Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


RCC
RCC 11.10.2021 v 20:27

AdmiralPata: Tak možná vyzkoušet nějaké komiksy? Hodně z nich se do výzvy hodí. Já teď čtu komiksy víc než dřív. Proti normálním knihám jsou pro mě lepší ve stavu kdy mám unavenější vnímání po dlouhé práci- A po dlouhém učení to bude něco podobného. Protože se komiksy nevnímají jenom pomocí písmen, případně několika ilustrací, ale i obrazové části, a tu zvládnu vnímat i unavený. V https://www.databazeknih.cz/doporucene-knihy/rcc-252895?genreId=0&;orderBy=&authorId=0&letter=&wishlistId=&pageNumber=1 mám hlavně komiksy, třeba nějaký zaujme.

Text příspěvku byl upraven 11.10.21 v 20:27

Terror
Terror 11.10.2021 v 20:39

Lenka: A co když je to obráceně? Ty úchylové jsme my všichni ostatní... ;)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 11.10.2021 v 20:41

Terror: takže bych byla vadná protože jsem normální? A všichni ostatní jsou vadný, protože nejsou normální? To je ideální svět :)

AdmiralPata
AdmiralPata 11.10.2021 v 21:55

RCC: To je docela dobrý nápad.Už dlouhou dobu pokukuju po Zlaté knize komiksů od Václava Šorela,tak možná na ní teď přišel ten správný čas.A ten Zaklínač též vypadá zajímavě.

PanPredseda
PanPredseda 12.10.2021 v 07:09

Ad AdmiralPata:
A co Vrabec - Příběh skauta? Ten by se Vám také mohl líbit.

AdmiralPata
AdmiralPata 12.10.2021 v 10:29

PanPredseda :To určitě bude :-)


braunerova
braunerova 12.10.2021 v 18:19

Už několikrát jsem narazil u starých knih na nerozřezaný kus. Netuší někdo, proč tomu tak je? Že by se tenkrát prodávali nerozřezané?

Naias
Naias 12.10.2021 v 18:53

Niekedy hej, už som párkrát strany rozrezávala, ale nepamätám sa, o aké knihy šlo. Bolo to dávno, ešte v minulom tisícročí.

braunerova
braunerova 12.10.2021 v 20:16

Už jsem na takových knih narazil několik, ta poslední je z roku 1948

Marika Vanova
Marika Vanova 13.10.2021 v 08:35

Vrátila jsem se po pěti dnech ze Šumavy do reality a málem jsem zapomněla vyzvednout malého ve školce :-)
Na Šumavě nebyly mlhy, ale po ránu krásná jinovatka, všude bílo a mínusové teploty, přes den sluníčko. Navštívili jsme Velhartice a Amálino údolí u Kašperských hor a bylo tam jak jinak než nádherně a k tomu ještě s bezva kamarádkami, takže lahoda a pohoda. A jedno odpoledne jsme si udělali i čtecí, neboť jsme se tam sešli samé čtenářky.

ad svědek - já bych moc nepomohla, problém mám, jestli ten člověk má brýle, to já prostě nevnímám.

keri.H
keri.H 13.10.2021 v 08:38

Marika Vanova: Na Šumavě musí být v tuhle dobu krásně. :) Ale ten návrat pak musí být krušný..

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2021 v 08:41

Hmm, začínám s novou knihou...
"Nejoblíbenějším synonymem pro slovo pohoda se pro ni stal francouzský výraz cabernet-sauvignon."
Tak snad to nebude až moc pohodová kniha :D

Marika Vanova
Marika Vanova 13.10.2021 v 08:41

keri.H - je tam nádherně, návrat není tak strašný, protože už máme termín na příští jaro a tak se zase těšíme dál. Jezdí nás tam velká banda, většinu času tam trávíme dopoledne a večer tancem a cvičením, odpoledne výlety, 3 x denně výborná kuchyně a kopec srandy, pro představu cca 25 - 30 ženských a dva lektoři, super.

Text příspěvku byl upraven 13.10.21 v 08:43

keri.H
keri.H 13.10.2021 v 08:51

K těm látkovým záložkám, používám je často. Při čtení je dám na začátek nebo na konec knihy, kde mi nepřekáží. Když knihu přečtu, většinou dám na konec, občas na začátek.

keri.H
keri.H 13.10.2021 v 18:26

Slovenština je tak pěkný jazyk. Čtu teď knihu od Kasie West, sehnala jsem jí jen ve slovenštině a jsem za to ráda.
Hodně se mi líbí slovo hojdačka. Pak jsem narazila na slovní spojení "preteky na šmykľavke", to jsem slyšela poprvé a musela jsem si dohledat, co to znamená.

denib
denib 13.10.2021 v 19:17

keri.H: Máš můj obdiv. Neměla bych trpělivost dohledávat si slovíčka, která už neznám.

denib
denib 13.10.2021 v 19:19

Eicherik: Čtu druhou knížku od Cartera a jsou to opravdu brutální zločiny. I tak je to čtivé, zatím hodnotím kladně.

Eicherik
Eicherik 13.10.2021 v 19:27

denib: Všiml jsem si. Přečtu si první díl. Pokud čtivost převálcuje brutalitu, tak se pustím do dílu druhého. :-)

keri.H
keri.H 13.10.2021 v 20:36

denib: Ono, když to slovo je použité ve větě, tak ten význam slova mi dojde. Takže dohledávám jen pár slov. :) Nějak mi to nevadí. Je to stejné jako když čtu starší knihy, kdy už se některé výrazy nepoužívají.

Nemusím brutální zločiny, ale od Cartera màm taky něco na seznamu. Uvidím, jestli se do toho pustím, mám teď nějak moc knih.

Naias
Naias 13.10.2021 v 20:51

Len by som mala na pamäti, že niektoré slová môžu znieť rovnako, ale pritom môžu mať iný význam. Napríklad planý znamená po slovensky nielen jalový, prázdny, ale aj zlý, nekvalitný. Statočný znamená odvážny, ale aj čestný.

keri.H
keri.H 13.10.2021 v 21:05

Naias: Jo to by mohl bÿt problém, ale u takových slov se to dá taky podle mě dost odvodit z věty.
U této knihy zatím s něčím takovým nesetkala.

Naias
Naias 13.10.2021 v 21:10

Videla som jednu laickú českú kritiku slovenského prekladu Harryho Pottera, kde sa dievčina rozčuľovala nad prekladom "mágia prevelice planá". Očividne netušila, že na slovenčinu nemôže brať český meter a ani celá veta ani znalosť originálu jej nepomohla si nič odvodiť.

Terror
Terror 14.10.2021 v 15:02

Jako malý kluk jsem četl ve slovenštině dva díly Tarzana. Dodnes, když k tomuto hrdinovi zabrousí mé myšlenky, ozve se mi v hlavě, jak skákal z konára na konár. :)

Tak mne napadá, máte také nějaké takové vzpomínky na četbu? Spojujete si určitou knihu s nějakým zážitkem nebo událostí? Vyvolává ve vás kdysi čtená kniha nějakou asociaci?

Abych hnedle začal... První díl ságy o Zaklínači - Krev elfů jsem poprvé četl s horečkou 39. Písmena se mi matlala jedno přes druhé, po odložení knihy jsem mněl vidiny s Geraltem v hlavní roli a pochopitelně se mi ta kniha nelíbila. Při druhém čtení jsem byl pro změnu opět ve stavu nemocných, ovšem tentokrát bez horečky, takže jsem dal celou ságu během týdne. Ale vždycky, když mé oko zabloudí v knihovně ke Krvi elfů, vzpomenu si, jak mi tenkrát bylo zle a ten pocit nevolnosti se někde v nitru ozve...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2021 v 15:06

Terror: to se mi stalo s Carrie. Půjčil mi jí brácha, protože nic jiného nebylo, když jsem byla nemocná a přečetla jsem za jedno odpoledne. Když jsem potom už jako dospělá konečně začala číst Kinga, na tohle jsem si vzpomněla. Zahřeje to u srdce :) hlavně když jsem jí potom četla znovu.

PanPredseda
PanPredseda 14.10.2021 v 16:31

Vinnetoua, 2. díl Rudý gentleman, jsem četl v noci s baterkou pod peřinou. A to i přesto, že první díl jsem vůbec nečetl a tak tomu zůstalo až dodnes.
Počítá se to?



Vložit příspěvek