Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 06.05.2020 v 20:39

Lenka.Vílka: Stále si myslím, že jádro naší společnosti je dobré. Samozřejmě se i u nás objevují extrémní názory, ale ty jsou v naprosté menšině. Je úžasné jak se v Česku šijí roušky, které jak se ukazuje i fungují a jak je naprostá většina lidí i nosí. :-)

reader.007
reader.007 06.05.2020 v 20:39

Dudu :-)) no, nás v Rumburku nezmrzačili, jen vydesinfikovali, vyzpovídali a poslali dále...
Ale mám hezkou vzpomínku na Varnsdorf: kdysi mi tam odstraňovali znaménko, ale jizvu mám, jako kdyby mi vyoperovali obratel. Ještě dnes pamatuji jméno toho šikuly :-)

Siena: nevím kde zase bereš pocit, že něco zlehčuju. Asi z toho, že jsem tu mnoho dní nekomentovala stav celosvětového i vnitrostátního zdraví. Jenže já mám jiné starosti než dýchat někomu na záda nebo častěji než občas přispět do diskuze. Teď rozhodně.

Ale jestli ti to udělá lépe na duši, mohu tě ujistit, že tak vzorného karanténíka jako já abys pohledala a kromě toho, kdybys zapátrala v mých minulých příspěvcích, snadno bys zjistila, že jsem ta poslední, kdo by se v minulosti poškleboval, že to je "jen taková chřipka". Třeba moc koukáš na televizi, když takový blbosti člověk poslouchá příliš často, slyší to pak drnčet odevšad.

siena
siena 06.05.2020 v 20:56

reader.007, děkuji za takovou analýzu mého počínání. To víš, když někdo na příspěvek, v kterém se píše, že jsou plné nemocnice, což jsou, odpoví, já žádnou plnou nepotkala, tak se může stát, že to někdo může brát jako zlehčování. Ale po tvém rozebrání, chápu, že to je problém mého intelektu. A ještě kdybys mi objasnila jedno...když někdo napíše hloupost, tak ten druhý má mlčet, či té hlouposti tleskat? Nebo siena má mlčet? Stále tomu jaksi nerozumím...

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 20:57

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2020 v 20:57

Eicherik: mě to přijde podle "v každém platu, je zákonitě jedno špatné vejce". Kvůli rozvolňování se z lidí ze dne na den nestanou necitlivý prasata (vyslechnout hovor matky se synem "to by mě zajímalo, co by druhej dělal, kdybych si sundal roušku a flusnul na něj". To nešlo nareagovat. Řekla jsem jí s vědomím, že jejího syna urazím a že si na mě může stěžovat a mě to bude jedno "Já bych si to prase hlavně vyfotila, všude není kvalitní kamerovej systém, aby dostal pokutu"...krákala krůta :D ...). Pokud se jako prasata začnou chovat, byli takový už předtím :(
Ale je nás tady hodně dobrých lidí. To jsem věděla vždycky.

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 20:59

Dudu
Dudu 06.05.2020 v 21:24

Reader, já mám zase podobnou vzpomínku na Rumburk. Sešívali mi tam ruku, moc se s tím nepárali - a proto mi teď ta jizva slouží trochu jako barometr.

Sarah01
Sarah01 07.05.2020 v 08:07

Včera opět další díl seriálu Nemocnice v první linii, každý si podle toho může udělat závěry sám. U nás na okrese ke včerejšku celkem 7 nakažených, z toho 6 vyléčených.
S prací to zatím dopadlo tak, že na 60% doma být nemusím, když si vezmu dovolenou. Od 25. budou otevřena ubytovací zařízení, tak pojedu do Telče, už se těším.


bamba
bamba 07.05.2020 v 08:32

myslím, že som napriek všetkému z vás všetkých najvzornejšia - miniserstvo mi poslalo sms plnú chválospevov , ako som sa úžasne chovala počas Veľkej Noci. Heč.

Sarah01
Sarah01 07.05.2020 v 08:47

bamba - pravda, u nás asi žádná taková sms nikomu nepřišla. :-)

Marika Vanova
Marika Vanova 07.05.2020 v 08:52

bamba - ti si vás hýčkají :-)

woodward
woodward 07.05.2020 v 09:26

Lidi, dejte už s tím pitomým bacilem pokoj. Od rána do noci to hoblujou v bedně, v rádiu, všude - tohle je LITERÁRNÍ server, tak zkuste o epidemii napsat román, hóoodně dlouhej román - a dokud nebude hotovej, radši o tom nemluvte, aby vám někdo nevyfouknul námět.
Prej filosofování... sodoma gomorra!

keri.H
keri.H 07.05.2020 v 10:05

woodward: Koukám, že jsi četl před lety McBaina a že ho hodnotíš dobře. Já jsem si ho hodně oblíbila a ráda bych si od něho přečetla všechno. Zrovna čekám, až mi přijde kniha Uloupená hvězda.
Poslední týden mám plno času na čtení, tak se těším, až mi přijdou další tři objednané knihy. :)

bamba
bamba 07.05.2020 v 13:12

woodward - už sa stalo.

Eicherik
Eicherik 07.05.2020 v 18:58

Dnes jsem byl v knihovně. Bylo to asi jenom pět minut, ale bylo to úžasných pět minut. :-)

Eicherik
Eicherik 07.05.2020 v 22:30

Jedna z kapel, jejíž tvorbu ovlivnil Tolkien. :-)

SUMMONING - In Hollow Halls Beneath the Fells

https://www.youtube.com/watch?v=E0C2gAEJt3s

Eicherik
Eicherik 07.05.2020 v 22:44

Písničkář, jemuž underground nemůže přijít na jméno a kterému Tolkien taktéž učaroval. :-)

Jim Čert - Pocta Gandalfovi

https://www.youtube.com/watch?v=n4M81r-c13M

Eicherik
Eicherik 07.05.2020 v 23:27

Pokud by si někdo chtěl přečíst zajímavou knihu odehrávající se z části za Pražského květnového povstání, tomu doporučuji knihu Hvězdná hodina vrahů od Pavla Kohouta. A pokud někdo víte o nějaké beletristické knize, které se rovněž odehrává za tohoto povstání, tak mi napište svůj tip. Nejlépe, pokud nebude ideologicky zabarvená. :-)

Dudu
Dudu 08.05.2020 v 01:05

Jasnej loutnovej mág: https://youtu.be/wPR6-yvdlKI

R.E.M.
R.E.M. 08.05.2020 v 05:36

Eicherik: Jak probíhalo půjčování knih? Byl omezen počet čtenářů v místnosti? Mohli si čtenáři sami vybírat knihy nebo požadované knihy vydávaly pouze knihovnice?

Chtěla jsem se zastavit tento týden do knihovny, ale nestihla jsem. Snad příští týden mi to vyjde.

Eicherik
Eicherik 08.05.2020 v 06:31

R.E.M.: Je to obdobné, jako jinde. U vchodu je desinfekce a knihovníci dohlížejí na to, aby ji lidé používali. Já tam byl půl hodiny před zavíračkou a bylo tam málo lidí, jinak personál nejspíš hlídá počet lidí uvnitř. U pultu přibyli plexiskla. Čtenáři si mohou sami vybírat knihy. :-)

keri.H
keri.H 08.05.2020 v 08:06

Já v knihovně sice nebyla, ale naše knihovna to má krásně rozepsané a přišly informace i do e-mailu.
Počet lidí je omezen, povinna rouška, rozestup dva metry, musí být buď rukavice nebo se musí použít dezinfekce na ruce. Všechny knihy jsou po návratu uloženy na 5 dnů do karantény nebo se použije ozónová dezinfekce.
A jako novou možnost mají objednávkový formulář, kdy je možné si vybrat knihy a pak je vyzvednou. Objednávat se ale musí aspoň 48 hodin před vyzvednutím.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 08.05.2020 v 08:25

My zatím jenom knihy vracíme na recepci, do knihovny nesmíme. Když někdo si někdo knihu půjčuje, musí si dopředu domluvit čas, kdy přijde. Sice si online nebo telefonicky můžete domluvit, že vám dají knihu na stranu, ale pochopila jsem (doufám, že to tak chápou i všichni ostatní), že si lidi nebudou takhle knihy půjčovat ve velkém množství, ale pokud se vrátí rezervovaná kniha dalším čtenářem, pět dní karanténa. Takže doufám že se na to lidi vyprdnou, protože pokud to dobře dopadne, tak otevřou poslední týden v květnu. Nebo maximálně starší lidi, co už nemají, co číst, ať se tam lidi moc nemelou, sorry, ale podle mě dost lidí propadlo z matematiky, protože neví, jak vypadají dva metry...
Takže já na to kašlu, stejně máme prodloužené vypůjčky až do konce června. Jenom mě štve ten lumpík, který měl 28.2 vrátit Krvavé země, které jsem měla rezervované a nevrátil je ani do 14.3, kdy knihovna zavřela, takže snad knihu nesežrala historie :D
PS: my ale máme velikou knihovnu na dvě patra.
PS: ale informují skvěle. Rozpis otevření na první týden, teď 14 dní a poslali emailem, ne jenom na jejich stránky

Text příspěvku byl upraven 08.05.20 v 08:29

Sarah01
Sarah01 08.05.2020 v 09:45

Já pořád čtu z domácích zásob a vypadá to, že čtenářskou výzvu letos splním hodně před koncem roku. :-)

woodward
woodward 08.05.2020 v 09:51

Já si ty zásoby v tomto morovém čase pomalu ale jistě doplňuju, zejména z antikvariátů. Ale taky se vracím ke starým "osvědčeným" kouskům a docela určitě se nemůže stát, že by mi četba nevydržela, dokud epidemie neskončí.

Marika Vanova
Marika Vanova 08.05.2020 v 14:58

U nás v dvoupodlažní knihovně si můžeme sami prohledávat knihy v regálech, vrácené knihy též na pět dní do karantény, desinfekce, roušky samozřejmě. Knihovnice ale jsou radši, když si objednáme přes internet a vyzvedneme u pultíku s plexisklem.

vladomach
vladomach 08.05.2020 v 19:31

Říkám sieno, že na chřipku umře ročně stejně lidí, asi jste si nevšimla. A co teprve na hladomor. A máte pravdu, že stejně neústupný zůstanu i v případě, že se situace začne horšit, protože já, i po letech poměrně, dalo by se říct, nezdravého životního stylu, mám dobrou vyřídilku a vím, že tady ta (pan,epi,...)demie je jen důsledek absence zdravého rozumu a devastace přírody. Proto ten kdo to dopustil, dnes umírá na COVID-19. A každý kdo mi tlačí šrouby do hlavy, mi sere moji imunitu. Imunní vůči koronaviru jsou mraky lidí, kteří doposud neumřeli a ani se jich ten bacil netkl a víte proč? Protože uvažují jinak.

Text příspěvku byl upraven 08.05.20 v 19:59



Vložit příspěvek