Karel vs Miloš


kní
kní 26.01.2013 v 23:10

pajonek: Proč sem tato diskuse nepatří? Jsou snad ve vytváření témat v podkategorii "Volná" nějaká omezení? Pakliže ano, kde se s nimi mohu seznámit? Nikde jsem o takovýchto pravidlech nic nenašla.

paulhunter
paulhunter 26.01.2013 v 23:19

Dohodli jsme se, že by bylo nejlepší diskuzi uzavřít, ale jelikož tu tato možnost není, tak vás všechny prosíme, abyste v této diskuzi, která již pozbyly smyslu, dále nepřispívali. Za prvé se to tu zvrhlo v osobní napadání a za druhé jsme předně databáze o knihách a politická diskuze napříč nejnovějšími příspěvky jí nedělá dobrou reklamu, což jistě chápete. Diskuzi jsme nikdy necenzurovali ani nezavírali, ale tentokrát vás žádáme o shovívavost, pro politické vyjádření jsou určitě vhodnější místa. Děkujeme.

Dell
Dell 27.01.2013 v 10:29

Nechápu, proč by se v sekci "Volná diskuze" nemohlo volně diskutovat.
Pokud se to ale nesmí, prosím, aby to bylo zveřejněno v pravidlech pro diskutování na DK.
Pokud jde jen o to, že několika uživatelům tato diskuze vadí, nikdo je přece nenutí ji číst, natož do ní vstupovat.
Možná by to mohlo vést ke změně zobrazení nových příspěvků, místo jednotlivých příspěvků by se mohlo zobrazit jen několik posledních témat, která by si pak polibosti každý rozklikl či nerozklikl.
Jinak si ale myslím, že jakékoliv omezování diskuze, která neporušuje zákon nebo hrubě nepřekračuje pravidla slušnosti, je nežádoucí.

nightlybird
nightlybird 27.01.2013 v 17:55

kní, dell, paulhunter a jiní - jak už to v životě často bývá, máte i nemáte pravdu všichni. Pravda bývá kolikrát někde uprostřed, jako průnik různých názorů a postojů. Na rozdíl od dob minulých je dnes možnost vyjadřovat svobodně svůj názor (aniž by člověk riskoval dvojku v lochu) a navíc je k tomu i prostor - prostor internetu, který je jako náš vesmír opravdu bezbřehý a nekonečný.
Využívejme tedy tuto možnost v plné míře, ale cíleně a uměřeně, dohadujme se o sportu na sportovním foru, o politice na politickém a o knihách na knižním. Nemíchejme to dohromady, vznikl by z toho dort pejska a kočičky, navíc notně okořeněný nesnášenlivostí a zlobou. A to snad nikdo nechceme.

Dell
Dell 27.01.2013 v 18:33

Nightlybirde, máš pravdu, nicméně pokud mi nějaká debat avadí, nereaguju. A pokud vadí všem a nebude reagovat nikdo, diskuze přirozeně utichne.
Nevidím jako dobré násilně ji utínat.
Souhlasím s názorem Kní, ale neprezentovala bych ho stejně jako ona. Ale ona na to má právo, a to samozřejmě i kdyby hlásala opak.

Lomax
Lomax 27.01.2013 v 19:42

KNÍ je trošku fanatička. To co tady předváděla nebyla diskuze, ale primitivní představení. V podstatě zde jen představovala veškerou špínu MZ.
Toto se svobodou projevu nemá nic společného.

Text příspěvku byl upraven 28.01.13 v 11:55


Alix
Alix 28.01.2013 v 10:27

Je po volbách. Nic už nezměníme.

kní
kní 28.01.2013 v 13:41

Sbohem a šáteček – aneb jak jste se mnou zatočili.

Chtěla bych jen upozornit na to, že jste mi to mohl někdo napsat rovnou (do pošty), že chcete, abych už v této diskusi nepokračovala. Že jste se o tom radili za mými zády a anonymně, a pak vyslali paulhantera, aby to nějak zařídil, mě dost zamrzelo. A že mi rušíte diskusi, která mě zajímala, a to proto, že se tady jiní uživatelé hádali a mě napadali a uráželi, aniž já bych jim oplácela stejně, ještě víc. Velice jste mě zklamali.

Zdá se, že jako uživatel jsem patřila do jakési nižší kasty (bylo by přínosné, kdybyste vy, zdejší vládo, vystoupili z anonymity a přihlásili se veřejně ke své moci a svým právům a nepsaným pravidlům), ke které nebylo nutné chovat se nijak přehnaně férově. Moc se mi např. nelíbilo, když mi někdo z moderátorů přešoupl komentář ke knize do diskuse, aniž by se obtěžoval mě o tom informovat. Nebo moje upozornění na chybu u Karla Schwarzenberga (to je ale náhoda), u kterého byly jako u autora i knihy jeho otce, prostě vymazal (a opravil mnou vloženého Karla VI. Schwarzenberga na neexistujícího Karla Františka Schwarzenberga…).

Ještě jedna technická poznámka: opravte si volnou diskusi na částečně volnou diskusi, kde se nesmí diskutovat o ničem, co „vám“ se nelíbí a co neschvalujete nebo co by "vám" mohlo jít na nervy. Anebo volnou zrušte úplně (bylo by to férovější, než když pak nečekaně začnete cenzurovat), vždyť i nightlybird napsal, že na knižním webu by měly být debaty jen o knížkách, sport patří na sportovní fóra a politika na politická. Dohromady se to prý míchat nemá, bylo by z toho někomu asi špatně.

Text příspěvku byl upraven 28.01.13 v 15:12

HTO
HTO 28.01.2013 v 15:30

kní, už jsem sem nechtěl psát, ale – paulhunterově „Dohodli jsme se“ předcházela diskuse moderátorů, zda toto téma ukončit, v nemž ANI JEDNOU nezaznělo tvé jméno, natož v kontextu negativním. Naopak, včera jsme se shodli na tom, jak je nám líto, že chceš odsud odejít.

Žádné kasty tu nejsou, moderátoři tu jsou od schvalování, kontroly údajů u knih a v pár případech bylo nutno smazat diskusní vlákno, které bylo buď spam nebo jasný trolling, zatímco tato diskuse tu stále je, jak vidno.

Upozornění na chybu u K. S. bylo smazáno, jak to je zavedeno (a oznámeno), když se hlášená chyba opraví (což se stalo, knihy byly přesunuty ke správným Karlům tam kam patřily), hlášení se smaže. Onehdá tam kdosi vyčítal pro změnu, že to nemažeme důsledně (ty vyřízené žádosti) a že tam nevyřízené věci zapadnou. K. S. otce vede Národní knihovna jako Karla Františka S., což je u něj v biografii psáno, proto Karel František.

V diskusi se tady probírá mnoho témat, která s knihami nesouvisí. Myslím ale – a tady mluvím za sebe! –, že politiku sem tahat nemusíme. A to, že ty neurážíš ty, kteří urážejí tebe, nu, to je přeci kladné vysvědčení pro tebe... Neodcházej, prosím.

Dell
Dell 28.01.2013 v 16:07

I když se mě to bezprostředně netýká, trochu mě mrzí, že mi nikdo neodpověděl, jak to vlastně s tou "volnou" diskuzí na DK je.
Nemám z toho příliš dobrý pocit, pár lidí chtělo diskutovat na téma, které se netýká knih, proto také vlákno není v sekci "o knihách" nebo podobně.
A i když souhlasím s tím, že politika by se sem příliš vnášet neměla, toto byla situace natolik vyjímečná, že bych čekala více tolerance. A to i od těch, kdo se do diskuze zapojit nechtěli. Je tu přece více diskuzí, ve kterých diskutuje víceméně uzavřená skupina uživatelů a nikomu to dosud nevadilo.
Vnímám to jako signál k tomu, abych si dávala hodně velký pozor, co sem napíšu, tzn. můj pocit volnosti kamsi zmizel.
A je mi to líto o to víc, že jsem se tady dosud cítila opravdu dobře.

Marwin
Marwin 28.01.2013 v 16:34

Připojuji se k Dell , bude volná diskuze volná?
Odchod Kní z databáze je smutný nejen pro mou osobu , ale myslím ,že jakožto držitelka 182 opalcovaných komentářů(pozor , získaných poctivě) byla přínosem pro všechny zde.

Gnomo
Gnomo 28.01.2013 v 17:21

pro Kní - rozhodně bych to nezabalil kvůli jedné hloupé diskusi. Občas jde téma, které trochu zvedne vítr, ale pak je zase klid. Tak to prostě chodí. A vždy budou stát lidi na různých stranách, někdo i uprostřed a nic to nezmění ! Jen se podívej kolik je zde na "DK" uživatelů? Kolik se jich účastní diskusí? Občas je třeba se trochu povznést... Dělej jak myslíš, ale je to web především knižní a pokud ráda čteš a baví tě to tady, tak nechápu proč balíš. Vždyť ješitní jsou přece spíš chlapi ne ! :-)

Text příspěvku byl upraven 28.01.13 v 19:04

pistalka
pistalka 28.01.2013 v 17:54

Je to aktuální a horké téma, které dost polarizovalo společnost, ale vychladne to jako vychladly jiné události, podle mě je hloupost dělat z jednoho nedorozumění katastrofu a na protest odcházet.. Myslím, že bychom byli všichni rádi, kdybys tady zůstala.

Alix
Alix 28.01.2013 v 19:37

Volná diskuze má být asi volná, pokud pravidla nebyla stanovena jinak. Pokud vím, tak nebyla! A diskuzní téma bylo opravdu téma, cloumající celou republikou. Takže, proč se o tom nepobavit a neříct svůj názor?
Nemyslím, že je kní "trošku fanatička", jak napsal Lomax, vyjadřovala svůj postoj a svůj názor. Ne vulgárně, ani sprostě. Tak co by jí mělo být vyčítáno?

Kní, neblázni a nikam se neztrácej, kamarády tady vždycky najdeš, jako každý z nás, věř mi!!!!!

Lomax
Lomax 28.01.2013 v 21:41

KNÍ toto vlákno jsi založila ty a v jeho prvním příspěvku napsala toto:

"Co takhle podiskutovat o volbě nového prezidenta?"

Nezlob se na mne, ale to co jsi zde předváděla žádná diskuze nebyla.
Ani vlastně nevím, co jsi očekávala. Podívej se na politické diskuze na jiných webech a rychle pochopíš, že pravda a láska je opravdu pouze krásný pojem, kterému řada lidí nedůvěřuje (a naopak).
V politické debatě vždy vstupuješ na tenký led a záleží pouze na Tobě, jestli dovedeš ustát i prohru. Zatím to vypadá, že ješitnost u Tebe vyhrává. Povznes se nad vším, protože nikdo ti zde neubližoval. Co člověk, to jiný názor (zvláště v politice), tak spolkni hořkou slinu a nalaď se na jinou strunu.

Co se týče tvého odchodu tak mi věř, že slunce vyjde s Tebou i bez Tebe a DK bude fungovat dále.
Je to drsně napsané, ale je to prostě tak. Jestli jsi zde byla přínosem? Rozhodně ano! 1000x větším než já!
Chceš to vše zahodit? Prosím, když to tak cítíš. Lidé tě tu chtějí. Nemyslíš, že to je dobrý důvod zůstat?

Alix:
Kní nevyjadřovala svůj postoj a názor, ale prezentovala zde veškerou špínu na MZ, kterou NAPSAL NĚKDO JINÝ!
Přečti si pár článků Alix!

Text příspěvku byl upraven 28.01.13 v 22:01

Ruw
Ruw 28.01.2013 v 22:29

Kní: Jestli si chceš hrát na uraženou, je to tvoje volba. Nesmyslná ale budiž...
Sice jsem nepsal tobě do vzkazů, že se na téma politika nehodlám dál bavit, ale dal jsem to jasně najevo přímo zde. To jen na okraj
Sám za sebe se ti chci hlavně omluvit, pokud jsem tě nějak v této diskuzi urazil, nebylo to cílené a nejspíš i nevědomé.
Pochybuji, že patřím k zdejší vládě, ale přiznám se, že jsem obrátil na danielsona i paulhuntera se žádostí o uzavření této debaty. Ne že by debatování o politice sem nepatřilo, jenže nic se nemá přehánět. Viz nepodložené obvinění galarmana z fake profilu a jeho ne zrovna ideální reakce, viz tvůj nijak nepodložený výkřik "Miloš Zeman - muž, který se na Hrad prolhal" ... Zkrátka tu atmosféra začala vypadat jako někde na noviky.cz, což rozhodně není ohledně debat zrovna přátelský web. Navíc je mnoho jiných míst, kde se lze o politice bavit. Tyto dva důvody mě přiměly k obrácení se na vedení.
A abych papouškoval názory jiných. Můj cíl a věřím a, že ani nikoho jiného nebyl, tě odsud vyštvat a zbavit se tě. Jo tvoje propagace Karla mi (zdůrazňuji, že mluvím sám za sebe a nevim, jak to vidí jiní) přišla poněkud zaslepená a lehce agresivní (už samotná délka tvých příspěvků mě odrazovala od čtení), ale nebylo to pořád nic, co by překračovalo snesitelnou míru.
No zkrátka, zabalit to tady zrovna kvůli politice mi přijde docela škoda (jo kdyby ses tu pohádala o kluka, je to jiná :)) a budu jedině rád, když tu zůstaneš. Jak jsem psal už někde výše, rád s tebou hodím řeč na jiné téma.

Dan
Dan 28.01.2013 v 22:34

Přiznám se, že jsem z tohohle vlákna diskuze četl nahodile asi 3 příspěvky a pak mě to přestalo bavit. Možná bych sem tedy teď ani neměl psát..

Každopádně když už jsem se do toho pustil, tak z těch tří příspěvků jsem stihl vyčíst, že "kní" píše o odchodu z tohohle webu. Pokud jsem to správně pochopil, tak důvodem je pouze tahle konkrétní diskuze?? Ať už tě tu, kní, někdo rozhněval svými příspěvky právem či neprávem, rád bych ti touto cestou předal trochu nadhledu. Jestli chceš zanevřít na celý web kvůli nějaké diskuzi, tak mě to opravdu mrzí, ale osobně to bohužel nedokážu pochopit...

P.S.: Prezident je zvolen, a tak si říkám, že už tu nemáme moc co rozebírat...Navrhuji, abychom tu udělali pomyslnou tlustou čáru a šli věnovat svůj čas, emoce, příspěvky atd.. zase tomu, proč na tomhle webu jsme - knihám.

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 28.01.2013 v 22:53

------------------------------------------------------------- ZDE ODSTŘIHNĚTE -------------------------------------------------------------------

Text příspěvku byl upraven 28.01.13 v 22:54

Ruw
Ruw 28.01.2013 v 22:56

Dell: Otázka volnosti debat, je spíš na vedení, ale sám za sebe napíšu jen toto:
Politika je pro mě špinavý svinstvo (chceš-li nezbytný zlo) a jeho špína ulpívá i na zdánlivě mírumilovných jedincích. Výsledkem je arogance, lži, podvody, urážky, zkrátka vše, co se v politice běžně vyskytuje a obecně pak zkažené ovzduší všude, kde se s politikou začne. Tato diskuze mě v mém názoru pouze utvrzuje. Proto jsem osobně pro to, tahat sem na databaziknih politické debaty, co nejmíň, ne-li vůbec.
Ostatní témata nedovedu posoudit, ale nemám dojem, že zde byla aktivní vlákna o něčem, co s knihami nemá nic společného, jako třeba o (a teď se záměrně snažím odlečit vzduch) milostných praktikách berušek nebo o rychlosti přilnavosti vteřinového lepidla.

Ehm. Píšu moc pomalu a nestihl jsem uzávěrku.

Text příspěvku byl upraven 28.01.13 v 23:01

kní
kní 29.01.2013 v 09:52

Ješitnost? To ne. Spíš strach. Přesně to definovala Dell – i můj pocit volnosti kamsi zmizel. A příznačné je, že i na její druhý dotaz, jak je to se zdejší „Volnou“ – jí nikdo neodpověděl…

Příznačná je i danielsonova pomyslná tlustá čára. A Metal Messiah a jeho odstřihnutí.

Já neodcházím, ani nemohu. Už tady nejsem. Zničila jsem všechno (a byla to pořádná fuška, hlavně to rušení hodnocení – to mi zabralo několik hodin) tak, abych se už neměla kam vracet. Protože jinak bych se stále vracela, i když bych si stokrát umiňovala, že nebudu. A bylo by mi tady hořko a bála bych se cokoli napsat. A kdybych ten strach překonala, bála bych se možných reakcí.

Politika není svinstvo. To jen tak vypadá, když se do ní proderou (s prominutím) svině. Politika je správa obce. A jak si můžeme najít např. ve wikipedii – proces a metoda rozhodování určité skupiny lidí s pluralitními zájmy a názory. A že je v ní přítomné neustálé napětí – ano, je a musí být. Slušní lidé dokážou dělat politiku slušně. Nu a hovada z ní dělají smrdutou záležitost.

O politiku jsem se začínala zajímat postupně. Např. když mě (bylo mi asi tak 13) při povinné školní manifestaci 1. května vytáhla rozzuřená soudružka učitelka z davu spolužáků za bundu a přikázala mi, že příští den se mám jít sama udat do ředitelny za to, že jsem se při projevu sovětského soudruha generála něčemu smála. Dodnes si pamatuju, jak jsem se strašně bála a přecházela na chodbě před ředitelnou dlouhé minuty, než jsem se odvážila zaklepat.. Nebo když jsem nastoupila do své první práce a udělali ze mě „nástěnkářku“ – já zvolila motiv – podzim – a hned asi za hodinu si mě zavolal ředitel a poručil to sundat a místo toho mi dal „materiály“ z OVKSČ (okresní výbor komunistické strany Českoslovanska) – masitě rudé plakáty s hesly – např. SE SOVĚTSKÝM SVAZEM NA VĚČNÉ ČASY A NIKDY JINAK! Nebo když jsem chtěla jít na koncert Vladimíra Mišíka a ONI ho zakázali… Nebo když měla vyjít nějaká zajímavá knížka (nové knihy vycházely vždy ve čtvrtek), já si vzala z práce volno a čekala před knihkupectvím, až otevřou – a oni ji už neměli..

Tak mi to zkrátka tady trochu ty totalitní manýry připomnělo. Z některých vašich útoků mě až zamrazilo, např.:
„kní je.. fanatička… to co tady předváděla nebyla diskuze, ale primitivní představení… nejtrapnější je „opisovač“ z webu – nick kní… DANE, celé to smaž, tohle na Databazi knih nepatří !!!!!! … už začínáš být trošku trapná… že prostě někdo neuchcává a nevrní blahem z tvého favorizovaného kandidáta… podobné diskuse zpět do hospod k pivu.. rozdejcháš to vůbec nebo budeš emigrovat? … našli se i tací, jenž si z propagace jednoho z kandidátů udělali živnost, kolik vám Kája za to platí?...žádám admina, aby tuto diskuzi, která naplnila své poslání ukončil…v opačném případě jsem na DK naposled. Danielson Cožpak spíš?…“

Pořád jsem, zdá se, hodně naivní, i po tom všem, co už jsem zažila. Myslela jsem si, že lidé, kteří hodně a rádi čtou, jsou snášenlivější…

Buďte rádi, že jste se mě zbavili. Já bych nepřestala, teď už ne

Text příspěvku byl upraven 29.01.13 v 11:07

w3s
w3s 29.01.2013 v 11:04

Teď už je to jasné .... kdo však zvítězil? Beru lidi takové jací jsou. Volbou prezidenta jsem si to chtěl zpřehlednit. Teď nevím jestli mám skutečně jasno. Po bitvě je každý generál. Snad demokratické sdílení nás všech stojí na pevných základech. Věřím, že člověk je tvořivý znalý a uznalý. Máme prezidenta, tedy ať v úřadě zavládne lidskost.

Lomax
Lomax 29.01.2013 v 15:09

KNÍ: ty sem opravdu pleteš jablka s hruškami. Přirovnáváš to tady k totalitnímu režimu. Holka zlatá, toto není totalita, ale demokracie a svobodné slovo, za které jsi jistě zvonila klíčema. Dříve, když jsi něco vykřikovala, tak jsi skončila v chládku. Když vykřikuješ dnes, schytáš maximálně kritiku, kterou ale TY nejsi schopná unést. Pláčeš zde jen proto, že jsi neunesla tíhu diskuze, kterou jsi sama založila. DK a její uživatele není spolek KSČ z roku 1968. Tvé následné chování jen potvrzuje skutečnost, že ješitnost (a nesváděj to na totalitní režim na DK) u Tebe hraje klíčovou roli.

Tvůj pocit volnosti zmizel? Nestačím se divit. Můj pocit volnosti je narušen každý večer při sledování TV zpráv. Neustále zdražování a minimální sociální jistoty, války a terorismus ve světě, nevyléčitelné nemoce, osudy lidí, kterým život ukázal svou temnou stranu apod. A ty si tady chudinko stěžuješ, že DK tvou volnost narušuje.

Zítra na DK opět vyjde slunce. Už bez Tebe. Brzy se na Tebe zapomene a vše půjde dál. To je život, tak to prostě chodí. Je to tvá volba a tvé rozhodnutí.

Text příspěvku byl upraven 29.01.13 v 16:34

kní
kní 10.02.2013 v 10:20

Já odsud chtěla zmizet, vážně. Jenže, jak jsem zjistila, profil smazat nelze. Proto jsem přistoupila k vynulování. Ale pořád jsem tu byla uvězněná, trochu jako kostra v rakvi jsem tu nuceně dlela. Někteří na mě asi občas mysleli a já myslela na některé. A tak se moje duše stále musela vracet (víte, že v Tibetu se rodiče, kterým zemře dítě, usilovně snaží ho neoplakávat, aby jeho duše mohla v pokoji odejít tam, kam tamní duše odcházejí?). Chtěla jsem odejít především z ohleduplnosti k některým zdejším obyvatelům, jež "moje" diskuse rušila a kazila jim dojem zdejší poklidné přátelské vlídné pospolitosti. Ne kvůli těm několika netolerantním jedincům, kteří špatně zvládají vlastní agresivitu. No ale odejít mi nebylo umožněno. Takže se nevracím, stále tu jsem a už zase kveruluju? Já myslím, že ne. Volná diskuse je volná, na významu toho slova se nic nezměnilo, aspoň nikdo z vrchního velení nic takového nedeklaroval. Ale hlavně - user Lomax tady nebude mít poslední slovo, to by vážně nešlo. Náhrobní oblázek si sem zasadím já. Až uznám sama za vhodné. :)

Z fejetonu Michala Pavlaty (LN 6.2.2013):

...Národ prezidentská volba rozdělila. Menší půlka chtěla na Hrad knížete, ta větší se spokojila se zemanem. Že nemáme Karla Schwarzenberga, to mi může být líto, ale to je tak jediné, co s tím můžu dělat. Zvolili jste mi prezidenta, tak ho ctěme! Pravda je, že jsme prohráli a pravda vyděsí! Hele, to je slogan! Dejme ho od 8. března na prezidentskou standartu. "PRAVDA VYDĚSÍ".

pajonek
pajonek 10.02.2013 v 11:55

...já sice nemám posledního půl roku kvůli vážné nemoci manželčiných rodičů na knihy čas, ani sem moc chodit, ale tohle téma jsem po očku sledoval .....a mohu napsat, že to je NEKONEČNÝ PŘÍBĚH "KNÍ".......
.....můj názor je, že jediný NETOLERANTNÍ JEDINEC, který sem AGRESIVNĚ CPAL /původně jsem chtěl napsat sral/ jeden OPISOVANÝ příspěvek za druhým, je nick KNÍ
.....mne zase děsíš ty, nicku KNÍ...................

eraserhead
eraserhead 10.02.2013 v 12:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.