Karel vs Miloš


kní
kní 10.02.2013 v 12:59

No bylo/nebylo mi bez vás smutno, kluci, když jsem tu byla/nebyla...

eraserhead
eraserhead 10.02.2013 v 14:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 05.03.2013 v 17:19

Senát odjistil atomovou zbraň

Žaloba Senátu pro velezradu je atomová zbraň ústavního práva. Byla konstruována jako krajní pojistka – s předpokladem, že nikdy nebude použita. Včera ji však Senát odjistil. Tak, jako byl rozdělen Senát, je rozdělena i redakce LN. Existují vážné námitky i protinámitky.

Námitka č. 1: „Velezrada“ už svým názvem odkazuje na zásadní ohrožení státu. Protinámitka: Jenže je definována spíš jako kárné řízení, pokud prezident jedná proti „demokratickému řádu“.

Námitka č. 2: Copak lze žalovat prezidenta za amnestii, tedy za výkon jeho pravomoci? Protinámitka: Jenže mezi žalovanými skutky je i Klausovo ignorování dvou rozsudků, aby – jakkoli – rozhodl o soudním čekateli Langerovi. Nikdo nesmí pohrdat soudem; ani hlava státu.

Námitka č. 3: Nemá to smysl, když Klaus ve čtvrtek končí. Protinámitka: Pokud jsou skutky opravdu vážné a trestem je ztráta volitelnosti, pak to smysl má.

Námitka č. 4: Senátoři se chtějí předvést a zvýšit si popularitu. Protinámitka: Není jisté, jestli je žaloba populární. Taky může senátorům vybuchnout v rukou.

Námitka č. 5: Takto se čestně nezápasí, cílem je Klause pošpinit. Protinámitka: Řečeno s Jaroslavem Foglarem, „my s tebou nezápasíme – my tě trestáme“.

Ústavní soud patrně žalobě nevyhoví: přišla pozdě, důvody mu nebudou stačit. Zbraň je venku proto, aby ji viděl Miloš Zeman a cítil respekt.

Tomáš Němeček

Zdroj: http://www.lidovky.cz/nemecek-senat-odjistil-atomovou-zbran-dh2-/nazory.aspx?c=A130305_072554_ln_nazory_khu

Woro
Woro 05.03.2013 v 17:53

kní: A tvůj názor?

kní
kní 05.03.2013 v 19:21

Woro: Můj názor je přesně a naprosto dokonale vyjádřen panem Němečkem - všechny ty námitky uznávám, ale ta ALE jsou pro mě důležitější.

Woro
Woro 05.03.2013 v 20:04

kní: Díky, víc je pro mě přínosnější tvé vyjádření, než prosté zkopírování článku.

K politice se nerad vyjadřuju, snažím se jí vyhýbat, co můžu. Ale když už...
Nevím, proč nejsou ke každé protinámitce doplněny proti-protinámitky. Nevím, kdo stojí za danými námitkami a protinámitkami, ale jistě uznáš, že se lépe reaguje, když víš, že už nebude daná osoba mít možnost reagovat na tvou reakci; aneb zpravidla je lepší mít poslední slovo.
Co mě ale zaráží víc, je např. nelogická protinámitka k 2. námitce. V přeneseném smyslu je to úplně stejné jako rozhovor:
A: "Proč jsi si koupil tu knihu? Nezdá se ti, že má trošku hloupou zápletku?"
B: "Ale já si koupil i další knihy. Mezi nimi např. i tu, ve které.... bla bla bla."


pajonek
pajonek 05.03.2013 v 20:23

KNÍ - asi mne po tomto příspěvku dan vyhodí, ale nedá se nic dělat ....napsat to musím! ....doprdele, co sem pořád opisuješ takové kraviny!...s takovými sračkami si běž na takové stránky, kde ti budou ostatní hlupáci přicmrdovat ..........
to je opravdu neskutečný.............

Alix
Alix 05.03.2013 v 21:12

Barilac, chválapánubohu, že ty patříš mezi těch 10%, kteří chápou naprosto všechno a jejich IQ se vznáší ve hvězdných výšinách! Obdivuji tě!

Marwin
Marwin 05.03.2013 v 21:42

Myslím , že bychom se mohli vrátit k důležitějším věcem .Vyřešme konečně ten problém se spodním prádlem Geri Halliwell . Jak psal onehdy HTO , ohrozila Geri hozenou podprsenkou jednoho z DK.To nelze brát na lehkou váhu!!!!
Měli bychom ustanovit meziresortní komisi se širokou působností a zaujmout k celé záležitosti závazné stanovisko.

Junjun
Junjun 05.03.2013 v 22:40

Pro Moserova: naprosto souhlasim.

Nicmene politika nas ovlivnuje, jen je problem, ze o ni tak malo vime a ze se o ni malo zajimame. Ja se proto o prezidentskych volbach a nasledne tady v diskuzi dost bavila zejmena nad tim, jak lidi resej volbu prezidenta daleko vic nez volby parlamentni, coz mi prijde dost usmevny. Ne nadarmo je jednim z nejprodavanejsich platku Blesk a kdyz vidim zpravy na nejsledovanejsi komercni stanici u nas, tak premyslim, jestli to fakt mysli vazne...
Pro me je prima volba prezidenta naprosto zbytecna zalezitost, ktera akorat stala zase spoustu penez. A jednou si svoje zastupce volime do parlamentu, tak ten by mohl zvladnout zvolit i prezidenta.

Prave proto se rovnez priklanim k tomu, ze incident s podprdou Geri je daleko podstatnejsi a hlavne jak to dopadlo s neuronem Ottou?:)))))

stilgar1
stilgar1 06.03.2013 v 00:07

Moserova: Vážená dámo,
nezajímá mě zdejší „politická diskuse“, neboť se mi zdá, že se do ní zapojují osoby smýšlející a argumentující obdobně, jako mnozí diskutéři z internetových médií, což z celého podniku činí jednu obrovskou marnost. Proto jsem se do ní dosud ani nepokoušel zapojit. Zapojím se ovšem nyní, neboť se mi zdá, že se z dané diskuse stala meta-diskuse o tom, má-li daná diskuse smysl, a protože se mi zdá, že Váš „argument“ se vskutku jen jako argument tváří (Ano, souhlasím s Barilackovou tezí, že jde o pseudoargument. Ne, jinak se ho v ničem nezastávám). Zkuste se nad tím zamyslet – chápu-li jej správně (neboť v něm není klíčová inference uvedena explicitně, takže si ji musím domýšlet), pak je možné za tuto část (cituji) - „Celý den se hlasitě hádali a přeli o své politické názory“ - dosadit naprosto cokoli, co by bylo v možnostech daných do pařátů smrti upadajících bytostí („Celý den se modlili k Bohu“, „Celý den si pročítali Joycova Odyssea“, „…spali…“, „…koukali v TV na kopanou…“, atd.), přičemž výsledek by byl identický. Takže… co tím vlastně chcete říci?

P. S. Diskusemi o politice (či spíše o politické filosofii) trávím jisté množství času a dosud jsem toho nelitoval, ačkoli jsem tak činil s lidmi, kteří zajistili, že daná diskuse pro mě skutečně byla přínosná…

Text příspěvku byl upraven 06.03.13 v 00:08

kní
kní 06.03.2013 v 21:06

pajonek: Vážený pane, je zvláštní, kolik nenávisti (ke mně, vašemu spoluobčanovi, člověku, kterého ani neznáte) dokážete vložit do těch necelých tří řádků vaší "reakce". A mezi těmi řádky vidím křičet ještě nevyřčené - umlčte ji!, upalte ji! na hranici s ní! Víte co? Buďte tak laskav a nevšímejte si mě.

Jinak - děkuji všem zúčastněným za tu pozoruhodnou divočinu, kterou zde rozpoutali. :)

A co bych dnes zase odkud opsala? Jako obvykle z "mých" novin: z rozhovoru s Pavlem Uhlem, právníkem, který je autorem textu oné žaloby:

LN: Jaké jste senátorům předestřel vyhlídky, že dosáhnete projednání žaloby? Přece jen: pojem velezrada zní tak pompézně, že se soudu asi jen těžko bude chtít do projednání takové materie.

Záleží, zda soud k pojmu velezrada přistoupí spíše sémanticky, či syntakticky. Sémanticky, vytrženo z kontextu, působí žaloba přirozeně jako přehnaná a zavádějící. Nám ale dává naději, že v poslední době se soud spíše přiklání na stranu syntaktického výkladu práva. Z hlediska logiky právního řádu je použití institutu žaloby pro velezradu v současné situaci naprosto namístě.

LN: A co spekulace, že žaloba má posloužit k tomu, aby se Klaus nemohl vrátit na Hrad?

Tuhle úvahu jsem od klineta nikdy neslyšel. Nikomu nejde o to, ublížit panu profesorovi Václavu Klausovi. Musím odmítnout, že je to sankce za rozdílné názory. Ústavní žaloba má pouze vyřešit, jaké nástroje k prosazování svých názorů může prezident využít. A jestliže někdo obhajuje používání protizákonných prostředků tím, že je trestán za své názory, tak je to od něj falešné.

pajonek
pajonek 06.03.2013 v 22:08

KNÍ - ještě jednou si tě všimnu. Nebude tě oslovovat "vážená paní nebo slečno", protože takových lidí si nevážím. To co jsi vyčetla mezi řádky, je tvůj problém - o ničem takovém jsem nepsal. Slovo nenávist není v mém slovníku. Mám docela jiné problémy, staráme se s manželkou o její hodně nemocné rodiče/mají 98 a 93 roků/.....nemám skoro žádný čas se věnovat tomuto webíku, kde jsem jeden z prvních členů. A to mne mrzí.....ale co mne mrzí ještě víc, jsi ty a podobní, kteří se někde přihlásí a "zamořují"internetové stránky opsanými nechutnostmi a doslova otravují poklidnou atmosféru vynikajícího webu...........................
píšu to znovu s vědomím, že se to Danovi nemusí líbit a může mi zakázat přístup, ale k problému "KNÍ" nelze mlčet....a ty jsi problém......

pajonek
pajonek 06.03.2013 v 22:56

Barilac, hezky ti odpověděla paní moserová....a když už tedy čteš toho Kanta, tak bys měl taky vážit jeho slova : „Odvaž se používat vlastní rozum!“
...a Jiří Suchý by ti určitě napsal : „Nemáte-li co říci, neříkejte to.“

nightlybird
nightlybird 07.03.2013 v 01:20

Svůj názor na politické diskuze tady, na knižním webu jsem už jednou - 27.01.2013 - řekl, nechci se opakovat. Snad jen dodám, že si nemyslím, že by cokoliv pozitivního přinesly, spíš naopak, spíš tady vznikne atmosféra vzájemného osočování, napadání a urážek. Je to asi dáno tím, že neumíme věcně diskutovat - u nás starších je to dáno tím, že jsme museli (vesměs) léta držet hubu, u těch mladších zase bouřlivostí a nespoutaností mládí. A tak v tom celém marně hledám racionální smysl.
specially for kní - pokud máš vnitřní potřebu tady na tomto místě probírat palčivá témata naší doby, probírej je. Osobně bych ale uvítal, kdyby se nesly trochu v jiném duchu, kdyby vyjadřovaly tvůj názor, třeba i opřený o odkazy a ne jen opisování názorů jiných, třebaže se tobě zdají být dostatečně kvalifikovaní. Ostatně - pokud se tady někdo o danou problematiku zajímá - není pro takového člověka jistě problém si dohledat na netu dostatečné množství názorů (a s politikou je to obdobné jako s právní problematikou, kolik hlav, tolik názorů a úhlů pohledu). Tak si to nech projít hlavou a zařiď se podle sebe.

Text příspěvku byl upraven 07.03.13 v 01:23

eraserhead
eraserhead 07.03.2013 v 08:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mhutani
mhutani 07.03.2013 v 09:11

Nebudu se vyjadřovat k ostatním, jen k malé technické: Za sebe říkám, že jedna politická debata na knižním webu je až přespříliš - už ta tu nemá být, natožpak nějaké další nové. Dost to tu hyzdí.

kní
kní 07.03.2013 v 13:13

Děkuji všem za jejich podnětné názory, co bych sem měla nebo neměla psát a co a proč bych si měla myslet.

Pokud vás politika nezajímá, případně ji nemáte rádi nebo dokonce ji nesnášíte, přístě se „Karlovi vs Milošovi“ vyhněte. Nemusíte obloukem, stačí prostě přemoci zvědavost a nekliknout.

mhutani: z jakého důvodu (kromě toho, že ty si to myslíš) tady nemá být politická debata? Je snad politika a knihy v neslučitelném rozporu?

eraserhead: Karlem a Milošem to začlo – ale neskončilo – budu si sem psát, co chci – proč je to pro tebe takový problém?

nightlybird: nesouhlasím s tím, že osočování, napadání a urážky zde padají pouze v „politické“ diskuzi (viz např. bitka ohledně výtvarného řešení loga nedávno…); naopak souhlasím, že neumíme věcně diskutovat a tuto neschopnost přinášet argumenty mnozí nahrazují urážením a útočením. Tak se to učme – diskutovat slušně a k věci! A jak jinak a kde jinde? Úryvky, které tu uvádím, vyjadřují zpravidla můj názor. Nejsem bohužel ve formulování svých myšlenek nijak zdatná. A tak mám na to lidi – platím si je – tím, že si kupuji noviny, ve kterých píší lidé, kterých si vážím a kteří dlouhodobě mají obdobné názory jako já. Lidé, kteří jsou vzdělanější nežli já, mnohdy taky chytřejší a moudřejší. Je to jako kdybychom spolu seděli v kavárně (samozřejmě literární nebo vídeňské = s výběrem čerstvého tisku), já si četla v novinách a citovala nahlas svému společníkovi právě ty některé pasáže, které mě zaujaly, které skvěle popisují to, co si také myslím, ale neumím to tak přesně převést do slov. Píšeš, koho to zajímá, ten si to vyhledá – ale co ten koho to nezajímá, ale najednou zjistí, že vlastně ano – právě proto, že si náhodou tady přečte kousek opsaný z novin (papírových – na ty odkaz jaksi není). A dále – i ten, koho to zajímá se na webu v tom oceánu informací různých kvalit smíchaných s dezinformacemi bude velice těžce orientovat.

pajonek: komu tykáš, vole?

Text příspěvku byl upraven 07.03.13 v 18:06

eraserhead
eraserhead 07.03.2013 v 13:57

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Titi
Titi 07.03.2013 v 16:17

Možná by bylo nejlepší, kdyby si naše spoluobčanka založila svoje stránky a tam si psala o čemkoliv, co ji zaujalo.
Jestliže nebere v potaz ani názory téměř všech moderátorů, aby takovéto diskuse tady nebyly a jednoho z nich dokonce nazve volem, tak nevím co na to říct. Snad jen, že nějaká minicenzura nebo napomenutí, či nějaký postih by byl v určitých případech vhodný.

orisi
orisi 07.03.2013 v 16:37

Politika je a bude špína . Proto ji ignoruji, raději čtu .

pajonek
pajonek 07.03.2013 v 18:09

....myslím, že je načase, abych ze své strany tady ukončil své názory.... Předem se omlouvám, že použiji dvě hrubší slova....Přeneseme se přes vola , nebudu nikomu vysvětlovat, že vykám zásadně lidem, kteří si to zaslouží. Celé vystoupení KNÍ zde mi připomíná chování malého děcka, kterému je již delší dobu trpělivě a slušně vysvětlováno, že kakat se má na hrneček. A bác! Ono z trucu se vysere/první hrubší slovo/ na podlahu. Naší milé KNÍ bylo moderátory SLUŠNĚ navrženo, aby s politikařením na těchto stránkách věnovaných knihám přestala. Dokonce Metal udělal jakousi pomyslnou čáru - Zde odstřihněte / je to moudrý člověk/.
Ale bác! Naše KNÍ nám tady dál zasírá /druhé hrubé slovo/ naše stránky nechutným opisováním politických prasečin....protože to nic jiného v podstatě ani není..............
...za pár dní tady začneme řešit volnou diskuzi k fotbalu mezi pražskými S a to si teprve užijeme.........
....nemám ve zvyku být hrubý........proto už tady končím /asi bych musel být ještě hrubší....

Text příspěvku byl upraven 07.03.13 v 20:26

Marwin
Marwin 07.03.2013 v 18:42

Tak Ruda Skácel se nám vrátí do Slávie . Jestli bude válet jako onehdá v Hearts tak se máme na co těšit!!!

herdekfilek
herdekfilek 07.03.2013 v 18:48

Ruda Skácel je čutálistická frajle. Tos nevěděl, pro boha?!?

Marwin
Marwin 07.03.2013 v 18:57

To samozřejmě vím , ale snažím se tímto zlepšit jeho mediální obraz.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.