Filosofování pod starým mohutným dubem

DISKUZE » Volná diskuze


Eicherik
Eicherik 04.05.2020 v 18:28

encyklopedie: Přijel frajírek z Prahy a nazval vaše město Ukrajinou? :-) Měls mu ji hned cáknout. :-D

Sarah01
Sarah01 04.05.2020 v 22:34

No, jak to tak vypadá, budu muset nákup knih hodně omezit. :-(

Marika Vanova
Marika Vanova 04.05.2020 v 22:54

Eicherik - na mě čekají v knihovně dvě knihy, jedna rezervace a jedna objednávka

Eicherik
Eicherik 05.05.2020 v 06:19

Sarah01: Jak to?

Marika: Já jdu do knihovny až v sobotu, tak možná, že ještě do té doby nějaká přibude. :-)

Sarah01
Sarah01 05.05.2020 v 09:10

Eicherik - málo zakázek vlivem korokrize, vypadá to na 60% platu a hladový krky mají přednost. Snad to nebude horší, se modlím každej den.

Eicherik
Eicherik 05.05.2020 v 18:42

Sarah01: Já věřím tomu, že se to zase rozjede. :-)


Eicherik
Eicherik 05.05.2020 v 18:48

Tohle souvisí s předchozím příspěvkem. Euro dnes kleslo pod 27,- Kč. :-)
EUR 26.99 Kč

Eicherik
Eicherik 05.05.2020 v 19:47

Povedená písnička a povedené video. :-)

Mig 21 - Vlajky vlaji

https://www.youtube.com/watch?v=GUnJEzif80U

vladomach
vladomach 05.05.2020 v 20:42

Dneska v rádiu hlásili jak koronavirus zahýbal tenisem :D. Už to odeznělo, to byl jenom pokus o vyvolání davové mánie/hysterie. Každý kdo chce srovnávat chřipku s apokalypsou by měl jít ven se psem.

vladomach
vladomach 05.05.2020 v 20:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 05.05.2020 v 21:46

vladomach, možná byste svá velká moudra mohl jet vyprávět do plných nemocnic, kde leží lidé v umělém spánku a na plicní ventilaci. Že byste třeba doktorům a sestrám mohl doporučit ať se seberou a jdou venčit...A pak bych vám doporučila si o koronavirech něco přečíst...

reader.007
reader.007 05.05.2020 v 22:44

siena: asi to bude různé v různých zařízeních, ale mne v posledních několika dnech okolnosti donutily projít rovnou dvě nemocnice a v obou (včetně jedné hlavní v okresním městě) jsem potkala mnohem víc personálu než pacientů. Mám-li říci úplnou pravdu, pacienty jsem nepotkala skoro žádné.

Eicherik
Eicherik 06.05.2020 v 06:20

Česká televize vysílala před pár dny velkou reportáž o nemocnicích. Nejspíš to bylo v pořadu Reportéři ČT a tam ukazovali prázdné nemocnice a personál si stěžoval, že nemá co dělat. A když to říká Česká televize, tak to přece musí být pravda. ;-)

siena
siena 06.05.2020 v 06:56

Naše nemocnice jsou prázdné kvůli tomu, že se prakticky zastavil jejich běžný provoz, že byly vyčleněny lůžka a personál pro nemocné. A že jsme jako pacienti měli strach, tedy byli jsme od toho velmi silně odrazováni, i při potížích, se nechat ošetřit. Že u nás je nemocných, nemocných s těžkým průběhem, a mrtvých málo, je souhra více faktorů a velké štěstí. Zajímalo by mne, co byste tu vykládali, kdyby to tak nebylo. Vzpomínám si tu jen na ty oslavné ódy na naši výbornou vládu, jak ona všechno zvládá, na rozdíl od okolních zemí!
Přesto to zkrátka chřipka není, i když jsem si vědoma, že to vám, soudě, dle té reakce, reader.007 a Eicheriku, těžko kdo vysvětlí. Číst tu ale o tom, když denně stále umírají desetisíce lidí, že i ti vyléčení si sebou ponesou zdravotní následky, i velmi komplikované, že tedy všichni ti, co se snaží poradit si s touto nemocí, jsou hysterici, že mají jít venčit psy, je dosti arogantní prohlášení. Předpokládám, že zůstanete, vladomachu, stejně arogantní i ve chvíli, kdyby se u nás situace začala horšit...Což se samozřejmě může stát, neb o viru se stále prakticky nic neví, není na něj žádný lék a není na něj ani vakcína. Ale hlavně, my lidé na toto onemocnění nemáme vybudovanou imunitu!

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 13:03

Dudu
Dudu 06.05.2020 v 08:16

Reader, já si vzpomínám, že mě máma, když jsem jako děcko zlobilo, strašila tím, že zavolá sanitku, která mě odveze do rumburské nemocnice. V té době tam totiž řádil chirurg, jehož zálibou byly amputace. Prostě se někdo šmikl do prstu, jel na šití a vrátil se s devíti.

Dudu
Dudu 06.05.2020 v 08:19

Další pěkný dokument - tentokrát ze zahrady: https://youtu.be/yOJax-CaLY4

siena
siena 06.05.2020 v 11:49

Ještě k té srandovní chřipečce...
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-rozhovor-smejkal-ikem-covid-19-mrtvice-nemocnice-vakcina-opatreni_2005060704_eku

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 13:02

Raksa.A
Raksa.A 06.05.2020 v 18:02

siena, celá léta jsem dávala krev. A měla jsem zvýšenou srážlivost. Neumíš si představit, jak mě milovali na transfusce - pokaždé, když někde operovali hemofilika, tak mi posílali telegramy....

siena
siena 06.05.2020 v 19:39

Raksa.A, to reagujete na informaci, že za náhle zhoršeným stavem nemocného, stojí krevní sraženiny? Tak nevím, ale mrtvý těžko může darovat krev. A vzhledem k tomu, že vir napadá vnitřní orgány, nejen plíce, tak ani na ty orgány mnoho užitečný nebude...Nezlobte se, ale tak hloupý komentář bych od vás nečekala! A ještě od člověka, co má přírodovědné vzdělání...čekala bych, že ten dokáže rozlišit problém srážlivosti, o kterém se ještě ví, od problému vzniku drobných krevních sraženin, které se mohou objevit nečekaně a způsobit závažné komplikace...Mimochodem, nemyslím si, že pan doktor nad tímto projevem nemoci nějak jásal a tleskal, naopak. A není sám. Divné...možná byste jim všem měla napsat a podělit se svou informací!

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 19:48

Raksa.A
Raksa.A 06.05.2020 v 20:01

Nevšimla sis? Pořád tam mluví o zvýšené srážlivosti. Ta ještě neznamená krevní sraženiny, může to jen znamenat, že se ti krvácející rány dřív uzavřou.

Eicherik
Eicherik 06.05.2020 v 20:08

Pro jistotu, kdyby se tady někdo náhodou neorientoval. Koronavirus nezlehčuji a všechna nařízení vlády dodržuji. :-)

Eicherik
Eicherik 06.05.2020 v 20:12

V podstatě jsem skoro jako Mirek Dušín. :-)

bamba
bamba 06.05.2020 v 20:14

Pre istotu. tu sa niektorí orientujú celkom dobre. Ale naozaj veľmi málokedy dodržujem nejaké nariadenia. Iba tie ktoré majú zmysel - to je jav nastávajúci málokedy. :D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.05.2020 v 20:23

Eicheriku, problém je v tom, že jsem se setkala s názorem, že pokud si někdo udělá třeba jenom srandu z něčeho špatného, je toho hned označen jako podporovatel. Nemám ráda představu, že teď budeme sedět doma a klepat se strachy, jako předvedení respektu před něčím a dokázáním, že to beru vážně. Já bych taky šila roušky jako o život, abych pomohla. Jenže já chodila do práce a sotva stíhala šít sama sobě (a kdo nečeká konec světa nemá gumičky do zásoby), takže tím prostě proplouvá, ale to neznamená, že je mu to jedno. Stejně jako si doma uvařím dobrý jídlo jednou za čas z peněz, na které budu vydělávat pár dní, přestože pár států ode mě je válka a kontinent vedle mě nemají co jíst. To ze mě nedělá špatného člověka nebo někoho, kdo věci nezlehčuje. Tím jsem se dost trápila dekádu zpátky, kdy jsem uvěřila, že jeden může zachránit za víkend celý svět. Prostě když se bude hodně snažit. Teď už vím, že se musí pomalu, většinou jeden krok dopředu, dva kroky dozadu... :( už znám pravdu. Potřeba je mít k tomu parťáky ;)
To je dobře, že nařízení dodržujete. Jak já říkám v práci lidem, kteří mi melou něco o uvolňování, že si můžou dělat, co chtějí, těm říkám: " No, mě když sem někdo přijde bez roušky, tak mu řeknu "na shledanou a jestli mi něco chcete, vedle je lékárna, stojí to jenom čtyřicet kaček".

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 20:26

siena
siena 06.05.2020 v 20:36

Raksa.A, hned první věta:
"Ukazuje se, že náhlé úmrtí pacientů s onemocněním covid-19 je mnohdy způsobeno sraženinami krve."
Pravda, je to anotace, takže ještě citace přímo pana doktora:
"Nicméně je pravda, že v případě náhlých úmrtí pacientů s covid-19 pitva často ukáže, že smrt byla způsobená tromboembolickou chorobou – to znamená sraženinami krve."


Pan doktor reaguje již na publikované první studie, které o tomto problému a závažné, fatální, komplikaci píší.

Text příspěvku byl upraven 06.05.20 v 21:00



Vložit příspěvek