Filosofování pod starým mohutným dubem


Marika Vanova
Marika Vanova 02.09.2022 v 12:13

Jupí, tak mám splněnou ČV a těším se na příští rok. Ale teď nám zase začíná škola a já včera vedla do první třídy čtvrté dítko a bylo to jak poprvé.
Čtyřlístek si teď pravidelně čtěme se synkem, takže spokojenost.
Eicheriku gratuluji k 1000 stránce a díky, sem pod dub chodím ze všech diskuzí nejčastěji a nejraději :-)

keri.H
keri.H 02.09.2022 v 13:02

Marika: Gratuluji. :) Já budu ráda, když to do konce roku dám. Teď jsem se zasekla. :D
Čtvrté? Teda tak to je pěkný. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.09.2022 v 13:16

Marika, taky gratuluji. K oběma akcím :) obě se povedly ;)

denib
denib 02.09.2022 v 14:40

Marika: Gratuluju :-)

Eicherik
Eicherik 02.09.2022 v 15:00

Marika: Děkuji a gratuluji ke splnění ČV. :-)

Eicherik
Eicherik 02.09.2022 v 15:03

Kde se dnes pohybujete v knižním světě? Já za chvíli poběžím na nádraží, vyrážím Orient expresem do Istanbulu. :-)


denib
denib 02.09.2022 v 17:29

Eicherik: Šťastnou cestu :-)))

Přes den jsem se snažila dostat z Čech do Ruska, abych utekla před nacisty, ale skončila jsem v Palestině. Kniha Útěk před žlutou hvězdou. Na to, že to je dětská kniha, to vůbec není dětské téma. Ale líbí se mi. Chci zkusit i pokračování.
A teď doma asi sednu na vzducholoď a ztroskotám v polárním moři na kusu ledu :-) Kniha Trosečníci polárního moře.

Text příspěvku byl upraven 02.09.22 v 17:33

Pavlína197
Pavlína197 02.09.2022 v 18:47

Pánové a dámy, nespletli jste si vlákno? :-)
Ale když už, tak tedy: já jsem se teď vrátila od zvířátek z Ruska ( Psí sny a jiné povídky), kde jsem si oddechla od vážnější literatury, a vyrážím hned do hor ( Nikdy nevystoupat na vrchol).

braunerova
braunerova 02.09.2022 v 18:54

Río de la Plata, Jižní Amerika. Giuseppe Garibaldi si právě bere za manželku Aniellu Crouzovou, když předtím zastřelil jejího snoubence. Těším se na pokračování, divoká seňora se prý nebohému revolucionáři postarala o manželství "po italsku".
Revoluce za revolucí.

Marika Vanova
Marika Vanova 02.09.2022 v 19:09

Moc všem díky.
Osobně jsem teď dorazila do hotelu. Připravila jsem pro něj tajný výlet k padesátinám. Kam? To napíšu až v neděli.
A knižně - vzala jsem si s sebou Ženu v Orient expresu.

Eicherik
Eicherik 02.09.2022 v 19:38

Marika: Myslím, že by se ti mohla Žena v Orient expresu líbit. :-)

keri.H
keri.H 02.09.2022 v 21:51

Já se zrovna pohybuji v Mnichově, kde se stávají podivné nehody na stavbách, ale nejradši bych se vrátila do Vídně, kde všechno vypadalo tak poklidně při mé práci květinářky - kniha Ani mrtvá, ani živá. :)

Terror
Terror 03.09.2022 v 07:42

Marika: Gratulace!

Eicherik: Jestli se vůbec dostanu ke čtení, tak zřejmě do Severní Ameriky za indiány a čaroději, v novele o Alvinovi od O. S. Carda v knize Legendy 2.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.09.2022 v 09:51

Ještě přesně nevím, kde budu...včera jsem byla v Ohiu, takže doporučuji (po třech dílech) minisérii Ďábel v Ohiu. Je to adaptace a vážně mě mrzí, že kniha u nás nevyšla. Ale autorka knihy se podílí na produkci a scénáři, takže...

Jinak dnes jsem byla v knihovně. Vrátila jednoho Clarka a půjčila si dva. A teď otázka za všechny prachy. Nechci spoilerovat, protože je mi jasný, že teď se na knihu Setkání s Rámou bude kvůli adaptaci asi chystat hodně lidí. Mě se konec a celá pointa, obojí moc líbilo. Prostě vztyčený prostředník celému lidstvu. A knihovník hned na mě, že nemám číst dál, prvního Ránu jsem vracela. To tvrdí víc lidí. Asi bych řekla, že hlavně ti, které pointa uspokojila. Jak to s Rámou máte? Já si začínám taky myslet, že číst dál by byla chyba. Ale jak jsme dnes v knihovně shodli zvědavost zabila kočku. Ale zabije i Rámu?

Děkuji za názory moji scifáci. Vím, kdo jste! Z toho se nevyvlíknete :)

Text příspěvku byl upraven 03.09.22 v 09:53

mistrikova
mistrikova 03.09.2022 v 10:23

Milí knihomolové, musím se pochlubit, že od včera si vybírám dovolenou a až 12.září se vracím do práce. Letos v průběhu roku jsem stihla wellness pobyt, návštěvu Barcelony, Montserratu i Karlových Varů. Bohužel pro nemoc jsem musela upustit od návštěvy mé milované Itálie. A tak teď dovolenou, kterou čerpám nyní, si budu užívat s knihou v jedné ruce a se zahradnickým náčiním v druhé ruce, protože zahrádka zase potřebuje trochu zušlechtit, aby mi dělala radost i další rok. Nicméně na exotiku si nemůžu stěžovat, protože zástupkyně australské fauny mi pravidelně ráno sedí na rameni a snídá se mnou, a venku sousedovi papoušci ve voliérách zdatně imitují faunu amazonského pralesa. Pokud bude i hezké počasí, tak hodlám udělat si výlet po okolí brněnska, večer grilovačka nebo posezení se skleničkou vína. Jinak mám rozečtenou Jirotkovu detektivku Tupý meč z prostředí Janova (asi Pardubicko) a je to docela zajímavé a chytlavé čtení a spousta dalších knih už na mě čeká v domácí knihovně. Mějte krásný víkend.

alekis
alekis 03.09.2022 v 15:06

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 03.09.2022 v 18:56

alekis: Díky. :-)

Eicherik
Eicherik 03.09.2022 v 19:39

Něco pro pamětníky. Ve 21:50 na JOJ Family Mladý muž a bílá velryba (1978). Vynikající kniha i film, ale není to pro každého. Je to takové drama z chemičky v Ústí nad Labem. :-)

Ústí není Praha!!!

Text příspěvku byl upraven 03.09.22 v 22:31

Terror
Terror 04.09.2022 v 07:17

Lenka: Rád bych ti poradil, ale Clarkův styl mi nesedí. Rámu jsem četl víceméně z "povinnosti" a jenom první díl. Na další se nechystám. A vzhledem k tomu, že mělo původně zůstat u jediného románu i v případě pana spisovatele a teprve čas a peníze rozhodly, že přijdou další pokračování, navíc napsaná víceméně někým jiným, myslím, že chybu nedělám. Toť názor můj. :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.09.2022 v 09:10

Terror: :( :( :( i tak děkuji za reakci. Ale stejně si to přečtu, to je mi jasný ;)

Text příspěvku byl upraven 04.09.22 v 09:15

Eicherik
Eicherik 05.09.2022 v 21:35

Případy 1. oddělení III. (1/13) Podnájemníci. Parádní úvodní díl nové série. Vtipná lekce z politické korektnosti. :-)

keri.H
keri.H 06.09.2022 v 16:09

Eicherik: Taky jsem koukala a ta korektnost mě pobavila. Líbí se mi u tohoto seriálu, že v podstatě to tam říkají tak, jak to je. :)

Chtěla jsem do knihovny jen vrátit knihy a nakonec jsem neodolala a půjčila si nějaké. Asi budu muset v takovém případě posílat někoho jiného, ať mě to neláká. :D

Eicherik
Eicherik 06.09.2022 v 18:30

keri.H: V podstatě to tam říkají tak, jak to je. Souhlasím. O to víc mě překvapuje, že je to seriál liberální České televize. :-) Knihovna mi nechybí, ale už se těším, jak si za čas zase něco objednám. :-)

Eicherik
Eicherik 06.09.2022 v 19:12

keri.H: Ještě jsem hodně zvědavý na Pozadí událostí (2022). První díl už v neděli na ČT1 od 20:10. :-)

knihomolkaVěra
knihomolkaVěra 08.09.2022 v 11:29

Minisérie Pozadí událostí, na kterou upozorňuje Eicherik, by opravdu měla být zajímavá – autorem námětu a spoluscénáristou je pan Michal Sýkora. Smysl pro humor režiséra (pan Hřebejk) sice není můj šálek kávy, ale přesto jsem zvědavá a těším se.



Vložit příspěvek