Filosofování pod starým mohutným dubem


Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 11:13

encyklopedie: Toho čerta máme v pražské ZOO. :-)

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2021 v 11:15

..ale v Austrálii je živej čert novinka po mnógo létech....

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 11:16

Myslím, že se poprvé, po dlouhé době narodil ve volné přírodě. :-)

encyklopedie
encyklopedie 30.05.2021 v 11:18

jest tak .... ted budu čekat jestli se jim tam narodí i Mikuláš .... :-) :-) :-)

denib
denib 30.05.2021 v 11:29

Myslím, že spousta zvířat byla kdysi bájná. Ale protože se neuměla dobře schovávat, vědci je našli a "odbájnili" :-) Věřím, že nějací tajemní tvorové ještě existují. Např. v hloubkách oceánu je toho určitě ještě spousta, co neznáme...

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 11:33

Ona i některá ta "běžnější" zvířata jsou fantastická. Třeba ta černá slepice a nebo kruhochvost. :-)

https://1url.cz/rKoad


alekis
alekis 30.05.2021 v 11:37

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 11:39

Naias: Teď zrovna někde psali, že se objevila obří želva (sloní?), kterou považovali v té dané oblasti za vymřelou. :-)

alekis
alekis 30.05.2021 v 11:44

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Dudu
Dudu 30.05.2021 v 12:10

Alekis, ten sněžný muž to má všude těžké. Kam se podíváš, tak nějaký turista.

Raksa.A
Raksa.A 30.05.2021 v 12:12

Lidi jsou magoři. Ale kluk mi přinesl knihu, co má půjčenou z knihovny, jmenuje se to Propletený život a je o houbách a podhoubí - takže to by mohlo být to úplně neznámé zvíře. Zatím jsem je na stránce 70, ale je to fakt zajímavé a řekla bych, že i inspirativní.

vas
vas 30.05.2021 v 13:03

Ale žijí... Třeba v roce 1993 byl k překvapení vědců i laiků popsán nový velký suchozemský obratlovec – záhadný kopytník saola (Pseudoryx nghetinhensis) s extrémně dlouhými šavlovitými rohy, který se vzácně vyskytuje ve Vu Quanské přírodní rezervaci ve Vietnamu. Z této unikátní oblasti však pochází i další nové druhy velkých kopytníků. Typickým příkladem je půlmetrákový muntžak obrovský (Megamuntiacus vuquangensis), popsaný v roce 1994.

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 13:04

vas
vas 30.05.2021 v 13:09

A ještě něco aktuálnějšího z mé chystané a deset let přenášené knihy Lexikon příšer. Pozor spoiler a reklama! Na druhou stranu už přestávám věřit, že to někdy vůbec vyjde...
"Píše se rok 2020 a ve floridských močálech se cosi velkého a podivného zavlní. Legendární živočich s podivnou rozvětvenou korunou na hlavě se blíží k hladině a chrčivě se nadechuje.
Ještě před dvěma lety by se takovému pozorování téměř všichni vysmáli, přestože ho domorodý folklór už desítky let barvitě popisuje jako nepolapitelného leopardího úhoře. Dnes se už však nad tím nikdo ze zasvěcených nezubí, protože mýtus z bažin už má od svého objevitele Davida Steena oficiální jméno Siren reticulata (česky surýn síťovaný). Když se ještě slizká příšerka prodírala pomyslnými močály mýtů a legend, hovořili o něm místní jako o úhoři s červenou korunkou. K překvapení všech se však nejedná o žádnou hadovitou rybu, ale o nový druh půlmetrového mloka s věncem krvavě rudých vnějších žaber. Ty se v oblouku nad plochou hlavou obřího obojživelníka téměř dotýkají a opravdu tak královskou korunu připomínají.
Není jistě bez zajímavosti, že se až do dnešních dnů mělo za to, že se mloci v jihovýchodní části Spojených států vůbec nevyskytují. Jeden z největších amerických obojživelníků tak unikal vědcům několik století!"

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 13:09

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 13:16

vas: Díky za příspěvky k tématu přímo od autora. A přeji Vám ať kniha vyjde. :-)

vas
vas 30.05.2021 v 13:19

Eicheriku, díky za podporu a přeji všechno dobré.

Raksa.A
Raksa.A 30.05.2021 v 13:44

A jestli kniha vyjde a bude to ve finančních možnostech důchodkyně, tak i zakoupím.

vas
vas 30.05.2021 v 13:48

ad Raksa.A: Děkuji Vám za vlídná slova a zdravím.
P.S. Pokud si chcete počíst o záhadných tvorech, píšu teď každou neděli seriál Dobře utajené příšery (vychází na internetu v Krajských listech). Teď už si ale fakt s reklamou zahrávám a za chvíli mě po zásluze smáznou.

keri.H
keri.H 30.05.2021 v 14:46

Věřím, že některá bájná zvířata mohla být skutečná. :)

A co se týká druhů zvířat, občas se vyskytne nějaké neznámé zvíře nebo, co už se považovalo za vyhynulé.

Eicherik
Eicherik 30.05.2021 v 22:27

Mě z novinek zaujala kniha Otomara Dvořáka Hvězdní pavouci. Od tohoto autora jsem zatím četl pouze záhadologickou knihu Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti a líbil se mi styl, jakým knihu pojal. Z jeho tvorby se ještě chystám na román Císař alchymistů, protože mám slabost pro Rudolfínskou Prahu. :-)
A ještě koukám, že jsem přehlédl hororovou sbírku Mrtvý luh. Na tu se taky chystám. :-)

Text příspěvku byl upraven 30.05.21 v 22:49

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.06.2021 v 10:51

Ok, poslední rok byl divnej. Byl děsivej, smutnej a totálně stál za...všichni víme co. Ale pokud měl někdo štěstí a všechno bylo ok, zůstane u slova divnej.
Ale divnost evidentně nezná dno, ale i tak doufám, že tenhle bizár u nás nevyjde. Maximálně na uložto ve fan překladu. Stačily mi ukázky a bylo mi na blinkání. Ale pokud ovládáte angličtinu na úrovni minimálně žáka třetí třídy, prodává se to na amazonu :O

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kissing_the_Coronavirus

PanPredseda
PanPredseda 01.06.2021 v 10:53

Ad Lenka.Vílka: Néééé, moje oči!
(A proč je koronavirus na zeleno obarvený Afroameričan? :-/ )

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 01.06.2021 v 11:12

PanPredseda: vtipná část? Viděla jsem recenzi, kde se dvacet minut mluví o tom, že to není o sexu, teda jako v hodně ujetých podmínkách, ale je to všechno metafora. Protože když doktorka provádí...koronaviru masáž, tak to je znázornění naděje, že je to jednou nahoře, jednou dole a potom to všechno exploduje...otevřením restaurací...? Protože autorka je vlastně geniální a nikdo to nepochopil :D
Jestli to viděla, tak spíš kouká jako blázen, co lidi vidí za příběhem. Což je vlastne strašně pravdivý v případě strašnýho množství knih. Třeba v "ó, on je tak sladkej, že mi dal čip na sledování do ruky potom, co mě zdrogoval a unesl, protože jsem měla celou dobu pravdu, miluje mě, nebýt toho, tak by mě teď nenašel a nezachránil", já vidím něco úplně jiného ;)

Greenface, novej druh rasizmu ;)

Text příspěvku byl upraven 01.06.21 v 11:14

Eicherik
Eicherik 01.06.2021 v 21:12

Dvojice knih "Black Metal evoluce kultu" a "Black Metal předehra ke kultu", která mapuje dějiny jednoho hudebního subžánru již spatřila temnotu světa. Knihy je možno zakoupit u vydavatele Metalgate. :-)

Eicherik
Eicherik 02.06.2021 v 19:12

Alienor: Dvojice knih Black Metal..... dorazila. Vypadá to velmi dobře. Jen mě překvapilo, že ty knihy nemají stejný formát. :-)

Alienor
Alienor 02.06.2021 v 19:21

To nemajú ani v originále.



Vložit příspěvek