Karel vs Miloš


Dell
Dell 07.03.2013 v 19:02

Mně to přijde docela zábavné, o tom, jak se má tahle diskuze ukončit a ignorovat a proč jste toho napsali mnohonásobně víc než Kní o Karlu a Milošovi.
Kdyby nebylo tolik lidí, kteří musí nutně vyjadřovat svůj odpor, už dávno by tahle diskuze utichla nebo by v ní aspoň bylo snesitelné množství příspěvků.
Zajímavý a legrační paradox, ti, kdo tuhle diskuzi nechtějí, nejvíce ji živí. :-)

herdekfilek
herdekfilek 07.03.2013 v 19:10

Jeho mediální obraz změní už jenom konec vysílání nebo - porucha není na vašem přijímači.

Marwin
Marwin 07.03.2013 v 19:43

herdekfilek:Dosadil jsem si Rudu za klíčovou postavu mého Tvého nejoblíbenějšího článku "MUŽ" a myslím ,že by to jeho obraz vylepšilo dokonale!

Zlord Antiježíš
Zlord Antiježíš 07.03.2013 v 22:52

pajonek: Červenám se i v místech kde jsou rudí paviáni - přeháníš.
Nicméně k názoru, pokud by byly příspěvky KNÍ zcela bez reakce a vyznívaly na prázdno, tím myslím kdyby měla KNÍ v téhle diskusi pět a více příspěvků za sebou a nikdo na ně nereagoval, působilo by to trapně a každý zdravý člověk by musel přirozeně reagovat tak, že s tím přestane. Jakémukoli dalšímu přispívání se stávají podnětem vyprovokované reakce...a že je jich tu hojně. Sám tuto diskusi značně ignoruji a čtu si jen "reprezantativní" vzorek, ale chápu potřebu kní stále štěrchat do vosího hnízda i potřebu oponentury jí dokázat že se plete (slušně řečeno). Je to jakási hra které internet stvořil ideální anonymní podmínky a já bych byl jen nerad kdyby došlo k cenzuře. Až jedna nebo druhá strana nebude mít co říct, diskuse chcípne. Pokud bude více co říct ke knihám, knižní téma tuhle diskusi zabije.

Text příspěvku byl upraven 08.03.13 v 08:03

Gnomo
Gnomo 08.03.2013 v 09:42

Pokud budete házet polena do ohně, tak bude hořet! Zlehka přihodím:-) Každá diskuse je živa tím, že do ní lidé přispívají. Píší do ní většinou ti, co mají k danému tématu co říct(možná otázka). Zde ovšem trochu cítím a je paradoxem, že diskuse žije právě díky těm, kteří nechtějí, aby pokračovala! Všimněte si, že v určitém momentu se diskuse vždy zlomí v „osobní záležitost“. Nejde již o téma jako takové, ale spíše o tzv. „vzájemné napadání a osočování“. Koho to baví, zřejmě bude tuto hru hrát i nadále. Takže myslím, máme se ještě na co těšit, protože lidská hloupost je nekonečná :-)

kní
kní 09.03.2013 v 14:48

Dnes jedna politicko - knihovnická:

Zvedám se z křesla, na stolku za mnou dva prázdné šálky (jeden od kávy) a konvice s nedopitým zbytečkem čaje, něco drobečků. Procházím zvláštním atriem, všude plno lidí, posedávají, postávají nebo bloumají - jsem asi v nějakém obchodním centru - ale kde jsou výlohy? Zamyšleně vycházím ven do slunečního jasu, kráčím po visutém chodníku - je fialový!? Přede a pode mnou park, jdu dál, až mezi stromy, otáčím se - za mnou se mohutně a vlídně vlní obrovská nádherná budova Národní knihovny - je ZELENÁ! - tak, jak byla původně navrhnutá, ne zlatožlutá - jak jsem jen mohla zapomenout? Jemně se třpytí, jako by na mě přátelsky pomrkávala. Future Systems, Jane Kaplický, Vlastimile Ježku, Bohdano Stoklasová, děkuju! ... ne, nechci se probudit

- tady cituji sama sebe (je to moje poznámka k dokumentu Olgy Sommerové Oko nad Prahou); Klaus je od válu, bohužel o 10 - 20 let později, než by bylo užitečné; věci, které zničil, už se nikdy nepodaří spravit; divím se, že národ český alias veřejnost na to přišla až nedávno, jaký je ten člověk zmetek, mě jeho činy z posledních měsíců nepřekvapily

Text příspěvku byl upraven 09.03.13 v 14:49


kní
kní 10.03.2013 v 12:21

NEPŘÁLA BYCH SI PREZIDENTA DEHONESTOVAT. ALE CHCEME ŘÍCT PRO BUDOUCNOST, ŽE ŽALOVANÉ ČINY NEBYLY SPRÁVNÉ.

Dočítám sobotní Lidové noviny, moji oblíbenou přílohu PRÁVO & JUSTICE, a nemohu se nepodělit o několik úryvků z celostránkového rozhovoru Tomáše Němečka s Evou Sykovou:

LN: Jak se právní laik rozhoduje o něčem tak mimořádném, jako je historicky první ústavní žaloba proti prezidentovi?

Já jsem měla jasno. Za prvé si nemyslím, že jsem úplný právní laik. Kdybych jako mladá dívka vyrůstala v jiné době, asi bych studovala práva. Jako dcera podnikatele jsem nejdřív nemohla studovat vůbec, pak jsem si vybrala medicínu, protože je apolitická. Ale práva jsou zajímavá disciplína, která vyhovuje mému způsobu myšlení.
A nemyslete si, jako ředitelka ústavu Akademie věd řeším právní problémy pořád. Žaloby, evropské projekty, vznik podnikatelského inkubátoru, spory s magistrátem...

LN: Ale toto je přece něco jiného a bezprecedentního. I ústavní právníci váhají, zda se naplnily podmínky pro "impeachment". Copak vy jste neměla pochyby?

Ne. Já to vidím tak, že chování pana prezidenta Klause překročilo veškeré meze, které bychom měli jako senátoři tolerovat. Zvlášť když to ještě korunoval amnestií takového rozsahu.
A za druhé je správné, když Ústavní soud řekne, jak by se příští prezidenti měli zachovat v situacích, které jsou předmětem žaloby.

LN: Vy Václava Klause znáte osobně...

Ano, samozřejmě.

LN: Nechtěla jste se s ním třeba formálně sejít a vyslechnout si, co ho k amnestii vedlo?

To je těžké. Na schůze Senátu chodí mnozí politici, ale tři jsem tam ještě neviděla: Kalouska, premiéra Nečase a pana prezidenta. Na veřejné slyšení k amnestii, které Senát pořádal, nepřišel vůbec nikdo z Hradu. Pak prezident se měl postavit před poškozené lidi, které měl chránit, a svou amnestii jim vysvětlit. Že to neudělal, nám vadilo nejvíc.

LN: A když nasadíte veškerou empatii, jak jeho rozhodnutí o amnestii rozumíte? Vy mu nevěříte, že nevěděl, koho se bude týkat zastavené stíhání?

Já pana prezidenta považuji za vysoce vzdělaného a chytrého člověka. Asi nevěděl všechna jména, ale rámcovou představu, koho by se to mohlo týkat, zcela jistě měl.
Navíc řekl, že kdyby se dnes rozhodoval znovu, vyhlásil by amnestii přesně stejně. A dnes už to přece ví, na koho dopadla.

LN: Jaké máte reakce od voličů?

Tak to vám řeknu: tři sta děkovných dopisů! A píší nejrůznější lidé - architekti, režiséři, dělníci...

LN: A kolik dopisů je neděkovných?

Asi tři procenta. Někteří píší, že byli moji voliči a že jsem je zklamala, ale to je opravdu ojedinělé. Tak si říkám, jestli bychom z nich taky neměli udělat knížku, jako to udělal pan prezident.

kní
kní 17.05.2013 v 18:06

RENČÍN - kniha lesů, vod a strání:

Dlabáček s Rambouskem odpočívají na louce. Dlabáček kouká do novin, Rambousek do nebe a přitom vece: "Já si myslím, že člověk vhozený do politiky je nadlehčován silou, která se rovná množství morálky v člověku obsažené."

Text příspěvku byl upraven 21.05.13 v 21:40

Alix
Alix 17.05.2013 v 21:15

kní, národ si zvolil prezidenta a už to nezměníš. Dlabáček s Rambouskem mají naprostou pravdu a nám nezbývá, než to překousnout.

orisi
orisi 18.05.2013 v 08:39

Budete si klepat prstem na čelo . Politiku nesleduji . Pro mě je to špína a špínou vždy zůstane. Korupce , ruka ruku myje , demagogie atd. Sice je pravda , když člověk nevolí, nemůže nic změnit . Na nic " nenadávám " , jen si hrabu na svým písečku . Asi mě pošlete do Modré laguny , http://www.modra-laguna.cz

kní
kní 18.05.2013 v 09:01

Modrá (laguna) je dobrá. Žádné klepání na čelo nebude.
Na politiku jsou různé názory, např. čerstvý neboštík Valtr Komárek měl tento: "Politika je od toho, aby bylo příjemněji."

nightlybird
nightlybird 18.05.2013 v 12:53

Pokud si vzpomenu na na jiná prohlášení V.K. z devadesátých let, týkající se nikoliv politiky, ale finanční sféry, musím konstatovat, že to byl nezměrný optimista a proto bych jakákoliv jeho prohlášení bral se značnou rezervou, aniž bych chtěl tohoto nebožtíka jakkoliv zlehčovat.
Jinak pan Renčín vždycky byl a je skvělý a když se podíváte na přehled jeho práce třeba na wiki, tak navíc úžasně pracovitý a je jen škoda, že tady není lidí jeho typu víc.

Text příspěvku byl upraven 18.05.13 v 12:59

kní
kní 25.05.2013 v 08:13

Další perla - ne - diamant! - z Renčína s obecnou a časem neměnnou platností:

Dva si šuškají o třetím stojícím opodál:

"Bacha! Blbci mezi námi jsou někdy maskováni celkem slušnou dávkou inteligence."

kní
Dell
Dell 05.06.2013 v 21:16

Uběhlo už něco týdnů a o překousnutí se nedá mluvit, ale zase se národ probudil a začal plodit politické vtipy v množství dávno už nevídaném. Možná Milda dožene i Husáka.

evelinaevelina
evelinaevelina 06.06.2013 v 00:15

Po letošním zvolení Miloše na Hrad jsem si vzpomněla, jak se po sametové revoluci vytvořila a ozývala určitá hnutí, volající po obnovení království. Prostě že bychom na Hradě neměli prezidenty nýbrž krále.
Letos mi to prvně nepřijde tak mysteriózní - Češi by se vyhnuli riziku, že se stanou obětmi někoho takového, kdo vyhrál letos. A pokud by královský titul byl dědičný, národ by nebyl každých pět let tolik zatahován do volebních prezidentských pletich. (Stačí ty ostatní volby, kdy si člověk někdy musí svůj názor opakovat nahlas a před zrcadlem, aby si potvrdil, že je skutečně jeho.)
Vládla by tu stejně jako v jiných královstvích v Evropě stejně vláda - a hlavně, každý král by se na svůj úřad připravoval již odmala, takže bychom se nemuseli obávat toho, že reprezentovat zemi bude s prominutím buran.
Je to pouze myšlenka, která mi dnes bleskla hlavou, byť scestná, vím - ale i to svědčí asi o mém zoufalství, když vidím, kdo stojí v čele mé země. Protože my sami si ho zvolili...

Dell
Dell 06.06.2013 v 11:12

Hned napoprvé se ukázalo, že veřejné hlasování má i svá negativa, a to značná.
Za jitrnici je většina národa ochotna dát hlas i hulvátskému alkoholikovi.

kní
kní 26.06.2013 v 09:25

Zajímavý sloupek z dnešních novin (Lidových, autor Daniel Kaiser):

Poslední dobou máme v zemi pomalu co týden pokus o puč. Po dosud ne zcela vysvětlené razii na Úřadu vlády převzal včera iniciativu z rukou policie a státních zástupců prezident. Není to samozřejmě puč v ústavněprávním slova smyslu, ale politický zcela určitě. Prezident premiéra jmenoval bez podpory sněmovny, a dokonce proti vůli mírné většiny poslanců. I kdyby se tandemu Zeman Rusnok podařilo ve sněmovně přes léto sehnat dost hlasů pro důvěru, postup, kdy prezident vytyčí svou vůli, odvolá se na vůli lidu a čeká, až se jí přizpůsobí sněmovna, je neodčinitelný skandál. Co ale s prezidentovými slovy, že po případném Rusnokově neúspěchu v hlasování o důvěře by „velmi vážně zvažoval“ dát druhý pokus většině 101 hlasů dosavadní koalice, jak tvrdil včera při Rusnokově inauguraci? Jenže proč bychom si měli myslet, že nedá druhý pokus zase Rusnokovi? Po dosavadních zkušenostech udělá sněmovna dobře, pokud už tomuto prezidentovi nebude věřit vůbec nic.
Existují dvě cesty, jak Zemana umravnit. Protrpět se k třetímu pokusu, který bude v režii šéfky sněmovny, nebo přivodit předčasné volby. Je naprostou povinností parlamentu obnovit parlamentní režim.

orisi
orisi 26.06.2013 v 09:57

Pan president dělá správnou věc . Už bylo dost pravice , levice.... . Všichni politici jsou zkorumpovaní , úřednická vláda je to nejlepší. nedívají se co komu dluží atd. Podle zahraničí Fischerova vláda byla nejlepší. Řeknete si že se,nerozumím politice a sem v tomto omezený. Je to špína hnus , korupce , ruka ruku myje . I když se najdou jedinci kteří chtějí něco udělat . Když se zeptají kolegů zda jim pomohou . Většinou jim odpoví , co s toho budu mít ? Toto znám dobře .
Můj blízký také dělá politiku a uvažuje že s tím sekne . Důvody si každý domyslete sám ...... .

Pravice si musí uvědomit proč lidé volí levici ....levice proč lidé volí pravici . Středová strana tu zatím není žádná .

kní
kní 28.06.2013 v 12:33

Počítáme s voliči

Datum: 26.6.2013 Autor: Martin Zvěřina Zdroj: Lidové noviny Rubrika: Názory Strana: 10

Ti, kteří prezidenta nevolili, nejsou podlidmi

Jmenováním premiéra sliboval Miloš Zeman potěšit především své voliče. Přesně je to 2 717 405 občanů, kteří z něj ve druhém kole udělali prezidenta. Předpokládejme, jen pro tuto chvíli, že všichni jsou s prezidentovou politikou srozuměni a spokojeni, a to i tací, kteří dali panu Zemanovi hlas jen z toho důvodu, aby se prezidentem nestal Karel Schwarzenberg. Čistě pro pořádek uveďme, že druhého kola se mohlo zúčastnit 8 434 941 oprávněných voličů a pro neúspěšného kandidáta hlasovalo 2 241 171 bližních, kteří jsou, opět čistě pro tento příklad, s prezidentovým rozhodnutím nespokojeni. Převaha spokojených dělá 476 234. Poslanecká sněmovna vzniklá volbami v roce 2010 reprezentuje hlasy 4 245 784 občanů, kteří si, opět čistě pro tento příklad, přáli, aby vládu sestavila většina poslanců a nikdo jiný. Dejme tomu, že od nich můžeme odečíst voliče Miloše Zemana, přesto zbude 1 528 379 těch, kteří si nikdy nepřáli, aby vládla v téhle zemi nějaká garnitura prezidentských loutek naprosto proti vůli právoplatně zvolené sněmovny.

Lze z těchhle počtů pro pátou třídu něco odvodit? Samozřejmě, žádný prezident, který chce občany sjednocovat, by se neměl odvolávat jen a pouze na své voliče.

orisi
orisi 28.06.2013 v 16:22

Češi si budou vždy nadávat kvůli politice , nikdy nikdo nepřipustí nikoho jiný názor , pak to tak vypadá . Jsi hloupej pravičák , jsi hloupej levíčak ..... . Udělat kompromis ? Nepřipadá v úvahu .... . Pleteš se jen já mám správný názor a musíš to pochopit ...... . Tak se prosím nedivte že někteří mají všeho plné zuby . Ať si myslíte o mých názorech v politice cokoliv . Je mi to volné .

Text příspěvku byl upraven 28.06.13 v 16:25

kní
kní 28.06.2013 v 16:37

Jestlipak si al-Káida všimla "alláhu akbar" od nevěřícího ďaura? ... :)

Elvenisko
Elvenisko 28.06.2013 v 16:37

Nejsem čech a nejsem odborníkem na českou politiku, ale jasně bych volil Karla

Sklenička
Sklenička 29.06.2013 v 01:35

Barilac: To zjednodušuješ. Já nejsem islamofobik, přesto jsem Zemana volila. Pro vzájemnou ideologickou blízkost.

Sklenička
Sklenička 29.06.2013 v 21:41

Barilac: Tak to se omlouvám, nějak jsem hajdalácky přečetla příspěvky nad tebou, takže jsem ironii nepochopila. Pročetla jsem si to lépe a už tomu rozumím ;-)

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.