Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


alekis
alekis 26.05.2021 v 20:24

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 27.05.2021 v 06:23

"Brusel potrestá nenávist na internetu. Plánuje potírat „toxické“ debaty"
(iDNES.cz)

To je poslední cihla do stavby EU. Poté už bude EUrosojuz pouze teploučkým, heboučkým a růžovoučkým místečkem, kde nikdy neprší. A nenávist zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Text příspěvku byl upraven 27.05.21 v 06:28

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 06:28

Já bych měl i adepta na určování "toxických" debat zde na DK. Domnívám se, že by se této funkce webového důvěrníka zhostil rád...

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 06:42

Když už tu máme rubriku "Co na nás EU chystá", přidám i
"EU: Novým zdaněním musíme zastavit využívání ropy"
https://www.autojournal.cz/eu-novym-zdanenim-musime-zastavit-vyuzivani-ropy/

keri.H
keri.H 27.05.2021 v 07:26

Na test koček jsem de podívala, ale v plemenech se nevyznám.

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 07:46

Když se vrátím ke kočkám a psům (v návaznosti na vyjádření encyklopedie): Jak vnímáte rozdíl mezi přátelstvím člověka a psa a člověka a kočky?


Marika Vanova
Marika Vanova 27.05.2021 v 08:00

test kočiček 7/10 , dříve jsem se tím hodně zabývala, ale to už je let.

braunerova
braunerova 27.05.2021 v 08:15

Pes k člověku vzhlíží, kočka ho přehlíží a prase ho považuje za rovnocenného partnera.
Winston Churchill

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 08:18

Pěkný citát, děkuji.

SputnikV
SputnikV 27.05.2021 v 08:37

nevím, jak prasata, ale pes k člověku rozhodně nevzhlíží, tedy pes, který je členem rodiny a ne nějaký ubožák u boudy na zadním dvorku. pes má člověka prostě rád a hodně mu odpouští. I kočky to mají podobné, mám psy i kočky a nevidím v jejich vztahu ke členům rodiny žádný zvláštní rozdíl - jen ty individuální.

Marika Vanova
Marika Vanova 27.05.2021 v 08:39

Už tím, že jsme vyšší, k nám vzhlížejí.

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 08:40

Kočka ovšem vyskočí nahoru na skříň a přehlíží... ;-)

SputnikV
SputnikV 27.05.2021 v 09:10

(: když pes vyskočí na postel, shlíží na nás a kočka na klíně k nám vzhlíží (:

Jinak kočky mají méně mimických svalů v obličeji, proto je nelze přečíst tak dobře jako psa.

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 09:27

"V Ultharu, jenž leží za řekou Skai, prý nikdo nesmí usmrtit kočku. Když se upřené dívám na kočku sedící a předoucí u mého krbu, jsem ochoten tomu věřit, neboť kočka je tajemná a má blízko k podivným úkazům, jež lidé nevidí. Kočka je duší starobylého Egypta, to ona přenášela příběhy ze zapomenutých měst v Meroe a Ofiru. Je spřízněna s vládci džungle a zdědila tajnosti důstojné a zlověstné Afriky. Je sestřenicí Sfingy a promlouvá jejím jazykem, ale poněvadž je starodávnější než Sfinga, pamatuje to, co ona již zapomněla."
(H. P. Lovecraft: Ultharské kočky)

braunerova
braunerova 27.05.2021 v 10:21

PanPredseda: Budu si muset nějakého Lovecrafta konečně přečíst :)

PanPredseda
PanPredseda 27.05.2021 v 10:28

Jestli mohu nějaká jeho díla doporučit pro začátek, pak to jsou: Barva z kosmu, Krysy ve zdech, Volání Cthulhu.

keri.H
keri.H 27.05.2021 v 12:04

Mezi přátelstvím člověka s kočkou nebo psem, nevidím rozdíl. Měli jsme obojí a ten vztah tam je k člověku u obou dost podobný.

encyklopedie
encyklopedie 27.05.2021 v 12:15

...chudák pes, který je členem panelákové rodiny .... já měl za 55 roků 5 psů ... všichni byli na tom dvorku u boudy .... ale vždycky volní, ani jsem neměl u boudy nic na přivázání ... a jak se měli oproti těm z panelákové předsíně.....

SputnikV
SputnikV 27.05.2021 v 13:19

keri.H - naprostý souhlas

encyklopedie -nesouhlasím, léta jsme ,ěli sy v paneláku, nikoliv samozřejmě v předsíni, měli vždy přístup do celého bytu, spali kde chtěli... měli zajištěné 3-4 procházky denně, protože v bytě to jinak nejde...nyní mám psy u rodinného domu, když je škaredě, vyzuju se z procházky- zahrada je velká a měla by stačit (ale samosebou nestačí, protože žádný duševně normální pes nechodí kol dokola zahrady aby se vyprocházel, potřebuje ven, na čuchačku.). samosebou i tito psi mají přístup do celého domu a noc co noc spí doma a to nikoliv v předsíni.

Psi potřebují mít pocit, že jsou plnoprávnými členy své smečky, která se na smůlu skládá většinou jen z lidí a psi trvale mimo byt ten pocit mají těžko, ani kotcoví ne. možná pomůže když jsou psi nejméně dva, pokud už je někdo tak cimprlich, že psa s jeho chlupy ťápotami a nezaměnitelnou vůní doma nesnese. U nás se říká i hostům -doufejte, že dostate kousek se psím chlupem, to je naše specialita. (:

encyklopedie
encyklopedie 27.05.2021 v 14:11

Sputnik, nepotřebuji poučovat o chovu psa na dědině.... "vychoval" jsem a vycvičil 5 zdravých psů.... a vidím kolik je ve městě mezi mazlíčky přežraných, líných , necvičených a hlavně co majitelé vůbec neví - nemocných psů třeba s klouby .....

SputnikV
SputnikV 27.05.2021 v 14:32

no,, já mán dlouholeté zkušenosti jak se psy v paneláku (4 - dva psi a dvě fenky - 14 let), tak se psy v domku- 4 už zemřeli, dva mám. Moji psi zemřeli zpravidla jako staříci 14 let, s výjimkou dvou, kteří zemřeli na torzi dříve , no tak si tedy myslím, že mám dost poznatků pro srovnání., a říkám jednoznačně - psi ve městě, kterým se jejich lidé věnují, se mají nejméně tak dobře,. ne-li lépe než psi na vsi za plotem.

takže nepotřebuju okřikování.

Marika Vanova
Marika Vanova 27.05.2021 v 14:35

Tak naše fenečka z bytu se má výborně, papá granule, je fit, štíhlá, veselá, spinká s námi a procházek má spoustu. Kdybych měla domek, stejně by pejsek bydlel s námi doma, neboť pro nás je to člen rodiny ( nemohla bych ho nechávat venku) a pak ty konce prožíváme o to hůře.

Text příspěvku byl upraven 27.05.21 v 14:35

encyklopedie
encyklopedie 27.05.2021 v 14:43

Sputnik... netuším kde jsem tě okřikoval.... ale dlabat na to......

Eicherik
Eicherik 27.05.2021 v 19:11

Pěkné citáty. :-)

Eicherik
Eicherik 27.05.2021 v 21:29

Švédsko - Česko 2:4 Neuvěřitelné. :-)



Vložit příspěvek