu. Jak je udělaná a co mi dala, poskytla. Mnohdy bych uvítal hodnocení rozdělené do několika hledisek. Už jsem četl několik mistrně napsaných knih oblíbených spisovatelek, jejichž přečtení, tedy 100% přečtení pro mne bylo téměř utrpením, a konec, ten byť možný mne naprosto znechutil, až jsem se otřásl odporem a začal jsem váhat, zda se od nich ještě někdy vůbec pokusím něco přečíst. V komentáři jsem se pak snažil o své martyrium podělit, a v hodnocení se přes literární kvality objevil odpad nebo jedna*.
U řady dnes již neaktuálních knih z okolí padesátých let dávám často nízké hodnocení, ale v komentáři uvádím, že ve své době byly velkým přínosem.

V knihovně si vybírám podle autora, na DK podle čtenáře, a na hodnocení, na ta se dívám především tehdy, když chci z mnoha různých důvodů nějakého autora poznat, a rád bych při tom začal některou z jeho úspěšnějších knih. Ty pak ale zpravidla v knihovně ještě, právě, nebo naopak už nemívají.

Doplňuji:

Knížky, které jsem četl před příchodem na DK mezi přečtené nedávám, snad s vyjímkou srdcovek, které jsem často četl několikrát, mnohdy i v různých vydáních a překladech, v češtině nebo slovenštině, někdy jsem se dokonce pokoušel o čtení v originále, ty všechny zpravidla i hodnotím a komentuji. Bohužel jsem u čtení v originále zjistil, že mi často (vinou chabých znalostí) chybí v detektivce indicie a u humoru pointa. Nejlepší je asi začínat s pohádkami a knížkami pro děti, a postupně náročnost stupňovat.

Text příspěvku byl upraven 27.02.18 v 13:21


Eldar80
Eldar80 11.08.2018 v 23:18

Další jedinec, který odpadem vážně nešetří:
https://www.databazeknih.cz/hodnocene-knihy/mrlesk-135993

book_fan
book_fan 17.12.2019 v 19:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Ajrad1981
Ajrad1981 19.12.2019 v 12:44

Dnes mi zasvítilo upozornění na nový komentář u knihy Žítkovské bohyně. Přišel mi tak, ehm, zvláštní, že jsem mrkla na profil uživatelky: https://www.databazeknih.cz/uzivatele/karca-k-155426.
Také je to asi referentka odpadového hospodářství a navíc jsem napočítala 8 (!) knih od jednoho autora, které daná ohodnotila jako odpad. Vážně si někdo přečte osmou knihu od autora, kterého sedmkrát hodil do odpadu?
A některé takto hodnocené knihy mě opravdu překvapily, byť plně respektuji právo na vlastní názor a je mi jasné, že ne každému se líbí všechno.

ijcro
ijcro 19.12.2019 v 13:35

Podle jejího profilu má ráda jen kvalitu :)

Hana H.
Hana H. 28.12.2019 v 15:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2019 v 16:11

Hana H. : jo, jakmile někdo napíše něco k Pochovi, co není adorace a pět hvězd, tak je oheň na střeše. I když on sám autor v reakcích nepůsobí moc inteligentně. Možná příbuzní...autor, který sám hodnotí svojí knihu a dá si pět hvězd? Ehm, ehm...

Text příspěvku byl upraven 28.12.19 v 16:13

Hana H.
Hana H. 28.12.2019 v 16:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 28.12.2019 v 17:01

Hana H.: ale pst, tišeji, ať se nikdo z nich o tomhle nedozví :D to by už bylo moc! :P

Hana H.
Hana H. 28.12.2019 v 17:11

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 29.12.2019 v 15:29

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2019 v 15:46

Hana H.: no, nejlepší je, když ten stejný člověk potom napíše veřejně: "Zaráží mne jak jsou zdejší komentáře osobní, to u jiných spisovatelů pod jejich knihami nevidím." Jako kdyby to byl právě on, komu se činí příkoří. Asi ano, musí respektovat názor jiného. A nejde mu to :(

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2019 v 15:52

"Ještě žádám pana Petra Doležala z Chrudimi, aby sem nevkládal nesmyslné komentáře pod různými nicky."

Stejnou větu napsal jak autor tak ta Lucka sluníčko, přejetý traktorem. Prostě celá ta jejich konstrukce je akorát už dost ubohá, když si nedávají pozor na detaily. Ale psát sprosťarny? To už je moc a ubohý :(

A jakási Dana Váňa píše stejné komentáře i na jiné knižní databáze...
https://www.cbdb.cz/kniha-247012-allahovy-deti

Tady se jede ve velkým!

Text příspěvku byl upraven 29.12.19 v 16:07

Hana H.
Hana H. 29.12.2019 v 16:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Hana H.
Hana H. 29.12.2019 v 16:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2019 v 16:36

Hana H.: :D :D :D umění mystifikační debility enormních rozměrů :D :D :D

Hana H.
Hana H. 29.12.2019 v 16:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 29.12.2019 v 16:47

No, ale když se na to podívám i z druhé stránky, tak negativní reklama je taky reklama. To se prý říkávalo už o Karlu Vlachovi a jeho orchestru - nemusíte mě mít rádi, můžete mě kritizovat, ale hlavní je, že o mě mluvíte...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.12.2019 v 16:51

Ijcro: není negativní reklama jako negativní reklama. Ale já nejsem spisovatel co je evidentně blb ani herečka co neumí hrát ani zpěvačka co neumí zpívat...proto jsem ráda, že já toto nemám zapotřebí... ;)

Hana H.
Hana H. 29.12.2019 v 16:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek