Jak Vás napadlo se zaregistrovat na databázi knih??


Naias
Naias 02.05.2014 v 20:54

Našla som v jednej knihe narážku na „Přátelé, Římané, rodáci“ a chcela som vedieť, z čoho to je (Shakespeare nie je moja šálka čaju). Pritom som si vygooglila aj: „Přátelé, Římané, rodáci, mám vydání Púa z roku 1978...“ Na to som sa musela pozrieť! Len čo som sa prestala smiať.

nightlybird
nightlybird 03.05.2014 v 00:04

Nerad bych se mýlil - tento výkřik zcela jistě vyšel z klávesnice přítele HTO. Jako ostatně řada jeho jiných citací, které jsou s to vyvolat nejrůznější emoce - anžto je nezřízeně sečtělý.

Basetka
Basetka 03.05.2014 v 09:51

Hledala jsem recenzi na knihu, kterou jsem chtěla koupit kamarádce. Vyjel mi mimo jiné i odkaz na Databázi a od té doby co jsem se zaregistrovala, tak jsem vrátila zpět ke čtení. Tento server jsem si velice oblíbila, je to pro mě určitým způsobem čtenářský deník a čtenářské vodítko. A od té doby také navštěvuji knihovnu.

Naias
Naias 03.05.2014 v 10:14

nightlybird: Dobrý postreh.

niknikita
niknikita 04.05.2014 v 09:29

Už jsem dál nechtěla nosit z knihovny knížky, které jsem vracela nepřečtené. A protože nepatřím ke čtenářům co všechno znají a od všeho mají klíče, hledala jsem na netu stránky, kde bych o knihách získala přehled. Když jsem našla Databázi knih, bylo to moje malé vítězství...ačkoliv i dnes si ještě při výběru čtiva občas "naběhnu" :-)

binysek
binysek 06.05.2014 v 12:04

náhoda


helenkan
helenkan 05.06.2014 v 10:11

Mám to stejné,taky náhoda:)

Roselunda 1928
Roselunda 1928 16.06.2014 v 20:47

kuceju mi o tom napsala...a zaujalo mě to........a vidíte....jsem tady!
jak prosté..........:D

kuceju
kuceju 17.06.2014 v 17:11

Vždycky když jsem hledala něco ohledně knih, narazila jsem na tuhle stránku. Nejdřív mě to vůbec nezajímalo, navíc jsem měla BookFan - který teď úplně nejvíc nenávidím, hlavně si ho nezakládejte! Jenže když jsem sledovala bratra, jak neustále je na databázi her a očividně se hodně baví, tak jsem začala přemýšlet o tom, že bych si založila TU NĚJÁKOU databázi knih. A tenkrát to bylo hlavně proto, abych mohla machrovat....=P Ale teď jsem moc ráda, že jsem to udělala, protože je to tady nejvíc super...

Lethania
Lethania 17.06.2014 v 17:14

Proč? Ani nevím. Impulz. Možná si chci jen počítat knihy, které jsem přečetla a doporučovat. :)

notburga
notburga 02.07.2014 v 16:27

Ze začátku kvůli bazaru (byla tu v nabídce kniha, kterou jsem dlouho sháněla) a pak už jsem zůstala.

Nejvíc se mi líbí, že můžu nakukovat do knihoven lidí s podobnými zájmy a hledat další knížky ke čtení :)

Nelishka
Nelishka 08.07.2014 v 13:58

Books, books and books :)

MissiPippi
MissiPippi 08.07.2014 v 15:30

Hlavně to, abych si zpřehledněla to, co jsem přečetla a co mám v knihovně :) Nemluvě o inspiraci na další čtení

Blanice
Blanice 29.07.2014 v 17:03

Nějak jsem brouzdala po netu, hledala snad nějakou knížku a našla jsem DBK. Pak jsem četla knihu Niels Lyhne a zjistila, že tak dobrá kniha nemá žádný komentář, asi ji nikdo nezná. Kvůli tomu jsem se registrovala

fog
fog 29.07.2014 v 19:47

Já jsem na DK chodila nakukovat dosti často, a to více jak čtyři roky, než jsem usoudila, že už zřejmě půjde o trvalý vztah :) a to pro mně velmi inspirativní... ani nevím, čím to je, že má DK takové charisma... Ale stejně dál používám na přečtené knihy svůj starý dobrý ohmataný sešit, asi z nostalgie, že starý kamarád se nemá opouštět...

munka
munka 01.08.2014 v 09:18

Čítam veľa a chcela som mať nejaký prehľad. Potom sa mi tu zapáčilo, hlavne som získala nápady na nové knihy

Text příspěvku byl upraven 01.08.14 v 09:19

Renča42
Renča42 02.02.2016 v 20:53

Hledala jsem na internetu nějakou knihu a první odkaz byl sem. Pak jsem si řekla, že bych se mohla zaregistrovat a naládovat sem knihy, co jsem doposud přečetla z mých devíti čtenářských deníků, co jsem si psala slovo od slova. Je to taková moje záloha, kdybych o ty svoje deníky nedejbože přišla. Samozřejmě si přečtenou knihu nejdříve zapíšu a pak si ji uložím i tady. Jelikož u většiny z nich nemám hodnocení ani komentáře, tak ji tam jen dám do přečtených. Už se i vracím k některým, abych si i tam postupně dala nějaký ten komentář.

bamba
bamba 02.02.2016 v 21:06

nebyť dk nikdy by som nestretla niekoho, komu na niečo slúžia čitateľské denníky. ja som ich považovala za nudné zlo.
Hľadala som jednu knihu. Inak by som na toto nenatrafila.

dacha
dacha 02.02.2016 v 21:51

Jsem zaregistrovaná již od roku 2012,co mne k tomu vedlo si už ani nepamatuji,ale hned mne to chytlo.Naházela jsem sem všechny knihy,které jsem přečetla,též si vedu deník, tak to bylo celkem jednoduché. A hlavně jsem našla spoustu knih,které jsem si zde vyhledala a přečetla.Tímto konstatuji chvála internetu.

Morgainne
Morgainne 02.02.2016 v 22:30

Já jsem kdysi byla na knihi.cz, ale tam to přestalo fungovat,takže jsem hledala něco jiného. Bookfan dlouho nevydržel a pak jsem se rozhodovala mezi DK a cbdb.cz. No a DK se mi líbila víc. :-)

Okdar
Okdar 04.02.2016 v 00:39

Dal jsem si velkou práci, abych rozšifroval úplně kraťoučkou Hemingwayeovu povídku Na nábřeží ve Smyrně. Její obsah mnou přímo otřásl. Nikde jsem o ní nepřečetl komentář. Tak jsem ho napsal sám. Ať to někdo posoudí, jestli jsem se snažil najít či dokonce našel pravdu.A teď se budu snažit občas něco napsat o knize , když to bude pro mne objevné a může to prospět ještě někomu jinému.

Text příspěvku byl upraven 04.02.16 v 00:42

petra4080
petra4080 16.08.2016 v 15:24

Po delší době jsem opět začala číst a hledala jsem nějakou inspiraci. Za těch pár let bylo napsáno tolik knih, že jsem si začala hledat hodnocení, abych pro sebe našla ty nejlepší. Když už jsem tu byla, rovnou jsem se zaregistrovala, abych měla přehled o tom co jsem přečetla.

R.E.M.
R.E.M. 16.08.2016 v 15:46

Na počátku byla náhoda, díky které jsem objevila tyto stránky. Zaujaly. Párkrát jsem se vrátila jako neregistrovaný uživatel, no a pak jsem usoudila, že bude fajn mít přehled o přečtených knihách. Pak jsem začala zaplňovat další seznamy, vkládala knihy, které se Chystám číst až jsem to dopracovala k dnešnímu stavu..., kdy např. seznam Chystám se číst (s několika dceřinnými seznamy) obsahuje několik stovek knih. :-)

Ještě dodám, že ta náhoda byla šťastná.

Eicherik
Eicherik 16.08.2016 v 18:37

Já jsem sem chodil ještě před registrací, abych si zjišťoval různá vydání knížek. Zaregistroval jsem se proto, že DK používám jako čtenářský deník. Jako přidanou hodnotu mám, že jsem tady "potkal" spoustu fajn lidí, s kterými můžu pokecat o knížkách. :-)

DK prostě miluju. :-D

majík1
majík1 20.08.2016 v 10:24

Já měla nabídku v meilu a protože ráda čtu tak proč ne aspoň něco dozvím novinky,o autorech atd



Vložit příspěvek