Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
vas
vas 29.08.2022 v 20:34

Denib: Nejmenší kolibříci mají také 6 cm na délku, ale ti raději nektar. Nejmenší dravci prý jenom kolem 15 cm. Nejsem v ornitologii moc kovaný, takže víc nevím

vas
vas 29.08.2022 v 20:47

Nás nejmenší hmyzožravý ptáčekkrálíček obecný měří na délku jenom 9 cm. Tak jsem se zase na googlu trochu poučil.

Text příspěvku byl upraven 29.08.22 v 20:48

denib
denib 30.08.2022 v 06:38

vas: No ne, děkuju :-) Naštěstí králíček mydasku nepotká. Už vidím, jak by jí chtěl zblajznout :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.08.2022 v 09:30

Nevěřím na horoskopy. Jsem neplánované dítě, takže o to víc je pro mě těžké uvěřit, že moje charakterové vlastnosti určuje moment, kdy se "maminka s tatínkem měli hodně rádi" a bohužel jim to ujelo. Ale to je snad poprvé, co mě horoskop potěšil. (Mmch, už můj základní charakter podle znamení je totálně mimo.) Co tam teda mám?

"V následujících dnech tě čeká v práci opravdu úspěšný týden. Pro své kolegy budeš velkou oporou a budeš to právě ty, za kým si půjdou pro pomoc a radu. Nezalekni se takové zoodpovědnosti, snaž se jim předat to nejlepší co znáš a uvidíš, jak ti budou vděční."

No, uf! Tak ještě, že mám dovolenou :D :D :D

Samozřejmě večer smažu. Určitě je tady dost lidí, které urazí můj názor, že to jsou kraviny a hokusy pokusy se slovem, aby to udělalo radost každému, ale mě není pět, sice mám IQ pět, ale není mi pět, a tomuhle všemu věřit prostě nemůžu...

Terror
Terror 31.08.2022 v 10:16

Opovaž se to smazat! :) Taky na horoskopy a různé ptákoviny s astrologií nevěřím. A máš pravdu, že nemálo zdejších uživatelů to vidí jinak. Každý má svůj názor a napadá mě jenom jedno slovo: respekt. Takže nic nemaž. :)


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.08.2022 v 10:29

Uvidíme večer, ale děkuji, Terrore. Jsem zvyklá tohle nerozebírat, protože jsem často označena jako ignorant pravdy. Ale tohle prostě muselo ven, protože jsem se dnes velice pobavila...jako hodně! Ale jsem ráda, že je nás vyděděnců společnosti víc :)

Text příspěvku byl upraven 31.08.22 v 10:49

alekis
alekis 31.08.2022 v 11:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

keri.H
keri.H 31.08.2022 v 12:11

Lenka.Vílka: Souhlasím, nemaž to. :)
Já se kolikrát u těch horoskopů bavím, když je čtu (teď už teda je čtu hodně málo). Nijak jsem na to nevěřila, jen mě bavilo je číst. Co se týká charakteristiky. Lidí je hodně a každý je jiný. Nějaká obecná charakteristika nemůže prostě na ty všechny jedince v tom horoskopu sedět. Na mě třeba sedí jen pár věcí a to říkají i lidi v okolí, že prostě na mě většina z toho nesedí a to se týká i horoskopů na týden. Takže chápu, že těm horoskopům nevěříš. :)

Text příspěvku byl upraven 31.08.22 v 12:12

Marika Vanova
Marika Vanova 31.08.2022 v 14:07

Lenko - taky mi horoskopy nic neříkají a tak je ani nečtu, musela bych se zase namíchnout. Jaké mají znamení mé děti, manžel...je mi totálně fuk. Nebojme se za své názory a svůj život :-)

Text příspěvku byl upraven 31.08.22 v 14:09

Eicherik
Eicherik 31.08.2022 v 17:36

Lenka: Nemaž to, ale prozraď nám v jakém jsi znamení. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.08.2022 v 18:27

Eicherik: lev. A teď všichni plačte, svlékla jsem se do naha :D teď o mě víte všechno, netřeba o mém já tedy cokoliv říkat dál...

Text příspěvku byl upraven 31.08.22 v 18:29

Eicherik
Eicherik 31.08.2022 v 18:28

Lenka: Ještě k tomu tvému horoskopu. Ten horoskop je samozřejmě v pořádku, to ty jsi si prostě vybrala dovolenou v nevhodnou dobu. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 31.08.2022 v 19:24

Eicherik: Ano, jinak bych jim všem ukázala :O

Eicherik
Eicherik 31.08.2022 v 20:55

Blíží se nám jubilejní, tisící stránka. Žádná oslava nebude. :-) Chtěl bych připomenout lidi ze staré party, s kterou jsme tohle vlákno před šesti léty rozjížděli a kteří už sem buď vůbec nechodí a nebo jen sporadicky. Ať už z jakých kolik důvodů. Na nikoho z vás jsem nezapomněl. :-)
A vám ostatním chci poděkovat, že sem chodíte a přeji vám, ať se vám tady nadále líbí. :-)

Pavlína197
Pavlína197 31.08.2022 v 21:02

To je melancholie! :)

Dovoluji si zkopírovat úplně první příspěvek tohoto vlákna, abychom mohli porovnat, kde jste tenkrát byli a kde jsme teď:

Tohle vlákno jsem založil k debatám o knihách. O pohledu na knihy z různých úhlů. Je určené především pro lidi, kteří mají hlavu v oblacích, ale kteří stojí pevně nohama na zemi. Slovo "filosofování" je míněno lehce s nadsázkou. Nezakazuje se zde politika, ale raději budu, když jí tady bude pomálu.

denib
denib 31.08.2022 v 21:40

Tak to je úspěch! Gratuluji, Eicheriku... :-)

Eicherik
Eicherik 01.09.2022 v 05:04

denib: Díky. :-)

keri.H
keri.H 01.09.2022 v 07:33

Eicherik: To je hezký. Gratuluji, že to tak dlouho vydrželo. :)
Nějak jsem se zasekla u čtení. U Války s Mloky se nějak nemůžu začíst v této části knihy, tak uvidím, jak to bude vypadat dál, ale chci jí dočíst.

Teď, jak koukám, že Terror hodnotí Čtyřlístek, jsem si vzpomněla na moje prožité dětství, kdy jsem Čtyřlístek četla, začala ho kupovat pravidelně a sbírat. Díky tomu jsem se dostala ke starým dílům. Doufala jsem, že někdo z rodiny ho třeba bude číst taky. Chvíli četli bráchové, pár jich přečetla neteř. Teď zaujal mého synovce, kterému je 2 a půl a ségra mu čte před spaním. Jsem zvědavá, jak dlouho ho bude bavit. :)

denib
denib 01.09.2022 v 11:01

keri.H: Tak alespoň vidíme, na jaké úrovni Terror je :-) Neeee, dělám si srandu, já čtu Čtyřlístky taky :-)))

Pavlína197
Pavlína197 01.09.2022 v 11:25

Já je čtu taky, když mi přijdou pod ruku. Jako dítě jsem obrázky s bublinama měla ráda a jako dospělá pořád ještě nechápu, že to někoho nebaví. :-)

keri.H
keri.H 01.09.2022 v 12:03

denib, Pavlína197: Taky si ho ještě teď někdy přečtu. Kolikrát si koupím i nějaký nový díl jednou za čas, ale musím říct, že ty novější díly už mě nebaví tolik jako ty staré. Ale pořád se to dá oproti tomu zbytku pohádek, co jsou tam teď, no máloco mě zaujalo z těch nových.

pavlinda
pavlinda 01.09.2022 v 14:10

Eicherik-zdravím!

Eicherik
Eicherik 01.09.2022 v 18:06

keri.H: Děkuji. :-)

Čtyřlístky jsem jako dítě taky miloval. :-)

Eicherik
Eicherik 01.09.2022 v 18:07

pavlinda: Taky zdravím. :-)



Vložit příspěvek