Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


keri.H
keri.H 10.10.2021 v 21:09

Eicherik: To je super. :) Jà mám dvě ze tří chybějících, ale tu poslední zatím nemám, tak uvidím, jestli ten poslední bod výzvy dám.

Terror
Terror 10.10.2021 v 21:11

Eicherik: Jo, jo. U těchhle knížek je problém ta kvalitativní rozmanitost povídek. Jako celku bych tomu dal klidně i víc, protože to uceluje náhled na Lovecrafta a jeho práci pro jiné a s jinými, ale nějak mi to prostě nesedlo po stránce obsahu některých povídek. A Medúza byla možná o kousek horší... Ale zase tam je neuvěřitelná povídka "Ve zdech Eryxu", kterou mám hodně rád. Přeze všechny výhrady a trojhvězdice ale tyhle antologie doporučuju všem lovecraftologům. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Eicherik
Eicherik 10.10.2021 v 21:35

Terror: Ve zdech Eryxu znám. Má ode mě pět hvězd. Nejspíš si přečtu obě knihy ještě letos. :-)

denib
denib 10.10.2021 v 21:42

Eicherik, keri.H: Jste dobří :-)

Eicherik
Eicherik 10.10.2021 v 21:45

keri.H: Letos Výzvu dokončíme. :-)

AdmiralPata
AdmiralPata 10.10.2021 v 22:12

Tak to gratuluji .Já teď mám čas číst tak maximálně scripta do školy a ať se to snažím okecat sebevíc,tak takové Základy zpracování ropy se mi nehodí ani do jednoho tématu :-)


Eicherik
Eicherik 10.10.2021 v 22:18

AdmiralPata: Jistě bude šance v dalších ročnících Výzvy. :-)

Eicherik
Eicherik 10.10.2021 v 22:20

Terror: Dostal jsem na toho Lovecrafta vyloženě chuť. :-)

RCC
RCC 10.10.2021 v 22:30

AdmiralPata: Možná hodí, má to 21 písmen, jestli dobře počítám.

Eicherik
Eicherik 10.10.2021 v 22:33

RCC: Dobrej postřeh. :-D

AdmiralPata
AdmiralPata 10.10.2021 v 22:35

Bohužel úplný název zní Základy zpracování a využití ropy,ale jako nápad dobrý

Naias
Naias 11.10.2021 v 08:01

Ale ilustrácie tam sú, napríklad Uložení ropy v antiklinále.

Terror
Terror 11.10.2021 v 15:07

Eicherik: Když to přijde, nedá se to zastavit... :)
Já si takhle koupil celé jeho sebrané spisy z Plusu a hned je začal číst, protože to prostě přišlo. Chaos a Medúza, to už bylo takové pomalé dojíždění. Přesto už jsem si objednal Houby z Yuggothu.
Mimochodem, já se u tebe taky inspiroval při četbě Součka, kterého jsem hodně zanedbával. ;-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2021 v 16:17

Tak jsem si konečně dotáhla z knihovny po dlouhém čekání Na smrt od Kariky. No, vážně je pozitivní, že na látkové záložce jde vidět, že ji asi nikdo ani nevytáhnul. Tedy, pokud někdo vrátí záložky při vrácení do stavu, jako když si knihu koupíte :/ nebo to někdo děláte? Já jí vždycky nechám čouhat a dám na konec knihy. Sem bych dala na začátek. Kniha má 700 stran a je nalepená u strany 200. Jenom mě to napadlo, jak to máte, protože já na knihu měla původně čekat přes rok, ale nakonec jsem byla překvapená po půl roce, když mi přišel email, že už na mě čeká. Vzhledem k tomu, že jeden člověk může mít knihu doma maximálně sedm týdnů, tak se děsím. Dočetl někdo přede mnou dál než ke straně 200? Podle komentářů u knihy...

Text příspěvku byl upraven 11.10.21 v 16:18

denib
denib 11.10.2021 v 17:16

Lenka: Ad záložky - Ty látkové nemám ráda. Vadí mi, že čouhají a lechtají. Takže je opravdu do knihy dávám stejným způsobem jako výrobce. Když začínám číst, dám jí takhle ke konci knihy. A když se blížím ke konci, dám jí stejným způsobem někam k začátku. Málokdo to ale asi bude dělat stejně.
Ad Na smrt - nečetla jsem, ale mojí sestře se moc líbila.

Text příspěvku byl upraven 11.10.21 v 17:19

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2021 v 17:23

Denib: děkuji za reakci. Mě zarazilo právě to vrácení a zahnutí do místa, kde je vlepená :D já je mám ráda. Hlavně v tlustých knihách. A protože jsem se záložkama jako kuřák se zapalovačema :(
Jsem na knihu zvědavá. Jako autor mi sedl. Tak uvidíme, jak sedne žánr :)

Naias
Naias 11.10.2021 v 17:26

Mne prekážajú. Strkám ich dnu tak, aby netrčali, zo začiatku na koniec knihy a na konci na začiatok.

R.E.M.
R.E.M. 11.10.2021 v 18:21

Látkové záložky mám nejraději.
Po dočtení dávám záložku na začátek nebo občas přeložím tak, jak původně byla.

Eicherik
Eicherik 11.10.2021 v 19:06

Mám to podobně jako Naias. Taky mně překážejí. :-) Ohnu je tak, aby vůbec nevykukovaly. :-D

Terror
Terror 11.10.2021 v 19:08

Mám vlastní záložku z roku 2000 - slepenou ze dvou reklamních na sbírku Mlok. Přestože se mi za ta léta nashromáždila kvanta dalších, tuhle používám nejraději. Můj otec má dokonce záložku, kterou jsem mu vyrobil coby žák základní školy...
Co se týče látkových "provázků", jsou milé, hlavně u některých objemnějších svazků. (Včera jsem na jeden zátah dal jednoho Vonneguta v kolibřím vydání se šedesáti stranami, kde byla taky, ale tam jsem ji nepochopil.) Trochu mi ale vadí při čtení. Jak už tady napsala denib, lechtají. No a po dočtení je umístím někam do středu knihy a šoupnu je směrem od hřbetu, aby v knihovně nevyčuhovaly před knihu.

Eicherik
Eicherik 11.10.2021 v 19:10

Terror: Lovecraft. Taky mám celé jeho sebrané spisy z Plusu a i ze Zlatého koně. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2021 v 19:14

Asi jsem jedinej úchyl v okolí :D já si je v knihovně hezky rovnám, protože mám hlubokou knihovnu na dvě řady a ještě na narovnání koukající záložky. Na poličce s knihama od Comics Centra mám spoustu barevných ozdobiček ;)

Terror
Terror 11.10.2021 v 19:14

Eicherik: Lovecraft. Zlatého koně jsem kdysi kupoval sestře, takže ho má ona. Holt jsem byl truhlík (což možná jsem dodnes). Na druhou stranu Plusácké vydání vypadá taky dobře i bez Saudka. A je v boxu. A Master's Hammer.

Eicherik
Eicherik 11.10.2021 v 19:17

Terror: Master's Hammer je kult. :-)

Eicherik
Eicherik 11.10.2021 v 19:21

keri.H: Už mám doma ty Dlouhé stíny. :-)



Vložit příspěvek