Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


R.E.M.
R.E.M. 04.08.2020 v 19:06

PanPredseda: Ne, lepší. Už nejlepší! :)

woodward
woodward 04.08.2020 v 19:58

R.E.M. Jak říkám, je lepší podle mě. Tobě to možná bude připadat jinak. Už jsem to četl dost dávno, ale Musaši je legenda, chvílemi skoro poezie, a vzpomínám si, že v některých místech jsem vyloženě vnímal, že mi něco uniká, že nechápu souvislosti, protože prostě neznám ten japonskej "background". Taiko je historický román, životopis velikána japonské historie, samozřejmě i tam to dá velkou honičku neztratit se ve spoustě místních názvů a rodových jmen, ale v podstatě je to skutečnej příběh. Kromě toho znám Šóguna a tahle kniha mj. vypráví i o věcech, o nichž jsou v Šogunovi zmínky (jen občas a velmi nepřímo, většinou jde o Toranagovy vzpomínky na jeho spojenectví s Taikoem). Samozřejmě v Jošikawově románu není žádnej Toranaga, nýbrž skutečnej Iejasu Tokugawa, ale na tom nesejde. Každopádně to stojí za přečtení a mně se Taiko líbil víc než Musaši. To je všechno, co k tomu můžu říct.

R.E.M.
R.E.M. 04.08.2020 v 20:17

woodward: Díky moc za obsáhlou odpověď, přesně to jsem měla na mysli, v čem se tobě zdál Taiko lepší.
Odhaduji, že by se mi Taiko mohl líbit, dám si ho do tipů na čtení. Díky za doporučení.

Raksa.A
Raksa.A 04.08.2020 v 21:24

test 9/10 - to zatracené nevolnictví!
R.E.M. - Taika vřele doporučuju! I ten doslov!

Eicherik
Eicherik 05.08.2020 v 19:21

Dnes jsme navštívili pražskou ZOO. Z novinek mě nejvíce zaujal nový obyvatel, tasmánský čert, správně ďábel medvědovitý a nový výběh klokanů (klokan velký a klokan rudokrký), kde se dá vejít ke zvířatům. :-)

R.E.M.
R.E.M. 05.08.2020 v 21:05

Raksa.A. - děkuji za doporučení.
Navnadili jste mě (s woodwardem), takže zapomenu na nedůvěru k objemným knihám a časem otevřu 700strankového Taika.


Dudu
Dudu 05.08.2020 v 21:07

Já bych zoo zrušil. Kdo by chtěl být zavřený v kleci nebo nějakém výběhu, ať se přihlásí. My té planetě dáváme slušně na pr..l. Narušili jsme těžce ekosystémy, přizpůsobili jsme planetu svým zájmům.

Raksa.A
Raksa.A 05.08.2020 v 21:11

Dudu - čti Geralda Durrella.

Eicherik
Eicherik 05.08.2020 v 22:15

Dudu: Já to chápu, ale ZOO je ten nejmenší problém.

Eicherik
Eicherik 05.08.2020 v 22:25

"Zrovna jsem si říkal, že se naložím do vany."
"Jo? Tak jdeme," řekla a vzala mě za ruku.
"To myslíš vážně?"
"Proč ne? Vejdeme se tam oba?"
"Ale jo," přikývl jsem, "když tak se nějak zasuneme..."
Úkosem se na mě podívala a pak se smíchem jakoby nevěřícně zavrtěla hlavou.
"Máš nějaké svíčky?" chtěla vědět.
"Ne, ale mám baterku. Proč?"
(Bez těla - Martin Goffa)

Eicherik
Eicherik 06.08.2020 v 09:10

Jak jsem se spletl: Svět odsuzuje reklamu na Audi. Já myslel, že jde o rasismus, a přitom je to sexismus
(Reflex)

Taky jsem se spletl. Viděl jsem banán a hned mě napadl rasismus. V dnešní hyperkorektní době je občas těžké se orientovat. :-)

reader.007
reader.007 06.08.2020 v 11:37

Ošklivé fuj fuj banány, jak si vůbec dovolují růst v tak lascivním tvaru! Ještě že je tady pokrokové lidstvo, které VÍ a hlavně UMÍ naučit i melouny růst hranaté, tak jsou banány a jejich opovážlivost další na seznamu.
A dětem se bude odteďka podávat ovoce jedině cudně rozmixované a zabalené v úhledném (estetika) jednorázovém (hygiena) plastovém (ekonomika musí frčet) obalu. Čert vem nějakou ekologii, po nás potopa!

bamba
bamba 06.08.2020 v 11:54

tá potopa má logiku. Bola aj pred nami, bude aj za nami.

reader.007
reader.007 06.08.2020 v 12:46

bamba: to určitě říkali mloci taky

keri.H
keri.H 06.08.2020 v 13:14

reader.007: Jo ty melouny mě dostaly, hlavně i z toho důvodu, že jsou prý o dost dražší. No nekup to. :D
Na co se ještě nepřijde. :)

reader.007
reader.007 06.08.2020 v 13:28

keri.H hlavně když slepice jsou dosud ušetřeny povinnosti snášet hranatá vejce. Ne že by ten nápad už nepřišel na mysl některému slepičáři, naštěstí ale zatím zůstává uskutečněn jen ve fantazii jednoho z našich spisovatelů.

R.E.M.
R.E.M. 06.08.2020 v 16:52

Hranaté melouny? Jsem, prosím, na Zemi, 21. století?

encyklopedie
keri.H
keri.H 06.08.2020 v 17:07

reader.007: Já bych se nedivila, kdyby to někoho napadlo.

R.E.M: Já o tom slyšela teprve nedávno, zrovna o tom mluvili v rádiu.

Text příspěvku byl upraven 06.08.20 v 17:08

Janadvorackova
Janadvorackova 06.08.2020 v 18:42

Holčička s banánem byla vtipná. A hned z toho vylezla příprava na budoucí povolání :). Pravda, sice moc nechápu, proč je v té reklamě zrovna holka s banánem... Leda že by sám výrobce reklamy usoudil, že pedofilní podtext, až se na to "jako přijde," bude fajn pro prodej.

Ten hranatý meloun vidím poprvé.
Líbila by se mi salátová okurka tvaru a velikosti melounu. Uděláte salátek a nakrmíte školu v přírodě :).
Hranatá vejce slepicím fakt nepřeju. Umíte si představit tu bolest :)? Budou se tvářit asi takhle:
https://1url.cz/hzsSb

A co teprve reakce na různé "nevhodné" filmy.
Pokaždé, když zaznamenám podobnou chujovinu, vybaví se mi hláška z Vetřelců: "to šlo IQ tak rychle dolů, zatímco jsem byla pryč..."
A ono jo.

Text příspěvku byl upraven 06.08.20 v 20:20

PanPredseda
PanPredseda 06.08.2020 v 18:57

Dámy a pánové,
uvědomil si někdo z vás, že jde o reklamu na AUTOMOBIL?!
Ta je přece z principu špatná (s výjimkou elektromobilů) i bez rasismu a sexismu, no ni?
(Vypínám ironický mód)

Eicherik
Eicherik 06.08.2020 v 19:27

Od 17. srpna bude opět reprízován třídílný televizní mysteriózní film Ztracená brána. Jelikož na něm ulétávám, tak se opět podívám. :-)
Dočkám se někdy jeho vydání na DVD?

Marika Vanova
Marika Vanova 06.08.2020 v 23:30

Eicherik - přesně, taky mám Černé lekníny v ČV obrázek květiny :-)

keri.H
keri.H 07.08.2020 v 04:38

Eicherik: Já seriál viděla jednou, ale úžasný stejně jako Ďáblova lest. :)

Eicherik
Eicherik 07.08.2020 v 06:49

Marika: No jo, ale Ty tam máš hned dvě. :-)

Text příspěvku byl upraven 07.08.20 v 06:49



Vložit příspěvek