Jak Vás napadlo se zaregistrovat na databázi knih??


lady
lady 16.05.2013 v 20:04

Já jsem hledala knihu a potom mě napadlo, že by t o tu mohlo být docela fajn :))
pište,já se sem chodím dívat

orisi
orisi 16.05.2013 v 20:15

Mám účet i na http://www.cbdb.cz . Ale tato skvělá stránka nemá chybu . Na bookfan chodím málo většinou čtu komentáře ke knihám. Jinak tam aktivní nejsem.

nemharap
nemharap 16.05.2013 v 20:21

Já jsem hledal informace ke knize, kterou jsem si chtěl koupit a náhodou mi seznam vyhodil i databazi knih. Ještě před o něco víc jak rokem jsem o databázi ani nevěděl, ale od té doby sem chodím téměř každý den. A i když jsem pak koukal na další knižní databáze, tak databazeknih.cz je stejně nejlepší.

Text příspěvku byl upraven 16.05.13 v 20:21

Koka
Koka 16.05.2013 v 21:07

Já jsem chtěla (pořád chci) prodat nějaké knihy, hledala jsem bazar, no a tato databáze mi sdělila, že bazar je jen pro vyvolené, pardon - zaregistrované. Tak jsem se zapsala do tohoto kroužku knižních fanatiků a jsem moc ráda. Místo prodeje zbytných knih mi teď kvůli databázi "hrozí" nákup mnoha dalších :)) !

Azizi
Azizi 16.05.2013 v 21:15

Mne kedysi napadlo (no skôr len tak preblesklo mysľou), že by som takú stránku sama vytvorila, keby som vedela programovať, pretože mi presne niečo také chýbalo. Potom som na to aj zabudla a o nejaký čas som náhodne našla cbdb.cz. Ale nejak som si tam nevedela zvyknúť, veľa vecí mi tam vadilo, tak som tam ani nechodila. Až potom som objavila (už si nepamätám, či zámerne) tieto stránky a tu som aj zostala. Všetko mi tu absolútne vyhovuje, ako vytvorené pre mňa :)

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 17.05.2013 v 07:23

Asi budu jediná, která objevila Databázi knih přes Módní peklo :) V diskuzi tam někdo sháněl nějakou knihu a někdo mu poradil zdejší bazar. Zvědavě jsem nakoukla a už to jelo! Od té doby stoupá počet knih, které si chci pořídit a které chci přečíst. Měla jsem vždycky problém, že jsem se neorientovala v novinkách a současných autorech - třeba Kateřina Tučková? To mi nic neříkalo! Teď často pročítám zdejší žebříčky a hledám, co neznám a co by mě zaujalo... a je toho opravdu hodně.


orisi
orisi 17.05.2013 v 19:08

Přiznám se že na tuto stránku chodím také a často. Je velmi zajímavá co se týká knih .

http://baila.net/

Text příspěvku byl upraven 17.05.13 v 19:25

Manifest blech
Manifest blech 26.06.2013 v 23:18

Celkem ironicky, o stránce jsem nevěděla až do chvíle, kdy nám itak dal úkol se zde zaregistrovat a teď jsem tu dost často.

Petrb
Petrb 28.06.2013 v 11:49

Nejdřív jsem byl (pořád jsem) registrován na knihi.cz.
Jenže to tam poslední měsíce začlo upadat, nikdo se o stránky nestaral a komentářů ke knihám také ubývalo. Tady jsem spokojený a stránky jsou super :)

Sklenička
Sklenička 29.06.2013 v 01:29

Já dostala echo na Bookfanu, stránky fungují tak nějak ztěžka, admini nereagují, tak jsem přešla sem společně s jinými bookfany.

Klamm
Klamm 15.07.2013 v 21:37

Uvítal jsem na těchto stránkách možnost zmapovat si přečtenou a plánovanou četbu v profilu s následnou možností tisku. No a pak mám rád, číst si komentáře ke knihám které jsem četl, čtu, nebo se chystám číst. Pokud tedy někdo v komentáři nevyžvaní pointu. To se mi ale zatím naštěstí nestalo.
Koukal jsem i na stránky cbdb, ale bylo to tam takové neosobní, stísněné a nějak tam toho na mě moc blikalo. Desing těchto stránek mi vyhovuje lépe. Nehledě na to, že je tady více autorů, knih a uživatelů. Stránky Balia.net vypadají také dobře, hlavně se mi líbí sekce knihomat. Bez registrace si tam ale moc nepočtete a navíc, já už si své stránky vybral.

Text příspěvku byl upraven 15.07.13 v 21:39

HTO
HTO 16.07.2013 v 01:05

Kdybych se nezaregistroval, elfos by mě hrozně zbila.

Dell
Dell 16.07.2013 v 18:19

HTO, tak u toho bych moooc chtěla být. :-)

Já mám ráda tabulky, seznamy, grafy, takže jsem po takových stránkách vlastně vždycky koukala. První jsem objevila Knihi, ale když jsem našla DK, bylo mi hned jasné, že tady mi to celkově sedí víc, nejen systém, ale i atmosféra a ti, kdo ji tvoří, takže jsem se hned přesunula sem.

nightlybird
nightlybird 16.07.2013 v 22:05

Představa běsné elfos a skučícího HTO je vskutku fascinující - to by mělo proběhnout v O2 aréně a prodávat se na to lístky. I když by to asi byla podívaná k nezaplacení.

HTO
HTO 17.07.2013 v 01:51

Ještě se smějte – já si jen tak pluji na svém drakkaru, a vtom skočí na palubu elfos a překopne stěžeň.

kní
kní 17.07.2013 v 08:08

Ono se možná moc neví, že s elfy obecně nejsou žerty; představa, že se jedná o mírné a laskavé bytosti, které bojují jen proti zlu a medvídky nechají na pokoji, nemusí být vždy na místě (viz Terryho Pratchetta "Dámy a pánové"!)...

Text příspěvku byl upraven 17.07.13 v 16:27

elfos
elfos 17.07.2013 v 15:20

Dámy a pánové, ten nactiutrhačný pamflet, mi ani nepřipomínejte. Četla jsem to s otevřenými ústy. Ale Terryho Pratchetta miluji a hluboce si ho vážím, takže jsem mu to odpustila.
(Mmch, jsem jenom elfos, žádný elf. Ne že bych z toho byla nařčena, to jen pro jistotu upřesňuji.)

Elvenisko
Elvenisko 17.07.2013 v 16:08

elfos: přezývku od elfů mám já :D

a jsem tady jako veliká celebrita teď již více méně dead bookfanu :)

Pavlikruza
Pavlikruza 17.07.2013 v 20:28

Přihlásil jsem se, protože jsem si myslel, že jsem velký borec, který přečetl přes 100 knih, ale po pár prohlížených profilech jsem si řekl, že zas takový nejsem :D
Chtěl jsem zjistil, kolik knih a jaké jsem kdy přečetl :)

tyzik.cejka
tyzik.cejka 18.07.2013 v 13:40

asi před dvěma lety jsem si zadal do internetu jednoho autora a jeho stránka se mi objevila tady a to moje první setkání s Databází knížek chodil jsem se dva roky a jednou jsem se zaregistroval musím uznat že pana Fialu dost chválím za tento web

Linu
Linu 14.04.2014 v 16:24

Ani už nevím jak to začalo... Prostě jsem na Databázi knih náhodou narazila a chodila sem asi tak půl roku. Nakonec jsem se konečně zaregistrovala....:-).

rusalka123
rusalka123 14.04.2014 v 17:56

Odmala jsem si vedla takový svůj "čtenářský deník", tedy sešit, kam jsem si psala vždycky jméno autora a knihu, co jsem přečetla. Tak mi to fungovalo několik let. Jenže já jsem líné stvoření a po čase začal milý deník trochu upadat v zapomnění. Zhruba dva roky v něm bylo jen pár zápisků - ty, na které jsem si zrovna vzpomněla, když jsem ho jednou za pár měsíců vyndala. Po těch cca dvou letech jsem si začala říkat, že to je trochu škoda a že bych ten zvyk měla nějak obnovit. Tak jsem přemýšlela jak na to, ale dlouhou dobu jsem na nic nepřicházela.
DK jsem maličko znala přes sestru a víckrát v minulosti jsem uvažovala, jestli se zaregistrovat. Pak jsem sem zabloudila o minulých prázdninách a nějak jsem si řekla, že bych to mohla konečně zkusit. A co víc, jak se ukázalo, perfektně to vyřešilo můj problém. Teď si vedu svůj "čtenářský deník" tady a má to ještě jednu skvělou výhodu: mám to v seznamu jako dřív, jméno autora a nízev knihy (jen ta fotka je navíc), ale když si knihu rozkliknu, dostanu se do říše vzpomínek.:)))

Alzbetta
Alzbetta 14.04.2014 v 19:24

Jednou jsem náhodou na DK narazila,zalíbilo se mi tady,tak jsem se zaregistrovala.
Díky ní jsem našla hodně krásných knih a doufám,že ještě hooodně najdu.

Text příspěvku byl upraven 15.04.14 v 13:12

Natique
Natique 15.04.2014 v 10:54

Já se zaregistrovala asi z toho důvodu, že když přečtu nějakou knihu, tak si na ni udělám svůj názor, vidím ji z nějakého svého úhlu pohledu. Zajímalo mě, jak na knihy koukají jiní lidé, jak působí na ně.

Navíc jsem to viděla i jako prostředek, jak se dovědět o dalších knihách, které stojí za to číst. Perličkou je, že si člověk zde může i knihy, které ho zaujmou, jen naklikat. Nemusí nikam nic zapisovat na papírky, které já osobně dost často ztrácím. :-)

DK jsem také našla náhodou. Jak se to stalo, už ale nevím. :-)

KetrinZel
KetrinZel 21.04.2014 v 10:02

Já jsem hledala na netu knihu "Čarovná zahrada pohádek" od K. Weinfurtera a díky tomu jsem našla tuto databázi. Knihu jsem zatím nikde nesehnala, ale do Databáze od té doby chodím pravidelně. Místo zápisů do "čtenářského deníku", který si vedu od mládí, mají teď zápisy jinou podobu a je to rychlejší. I když teď zde trávím asi víc času než u deníku, protože mi zajímají názory na knihy, které jsem přečetla ......životopisy autorů a další informace.



Vložit příspěvek