Hodnocení komentářů


siena
siena 20.02.2020 v 09:51

Ono je někdy ještě smutnější, když ho naopak "chápe" velmi dobře...

Hesonit
Hesonit 20.02.2020 v 09:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 10:24

Hesonit: to se asi týká všech knih, kde by měla být tahle hláška:

"Tato kniha se neslučuje s pravidly demokratické společnosti a Databáze knih její existenci neschvaluje. Jelikož vyšla legálně, rozhodli jsme se ji zde ponechat."

siena
siena 20.02.2020 v 10:28

Lenka.Vílka, elegantně jste odpověděla za mne...
Jen bych možná v té poznámce zaměnila v "demokratické společnosti", za "ve slušné společnosti". Dle mého by dávala lepší smysl,

Text příspěvku byl upraven 20.02.20 v 10:33

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 10:44

Siena: ovšem, dost by mě zajímalo, zda se toto bude dál šířit po databázi, nebo jenom když se o něčem bude mluvit víc, a knihy přestanou být neviditelné pro většinu...
Když jsem to četla, hned jsem si vzpomněla na rozhovor Semelové z české televize, našla jsem pouze sestříhanou verzi, kde ona plácá "svoje pravdy" (myslím, že každý občan slušné společnosti ví, o jakém pořadu mluvím) a stanovisko moderátora k tomu, a po jak dlouhé době přišlo, bylo to zoufale pozdě. Vlastně úplně stejná situace... :(

Text příspěvku byl upraven 20.02.20 v 10:46

Hesonit
Hesonit 20.02.2020 v 12:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.


siena
siena 20.02.2020 v 13:21

Lenka.Vílka, myslím, že na Vaši řečnickou otázku, jsou odpovědí, všechna ta velká slova o svobodě slova. Pravda, fakta neexistují, jsou jen názory...

Text příspěvku byl upraven 20.02.20 v 13:24

Janadvorackova
Janadvorackova 20.02.2020 v 13:29

... ...

Text příspěvku byl upraven 18.06.20 v 16:49

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 13:34

Siena: ano, naprostý souhlas, pravda a fakta neexistují. Jsem o tom každý den přesvědčována stále víc a víc...

Hesonit
Hesonit 20.02.2020 v 15:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JulianaH.
JulianaH. 20.02.2020 v 20:10

Lenka.Vílka: Právě proto mluvím jedním dechem o palcích dolů i o možnosti vysvětlit svoje hodnocení daného komentáře. Diskusi jsem jako možnost zmiňovala - a také proč nevyhovuje (nikdo ji většinou nečte). Ale s tím, že by pak objem komentářů nepřiměřeně narůstal, souhlasím. Já jsem zvyklá číst knihy, které mají většinou minimum komentářů (často třeba jeden či dva), ale u populárních titulů by to bylo nepraktické.

Hesonit: No právě, "prevence nepříjemných pocitů". Myslím, že dospělý vzdělaný člověk by měl být schopný čelit kritice, pokud je slušná a věcná, aniž by se z toho sesypal a začal si stěžovat, že ho ostatní urážejí a diskriminují nenávistnými útoky. Patřím k té generaci, která se nazývá generací sněhových vloček a o které se říká, že se neumí vyrovnat s kritikou. To, že některé weby ruší nebo vůbec nezavádějí negativní hodnocení, k tomu hodně přispívá.
Jinak já jsem na negativní kritiku svých názorů celkem zvědavá. :) Často mi píší ostatní uživatelé, aby se mnou některé moje názory vyjádřené na DK probrali, přičemž určitá část s nimi nesouhlasí - a je to celkem fajn.

Janadvorackova: Přesně!

Text příspěvku byl upraven 20.02.20 v 20:14

Ainyska
Ainyska 20.02.2020 v 20:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 20:25

JulianaH : protože potom by bylo třeba klasického stromu reakcí. A když to nejde v diskusi, pochybuju, že by to šlo v případech reakcí na komentáře spojené s palci :/
(Ale když už, tak i v případě klasických palců nahoru. )

Text příspěvku byl upraven 20.02.20 v 20:26

JulianaH.
JulianaH. 20.02.2020 v 20:31

Lenka.Vilka: Souhlasím, až na to, že palec nahoru většina lidí zdůvodňovat nepotřebuje - ani ten, kdo ho dá, ani ten, kdo ho dostane. Přinejmenším u toho palce dolů by mi strom reakcí přišel smysluplnější prostě jen, aby bylo možné napsat něco jako: "tvůj komentář není CELÝ špatný, ale silně nesouhlasím s XY".

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 20:42

JulianaH.: tím si nejsem jistá. Mě zajímá, proč jsem dostala palec od někoho, kdo knihu nečetl. Je to asi dost individuální...ale často se na základě toho zkamarádim s novými lidmi ;)

JulianaH.
JulianaH. 20.02.2020 v 20:52

Lenka.Vílka: Aha, a to se jich zeptáš v soukromých zprávách? :)

siena
siena 20.02.2020 v 20:55

Ainyska, nemohu mluvit za všechny, ale domnívám se, že většina uživatelů má v Oblíbených ty, s kterými mají podobný literární vkus. Mají v Oblíbených ty, kteří je mohou inspirovat pro další četbu a také to dělají. O nějakém "byznysu" bych tedy nemluvila. Také prapůvodně tento seznam pro podobnou "selekci", vznikl. Pak také nemůže být velkým překvapením, že i palce u komentářů takříkajíc souzní s těmito seznamy.

Text příspěvku byl upraven 20.02.20 v 21:04

Hesonit
Hesonit 20.02.2020 v 20:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Janadvorackova
Janadvorackova 20.02.2020 v 21:03

... ...

Text příspěvku byl upraven 18.06.20 v 16:49

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 21:04

JulianaH.: já bych to přirovnala...k pomalému namlouváni (?). Mě všechno trvá trochu déle. Často dám pár palců a potom to často skončí u oblíbených uživatelů (moc jich nemám, takže mám přehled) a je fajn vědět, že když něco nevím, nebo potřebuju, tak mám potom komu napsat. Takže když se potom skamarádíme, ono to nějak vyplave v diskusi ;))
Překvapivě...jsou tady fajn lidi ;)

Ainyska
Ainyska 20.02.2020 v 21:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 20.02.2020 v 21:15

Ainyska, nevím co a jak na vás působí, a ani mne to mnoho nezajímá. Ale zdá se, že jste vědmou, když je vám tak jasné, za co ty všechny palce jsou...to víte, my obyčejní, s žádnými podobnými nadpřirozenými schopnostmi, tu holt jen čteme jednotlivé komentáře a holt z důvodů velmi mrzkých dáváme palce...Co se tu ještě na DK nedozvím!

Ainyska
Ainyska 20.02.2020 v 21:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.02.2020 v 21:25

Ainyska: ve svých oblíbených mám hlavní proud, ve kterém čteme stejné knihy a máme na ně stejné názory. Jaksi tvrdé jádro oblíbených , nevím, zda to znáte.
Mám jim přestat dávat palce, aby to nevypadalo podezřele? Že je to automatický a s komentářem to nemá nic společného?

Hesonit
Hesonit 20.02.2020 v 21:29

Janadvorackova
Mě nic netrápí, já si na systém nestěžuju. A dokonce mi to připadá ze všeobecného hlediska nastavené dobře. Prostoru je tu všude habaděj, na všechny možné komentáře.

Souhlasím Ainyskou v odstavci: "Co se týče reagování..."



Vložit příspěvek