Filosofování pod starým mohutným dubem


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.05.2021 v 21:59

Poslední dobou byla smůla na malé bedlya kvůli teplu a suchu i na masáky, "držkovka" je z nich vynikající :) tak jsem zvědavá, když teď furt prší, zda se to v něčem vrátí...

Text příspěvku byl upraven 29.05.21 v 22:01

Dudu
Dudu 29.05.2021 v 21:59

Encyklopedie, jde vidět, že ti paměť dobře slouží, páč tohle jsi napsal asi tak před rokem. To byl pech, že jsi musel pozřít v omáčce nějakou prašifku a zaplatit za to žlučníkem. Já se jednou přiotrávil houbovou pizzou, naštěstí žlučník zůstal, ale od té doby jím pouze mnou nasbírané.

Eicherik
Eicherik 29.05.2021 v 22:02

Pecka je také "dršťková" polévka z hlívy ústřičné. :-)

braunerova
braunerova 30.05.2021 v 06:26

Eicherik: S touhle vegetariánskou držkovkou jsem se seznámil teprve nedávno a ihned se stala mojí oblíbenkyní. I když ta pravá je o chloupek lepší :)

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 06:53

braunerova: Já jí znám taky teprve chvíli. :-)

Dudu
Dudu 30.05.2021 v 08:33

Když dršťkovku, tak zásadně z kotrče. Aromaticky bezkonkurenční. Tuhle polévku si člověk musí odpracovat, páč mytí téhle houby je pakárna - všude samé jehličí a hlína. Já když to někdy odfláknu, tak pak vybírám tyhle kousky ještě za konzumace.


PanPredseda
PanPredseda 30.05.2021 v 09:03

Některé quizy jsou na houby, ale tento je o letadlech ve válce na druhém konci světa:
https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/kviz-letadla-valka-v-pacifiku.A210528_114417_vojenstvi_erp
86 % (12/14)

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 09:20

Tohle je ovšem hodně odborný kvíz. Tady uspěje jen ten, kdo si něco přečetl o válce v Tichomoří. To já nejsem, takže pouhých 36 %. :-)

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 09:21

Chystám nové téma: Fantastická zvířata. :-)

R.E.M.
R.E.M. 30.05.2021 v 09:47

Houbová jídla mám ráda. Bedla, a nemusí být ani obalovaná, je vynikající.
Škoda, že druhy hub bezpečně nerozeznám, takže ani nesbírám.
Dršťkovku z hlívy někdy vyzkouším.

Pozn.
Kvíz o letadlech ve válce je víc "na houby" než ten houbový. :-)
36 %

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 09:57

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 09:48

Fantastická zvířata

V dohledné době se chystám pořídit si nějaký Bestiář (knihu). Doma vlastním Po stezkách oblud a čekám až vyjde Lexikon příšer od stejného autora.
Většina z vás si občas přečte nějakou fantasy. Zajímá mě, jestli někdo z vás věří, že by mohlo v současnosti, nebo nedávné minulosti žít nějaké zvíře, které buď už mělo dávno vyhynout a nebo podle oficiální vědy ani nikdy nežilo. Myslím tím třeba jednorožce, kentaury apod.
Pokud se zdráháte napsat to zde veřejně, klidně mi napište SZ. Nechám si to samozřejmě jen pro sebe.
Já věřím třeba v obry a nebo trpaslíky a nebo že neandrtálci vyhynuli relativně nedávno, takže nemám problém ani věřit v některá bájná zvířata. Proč by třeba Fafnir ze ságy o Völsunzích nemohl být nějaký "zapomenutý" dinosaurus? :-)

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 09:50

Medunkavera
Medunkavera 30.05.2021 v 09:59

Na houby jsem chodila pouze jen s jedním člověkem, o kterém jsem věděla, že houby perfektně zná a že má dobrý orientační smysl.
Začalo to už ve stodole, kdy vybíral košík jaký si kdo vezme. "No, tenhle ti bude stačit.." A podával mi malý košíček.
Takže jsme chodili po lese a já našla jen pár hub. Zatímco on měl plný velký košík.
Vždy jsem dostala dobrou jsem radu: "Musíš koukat dolů, na zem, víš? Né nahoru.."
A vždycky mě udivovalo, že jsme došli k místu, odkud jsme přišli..

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2021 v 10:00

Eicherik ...neandrtálci přece nevyhynuli....podívej se kolem sebe....

alekis
alekis 30.05.2021 v 10:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2021 v 10:04

.....v takových 80-tých rokách jsme jezdili každý rok na chatu do Velkých Karlovic.... jediné houbičky co jsem si dovolil sbírat, bylo množství /tehdy/ kuřátek ....a z toho je vynikající smaženica.... po nějakých 10-ti létech nebylo ani jedno kuřátko , pry byly kyselé lesy, říkal nám jeden domácí houbař...a to kyselo prý zničilo podhoubí kuřátek...

Naias
Naias 30.05.2021 v 10:16

Eicherik, kentaur nie je zviera, veď má polovicu tela ľudskú. Však oni by ti to kentauri vysvetlili, tak ako to vysvetlili Umbridgeovej.
Nemyslím si, že také tvory ako jednorožce, kentauri či morské panny existovali, ale že si ich ľudia vymysleli podľa skutočných zvierat či ich pozostatkov. A tiež si myslím, že ľudská fantázia len pokrivkáva za tvorivosťou prírody. Ktovie, čím nás ešte prekvapí, tak ako žirafa prekvapila Karla X, ktorý pri pohľade na ňu povedal, že také zviera nemôže existovať.

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 10:17

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 30.05.2021 v 10:18

Víte, proč vymřeli jednorožci?

Protože nestihli nastoupit na archu...

;)

Naias
Naias 30.05.2021 v 10:24

Na existenciu bájnych bytostí neverím, ale sú chvíle, kedy som temer presvedčená o existencii Ponožkožrúta.

R.E.M.
R.E.M. 30.05.2021 v 10:27

Medunkavera: Přesně tak to mám já. :) Když už jsem šla s ostatními na houby, stejně jsem máloco našla. Dívám se v lese všemi směry a na houby zapomínám.

encyklopedie: Na Velké Karlovice mám krásné vzpomínky. Jezdili jsme tam s rodinou. Nádherná lokalita. Dodnes mám pro ni slabost, třebaže jsem tam spoustu let nebyla.

PanPredseda
PanPredseda 30.05.2021 v 10:31

Lichožrouti, kteří sežerou vždy jednu ponožku z páru, existují. Jak jinak by o nich mohla vyjít knížka?

R.E.M.
R.E.M. 30.05.2021 v 10:34

Na fantastická ani bájná zvířata typu jednorožce nevěřím. To nevylučuje, že stále poznáváme nové zástupce živočišné říše, rozšiřujeme naše vědomosti a posunujeme hranice našeho současného poznání (např. zkoumáním oceánu...). Myslím, že i u hmyzu, brouků se tu a tam objeví nový neznámý druh.

Což o to, autor knihy si může vymýšlet, ale existence lichožrouta ponožkového je ověřena ze života. Navíc potvrzena naší vlastní zkušeností, vč. zkušenosti širší rodiny...

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 10:42

Naias
Naias 30.05.2021 v 10:37

A zviera, ktoré malo dávno vyhynúť? Čo taká latiméria podivná?

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2021 v 10:49

....ted jsem někde četl, že v Austrálii je znovu živý čert!!!! /či několik?

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2021 v 10:56

Eicherik ....z mé oblíbené edice Kolumbus
https://www.databazeknih.cz/knihy/po-stopach-morskych-oblud-69159

Medunkavera
Medunkavera 30.05.2021 v 11:03

R.E.M. Ano.
Já jsem se hlavně kochala stromy, obdivovala jsem jejich výšku, kmen a vůbec, jak jsou krásní.. že vlastně z nitěrného semínka dokáže narůst tak krásný silný strom..
Prostě úžas, pokora..



Vložit příspěvek