Filosofování pod starým mohutným dubem


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2021 v 16:41

Jednou na táboře jsme si v noci vyprávěli strašidelný příběhy. Už jsme byli větší, takže ve stanu. Nevím, jak dlouho stali před stanem vedoucí, ale zatřásli se stanem v okamžik, kdy se k ní blížil a chtěl se zakousnout do jejího krku. Málem jsme si stříkli do textilu a já si ten díl Stop hrůz musela po návratu domů přečíst znovu. Tak nějak :D

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 16:43

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 16:55

Jednou na táboře jsem při Černé hodince vyprávěl dětem strašidelný příběh a když jsem se blížil k pointě a atmosféra houstla, tak si jeden klučina strašně nahlas uprdl a všechny to rozesmálo. A bylo po příběhu...

braunerova
braunerova 14.10.2021 v 18:12

Kdysi dávno mi jeden kluk půjčil pásek se zakázanými písničkáři. Zrovna jsem dočetl Obraz Doriana Graye a na té pásce byla stejnojmenná písnička od Vlasty Třešňaka. Ty dva protichůdné pohledy na postavu Doriana mě úplně fascinovaly, dodnes to mám v hlavě.

Raksa.A
Raksa.A 14.10.2021 v 19:15

Když jsem chodila do páté třídy, koupila jsem si svou první slovenskou knihu (rodiče na knihy vždycky dali) a setkala jsem se se slovem, které jsem předtím neslyšela. A já, rodilá Pražanda, jsem letěla za babičkou a křičela jsem na ni : babi, čo je to také oné smadný?
J.F.Cooper Lovec jeleňov, rok vydání 1955, pořád ji mám...

Eicherik
Eicherik 14.10.2021 v 19:24

Kdysi jsem si k četbě Stephena Kinga pouštěl album Tubular Bells II od Mika Oldfielda. Měl jsem to tak propojené, že ikdyž jsem si četl bez hudby, tak jsem části toho alba slyšel v hlavě. Po letech to z hlavy vyvanulo a tohle album už ani nevlastním. :-)

denib
denib 14.10.2021 v 19:31

Pamatuji si, když jsem prvně četla To od Kinga. V jednu chvíli tam Pennywise straší jedno z dětí ve vodojemu. Jela jsem v tu chvíli vlakem a četla "Čvachty čvacht", jak pleskaly Pennywisovy nohy ve vodě. Hrozně jsem se bála a najednou jsem slyšela, jak se můj bývalý přítel, který jel se mnou, začal hrozně smát. Viděl, že se tvářím vyděšeně, tak mi nakoukl přes rameno a uviděl právě ono "Čvachty čvacht" a přišlo mu to hrozně vtipné. Dodnes se, i když to je strašidelný okamžik, začnu v tu chvíli smát :-)

PS: Nejsem si teď jistá, jestli to je opravdu "Čvachty čvacht" nebo nějaké jiné citoslovce. Ale to místo bezpečně poznám :-)

Text příspěvku byl upraven 14.10.21 v 19:32


keri.H
keri.H 15.10.2021 v 05:27

Já mám spojenou milou vzpomínku na dětskou knihu Martinka jede na venkov, pokaždý, když ji někde zahlédnu, vzpomenu si, jak mi ji rodiče četli a jak to v té době byla moje nejoblíbenější kniha. :) Četla jsem si ji pak i sama, když už jsem uměla číst a vždy jsem si na to vzpomněla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.10.2021 v 08:44

Jsem hrozná. Je to už nějaká doba, co se mě někdo ptal, zda nemám knihu nebo nevím, kde by se dala sehnat za normální cenu ne od překupníka, která je jinak rozbraná. Už nevím, kdo to byl :( tak pokud tohle čteš, ať jsi byl, kdo jsi byl...
Teď vyšel dotisk knihy World of Warcraft: Oficiální kuchařka...

https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-531518-world-of-warcraft-oficialni-kucharka

Text příspěvku byl upraven 15.10.21 v 08:44

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.10.2021 v 21:03

V úterý si jdu do knihovny pro knihu a už tam nebudu mít žádnou jinou rezervaci. Já vím, že je to kravina, která nikoho nezajímá. Ale je fajn, moct to ventilovat.
Tahle situace u mě dlouho nenastala. Takže jsem se rozhodla pro jednu věc. Letos si už nic nezarezervuju. A nic si ani nepůjčím. Budu jenom vracet. Ono to do konce roku tak nějak vyjde. A potom hezky proložit vlastníma knihama.
Jo, bude to pohodovej podzim :)
(Sorry, nějak že mě dneska ty kraviny padají víc, než obvykle. Pardon.)

Text příspěvku byl upraven 15.10.21 v 21:04

Eicherik
Eicherik 15.10.2021 v 21:09

Lenka.Vílka: Tak to ti gratuluji, já bych to nedokázal. Jsem na výpůjčkách závislej. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.10.2021 v 21:14

Eicherik: asi to je těma bichlema, který na mě koukají z poličky...

Eicherik
Eicherik 15.10.2021 v 21:18

Mě potěšilo, že jsem na DK objevil dalšího uživatele, který řeší vydání knih a knihovnu si doplňuje těmi nejhezčími kousky. Já si byl dnes v antikvariátu pro Jitro kouzelníku v pevné vazbě se zajímavou obálkou (2008), protože je to tak zásadní kniha fantastického realismu, že si to opravdu zaslouží. :-)

denib
denib 15.10.2021 v 21:58

Lenka: Tak to máš pevnou vůli. Taky bych si vystačila s vlastníma knihama a těma od ségry, ale stejně mě to táhne do knihovny... Říkám si, že vlastní knihy přečtu, až jednou nebudu moct chodit ven...

Text příspěvku byl upraven 15.10.21 v 21:59

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.10.2021 v 22:10

Denib: alespoň si odpočinou od toho mého ksychtíku :)

Terror
Terror 16.10.2021 v 05:54

Dřív jsem do knihovny chodil celkem často. V současné době už ne. Spočítal jsem si, že když budu číst sto dosud nečtených knih z vlastní knihovny ročně, vydrží mi to na dvanáct let... Dalším faktorem je, že knihy pořád kupuju. Takže se mi těch dvanáct let pořád oddaluje. Možná bych se měl přejmenovat z Terrora na Book Errora. :)

Eicherik: Zrovna jsem si koupil Marťanskou kroniku v novém vydání, protože to starší z roku 1991 tak nějak neodpovídá zásadnosti knihy. A Jitro kouzelníků - mně se nejvíc líbí to brožované vydání s černobílou obálkou z roku 1990. Ten obrázek mne něčím fascinuje...

Text příspěvku byl upraven 16.10.21 v 05:59

keri.H
keri.H 16.10.2021 v 06:27

Lenka.Vílka: Tak to tě obdivuji pro tohle rozhodnutí. :)

Ono mi to někdy nedá a hodně se mi do té knihovny chce. Ale když se na podívám, do kdy si ještě můžu prodloužit knihy, co teď potřebuju, tak mi to vyjde nějak do konce roku. A chci přečíst knihu do výzvy, takže to už moc letos na knihovnu nevidím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 16.10.2021 v 07:32

Keri.H.: mě do výzvy zbývá jenom jedna a ta je zrovna z těch mojich.
Naštěstí nemusím z místu, kde se knihy půjčují. Půjdu k místu, kde se vracejí. Vrátím a tu jednu půjčím. Ani na ty krásky neuvidím. Závisláci mají těžký život...

Naias
Naias 16.10.2021 v 08:09

Mať vaše problémy... Čo si z knižnice prinesiete, to tam zas odnesiete. Ale čo si človek kúpi, to mu zostane. Kam to mám furt dávať?!

Eicherik
Eicherik 16.10.2021 v 08:12

Z domácí knihovny mám nepřečteno kolem deseti knih a z knihobudky tři, takže svoji zápůjčkovou závislost řešit nemusím. :-)

Eicherik
Eicherik 16.10.2021 v 08:27

Terror: Marťanskou kroniku jsem objevil díky Čítance a četl ji několikrát. Výborná kniha. Nevěděl bych ale, které vydání si koupit. Každopádně vítej v pomyslném klubu maniaků, kteří řeší vydání knihy. :-) U muziky je to se mnou ještě horší. Včera jsem si objednal album, které už mám, protože to nové je v digipaku a má trochu jinou obálku. :-D

keri.H
keri.H 16.10.2021 v 08:42

Naias: Jo to je ten větší problém, právě proto jsem po letech zase začala chodit do knihovny. :)
Některých knih se chci zbavit, zbytečně mi zabírají místo. Teď už teda moc fyzické knihy nenakupuju, snažím se zůstat jen u pár autorů.

PanPredseda
PanPredseda 16.10.2021 v 08:57

Ad Naias:
Vyrábět si stále nové a nové poličky či knihovničky. ;-)

Eicherik
Eicherik 16.10.2021 v 09:11

Třídit. Některé knihy se musí odnést do knihobudky. ;-)

Eicherik
Eicherik 16.10.2021 v 10:15

Venku je krásně. V knihobudce bylo dnes hodně knih od Arthura Haileyho a také jeden Karel Čapek. Jako na potvoru to opět nebyli Mloci. :-)

mistrikova
mistrikova 16.10.2021 v 10:43

Arthur Hailey je můj oblíbený spisovatel, sháněla jsem pár knih, které už nevychází, v antikvariátu. Vím, že existuje knihovna, ale zrovna tohoto autora chci mít kompletního ve své domácí knihovničce. A tak mi přijde líto, že zrovna jeho se někdo zbaví odsunutím do knihobudky, i když v dobré víře, že si počte další čtenář.



Vložit příspěvek