Filosofování pod starým mohutným dubem


Dudu
Dudu 09.08.2020 v 18:18

Já včera koukal na Duel od Spielberga. Byl to vlastně takový monolog, postavu záporáka jsem snad v celém filmu vůbec nezahlédl , přesto film rozhodně nebyl špatný - a překvapuje mě, že jsem jej do včerejška neviděl, páč je to celkem slušná vykopávka.

Eicherik
Eicherik 13.08.2020 v 19:42

Lenka.Vílka: Musím se pochlubit. Ve frontě na knihu Kabinet kuriozit jsem se posunul na 1. místo. Čekám na ni už půl roku. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.08.2020 v 19:53

Eicherik: to gratuluji ;) Pamatuju si, že jsme se o tom bavili, ale to už je delší doba, že?
Já svou knihu mám už doma, ale čekám na Mlhu od Kinga, někdo ji měl vrátit do 30.6, tak to asi neuvidím. Naštěstí jsou v Betě dobrý podnikatelé a je mi jasné, že do dvou let znovu vyjde i Mlha ;) v rámci tempa dotisku minimálně jednoho Kinga za měsíc...
(Nejsem povrchní, ale Lisey a její příběh jsem si koupila v novém vydání kvůli obálce, motýl vs kytky...motýl vyhrál... obálky nových Kingů jsou krásné, až na nový Lunapark, ten je mi nějakou záhadou nezměněn...)

Eicherik
Eicherik 13.08.2020 v 19:59

Lenka.Vílka: Koukal jsem na to. Motýl je pěknej, ale ty kytky, to je hrůza. Já když se rozhodnu, že si koupím nějakou knihu, tak hned zkoumám, s jakými obálkami vyšla. A když se mi líbí víc starší vydání, tak si raději koupím knihu z antikvariátu, než novou, která má nepěknou obálku. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.08.2020 v 20:05

Eicherik: přesně tak jsem rozhodovala, ale nové vydání hezčí a je paperback a ty já raději. Pokud kniha není bichle, v tomhle případě ještě ne ;)

Text příspěvku byl upraven 13.08.20 v 20:07

Eicherik
Eicherik 13.08.2020 v 20:08

Lenka.Vílka: Tak to já raději tvrdou obálku. :-) To je pak dilema, když má hezčí obálku brožované vydání. :-D


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.08.2020 v 20:24

Eicherik: jsme na straně 666 :D Já už 667 posledním příspěvkem :(

Četla jsem knihu z Kalibru, matematikou druhý člověk, co jí měl půjčenou, a už mělo zlomenou vazbu :(

Paperback je hlavně nepraktický pokud je kniha právě z knihovny a jsou to ty menší formáty. Protože potom vazbu upevní těma blbejma svorkma a kniha nejde otevřít. Kvůli tomu jsem nedočetla tehdy Křídla snů. Otevřít knihu na pět centimetrů a nevidět kvůli tomu text na jedné straně od začátku a na druhé až do konce?!?!?! Jsem byla hodně naštvaná. Nové vydání je vázané :D

Text příspěvku byl upraven 13.08.20 v 20:25

R.E.M.
R.E.M. 13.08.2020 v 20:34

Dudu: Duel jsem taky neviděla. A to má na ultrakritickém csfd 80 %.

Dudu
Dudu 13.08.2020 v 21:04

R.E.M, pro mě to bylo celkem milé překvápko. Každopádně je zajímavé, že když se tady chytil film s tou oploutvenou nenažranou obludou, tak tento tu snad ani nevysílali.

encyklopedie
encyklopedie 13.08.2020 v 21:11

ad Duel.....vynikající film
ad obálky knih a brož vs pevná vazba ..... obálka není na čtení /naprosto na ní nezáleží - důležité je, co je v knize.... je mi jedno, jaká je kniha jestli brož nebo pevná...
ad čekání na knihu ..... nejlepší je když ju mám do dvou minut na stole .....stáhnu, lup do čtečky a čtu.....

PanPredseda
PanPredseda 13.08.2020 v 21:15

Když jsme u těch raných filmů slavných režisérů a navíc filmů napínavých, tak mně se líbil i Tarkovského Dnes se nikam nejede https://www.csfd.cz/film/32351-dnes-se-nikam-nejede/prehled/

Eicherik
Eicherik 13.08.2020 v 21:19

Číst knihu ze čtečky je jako..... :-D
No zkrátka to není ono. :-)

denib
denib 13.08.2020 v 22:25

Bez ohledu na obálku je Mlha skvělá kniha a také skvělý film ... doporučuji

alekis
alekis 13.08.2020 v 22:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 14.08.2020 v 06:11

Máte všichni pravdu. Důležité je to, co je v knize. Ale když se podaří ještě k tomu pěkná obálka, tak je to přidaná hodnota. :-)

Naias
Naias 14.08.2020 v 08:35

Isteže je dôležité, čo je v knihe. Ale pekná obálka je dôležitý bonus. Už som si kúpila pár dosť drahých kníh, ktoré by som mohla inde kúpiť lacnejšie, len preto, lebo som si umanula, že chcem práve tie obálky. A to som si tie knihy mohla stiahnuť aj zadarmo a ihneď, namiesto niekoľkotýždňového čakania. Estetika to istí.

PanPredseda
PanPredseda 14.08.2020 v 08:44

To se mi nedávno stalo s knížkou Hodina mrtvých očí. Koupil jsem ji na Aukru a podle fotky mělo jít o vydání z roku 1982, jehož obálka se mi prostě líbí.
Prodejce se mi ozval, že došlo k chybě a má vydání z jiného roku (tuším 1966). Takže knížku poslal zadarmo, respektive mi vrátil její kupní cenu (pár desetikorun). Ale i tak mne to trošku zamrzelo.

Naias
Naias 14.08.2020 v 08:58

Niektoré obálky sú ničnehovoriace, iné zúfalo nevýstižné. A sú aj také, z ktorých ma ide poraziť, napríklad, keď na knihe z devätnásteho storočia je fotka dievčiny zjavne nalíčenej. To už je fakt lepšie, keď na sladkobôľnu knihu dajú geometrické útvary jasných farieb.

keri.H
keri.H 14.08.2020 v 09:56

Je pravda, že je hlavní, co je uvnitř a přesto, když mě v knihovně nebo knihkupectví obálka zaujme na první pohled, tak po ní sáhnu spíš, než po té, jejíž obálka se mi nelíbí.
A co se týká brož nebo pevné vazby, nezáleží mi na tom tolik, ale z důvodu cestování mám radši pevnou, protože je menší riziko poničení.

Naias
Naias 14.08.2020 v 11:59

Z priestorových dôvodov mám radšej brožovanú, je podstatne zmestiteľnejšia.

bamba
bamba 14.08.2020 v 12:40

z priestorových dôvodov sa ešte pozerám na to, koľko bytov má daná kniha.Ani disk nie je nafukovací.

R.E.M.
R.E.M. 14.08.2020 v 19:57

Připojím se k těm, co mají raději papírovou knihu. Víc mi vyhovuje a víc se mi líbí pevná vazba. Obálka pro mě sice není na prvních místech důležitosti, ale hezká potěší a lahodí oku.

keri.H
keri.H 14.08.2020 v 20:01

Dnes další díl Četnických humoresek. Ve středu jsem díl nestihla, možná kouknu zítra z archivu. Ten seriál mám ráda. :)

Naias
Naias 14.08.2020 v 20:05

Ja sa priznám, že mi nie je jasné, prečo sú to humoresky. Žiadny zvláštny humor som nepostrehla.

PanPredseda
PanPredseda 14.08.2020 v 20:06

Vám se nelíbí: "Strážmistr Arazím, po ránu hned narazím"? ;-)



Vložit příspěvek